Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2015., 20:19   #261
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Prica majstora je blago receno cudna, na svim perilicama koje sam ikad koristio vadenje i ciscenje je bila trivijalna radnja bez da sam ista strgao.

Slazem se i naravno da sam pokusala sama skidati filter kao i na svim masinama prije ali nije moguce, kao da se zaglavio, a majstor svaki put vadi sa strane, od iza.
Inace, rijec je o zanussi masini koja se s gornje strane otvara.
Na prethodnoj masini godinu dana nisam praznila filter i nije bilo problema s dlakama i zacepljenjem, a ovdje je nastao prvi problem nakon 3 mj koristenja na sto je majstor izjavio da se pomirim s tim da ga zovem svakih mj-dva. Naravno da to ne radim.
A Yukijevu rucnici i dekice ce se valjda sami oprati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 20:56   #262
Ako ti je blizu zapadni dio grada (Rudes/Vrapce) otvorila se samoposluzna praonica rublja, idealno za ovo sto ti treba
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 21:05   #263
Negdje sam procitala, da se bubanj od ves masine treba dobro osusiti fenom, a onda usisati usisavacem. Navodno da se tako izvuce dosta dlaka, naravno prije toga centrifuga treba odraditi svoje i iskljuciti masinu iz struje.
Levijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 21:22   #264
A možeš i stvari pune mačjih/psećih dlaka prije pranja dobro isčetkati. I prati u onoj vreći za pranje, sitnomrežastoj, ne bi trebala propustiti toliko dlaka.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 21:22   #265
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Slazem se i naravno da sam pokusala sama skidati filter kao i na svim masinama prije ali nije moguce, kao da se zaglavio, a majstor svaki put vadi sa strane, od iza.
Inace, rijec je o zanussi masini koja se s gornje strane otvara.
On otvara od iza...no imas li negdje drugdje (ispred) mogucnost da dodjes do filtera?
Ako se je i zaglavio...prvo pronadji tip vesmasine, raspitaj se za dijelove i onda ...probaj otvoriti.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 00:43   #266
Ja sam vec odustala od pokusaja da se rijesim dlaka. Mogu donekle umanjiti time sto istresem sve dobro prije ubavicanja u masinu,usisavanjem bubnja(nakon sto se dobro osusio) i ciscenjem filtera nakon pranja(imam top loader masinu sto uvelike olaksava),ali jedan dio dlaka i dalje ostane. Probala sam i sa onim lopticama za pranje,imaju cicak poput vikelra koje je neko vec spomenuo,nije bilo nekog efekta,da budem iskrena. Rucnici su mi i najgora stavka,jer se dlake uvuku,pa mi je divno kad obrisem lice,a kao rezultat dobijem tinejdzersku bradu na licu
