Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 21:46   #6401
Quote:
mrgasa kaže: Pogledaj post
Svaki od gore spomenutih trenutaka je bio na neki nacin kljucan i vukao nas je u sljedecu nesrecu i bedu. Recimo 'bezopasni' rat sa Bugarskom je doveo do abdikacije kralja Milana, kojeg je nasledio Aleksandar Obrenovic, postavsi kralj prerano u 17. godini napravio je svakakve gluposti dok ga nisu ubili sa kraljicom Masom. Obrenovici su vazili za pro-Austrijsku dinastiju, nakon njihovog nestanka, Srbija postaje pro-Ruska i polako krece na kolosek ka prvom svetskom ratu. A poverenje sa Bugarima nikad se vise nije uspostavilo, jesmo bili saveznici u 1. ali se jako lako skliznulo u nepotrebni 2. balkanski rat.

A sta tek reci za 2. Balkanski rat? 20.000 poginulih da bi se sacuvala 'nasa' Makedonija... Srbiji je trebala pripasti po dogovoru severna Albanija sa Dracem, ali kako su se Austrijanci umesali i stvorili Albaniju, Srbija je ispusila i onda nije htela da prepusti region Bregalnice koji je po dogovoru pre rata trebala da pripadne Bugarima. A da ne govorim o golgoti preko Albanije jer su Bugari presekli put za Solun. Pogledajmo malo sad u ogledalo, bar 50.000 Srba je umrlo da istocna Makedonija danas ne bi bila u Bugarskoj

Rusi su nam slicni po ogromnim zrtvama, a isto tako po mentalitetu, jedino se kod Rusa malo vise cene intelektualci nego ovde. Ajmo sad malo opet do ogledala sa jednim jednostavnim pitanjem: sta koji djavo mi petljamo sa Rusima? Saveznistvo za 1. svetski rat, komunizam, podrska Slobi, sta nam je od toga bilo neophodno?
Milan je abdicirao tek 4 godine kasnije, nevezano uopste sa tom bugarskom epizodom... Bugari su imali svoju agendu, zajedno sa Rusima, izuzetno ekspanzionisticki raspolozeni, jos od San Stefanskog ugovora kojim su progutali citavu Makedoniju... Srbija je posle Balkanskog rata prevarena u Albaniji, odluceno je da se zadrzi ono sto je vojska oslobodila... Bugari su napali, ne samo nas, nego i Grke... posle su se ukljucili i Rumuni protiv... i skliznuli su u zagrljaj Nemaca...

Makedonija se gledala drugacije nego danas... to su bile srpske zemlje pre dolaska Turaka, cak i prestonica je bila u Skoplju... u medjuvremenu je promenjen sastav stanovnistva, jak uticaj Bugara, i to nije moglo da se sacuva...

Mentalitet Srba i Rusa je dosta drugaciji... to ce ti reci svako ko je bolje upoznao Ruse... ali da nije bilo njih, Austrija bi nas izgazila 1914. i boga pitaj kad bi ponovo oslobodili drzavu... tu su nas bukvalno spasli, spasli su nas i na plazama Albanije jer su urgirali da nam pokupe vojsku brodovima... komunizam i Tito, to je posebna prica, plod i Engleza, i opste raspodele na Jalti... Slobu nisu podrzavali, Sloba je podrzavao porazene ruske komuniste... samo prazno na recima kasnije, a i da su hteli nesto, nisu mogli jer su sami bili u raspadu 90-ih...

Otisli smo daleko... krenuli smo od toga da ne valja gledati proslost jednostrano i hejterski...
DzonziBG is offline  
Old 06.10.2017., 21:50   #6402
Odem na plivanje i vratim se nakon 2 sata i vi medjusobno ovdje zakrvili

Meni je uvijek bilo simpatično kako ljudi na ovim prostorima sebe ili uzdižu u nebesa ili misle da su najgora smeća i primitivci, nigdje sredine.

