Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 01:23   #1721
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
omladina neće zaboraviti svoje mišljenje, samo će ga zbog novca prešutjeti do trenutka kakve krize. Tako je bilo i u Jugolsaviji, svi se bratimili, svi pofino žijveli i dođe 91 i sve to bratimljenje ode u krv. Ja ne želim lažna društva, nego realna društva, koja bi se opet mogla međusobno pomagati.

I da kolonija sa djelomičnim oblikom samostalnosti nije isto kao i potpuna kolonija gdje nemaš ama baš ništa.
Zbog cega mora nuzno doci do bratimlnenja? Daj proslo je vec kolko, 70 godina od te price primjerene ljudima tog vremena i vise je svima isla na zovce jer je jasno da se bila pretvorila u prazne rijeci...bratstvo i jedinstvo. Gdje sam ja spominjao bratimljenje? Sta se ti ili ja uopce imam bratimiti i sa kim. Imam brata, imam svoj posao i familiju. Sta ce meni itko drugi osim normalne drzave-okruzenja da radim, skolujem djecu i idem u pemziju jednog dana. I adasve bi lijepo bilo da se sve to desi u tvom mjestu u kom si niko.
Jel ti jasno kako glupo odzvanja svaka druga prica koja nema jasnih naznaka da ce rijesiti ove BITNE ljudske interese. Ko glup vic.
Jeeeee, super....imamo rs...samo jebi ga svi odose iz nje. Nema veze, jeeeeee, imamo rs. Jel ima to smisla? Meni nema.

Zadnje uređivanje Morten : 13.11.2017. at 01:36.
Morten is offline  
Old 13.11.2017., 01:31   #1722
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Smisao jeste da nemaš moralno pravo tražiti nešto za sebe ako to isto nisi spreman dati drugom.

Jer ako se pozivaš na to da si ugnjetavan, a i sam ugnjetavaš, onda si ništa drugo do licemjer i još vjeruješ da su drugi naivni do te mjere da će ti to proći.

Neće da može.
Ja trazim da svatko moze birat sam svoje predstavnike, a ne da mu ih drugi biraju, kao preduvjet ostvarivanja konstitutivnosti u praksi svih svugdje.
Koja je svrha da su Srbi konstitutivni (ili Hrvati) u npr. Sarajevu ako im predstavnike biraju vecinski Bosnjaci? Konstitutivnost bilo kojeg naroda je samo na papiru ako tom narodu drugi bira predstavnike.
Ne znam sto se pravis glup.

Inace kazes da su Srbi konstitutivni u Sarajevskom kantonu. Kako se to provodi u praksi, koliki je utjecaj Srba na politiku kantona Sarajevo?
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 13.11.2017., 09:17   #1723
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Ja trazim da svatko moze birat sam svoje predstavnike, a ne da mu ih drugi biraju, kao preduvjet ostvarivanja konstitutivnosti u praksi svih svugdje.
Koja je svrha da su Srbi konstitutivni (ili Hrvati) u npr. Sarajevu ako im predstavnike biraju vecinski Bosnjaci? Konstitutivnost bilo kojeg naroda je samo na papiru ako tom narodu drugi bira predstavnike.
Ne znam sto se pravis glup.

Inace kazes da su Srbi konstitutivni u Sarajevskom kantonu. Kako se to provodi u praksi, koliki je utjecaj Srba na politiku kantona Sarajevo?
Znači ti tražiš da Hrvate biraju samo Hrvati, Bošnjake smo Bošnjaci, Srbe samo Srbi.
A ja ti kažem da je ovo parlamentarna demokratija, a ne nekakva etnička. Ovdje na izbore ljudi, pripadnici bilo kojeg naroda, izlaze kao pripadnici političkih stranaka, a ne kao nekakvi imaginarni pripadnici etničkih grupa.

Konstitutivnost propisuje kvote u parlamentu po etničkim grupama, ali ne i to da za nekoga moraju glasati isključivo pripadnici ovog ili onog naroda.