Jedino sam skuzila da,kad imam nesto bas osjetljivo,a treba masinsko pranje,stavim u one vrecice za pranje rublja,tako manje dlaka uspije uci unutra.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 09:16   #267
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
On otvara od iza...no imas li negdje drugdje (ispred) mogucnost da dodjes do filtera?
Ako se je i zaglavio...prvo pronadji tip vesmasine, raspitaj se za dijelove i onda ...probaj otvoriti.
Naravno da imam, ali je, kako sam već napisala, zaglavljen s prednje strane i ne mogu ga nikako otvoriti, osim da vučem kao sivonja i nešto strgam.
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
Ja sam vec odustala od pokusaja da se rijesim dlaka. Mogu donekle umanjiti time sto istresem sve dobro prije ubavicanja u masinu,usisavanjem bubnja(nakon sto se dobro osusio) i ciscenjem filtera nakon pranja(imam top loader masinu sto uvelike olaksava),ali jedan dio dlaka i dalje ostane. Probala sam i sa onim lopticama za pranje,imaju cicak poput vikelra koje je neko vec spomenuo,nije bilo nekog efekta,da budem iskrena. Rucnici su mi i najgora stavka,jer se dlake uvuku,pa mi je divno kad obrisem lice,a kao rezultat dobijem tinejdzersku bradu na licu
Jedino sam skuzila da,kad imam nesto bas osjetljivo,a treba masinsko pranje,stavim u one vrecice za pranje rublja,tako manje dlaka uspije uci unutra.
I ja sam odustala od rješavanja dlaka, jednostavno ih izvlačim iz garderobe kad se osuši, odnosno, koristim rolere.
Najgore bude nakon što perem Yukijeve ručnike, deke, ležaj, nakon toga imam more mucica i dlaka u bubnju koje ne uspijem izvući, pa naredna tura odjeće strada. Ali, nije bed, mi to rješavamo tako da više ne kupujemo odjeću za koju se primaju dlake, tako da ih i nemamo previše na sebi (osim na onoj kućnoj).
Zapravo me jedino muči ta veš mašina, jer ne želim da se strga zbog previše dlaka, a nemam nikakvu praonicu u blizini.
Što se ručnika tiče, tu se slažem, puni smo dlaka, naročito nakon tuširanja.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 10:22   #268
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Naravno da imam, ali je, kako sam već napisala, zaglavljen s prednje strane i ne mogu ga nikako otvoriti, osim da vučem kao sivonja i nešto strgam.
Mozda je bolje i da strgas (iako, ne mora biti da bi se to dogodilo, mozda bi samo otvorila), nego da ucestalo placas ciscenje.
Jasno, kao sto rekoh, prethodno se raspitas za dijelove i koliko bi te kostala zamjena filtera, pa procjenis isplati li se.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 10:44   #269
Angelsss, mi također imamo samojeda pa otprilike znam kako ti je.
Uglavnom, mi to sredimo tako da svaki put nakon pranja njenih ručnika, dekica itd. uključimo praznu veš mašinu na program za ispiranje.