__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.

Zadnje uređivanje Bubochka : 06.10.2017. at 22:03.
Bubochka is offline  
Old 06.10.2017., 21:58   #6403
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Ne treba ignorirati utjecaj geografije. Za razliku od npr. Amerike koja je okruzena s dva oceana i stoga je mogla biti onoliko odvojena od nemira po svijetu koliko je to odabirala biti, Srbija je pozicionirana tamo gdje, kako moj otac zna reci, "vrag mijesa osti." Pa se i konflikti nekako teze izbjegavaju (cime ne zelim reci da se nikako nisu dali izbjeci, naravno).

Generalno pitanje (za bilo koga tko zna odgovor): odakle ovi podaci o prosjecnom IQ-u u Hrvatskoj/Srbiji nasuprot Skandinavije?
Mislim da se ljudi najvise pozivaju na ovo:
https://iq-research.info/en/page/average-iq-by-country#
Defke is offline  
Old 06.10.2017., 22:08   #6404
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Mislim da se ljudi najvise pozivaju na ovo:
https://iq-research.info/en/page/average-iq-by-country#
Hvala.

Otac djeteta koji se druzi s mojim malim ima doktorat u statistici. Dode mi da mu ovo istrazivanje turnem pod nos da mi objasni koliko vrijedi.
Atticus Finch is offline  
Old 06.10.2017., 22:39   #6405
I dalje smo smešno naivni u fudbalu. Ako se išta ubode, na momenat je...na mah.
Evribadi is offline  
Old 06.10.2017., 22:41   #6406
Quote:
Evribadi kaže: Pogledaj post
I dalje smo smešno naivni u fudbalu. Ako se išta ubode, na momenat je...na mah.
Zasluzeno izgubljena utakmica, svaki drugi rezultat bi bio greh prema fudbalu...

Moramo da izpeglamo Gruzine i da se plasiramo... ovo je bilo bas lose...
DzonziBG is offline  
Old 06.10.2017., 22:44   #6407
Hebi ga to je naš mentalitet!
VrangeL_1917 is offline  
Old 06.10.2017., 22:45   #6408
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Zasluzeno izgubljena utakmica, svaki drugi rezultat bi bio greh prema fudbalu...

Moramo da izpeglamo Gruzine i da se plasiramo... ovo je bilo bas lose...
Nekako se osetilo ovo "Lako ćemo".
Realno pet komada su nam trebali dati sramotna igra.
Mondragon is offline  
Old 06.10.2017., 22:48   #6409
Meni su ipak najbolji komentari iz studia RTS-a. Te nismo iskoristili šanse, te šteta, te zašto da bude jednostavno itd itd. Niko da kaže pravu stvar da su igrali krš, da nije bilo igre, da se nisu borili, da je taktika na nivou zonske C lige. Da istaknu one koji su bili najgori, da pomenu trenera. Ni abera.
Odavno u Srbiji u medijima skoro niko ne sme da zucne protiv fudbalske mafije koja je glavni krivac za sve ovo.
No ajde, možda je plan da se proslavi plasman u Rusiju i tamošnje gubljenje utakmica od svih protivnika na našoj lepoj Mari.
VrangeL_1917 is offline  
Old 06.10.2017., 22:48   #6410
Usli smo malo previse u istoriju, mada nisam zeleo da se sad tu preterano nesto pretresa kad je ko i sta uradio i zbog cega i da li je moglo ovako i onako.

Hteo sam samo da skrenem paznju na to da nismo donosili dobre odluke u proslosti i da je to lako objektivno izmeriti - gomila mrtvih je tu da nas opomene na tu cinjenicu. Tri puta u sto godina iz jednog u drugi kosovski boj i pirove pobede sa milionima mrtvih i odseljenih... Nema tu nikakvih drugih merila koja to mogu popeglati...
mrgasa is offline  
Old 06.10.2017., 22:48   #6411
Quote:
Mondragon kaže: Pogledaj post
Nekako se osetilo ovo "Lako ćemo".
Realno pet komada su nam trebali dati sramotna igra.
U stilu "naš zadnji red kombinuje"!
VrangeL_1917 is offline  
Old 06.10.2017., 23:00   #6412
Ruku na srce Austrijanci su igrali odlicno...

Skolovani fudbaleri, znaju da drze loptu, igra im ima glavu i rep... secam se utakmice ovde, jedva smo ih dobili, Arnautovic nam je pravio malu decu isto...