Ja imam pravo da glasam za bilo koga, odnosno za svakoga koga vidim na izbornom listiću uz onaj uslov da ne mogu birati istovremeno ljude iz više različitih stranaka ili koalicija.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 13.11.2017., 10:52   #1724
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Znači ti tražiš da Hrvate biraju samo Hrvati, Bošnjake smo Bošnjaci, Srbe samo Srbi.
A ja ti kažem da je ovo parlamentarna demokratija, a ne nekakva etnička. Ovdje na izbore ljudi, pripadnici bilo kojeg naroda, izlaze kao pripadnici političkih stranaka, a ne kao nekakvi imaginarni pripadnici etničkih grupa.
Konstitutivnost propisuje kvote u parlamentu po etničkim grupama, ali ne i to da za nekoga moraju glasati isključivo pripadnici ovog ili onog naroda.
Ja imam pravo da glasam za bilo koga, odnosno za svakoga koga vidim na izbornom listiću uz onaj uslov da ne mogu birati istovremeno ljude iz više različitih stranaka ili koalicija.
Ne.
On kaže da Hrvati, Srbi i Bošnjaci imaju pravo birati tko će ih predstavljati.
Može biti Eskim ili Kinez, ako će raditi u njihovom interesu.
To se zove predstavnička demokracija.

Ti imaš pravo glasati za bilo koga, ali ne smiješ glasati za nekog drugog.
Uostalom, to je napravio Milošević na Kosovu (nametnuo predstavnika Albancima), pa svi znamo kako je to prošlo.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 13.11.2017., 11:04   #1725
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ne.
On kaže da Hrvati, Srbi i Bošnjaci imaju pravo birati tko će ih predstavljati.
Može biti Eskim ili Kinez, ako će raditi u njihovom interesu.
To se zove predstavnička demokracija.

Ti imaš pravo glasati za bilo koga, ali ne smiješ glasati za nekog drugog.
Uostalom, to je napravio Milošević na Kosovu (nametnuo predstavnika Albancima), pa svi znamo kako je to prošlo.
Vidiš da ni ti ne znaš šta govoriš. Ja vama dvojici to i govorim.
U demokratiji svako može glasati za bilo koga ko je na listi bez obzira na boju krvnih zrnaca. Ne postoji način da nečiju etničku pripadnost ili boju kože provjeravaš na glasačkom mjestu.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 13.11.2017., 11:31   #1726
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Znači ti tražiš da Hrvate biraju samo Hrvati, Bošnjake smo Bošnjaci, Srbe samo Srbi.
A ja ti kažem da je ovo parlamentarna demokratija, a ne nekakva etnička. Ovdje na izbore ljudi, pripadnici bilo kojeg naroda, izlaze kao pripadnici političkih stranaka, a ne kao nekakvi imaginarni pripadnici etničkih grupa.

Konstitutivnost propisuje kvote u parlamentu po etničkim grupama, ali ne i to da za nekoga moraju glasati isključivo pripadnici ovog ili onog naroda.

Ja imam pravo da glasam za bilo koga, odnosno za svakoga koga vidim na izbornom listiću uz onaj uslov da ne mogu birati istovremeno ljude iz više različitih stranaka ili koalicija.
Ti i dalje ne razumiješ što je BiH i što znači konstitutivnost naroda

I opet trubiš o parlamentarnoj demokraciji

Kažeš ovo : "Ovdje na izbore ljudi, pripadnici bilo kojeg naroda, izlaze kao pripadnici političkih stranaka, a ne kao nekakvi imaginarni pripadnici etničkih grupa"

Izlaze kao kandidati političkih stranaka i pripadnici naroda. I jedno i drugo. To su možda za Bošnjake "imaginarne etničke grupe" jer se ipak radi, ne o Srbima i Hrvatima, nego o "pravoslavnim bosancima" i "katoličkim bosancima".

Gdje je demokracija, na koju se toliko pozivaš, kad Hrvati ne mogu izabrati svog člana Predsjedništva?


Ti ljudi izlaze na izbore kao kandidati koji se natječu za neku od funkcija koje predstavljaju jedan od 3 konstitutivna naroda i za to im je potreban legitimitet tog naroda.