Stvarno djeluje. Na drugu se odjeću, deke, ručnike ne prima dlaka... odnosno niti je nema u bubnju nakon ispiranja.

Što se filtera tiče, sami ga čistimo svakih par mjeseci i nikakvog problema.
Međutim, imamo noviju candy veš mašinu pa vjerujem da i to bitno olakšava problem.
Amber12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 11:04   #270
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Mozda je bolje i da strgas (iako, ne mora biti da bi se to dogodilo, mozda bi samo otvorila), nego da ucestalo placas ciscenje.
Jasno, kao sto rekoh, prethodno se raspitas za dijelove i koliko bi te kostala zamjena filtera, pa procjenis isplati li se.
Lako je tuđim po koprivama mlatit. Pobogu, mašina nije njezina. Podstanari su. Napisala je to. Žena se korektno odnosi prema tuđim stvarima. To je sve.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 11:53   #271
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Filteri su čisti. Problem su dlake u bubnju koje se onda zajlepe na robu koju perem sljedeći put. U filteru nema ni jedne dlake. Već smo razmišljali o sušilici, ali za sada se nismo odlučili za kupnju. Ovo što kažeš da sušilica skuplja dlake je dodatni plus. Nisam to znala.
Za sad ću probati ovo što piše Andrej.
Nažalost, ne znam kako bi ti pomogla sa perilicom, no kao što sam rekla, sušilica te većinom rješava te muke (ostane možda jedna-dvije dlakice no to je neusporedivo s onim prije), svaki put nakon sušenja ima mucica za šaku. Sretno!
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 12:46   #272
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Lako je tuđim po koprivama mlatit. Pobogu, mašina nije njezina. Podstanari su. Napisala je to. Žena se korektno odnosi prema tuđim stvarima. To je sve.
Stvarno ne znam zasto bi bilo nekorektno saznati ima li (ipak) rezervnih dijelova, saznati cijenu zamjene tog filtera i zamijeniti ga (ukoliko se ovaj potrga), te tako omoguciti sebi redovno samostalno ciscenje ...a tudjoj vesmasini novi dio koji je u ispravnom stanju.
A ...moze ustvari traziti i stanodavca da to ucini kako bi imala ispravnu vesmasinu, jer s njegove strane je nekorektno dati na upotrebu vesmasinu kojoj ne mozes ocistiti filter, pa podstanar za to mora placati majstora.
(naravno, osim ako je prije bilo moguce, a Angelsss je svojom upotrebom, nemarom i dlakama onesposobila taj filter)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 12:50   #273
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Mozda je bolje i da strgas (iako, ne mora biti da bi se to dogodilo, mozda bi samo otvorila), nego da ucestalo placas ciscenje.
Jasno, kao sto rekoh, prethodno se raspitas za dijelove i koliko bi te kostala zamjena filtera, pa procjenis isplati li se.
Didi ti je objasnila umjesto mene. Neću tuđe uništavati.
Ne znam da li negdje ima za kupiti zamjenskih filtera, nisam nigdje našla. Šifra mašine je TA833V, pa ti ak znaš gdje bi mogla naći novi filter, javi mi. Meni je trenutno jedino rješenje keširati majstoru ni za šta...
Neću više u off, obećavam.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 13:04   #274
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Didi ti je objasnila umjesto mene. Neću tuđe uništavati.
Ne znam da li negdje ima za kupiti zamjenskih filtera, nisam nigdje našla. Šifra mašine je TA833V, pa ti ak znaš gdje bi mogla naći novi filter, javi mi. Meni je trenutno jedino rješenje keširati majstoru ni za šta...
Neću više u off, obećavam.
Ok, necu ni ja dalje u off, samo - ne, nisam ni pomisila, ni napisala da bi trebala nesto tudje unistavati.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 02:06   #275
Higijena prostora i kućni ljubimci

Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Didi ti je objasnila umjesto mene. Neću tuđe uništavati.

Ne znam da li negdje ima za kupiti zamjenskih filtera, nisam nigdje našla. Šifra mašine je TA833V, pa ti ak znaš gdje bi mogla naći novi filter, javi mi. Meni je trenutno jedino rješenje keširati majstoru ni za šta...

Neću više u off, obećavam.
Strana 14 manuala na linku dolje, imas ilustraciju kako se otvara i cisti filter.
Nalazi se s prednje strane masine, dolje lijevo na fronti.
Nemas kaj potrgat, otvaraj kako je nacrtano na ilustraciji: otklopi, okreni cep vertikalno da iscuri voda (ispod stavis posudu ili ako je jako plitko, mozes protvan iz pecnice) i kad iscuri, odvrni do kraja, izvadi, ocisti krupnije komade, isperi pod vodom i vrati. Dok je filter vani, gurni prste unutra u kuciste i izvadi ako sto jos ima unutra (kod mene se zna naci spajalica, cackalica, kovanica i slicno).
http://www.manualslib.com/manual/447...page=14#manual
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 02:19   #276
Higijena prostora i kućni ljubimci