Ovi nasi danas... kao pijani... dva pasa ne znaju da vezu, glavinjaju nesto, onaj krivonogi Bane redovno - jako, i nikome... bice bolje sledeca utakmica... jer gore od ovoga tesko da moze...

Da ne budemo sami u muci, braca Hrvati primise gol u zandjoj minuti od Finaca, i udjose u bulu pred zadnje kolo... zato ja kazem, isti nas je q pravio, takav sklop u glavi... za proucavanje...
DzonziBG is offline  
Old 06.10.2017., 23:00   #6413
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Meni su ipak najbolji komentari iz studia RTS-a. Te nismo iskoristili šanse, te šteta, te zašto da bude jednostavno itd itd. Niko da kaže pravu stvar da su igrali krš, da nije bilo igre, da se nisu borili, da je taktika na nivou zonske C lige. Da istaknu one koji su bili najgori, da pomenu trenera. Ni abera.
Odavno u Srbiji u medijima skoro niko ne sme da zucne protiv fudbalske mafije koja je glavni krivac za sve ovo.
No ajde, možda je plan da se proslavi plasman u Rusiju i tamošnje gubljenje utakmica od svih protivnika na našoj lepoj Mari.
Ajde sad nemoj i ti sad dramoserati bezveze.
Ove kvalifikacije smo odigrali generalno vrlo dobro,od samog početka postoji problem sa odbranom ali i ovom formacijom.
Ovaj stoperski par S.Mitrović i Nastasić je najgora kombinacija ubedljivo ali večeras od igre napred nije bilo ništa,ubedljivo najgora utakmica u kvalifikacijama jedino što je dobro u svemu tome što gore od ovoga ne može.
Sad će se pokazati da li su pravi ili čkapi....i dalje sve ovisi o nama +1 bod i Gruzija kući.
Mondragon is offline  
Old 06.10.2017., 23:53   #6414
Quote:
Mondragon kaže: Pogledaj post
Ajde sad nemoj i ti sad dramoserati bezveze.
Ove kvalifikacije smo odigrali generalno vrlo dobro,od samog početka postoji problem sa odbranom ali i ovom formacijom.
Ovaj stoperski par S.Mitrović i Nastasić je najgora kombinacija ubedljivo ali večeras od igre napred nije bilo ništa,ubedljivo najgora utakmica u kvalifikacijama jedino što je dobro u svemu tome što gore od ovoga ne može.
Sad će se pokazati da li su pravi ili čkapi....i dalje sve ovisi o nama +1 bod i Gruzija kući.
Nije dramoseranje već činjenica. Brate ako su igrali dobro svaka čast ako nisu opleti. U čemu je problem?? A ne eufemizmi, lagano opravdavanje a sve da se ne bi pokvario posao menadžerima, funkcionerima FSS i klubova. Pa nismo deca.

Nismo igrali vrlo dobro već dovoljno + faktor sreće. Dovoljno je pogledati rezultate ranijih utakmica u grupi.

Ma mene zabole što su izgubili. Igraš pobediš, igraš izgubiš to je sport al brate daj bori se. Pa nije ovo bila prijateljska već smo pobedom mogli da zakucamo plasman kod Putina i braće Rusa. Od svega igra na nivou zonske C lige.
VrangeL_1917 is offline  
Old 07.10.2017., 03:15   #6415
Tjah, vidi se da ih zabole, ionako su planirali u Beogradu da se kvalifikuju pred punim tribinama.
Čuvali snagu, to je za neki dan. Nije ni Gruzija toliko slaba.
Prvan25 is offline  
Old 07.10.2017., 12:23   #6416
Quote:
Oberon1 kaže: Pogledaj post
Ja bih dodao još nažalost između ovo i sasvim.

