Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2018., 00:17   #161
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
Pa suzili su sidepods, a "nedostatak" friskog zraka nadoknadili sa onom modifikacijom na ogledalima...
Ne.
Bočni uvodnici su smanjeni na račun središnjeg uvodnika, koji je znatno povećan, i razdijeljen na tri dijela.
Odnosno, Ferrari je kopirao Mercedesovo prošlogodišnje rješenje.

Što samo po sebi govori o efikasnosti istog.
Isto tako, rješenje Ferrarijevih retrovizora je marginalno poboljšanje koje će se vrlo lako kopirati ukoliko za tim bude potrebe.




Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Po obicaju nista ne razmes !, svejedno bio Caster,Camber ,toe-in, out , radi se o jebeno nebuloznom odgovoru na Tibijevo pitanje i ne ocekujem da shvatis zasto!

Imas na gp1 forumu od prije cca par godina u rublici tehnika sve odgovore , a imas i svoje bisere pa se malo vrati u proslost!


Čestitam!
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 00:24   #162
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Mcl djeluje bazično, neinspirativno.
Da, to je veliki problem, kad bolid nije inspirativan.

Quote:
mobberzg kaže: Pogledaj post
Dok će sve ostale ekipe testirati i voziti ovogodišnje bolide, McL će fino onaj
prošlogodišnji. Njima je dovoljno samo 3 FP da sve uštimaju.
Naravno da niti ostale ekipe neće baš sve pokazati na ovim testiranjima ali
to će biti samo kozmetičke promjene za prvu utrku kad sve isprobaju prije.
O McLarenovom radu najbolje govori činjenica da ih Ferrari kopira.
Motor je (bio) druga priča.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:14   #163
Slazem se sa Pilatusom, Mclaren ce vam svim opaliti samarcinu, a Alonso je vidljivo iz izjava za medije napaljen a takav je najopasniji!
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 11:50   #164
Ne bi li HALO trebao biti standardiziran?

Ferrari i Sauber nemaju isti Halo kao recimo Mercedes i McLaren
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 12:07   #165
Očito smiju na njega hvaliti krilca, no računam da bi osnovna konstrukcija trebala bit propisana. Da nije, već bi ga netko bio napravio ljepšim.

McLaren će, nadam se, bit jako dobar. No ako se pituri malo ne potrude, i dalje će liverje biti ružno. A tko zna, možda se i naviknemo. Meni je lanjska India bila urnebesna no tijekom sezone mi je postala normalna.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 12:09   #166
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Slazem se sa Pilatusom, Mclaren ce vam svim opaliti samarcinu, a Alonso je vidljivo iz izjava za medije napaljen a takav je najopasniji!
Gdje sam ja takvo nesto napisao?




Quote:
maminho kaže: Pogledaj post
Ne bi li HALO trebao biti standardiziran?
Standardizirano je i prednje krilo, pa je kod svih ekipa razlicito.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 15:08   #167
Jebote nemrem docekati prve testove da vidim prekrasni Mclaren i Alonsa na stazi, oni ce po meni biti najvece iznanedenje sezone, kao i Leclerc u Alfi Sauber!

Mercedes , Ferrari i Red Bull ce biti ocekivano na vrhu, vrlo vjerojatno, sa tim da najvecu prednost dajem Ferkanu nakon sto sam vidio bolid.

Ajmo testiranja vise , kaj cekate !

