Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 22:31   #401
Je znam, u sličnom smo sosu, ali ja nisam u mogućnosti maknuti van na liječenje. Lumbalna punkcija u kasnijoj fazi u pravilu ne pokaže ništa od borelije, može pokazati stvari koje liče na MS i slično, a nije bezazlen zahvat, ostavlja prolaz u CNS za još infekcija koje su moguće i vrlo vjerovatno u okolnom tkivu... ukratko tko dotad nije imao neurolajm, tad ima velike šanse da ga dobije.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:56   #402
Quote:
SajkoDad kaže: Pogledaj post
Je znam, u sličnom smo sosu, ali ja nisam u mogućnosti maknuti van na liječenje. Lumbalna punkcija u kasnijoj fazi u pravilu ne pokaže ništa od borelije, može pokazati stvari koje liče na MS i slično, a nije bezazlen zahvat, ostavlja prolaz u CNS za još infekcija koje su moguće i vrlo vjerovatno u okolnom tkivu... ukratko tko dotad nije imao neurolajm, tad ima velike šanse da ga dobije.
To je tako žalosno. I tragično šta nam rade. Muka me uhvati od te lumbalne punkcija i bolničkih bakterija itd.
Išla sam i napravila to,samo zbog jednog nalaza.

Ja sam išla u dr u sarajevo. Jedina dr koja me saslušala i zauzela se za mene dvi ipo ure i objasnila mi.

Ovo je očito vječna borba sa tom bestijom.

Zato trebamo pisat za ljude koji još ne znaju o tome ništa. Uputiti ih. Da se i njima ne dogodi šta i nama.
slaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 22:16   #403
https://www.24sata.hr/lifestyle/vreb...bolesti-515026 stravicna zarazna bolest
frajla-delilah is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 06:10   #404
Exclamation

