Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2017., 15:06   #461
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ja svetac, pa pobogu ja sam kvaziovisnik, mazohist, fetišist, bivši sotonist, na meni ništa nije normalno a kamo li sveto, osim što me život nagoni da pokušam biti najbolji što mogu...

A inače, da ti dignemo spomenik i ovu tvoju rečenicu-dvije zlatnim slovima upišemo u njega...?

Veza od upoznavanja do svega ostalog treba teći spontano, prirodno, fluidno, nekim ljudima treba više vremena da se otvore ali sve to na kraju sjedne na svoje. Ništa nije veći eliksir za spontanost i otvaranje kao zaljubljenost, ona tome i služi, da vas istinski poveže i upozna i ništa ju ne može zamijeniti. Zbog toga nema sreće ako jedna strana želi i osjeća a druga ne, piši propalo..
Nisam mislila "svetac" doslovno, nego na forumu. Kao praviš se iznad ostalih, a brijem da nije tako

Za moje rečenice može nešto tako značajno, kako ne
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 15:11   #462
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Nisam mislila "svetac" doslovno, nego na forumu. Kao praviš se iznad ostalih, a brijem da nije tako

Za moje rečenice može nešto tako značajno, kako ne
Nije problem dić ti spomenik, ali problem je što pozlata košta...
Ma to je moj stav koji je onako dominantan i malo s visoka.. Ja sam konj sa 100 mana, a kažu da je takav konj dobar pa sad vrag će ga znati...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 09:20   #463
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Ne bi niti "shvatili" u silini prirode i poretka stvari. Ne može se nekome, kome se bljuje reći "nemoj bljuvati" ili nekome koga je strefio infarkt "nemoj odustati" ("sada kada te (JA) najviše trebam") ili.. Može, no.. Kad je sila, sila je. Optimisti je sila za biti optimista.. i nemere se tu ništa, ma koliko god ("sada kada te (JA), realističnog/realističnu najviše trebam") realizam bio možda optimističnija opcija. Govno (ili neka druga životna mehanika) kada krene, krene s namjerom po poznatom, utabanom sistemu izbačaja. Nema toga (iznimke potvrđuju pravilo) koji će isto(g) spriječiti ili zaustaviti.
Bitno je sacuvati dostojanstvo, treba biti na razlicite nacine tolerantan, to je tako kroz zivot, treba biti dosljedan
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 12:13   #464
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Obzirom da sam dobio sina, a ja i supruga oboje nismo tip osoba koje vole cmizdriti i podosta smo zatvoreni u osjećajnom smislu pretpostavka je da ćemo isto prenijeti i na dijete. Naravno poučen iskustvom da pretjerana emocionalna zatvorenost nikako nije dobra po psihičko zdravlje morat ćemo pronaći nekakvu granicu u svemu tome.
Prelistala sam nedavno jednu vrlo zgodnu knjigu - Danski odgoj djece. Čini mi se da bi ondje mogao pronaći odgovor na neka od svojih pitanja.
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 13:01   #465
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
...

Naime i žene i muškarci moraju znati naučiti podnositi bol, biti jaki, a ako već moraju pokazati tugu, bol i suze mislim da to ne bi trebali raditi javno već diskretno i u krugu svojih najbližih. Zbog toga i ženske suze u javnosti smatram prije svega manipulacijom (ljudi su osjetljivi pa nastoje pomoći i popustiti) i nedostatkom emocionalne kontrole.
za emocionalno zrelu osobu, neovisno je li muško ili žensko, pokazati emocije nije niti znak slabosti niti nešto čega se treba sramiti i skrivati
problem je što mnogi dolaze iz disfunkcionalnih obitelji, zatim onih patrijarhalnih pa nisu u stanju tako nešto pojmiti i to je razlog stavljanja maski i skrivanja emocija/ suza

što su ti patrijarhalni roditelji napravili odgojivši sina i/ili kćer da je prema van stijena? prvo su emocionalno naštetili njemu/njoj, a onda on/ona to prenosi na svoje sinove i/ili kćeri i tako se otrov prenosi s koljena na koljeno dok se ne pojavi netko informiran i educiran i prekida daljnje istjecanje te tako osigurava zdravu okolinu za odrastanje nekog novog bića
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.