Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 11:21   #21
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Da ali tko to procjenjuje?

Mi smo imali situaciju sa svekrvom prije xy god kada je slomila kuk (a to tada nismo znali),već je bila nepokretna u krevetu ležala i nagutala se normabela i kao "pokušala" ubiti (ne znamo koliko je progutala, ali nije joj bilo ništa).
Zvali smo hitnu da ju furaju u Jankomir, a ovi kada su došli, nju su pitali da li ona želi ići, ona je rekla da ne želi i nisu je odvezli.

Nakon naših objašnjenja da je pokušala samoubojstvo jer nam je rekla da se ide ubiti, izglumatala je cijelu scenu, i naravno bila "potpuno prisebna" kada su ovi iz hitne došli i negirala pokušaj samoubojstva, taman toliko da procijene kako joj ne treba hitna hospitalizacija.


Tako da smatram da je tu skup stvari:
-Igra pozivatelja
-Igra bolesnika
-Veze i vezice onoga tko nekome hoće nešto smjestiti
-Od grada do grada se razlikuju hitne intervencije
-Policajci su luđaci za sebe
Poznat je slučaj gdje je Osječki županiski sudac smjestio ženu na psihijatriju nakon što je ošamarila sina. Ona je digla cijelu frku u javnosti. Nije u redu fizičko obračunavanje, ali otkud ideja da je zbog toga treba zatvoriti na psihijatriju?
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 12:22   #22
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Ja sam još i bila mirna. Iako su u papiru svašta napisali.(dezorijentirana, disociranog ductusa i sl) Znala sam da ne smijem pružati otpor jer bi još rekli da sam agresivna i da nemam uvid u svoje stanje. Psihć u Zagrebu je rekao da je to normalna reakcija na njihovu metodu. Ma strašno ružno iskustvo. Tužiti sustav je možda unaprijed izgubljena bitka jer kako je netko rekao i što sam puno puta čula psihijatri i bolnica čuvaju jedni drugima leđa.
Znaš što se kaže: pisalo na plotu...

Dobila si potvrdu da su okej i da su tvoje reakcije bile normalne. Imaš odvjetnicu koja ima iskustva sa takvim slučajevima. Riješila si se nasilnika, djeca su s tobom, psihički funkcioniraš dobro (barem sudeći po načinu na koji iznosiš svoju priču). Zapravo si u iznimno povoljnoj situaciji da to izguraš do kraja. U međuvremenu su mi pale na pamet udruge za prava pacijenata, gdje bi također mogla dobiti podršku. Objektivno gledano, nemaš što izgubiti osim vremena i truda.

Pitanje je jedino kako se sada osjećaš u vezi svega toga. Jesi li se pomirila sa situacijom ili smatraš da bi te sudski proces mogao ponovno traumatizirati?

Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Par mituta prije nego su me odvezli su sa mnom razgovarali o obiteljskom nasilju. Mirno sjedim i pričam s njima....I ne slutim što mi se kuha iza leđa.To lude osobe ne rade. Niti mogu razgovarati niti mirno sjediti niti tražiti odvjetnika...
"Luda osoba" je širok pojam. Ljudi s nekim dijagnozama mogu biti vrlo prisebni i racionalni, unatoč tome što su prije pola sata bili spremni naškoditi sebi ili drugima.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:24   #23
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Da ali tko to procjenjuje?

Mi smo imali situaciju sa svekrvom prije xy god kada je slomila kuk (a to tada nismo znali),već je bila nepokretna u krevetu ležala i nagutala se normabela i kao "pokušala" ubiti (ne znamo koliko je progutala, ali nije joj bilo ništa).
Zvali smo hitnu da ju furaju u Jankomir, a ovi kada su došli, nju su pitali da li ona želi ići, ona je rekla da ne želi i nisu je odvezli.

Nakon naših objašnjenja da je pokušala samoubojstvo jer nam je rekla da se ide ubiti, izglumatala je cijelu scenu, i naravno bila "potpuno prisebna" kada su ovi iz hitne došli i negirala pokušaj samoubojstva, taman toliko da procijene kako joj ne treba hitna hospitalizacija.


Tako da smatram da je tu skup stvari:
-Igra pozivatelja
-Igra bolesnika
-Veze i vezice onoga tko nekome hoće nešto smjestiti
-Od grada do grada se razlikuju hitne intervencije
-Policajci su luđaci za sebe
Procjenjuje liječnik-psihijatar, policajac, sudski vještak, ovlaštena osoba. Procjena je jako rastezljiv pojam. Recimo psihijatar će neku osobu hospitalizirati a neku neće, u konkretnom primjeru možda nisu smatrali da se osoba stvarno namjeravala ubiti, možda nisu htjeli dodatne procedure, možda rodbinu nisu htjeli izlagati neugodnosti itd... Da su željeli našli bi načina vjeruj mi. Da te prisilno hospitaliziraju tko im može što, bilo psihijatrima, bilo policajcima. Ista je stvar i sa pretjeranom upotrebom sile kada ti policajci polome kosti...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:07   #24
Kao i u svakom području zona ljudski stvorenih institucija, ovdje je riječ o podmetanju, mitu i korupciji, a ne o normalnoj hospitalizaciji.
Hoću reći da se ljudi inače ne bi trebali bojati prisilnih hospitalizacija iz horor filmova.
Nataša Rostova is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 22:54   #25
Quote:
Nataša Rostova kaže: Pogledaj post
Kao i u svakom području zona ljudski stvorenih institucija, ovdje je riječ o podmetanju, mitu i korupciji, a ne o normalnoj hospitalizaciji.
Hoću reći da se ljudi inače ne bi trebali bojati prisilnih hospitalizacija iz horor filmova.
I ja dijelim ovakvo mišljenje.

Jer sve ostalo je nebuloznije, na žalost.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 00:39   #26
Mozda ima i psihopata lijecnika, koji znaju da je pacjent normalan, al sto ga ne bi malo zatvorili i kad se bude opirao, par elektrosokova?

Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2022., 17:27   #27
Što kad je čovjek zdravstveno ugrožen (razne dijagnoze
, srce, drugi organi, krvarenje...), ali odbija hospitalizaciju i pomoć?
Može li se što učiniti?
Osoba ujedno ima službenu dijagnozu F31.
Malopomal0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2022., 01:27   #28
Bipolarac.
Ništa od toga, mila. Nema tu prisilnog odvođenja. Jedino hitna može intervenirati kad dođe do pogoršanja.
Kakvo krvarenje, unutarnje? Jel stoji uopće na nogama? Povraća krv, krv u stolici, blijed, blijede usne?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.