Pozz ljudi.
Prije 9 Dana sam pobrao i skinuo krpelja na vratu.
Ali brine me sto mi je ostala ranica, poput pristica na tom mjestu. Mislim da sam ga cijelog izvadio, ali nisam 100 posto siguran. Jel moguce da mi je glava ostala u kozi, I sto mi moze biti ako je? Unaprijed se zahvaljujem.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 08:51   #405
Ako se pojavi koji koncentrični krug oko ranice onda si definitivno ubrao lajmsku, slikaj si napredovanje da imaš što pokazati infektologu, ali i ovako idi doktoru, to ti je u stanju još jednom upropastiti život na jako mnogo načina, mentalno i fizički.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 10:44   #406
Quote:
SajkoDad kaže: Pogledaj post
Ako se pojavi koji koncentrični krug oko ranice onda si definitivno ubrao lajmsku, slikaj si napredovanje da imaš što pokazati infektologu, ali i ovako idi doktoru, to ti je u stanju još jednom upropastiti život na jako mnogo načina, mentalno i fizički.
Zvao sam hitnu, kazu da je normalno da ostane ranica nakon sto se izvadi krpelj, Ali ako ne prodje da odem doktoru. Kako je proslo 10 Dana, vec bih dobio neki osip da Sam se zarazio. Ugl problem je sto radim u Zagrebu, a dr mi je u slavoniji. Hvala ti na savjetu svejedno.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 10:59   #407
Previše ti je nepotrebno za riskirati tu boleštinu, to što ranica još nije prošla je već loš znak i ne vjeruj im puno, većinom nemaju pojma o toj bolesti, to su užasi sa doktorima svugdje. Bolje veterinari liječe pse nego ovi naši doktori ljude.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 11:48   #408
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Zvao sam hitnu, kazu da je normalno da ostane ranica nakon sto se izvadi krpelj, Ali ako ne prodje da odem doktoru. Kako je proslo 10 Dana, vec bih dobio neki osip da Sam se zarazio. Ugl problem je sto radim u Zagrebu, a dr mi je u slavoniji. Hvala ti na savjetu svejedno.
Zar u Zgbu nemate nekog zamjenskoh doktora?
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 14:45   #409
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Zar u Zgbu nemate nekog zamjenskoh doktora?
Eventualno mogu otici na hitnu, ili bih izgubio cijeli dan da odem preko uputnice na dermatologiju. Ma nece mi biti nista, vjerujem ovoj s kojom sam telefonski pricao. Bude to proslo. I za gore stvari od ovoga nisam isao doktoru.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 15:53   #410
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Eventualno mogu otici na hitnu, ili bih izgubio cijeli dan da odem preko uputnice na dermatologiju. Ma nece mi biti nista, vjerujem ovoj s kojom sam telefonski pricao. Bude to proslo. I za gore stvari od ovoga nisam isao doktoru.
Koliko znam,infektivna ili tzv.zarazna,navecer?Posljedice mogu biti svakakve.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 18:05   #411
Zanima me da li je crveni krug oko krpelja uvijek znak da nas je ugrizao zaraženi krpelj? Jučer navečer sam izvadila krpelja na ruci, no danas mi je cijeli dan oko mjesta ugriza crveno. I neki mi tvrde da je to normalno, a negdje na netu sam pak pročitala da je to crvenilo jedan od znakova zaraze...
Ne znam da li da čekam par dana pa vidim hoće li se smiriti, ili da se sutra odmah javim svojoj doktorici? Savjeti?
summer_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 21:57   #412
Quote:
summer_girl kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je crveni krug oko krpelja uvijek znak da nas je ugrizao zaraženi krpelj? Jučer navečer sam izvadila krpelja na ruci, no danas mi je cijeli dan oko mjesta ugriza crveno. I neki mi tvrde da je to normalno, a negdje na netu sam pak pročitala da je to crvenilo jedan od znakova zaraze...
Ne znam da li da čekam par dana pa vidim hoće li se smiriti, ili da se sutra odmah javim svojoj doktorici? Savjeti?
Nezz sta bih ti rekao, u slicnoj Sam situaciji. Ja nemam krug, nego ranicu koja lici na pristic. Ako imas vremena, odi kod doktora. Ja cu sutra otici kod svoje bivse doktorice u Zagrebu pa cisto da budem miran.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 22:16   #413
Za lajmsku boreliozu je karakterističan izgled nakon uboda. Zove se eritema migrans. Googlajte slike.
Za sve ostalo evo zgodan link...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 08:39   #414
Pisao sam o ovome na temi anksioznost, al ću i ovdje jedan dio i baš me zanima da čujem mišljenje tih par šta se navodno vani liječe ako slučajno bace oko.
Naime ja sam jedno vrijeme žestoko ganjao ovu dg uvjeren po simptomima striktno neurološke prirode(fascikulacije mišića, strujanja, glavobolje), floatersi, šumovi u ušima itd. Prvi problem je bio da se nisan sjećao uboda tj. nikad ga nije bilo, ali tutnjajući po svim živim forumima naletio na puno slučajevima po usa, ger i au da se ljudi nisu sjećali uboda i da su isto obavili bezbroj pretraga ko i ja i da testovi na borreliu bili negativni, tek dobili liječenje kod nekih liječnika za lyme striktno vezano uz simptome. Znaći nitko tim ljudima nije dao dg nit potvrdio da se radi o lajmu.
Ja sam potrošio novac i na elisu, wb i imunoblot. Išla krv po najjači mikroskop.. XD.. Normalno nalazi debelo negativni, po riječima par infektologa ama baš nikad nisam bio u dodiru sa krpeljom iako sudeći po forumima, simptomima vjeroispovjestima na yt-u to bi trebalo biti svakako to.nitko nije mogao vjerovat moju briju da sam mislio da me krpelj neprimječeno ubo čak prije 15god. Odkada mi krenula anksioza i simptomi jer bi se po ocim testovina debelo antitijela razvila i bili ogromni intervali.
U jednom trenhtku postao sam psihotično paranoičan i opsjednut time da kod više psihijatara i pročelnika bio sam na mm od hospizalizacije na psihijatriji, već mi bila spremna žuta knjižica. Jednom nogom sa već bio u ludari radi tog sranja, svakojakih net stručnjaka i teorija koje mi isprale mozak.
naime na kraju ja imam dg F45 somatoforni poremečaj i benigne fasc. I to sam prihvatio def eliminiravši krpelja. Ima frenda kojem na fizikalnu dolaze ljudi sa lajmskom. To su ljudi kojima je ili oduzet neki ekstremitet, imaju oštečenja na mozgu itd. Njemu oni kazali da au imali neooisive glavobolje sa povišenom temperaturom i povračanjem. Noge gumene, paralizu postwpenu i gubitak svijesti i to kroz par sati, jednu ženu nije ni ugrizao već po stopalu samo poprskao otrov-danas od toga ima višestruke lezije po mozgu.
Moja pitanja su:koliko se simptomi kronične anksioze i lajmske poklapaju, jesu li pola tih slučajeva možda samo u teškoj anksiozi i depresiji.
vidim po usa neko ima fascikulacije mišića i odmah se liječi exp. Kod lyme liječnika. Pa koji kok??
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 08:57   #415
Quote:
Caecus kaže: Pogledaj post
Ima frenda kojem na fizikalnu dolaze ljudi sa lajmskom. To su ljudi kojima je ili oduzet neki ekstremitet, imaju oštečenja na mozgu itd. Njemu oni kazali da au imali neooisive glavobolje sa povišenom temperaturom i povračanjem. Noge gumene, paralizu postwpenu i gubitak svijesti i to kroz par sati, jednu ženu nije ni ugrizao već po stopalu samo poprskao otrov-danas od toga ima višestruke lezije po mozgu.
Wtf?!