I da, majstor koji ti nije pokazao kako se cisti filter je seronja. Pa nema toliko glupo konstruirane masine da se mora otvarat cijela da se ocisti filter...
Na svakoj masini, pa i mojoj na moru staroj 30+ godina, se normalno moze cistiti filter i predvidjeno je da ga se cisti "u kucnoj radinosti".
Nota bene: i mi smo podstanari, isto je zapinjao poklopac za filter na AEG masini od milijardu kuna, jbg povukla sam kako je nacrtano u manualu pa kaj bude - bude; ako strgam popravit cu. Nije se strgalo nista.
Dlake se, doduse, i dalje redovno skupljaju u filteru i na gumi od masine. Svako toliko operem krpe za pod, medju njima i mikrofibra krpe, to pokupi sve dlake na sebe.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 07:02   #277
Zbilja ste svi slatki. Zbilja mislite da je Angless toliko bedasta da ne zna sve to što ste joj napisali ili da nije sve probala? Osim toga, ako ćemo baš cjepidlačiti, ova mašina ima u oznaci sedmicu , a ne osmicu (http://lastmanuals.com/dl?k=1d117587...ZANUSSI+TA833V). I nema A. A komentar da je Angless pokvarila mašinu "upotrebom, nemarom i dlakama" bolje je da ne komentiram.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 08:51   #278
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Zbilja ste svi slatki. Zbilja mislite da je Angless toliko bedasta da ne zna sve to što ste joj napisali ili da nije sve probala? Osim toga, ako ćemo baš cjepidlačiti, ova mašina ima u oznaci sedmicu , a ne osmicu (http://lastmanuals.com/dl?k=1d117587...ZANUSSI+TA833V). I nema A. A komentar da je Angless pokvarila mašinu "upotrebom, nemarom i dlakama" bolje je da ne komentiram.
Didi, drago mi je što se kužimo.
I da jesam glupa kokoš, kao što nisam , pozvala bi Žmua, frendove i još sto njih da probaju izvaditi filter, ali ne ide.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 09:20   #279
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
A komentar da je Angless pokvarila mašinu "upotrebom, nemarom i dlakama" bolje je da ne komentiram.
Ne znam zasto si nabrijana do te mjere da izmisljas...i sama znas da to nigdje ne pise. Mozda zato da ja prokomentiram, pa dobijem karton za off.
Btw masina nije pokvarena, samo se ne moze ovoriti filter.
Evo ti tekst pa prouci jos jednom:
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Stvarno ne znam zasto bi bilo nekorektno saznati ima li (ipak) rezervnih dijelova, saznati cijenu zamjene tog filtera i zamijeniti ga (ukoliko se ovaj potrga), te tako omoguciti sebi redovno samostalno ciscenje ...a tudjoj vesmasini novi dio koji je u ispravnom stanju.
A ...moze ustvari traziti i stanodavca da to ucini kako bi imala ispravnu vesmasinu, jer s njegove strane je nekorektno dati na upotrebu vesmasinu kojoj ne mozes ocistiti filter, pa podstanar za to mora placati majstora.
(naravno, osim ako je prije bilo moguce, a Angelsss je svojom upotrebom, nemarom i dlakama onesposobila taj filter)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 09:42   #280
Te dekice ; nađe ih se po tim raznim šoping centrima i za 20kn/komad tako da; to je , meni, jednokratna roba. Da nebi slučajno u vešmašinu stavljala te deke pune dlaka; no čens. Redovito ih istresam i luftam; nekad šlaufom operem vani; dok su čiste za držati ih u kući dotle su im u kući ( svaki ima jednu ) , kada po procjeni postanu prejadne za u kući ( a to bude nakon cca pola godine ) onda idu za vanjske rezidencije gdje traju dok traju tj dok ih tolko ne zamažu da nema smisla niš drugo s njima nek ih baciti.


S druge strane; ima tih vešeraja danas na svakom čošku; ponude su im vrlo dobre; recimo Clean Express ima uredno neke akcije; jedan tjedan su akcije na pranje deka ( cijena ide po veličini ), drugi tjedan su poploni, pa košulje......

Primaju ama baš sve; bez ikakvih predrasuda; donose im konjari deke za pokrivanje konja. Jednom sam dala oprati pseće dekice; dvije dekice ( 120x60 ) = 60 kn. Istinabog; naše se nisu vratile kao nove ali nisam to ni očekivala jer sam ih predala kad su već bile na izdisaju ( čitati : skoro za baciti ) no nakon toga su još trajale narednih pola godine.

Tak da, pranje psećih deka u vešmašini; nou. Jednom sam to napravila i ne želim više; jednostavno mi nema smisla uz gore navedene računice.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.