Pogledajte ovu ljepotu od bolida na danjem svjetlu

https://www.f1puls.com/25035/alonso-...dobra-vremena/
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 16:03   #168
Šta jest, jest, na ovoj snimci mi je već ljepši nego na prvi pogled. Do Australije će mi još postat i lijep.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 20:24   #169
Al mu je zato zvuk veoma los
video is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 20:30   #170
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
S kim se ti svadiš i zakaj

Osim toga...
Monaco - Ricc 3 na postolju odmah iza Ferraria i ispred oba Mercedesa
Budimpešta - Ricc odustao (bikić Max se zabio u njega ) pa su automatski bili kolektivno u banani...
Japan - Max 2 i Ricc 3 na postolju iza No1 Mečke, ispred oba Ferraria i No2 Mečke
Singapur - Ricc na 2 mjestu na postolju između 2 Mečke, ispred oba Ferraria

Kaj si ti ustvari štel reč s tim svojim postom
Zato jer si okrenuo pilu naopako pa ako Vettel popljuga bit će "Ferrari nezna bolid složit".

Nebitno, u Monacu, u Budimpesti, u Japanu i u Singapuru je Ferrari bio kvalifiicran ispred RB. U 3 od 4 utrke motor je minimalna razlika jer su sve staze koje maximalno pogoduju dobroj šasiji i aerodinamici. Malesija također .

Smisao posta je da Ferrari donosi inovativna riješenja, a da Newey kopira. I sad je odjednom, nakon 4 sezone podbačaja, RB neprikosoven i pobrisat će pod sa Ferrarijem. Uglavnom, po većini stručnih novinara Ferrari je odradio fantastičan posao. A to što je šef aera u Ferrariju od prošl sezone Cadille a ne Newey nema nikave veze.
kvasteriks is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 20:49   #171
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Pogledajte ovu ljepotu od bolida na danjem svjetlu
https://www.f1puls.com/25035/alonso-...dobra-vremena/
Ova kričava plava se slaže jedino s Alonsovom kacigom.
Nadam se da im je brzina proporcionalna ljepoti.
Clark is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:41   #172
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Jebote nemrem docekati prve testove da vidim prekrasni Mclaren i Alonsa na stazi, oni ce po meni biti najvece iznanedenje sezone, kao i Leclerc u Alfi Sauber!

Mercedes , Ferrari i Red Bull ce biti ocekivano na vrhu, vrlo vjerojatno, sa tim da najvecu prednost dajem Ferkanu nakon sto sam vidio bolid.

Ajmo testiranja vise , kaj cekate !

Pogledajte ovu ljepotu od bolida na danjem svjetlu

https://www.f1puls.com/25035/alonso-...dobra-vremena/
Dobro kaj zbilja trebaš videt Ferrari da bi znao da će bit najbrži na prvim testovima
Pa od kad ti pratiš F1

Ferrari je praktički pa uvijek najbrži na testovima bio odličan ili govno...
To je jednostavno tak nebi li se zadovoljili talijanski mediji i veliki gazda...
Dapače čak ak ih vidim na 2,3,4... mjestu prije bum povjeroval u to da je bolid zbilja i brz, nego ak ih vidim na provom.

Inače ovu godinu je za očekivat da će na testovima Ferrari imat žestoku konkurenciju upravo u McLarenu, McLaren će letit stazom i redovito bit na samom vrhu...
Fali im sponzora i to opako im fali sponzora te će ziher vozit kvalifikacijske krugove nebi li sponzorima pokazali da su opet brzi
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:44   #173
Quote:
Life on Mars kaže: Pogledaj post
Šta jest, jest, na ovoj snimci mi je već ljepši nego na prvi pogled. Do Australije će mi još postat i lijep.
Meni nema šanse...
Livreja mi je jednostavno grozna, ova plava je kričava u tri pm...
Papaja mi i nije ružna (samo je grozno gola i prazna bez sponzora), al plava i to specijalno ta kombinacija te plave i papaje mi je :bljak

Bolid ko bolid mi i nije ružan, ružna mi je livreja i to grozno ružna...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:52   #174
Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
Zato jer si okrenuo pilu naopako pa ako Vettel popljuga bit će "Ferrari nezna bolid složit".
Zakaj bi okretal pilu naopako
Svakom mulcu koji iole prati F1 je jasno da je favorit za naslov Mercedes, jedan i jedini pravi...
Ferrari je tu skup sa RB-om u šansi, a kolikoj to bumo tek vidli.
No to su već godinama top3 ekipe, s tim da se mjenja pozicija 2 i 3 između Ferraria i RB-a obično u drugom djelu sezone kad RB proradi...