Već sam ti napisao da vlast proizlazi i pripada narodu. U BiH su tri naroda, a to onda znači da vlasti proizlazi i pripada Hrvatima, Bošnjacima i Srbima, a ne Bošnjacima, Bošnjacima i Srbima.

Koliko god "puno" Bošnjaka bilo i koliko god "malo" Hrvata bilo
vojvo is offline  
Old 13.11.2017., 11:52   #1727
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Vidiš da ni ti ne znaš šta govoriš. Ja vama dvojici to i govorim.
U demokratiji svako može glasati za bilo koga ko je na listi bez obzira na boju krvnih zrnaca. Ne postoji način da nečiju etničku pripadnost ili boju kože provjeravaš na glasačkom mjestu.
Ajmo još jednom, ne.
Hrvati su jedan od 3 konstitutivna naroda, posebna jedinica, koja ima pravo na svoje predstavnike.

Pa jbt. u RH (i ostatku normalnog svijeta) manjine imaju pravo na svoje predstavnike, a ti bi ga oduzeo konstitutivnom narodu?
Ti misliš da bi trebao glasati umjesto ROma npr. jer znaš puno više o njihovim problemima nego oni sami?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 13.11.2017., 12:03   #1728
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Ti i dalje ne razumiješ što je BiH i što znači konstitutivnost naroda

I opet trubiš o parlamentarnoj demokraciji

Kažeš ovo : "Ovdje na izbore ljudi, pripadnici bilo kojeg naroda, izlaze kao pripadnici političkih stranaka, a ne kao nekakvi imaginarni pripadnici etničkih grupa"

Izlaze kao kandidati političkih stranaka i pripadnici naroda. I jedno i drugo. To su možda za Bošnjake "imaginarne etničke grupe" jer se ipak radi, ne o Srbima i Hrvatima, nego o "pravoslavnim bosancima" i "katoličkim bosancima".

Gdje je demokracija, na koju se toliko pozivaš, kad Hrvati ne mogu izabrati svog člana Predsjedništva?


Ti ljudi izlaze na izbore kao kandidati koji se natječu za neku od funkcija koje predstavljaju jedan od 3 konstitutivna naroda i za to im je potreban legitimitet tog naroda.

Već sam ti napisao da vlast proizlazi i pripada narodu. U BiH su tri naroda, a to onda znači da vlasti proizlazi i pripada Hrvatima, Bošnjacima i Srbima, a ne Bošnjacima, Bošnjacima i Srbima.

Koliko god "puno" Bošnjaka bilo i koliko god "malo" Hrvata bilo

Demokracija nastala na nedemokratskim principima nije nešto što bi moglo biti bilo kome uzor. BeHa demokracija (ako je demokracija nešto pozitivno) još uvijek je u pelenama koje nisu mijenjane još od početka agresije na BiH.
Što je u BiH drugačije (u pozitivnom smislu) djelovanjem "demokracije"?!

Hajde da se ne vraćamo unazad, što je demokratsko danas (u pozitivnom smislu) u odnosu na konstitutivnost BeHa naroda i njihovu ravnopravnost?!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Old 13.11.2017., 13:46   #1729
Kad izađem na izbore, a to se jako rijetko dešava, biram ljude iz neke stranke. Ne piše na listi kojoj etničkoj grupi pripada bilo ko od kandidata, osim kad je u pitanju Predsjedništvo, a ni tada me niko ne ograničava da biram bilo koga osim Sejdića ili Fincija ili John McEnroea jer zaboga oni nisu Srbin, Hrvat, Bošnjak.

Meni stvarno nije jasno kako vi mislite razdvojiti ljude na biračkim mjestima.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 13.11.2017., 14:02   #1730
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Kad izađem na izbore, a to se jako rijetko dešava, biram ljude iz neke stranke. Ne piše na listi kojoj etničkoj grupi pripada bilo ko od kandidata, osim kad je u pitanju Predsjedništvo, a ni tada me niko ne ograničava da biram bilo koga osim Sejdića ili Fincija ili John McEnroea jer zaboga oni nisu Srbin, Hrvat, Bošnjak.