De reci frendu da prestane baljezgati gluposti. Kakve to otrove krpelji špricaju iz sebe?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 09:06   #416
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Wtf?!

De reci frendu da prestane baljezgati gluposti. Kakve to otrove krpelji špricaju iz sebe?
Šta ti sereš. Prešo joj krpelj po stopalu u vrtu i očiti pustio otrov iz nožica. Ovo su real cases, a ne neka baljezganja po forumima.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 10:21   #417
Ma naravno da su real cases. Onda je došao svizac i zamotao čokoladu....

Za početak upiši u gugl zarazne bolesti koje krpelji prenose pa si pročitaj koji su uzročnici kod koje bolesti i na koji način se prenose. Usput možeš uguglati i u koju skupinu pripada uzročnik lajmske bolesti (prišapnut ću ti, to je bakterijska bolest i zamisli čuda liječi se antibioticima, nikakvi otrovi koji se špricaju iz krpelja nisu u igri).

Ako nađeš ijedan članak koji spominje otrove koje krpelji špricaju evo javno ću se posipati pepelom i ispričati. Nisi ni svjestan kakvu si glupost napisao (krivo si nešto shvatio frenda ili frend priča gluposti), umjesto da se ispravi meni se još obraća sa tonom šta ja serem.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 11:10   #418
Ma joj, zaboli me. Uglavnom ako se netko ne sjeća uboda, nema te specidične krugove, povišenu temp. To je čista nebuloza., posebno ta teorija da se to ne vidi na tim testovima i da sakriva godinama., ovisvi ostali simptomi su anksioznost.
ne može me nitko uvjeir da se antitijela nebi razvila, možda ne u samom početku i sva neurološka sa mr mozga uredno.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 12:35   #419
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Pozz ljudi.
Prije 9 Dana sam pobrao i skinuo krpelja na vratu.
Ali brine me sto mi je ostala ranica, poput pristica na tom mjestu. Mislim da sam ga cijelog izvadio, ali nisam 100 posto siguran. Jel moguce da mi je glava ostala u kozi, I sto mi moze biti ako je? Unaprijed se zahvaljujem.




Ta ranica koju ti imaš može uvelike biti znak zaraze. Pogledaj slike dr Sajma Krkic Dautovic infektologica koja se bavi borelijom 20 god
Ovisi od osobe do osobe nekome se javi crvenilo koje se širi nekome izostane,pa tek kasnije dobije opširnu simptomatiku.
Moj savjet ti je da se ne igraš,jako puno bolesti imitira i jako puno njih uzrokuje.
Kod nas i na našim.stranicama nećeš ništa naći.
Ja imam oštećenja na mozgu,periferna oštećenja, ne mogu gledati u svjetlo,fascikulacije i još toga. A krpelj me ugrizao prije dosta vremena za kojeg znam,dali je bio još koji kojeg nisam vidjela nebi znala reći. Elisa mi je negativna ali imunoblot je pozitivan i dosta pozitivan
Na antibioticima sam dosta vremena i neki simptomi su se povukli.
Lyme je proglašena epidemijom prije mj dana.

Aplikacija pineterst instalirajte ju i upišite lyme tu ima dosta toga od svjedočanstva ljudi do zadnjih istraživanja itd
slaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 12:43   #420
Ta ranica koju ti imaš može uvelike biti znak zaraze. Pogledaj slike dr Sajma Krkic Dautovic infektologica koja se bavi borelijom 20 god 
Ovisi od osobe do osobe nekome se javi crvenilo koje se širi nekome izostane,pa tek kasnije dobije opširnu simptomatiku. 
Moj savjet ti je da se ne igraš,jako puno bolesti imitira i jako puno njih uzrokuje. 
Kod nas i na našim.stranicama nećeš ništa naći. 
Ja imam oštećenja na mozgu,periferna oštećenja, ne mogu gledati u svjetlo,fascikulacije i još toga. A krpelj me ugrizao prije dosta vremena za kojeg znam,dali je bio još koji kojeg nisam vidjela nebi znala reći. Elisa mi je negativna ali imunoblot je pozitivan i dosta pozitivan 
Na antibioticima sam dosta vremena i neki simptomi su se povukli. 
Lyme je proglašena epidemijom prije mj dana. 

Aplikacija pineterst instalirajte ju i upišite lyme tu ima dosta toga od svjedočanstva ljudi do zadnjih istraživanja itd
slaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:59.