Vratit će se i McLaren sasvim sigurno samo je pitanje u kojoj mjeri i hoće li bit u top3 ili ne...

Quote:
Smisao posta je da Ferrari donosi inovativna riješenja, a da Newey kopira. I sad je odjednom, nakon 4 sezone podbačaja, RB neprikosoven i pobrisat će pod sa Ferrarijem. Uglavnom, po većini stručnih novinara Ferrari je odradio fantastičan posao. A to što je šef aera u Ferrariju od prošl sezone Cadille a ne Newey nema nikave veze.
Što se tiče Neweya on itekako jest genijalac upravo u kopiranju
Taj lik snimi konkurenciju i prekopira, i to prekopira na način da tuđe odlične ideje pod obavezno usavrši...
I sasvim sam siguran da će bilo kaj aerodinamičkog kaj prekopira sa Ferraria napravit čak i bolje od njih, lik je jednostavno genijalan po tom pitanju
Živa je šteta kaj ga Vettel nije uspio odvuč sa sobom u Ferrari, jer s njim bi već itekako prestigli Mečku.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 22:39   #175
@Tibi ja sam prognozirao da ce Ferkan osvojiti naslov u onoj Dmw-ovoj anketi davno prije testiranja!

Dakle testiranja su u mojim mislima irelaventna.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 00:11   #176
Sluzbeno je potvrdeno da ce Kubica voziti drugi i treci dan testiranja!!, cini mi se da Williams jos nije na ti sto se vozaca tice!, biti ce zanimljivo popratiti Kubicu sa Strolom i Sirotkinom.

A sto se tice Mclarena Hamilton ga je nazvao Dope iliti u prijevodu nadrogiran ha ha.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 06:58   #177
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
@Tibi ja sam prognozirao da ce Ferkan osvojiti naslov u onoj Dmw-ovoj anketi davno prije testiranja!

Dakle testiranja su u mojim mislima irelaventna.
Pa nebuš valjda brzinu Ferraria na testovima prognoziral nakon testa
U postu si pisal o tome kak jedva čekaš testove...
te si naravno napisal i potpuno očekivano da bu Ferrai u samom vrhu na testovima...
kak su ti onda testiranja irelevantna u tome to mi definitivno nije jasno

A kaj se tiče tvoje prognoze u DMW-ovoj anketi da bu Ferrari najbrži ikad, to je apsolutno očekivano od tebe neovisno o testovima, izgledu bolida, pa čak ni rezultatima kvalifikacija, utrka i.t.d.

Iz tvojih postova se fino odavno (još tam iz sezona 2017/2016 čini mi se čak i možda i 2015) da pročitat da su svi grozno jaka konkurencija Mečki...
i da su pod obavezno debelo brži od Mečke, trenutno je na vrhu liste bržih od Mečke naravno Ferrari jer im je lani i bio debelo najbliže, a RB im je u najmanju ruku podjednak...
No brzo će im opaka konkurencija postat i McLaren, a i ostali ak treba...
Sve jedva čekam da Toto opet počne plakat kak se strašno boji opako brze Force Indie, Williamsa, Alfe, Haas-a, STR-a i Renaulta u borbi za 4 mjesto iza Ferraria, RB-a i McLarena...
pa da nam i ti kreneš objašnjavat kak su ubogi sa svojim bolidom osjetno sporijim od svekolike konkurencije
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 07:39   #178
Sve je to do sofera, pardon vozaca...

/sarcazm_off
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 08:57   #179
Neće li HALO smetati vozačima kod starta?
Neće vidit svjetla
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 10:17   #180
Kaj nisu rekli da ove godine uvode startne pištolje?
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.