Meni stvarno nije jasno kako vi mislite razdvojiti ljude na biračkim mjestima.
Sto znaci u Hrvatskoj bi manjinske predstavnike trebali izabrati, odnosno nametnuti, Hrvati, sve dok su izabrani zastupnici manjinske nacionalnosti je u redu? A nije bitno tko ih je izabrao?
Takvo nametanje predstavnika ne prolazi ni u africkim drzavama.
Naravno da ti imas pravo izabrat koga hoces, ali da tebe predstavlja, a ne izabrat da drugoga predstavlja. Tom logikom kojom ti mozes birat koga god hoces,i koju god listu zelis, mogli bi sarajlije izabrat gradonacelnika Tuzle ili bilo kojeg grada ili opcine u BiH.
Naravno da se moze osigurat da hrvatskog predstavnika biraju Hrvati, kao i da drugi narodi izabiraju svoje predstavnike, i to je presudio ustavni sud, samo se Bosnjaci prave ludi, pa kao ne shvacaju sto je to ustavni sud presudio.

Nego ne rece kako su to Srbi konstitutivni u Sarajevu, i tko bira srpske predstavnike u Sarajevu?
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 13.11.2017., 14:06   #1731
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Sto znaci u Hrvatskoj bi manjinske predstavnike trebali izabrati, odnosno nametnuti, Hrvati, sve dok su izabrani zastupnici manjinske nacionalnosti je u redu? A nije bitno tko ih je izabrao?
Takvo nametanje predstavnika ne prolazi ni u africkim drzavama.
Naravno da ti imas pravo izabrat koga hoces, ali da tebe predstavlja, a ne izabrat da drugoga predstavlja. Tom logikom kojom ti mozes birat koga god hoces,i koju god listu zelis, mogli bi sarajlije izabrat gradonacelnika Tuzle ili bilo kojeg grada ili opcine u BiH.
Naravno da se moze osigurat da hrvatskog predstavnika biraju Hrvati, kao i da drugi narodi izabiraju svoje predstavnike, i to je presudio ustavni sud, samo se Bosnjaci prave ludi, pa kao ne shvacaju sto je to ustavni sud presudio.

Nego ne rece kako su to Srbi konstitutivni u Sarajevu, i tko bira srpske predstavnike u Sarajevu?
Pa kad biram na izborima i biram ko će mene predstavljati. Ne biram ko će tebe predstavljati. Dobijem svoj glasački listić i biram ljude i stranke čiji program mi odgovara.

Zamisli sad slučaj.... Recimo neki Hrvat iz SDP-a se kandiduje na izborima i sad na izbore izlazi član SDP-a Bošnjak i ne može glasati za njega jer je ovaj Hrvat.

Mislim, daj saberite se. Ljudi na izborima biraju stranke i pojedince iz stranaka.
Nacionalne kvote su u parlamentima rezervisane za određene etničke grupe i to je to. Nije određeno kojoj stranci mora pripadati pripadnik bilo kojeg naroda.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 13.11.2017., 14:14   #1732
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Kad izađem na izbore, a to se jako rijetko dešava, biram ljude iz neke stranke. Ne piše na listi kojoj etničkoj grupi pripada bilo ko od kandidata, osim kad je u pitanju Predsjedništvo, a ni tada me niko ne ograničava da biram bilo koga osim Sejdića ili Fincija ili John McEnroea jer zaboga oni nisu Srbin, Hrvat, Bošnjak.
Meni stvarno nije jasno kako vi mislite razdvojiti ljude na biračkim mjestima.
Biraš nekoga tko će te predstavljati.
Zato i je predstavnička demokracija.
Etnicitet te osobe je nebitan.

U RH imaš manjine koje pokažu osobnu, izjasnili su se kao taj i taj na prošlom popisu i biraju svoje predstavnike.
Bitno je da se i njihov glas čuje.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 13.11.2017., 14:18   #1733
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Pa kad biram na izborima i biram ko će mene predstavljati. Ne biram ko će tebe predstavljati. Dobijem svoj glasački listić i biram ljude i stranke čiji program mi odgovara.
Samo što ne biraš.
Vi ste dosad 2 puta izabrali predstavnika Hrvata u institucijama.
Dakle, birao si za nekog drugog.
To nije bit demokracije.
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Zamisli sad slučaj.... Recimo neki Hrvat iz SDP-a se kandiduje na izborima i sad na izbore izlazi član SDP-a Bošnjak i ne može glasati za njega jer je ovaj Hrvat.
Zato se zakon treba mijenjati.
Nije bitan etnicitet predstavnika, bitno je koga predstavlja.