Prosječna inteligencija naroda se, na svu sreću, može mijenjati. I skandinavci su bili tu gdje smo mi sada prije određenog vremena. Evolucija je divna stvar, samo je ponegdje sporija.
Kad procitam da se ovo ili ono moze menjati osetim blagu iritaciju ( nema ovo naravno veze s tobom ), jer nam je to redovni argument a nikad nista sustinski nismo promenili. Zamisljam 2117 kad preostali Srbi budu pricali "ma jeste da zaostajemo za razvijenom Evropom ali mozemo mi to da nadoknadimo, sve moze da se promeni". Zaista nisam toliko optimistican...ne vidim ni jedan argument u prilog tezi da cemo nesto da poboljsamo - bilo da je to inteligencija, obrazovanje, industrija, nezavisnost institucija. Mene Srbija podseca na grudvu snega koja silom gravitacije ide ka dnu brda i kako vreme odmice da grudva je sve veca i veca, nema tu povratka nazad.
A glede inteligencije radjena su razna istrazivanja. Npr. najnizi iq izmeren je u centralnoj Africi. Ta tvrdnja ne mislim da je neki poseban rasizam. Tamo je najveca zaostalost....
Ne mislim da smo najgori, ali jednostavno nismo dovoljno dobri da bismo od mene dobili prelaznu ocenu. Pogotovu sto se nalazimo u Evropi a ne negde u centralnoj Aziji. I tako cemo da pricamo kako nismo nista gori od drugih ( kao da su svi ti drugi isti ) sve do poslednjeg Srbina...Nacija koja je sebi u poslednjih 30 godina dopustila Slobu, Seselja, Vucica...sto je mnogo mnogo je.

p.s. juce sam se s drustvom dvoumio da l da gledamo tekmu ili da idemo u kavanu. Na svu srecu smo izabrali ovo drugo.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Zadnje uređivanje Truman : 07.10.2017. at 12:34.
Truman is online now  
Old 07.10.2017., 15:04   #6417
DRAMA U CENTRU BEOGRADA Izvršitelji iselili porodicu Petrović! Snežana: MI NEMAMO GDE!

Više od 12 sati trajala je drama u Njegoševoj 65 gde su okupljeni građani pokušali da spreče prinudno iseljenje Petrovića. Ipak, krajnji ishod je bio nepovoljan po Snežanu i njenu porodicu, pa su završili na ulici.

http://www.kurir.rs/vesti/beograd/29...a-u-njegosevoj

No stiže pomoć

PORODICA PETROVIĆ REŠILA STAMBENI PROBLEM: Pomogli nam Vučić i SNS, imaćemo krov nad glavom

Petrović je u pismu prosleđenom medijima izjavila da će njena porodica zahvaljujući pomoći koju su prikupili članovi SNS Vračara imati krov nad glavom narednih godinu dana

http://www.novosti.rs/vesti/beograd....rov-nad-glavom

Srećan kraj. Ali ko će tu najgore proći? Izvršiteljka!

Ovo je Mirjana Dimitrijević, privatna izvršiteljka, korumpirana i beskičmena "zena" koja je nekoliko porodica ostavila bez krova nad glavom, koja je juče na ulicu izbacila bebu od 10 meseci i dete od 5 godina, kako bi Dejan Sinadinović, vlasnik 3 stana, dobio još jedan! Pomenuti monstrum je samohranoj majci pretila ODUZIMANJEM dece, uz kritike kako je majka kriva što je decu dovela u takvu situaciju! Mirjana Dimitrijevic nekretnine sa licitacija prodaje tajkunima, kumu Joce Amsterdama i dobija veliki procenat. Pošto za sramotu i obraz ne znaju, za Boga će čuti kada budu plaćali svoje prljave dugove!


p.s. Ovo je za samo dva sata podeljeno nekoliko stotina puta na Faceboku, a kad nekog FB napenali to je gore nego sva žuta štampa zajedno.

Klasičan primer iskorišćavanja događaja u svrhu marketinga.
Prvan25 is offline  
Old 07.10.2017., 15:44   #6418
SRSKI ministar obrаne Aleksаndаr Vulin je nа Središnjem groblju u Beču položio vijnаc nа Spomenik borcimа protiv fаšizmа i rekao da Srbijа nikаdа u svojoj povijesti nije bilа аgresor i nemа rаzlogа dа se stidi svoje prošlosti.

o kriste
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 07.10.2017., 19:13   #6419
Jedan od pionira IT scene u Srbiji i Jugoslaviji, Voja Antonic, napusta Srbiju u 65-oj godini i emigrira u USA:

http://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/po...-da-se-nadamo/
mrgasa is offline  
Old 07.10.2017., 19:47   #6420
Treće oko

https://imgur.com/a/YXStg
Prvan25 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.