Jbg. u BiH su 3 konstitutivna naroda i manjine.
Misliš da je ok da ti biraš tko će predstavljati Rome u parlamentu?
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Mislim, daj saberite se. Ljudi na izborima biraju stranke i pojedince iz stranaka.
Netočno. Ljudi biraju svoje predstavnike.
Što su oni, to je nebitno.
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Nacionalne kvote su u parlamentima rezervisane za određene etničke grupe i to je to. Nije određeno kojoj stranci mora pripadati pripadnik bilo kojeg naroda.
To ti je razmišljanje iz najgorih diktatura.

U europi je zadnja osoba koja je koristila tvoju logiku bio Milošević.
Srba ima više nego Albanaca, pa je ok da Srbi Albancima izaberu predstavnike?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 13.11.2017., 14:38   #1734
Ma ovaj COD2 ne kuži da ako hrvatski član Predsjedništva predstavlja Hrvate onda od Hrvata mora biti izabran i od njih dobiti legitimitet.
Moraš biti biran od skupine koju predstavljaš.

Lik si je umislio da živi u jednonacionalnoj državi i bok. Ne razumije osnove demokracije
Ma kakva Belgija i druge višenacionalne države
vojvo is offline  
Old 13.11.2017., 16:09   #1735
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Vi ste dosad 2 puta izabrali predstavnika Hrvata u institucijama.
Kako je COD2 konkretno izabrao hrvatskog predstavnika?
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Old 13.11.2017., 16:13   #1736
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Ma ovaj COD2 ne kuži da ako hrvatski član Predsjedništva predstavlja Hrvate onda od Hrvata mora biti izabran i od njih dobiti legitimitet.
Moraš biti biran od skupine koju predstavljaš.

Lik si je umislio da živi u jednonacionalnoj državi i bok. Ne razumije osnove demokracije
Ma kakva Belgija i druge višenacionalne države
Nije on hrvatski član Predsjedništva. On je član Predsjedništva iz reda Hrvata i on predstavlja sve građane BiH. On nije ekskluzivno samo hrvatski niti on bilo šta radi samo u ime Hrvata. Niti mu je zanimanje Hrvat.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 13.11.2017., 16:24   #1737
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Kako je COD2 konkretno izabrao hrvatskog predstavnika?
Nije COD2 nego CODovi2...množinu je Wiki naveo
dominik01 is offline  
Old 13.11.2017., 16:26   #1738
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Nije COD2 nego CODovi2...množinu je Wiki naveo
Nisam čovječe. Ja sam bio pasivni simpatizer SDP-a jer sam ljevičar po svojoj prirodi.

Za koga sam trebao glasati na izborima?
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 13.11.2017., 16:29   #1739
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Nije on hrvatski član Predsjedništva. On je član Predsjedništva iz reda Hrvata i on predstavlja sve građane BiH. On nije ekskluzivno samo hrvatski niti on bilo šta radi samo u ime Hrvata. Niti mu je zanimanje Hrvat.
ček, ček, ne kužim te BiH izbore i zakone, no jeste li nam to 'vi' Čovinja uvalili? Nije fer!
dominik01 is offline  
Old 13.11.2017., 16:30   #1740
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Kako je COD2 konkretno izabrao hrvatskog predstavnika?
Glasao je za osobu koja bi trebala predstavljati Hrvate.
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Nije on hrvatski član Predsjedništva. On je član Predsjedništva iz reda Hrvata i on predstavlja sve građane BiH. On nije ekskluzivno samo hrvatski niti on bilo šta radi samo u ime Hrvata. Niti mu je zanimanje Hrvat.
Ustavni sud ne misli kao ti
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Nije COD2 nego CODovi2...množinu je Wiki naveo
Da
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:28.