Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2006., 18:22   #41
mene isto zanima ovaj problem, kao prvo moze li mi netko reci da li sto su tocno prosirene vene; jer kod mene je stanje ovako; imam vidljive vene otkad znam za sebe, kao dijete, uvijek su se vidjele, imam tanku kozu na nogama (inace na ostalim mjestima ne ), pa me sad zanima da li su to prosirene vene ili one moraju biti ispupcene da bi se zvale prosirene vene? inace nikad nisam osjetila neke bolove, bilo kakav problem.

molim ako netko zna da mi odgovori. hvala.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 18:52   #42
pojma nemam dal se kod mene radi o venama ili kapilarama...al nekako mi se vise cini da su kapilare u pitanju...ako se ne varam negdje sam citala da je za to dobra neka krema od kestena divljeg ili se ipak varam?!
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 18:54   #43
Quote:
Tigrica kaže:
mene isto zanima ovaj problem, kao prvo moze li mi netko reci da li sto su tocno prosirene vene; jer kod mene je stanje ovako; imam vidljive vene otkad znam za sebe, kao dijete, uvijek su se vidjele, imam tanku kozu na nogama (inace na ostalim mjestima ne ), pa me sad zanima da li su to prosirene vene ili one moraju biti ispupcene da bi se zvale prosirene vene? inace nikad nisam osjetila neke bolove, bilo kakav problem.

molim ako netko zna da mi odgovori. hvala.
Ovo tvoje vjerojatno nisu proširene vene, naime morale bi biti tvrde i bolne na dodir, a povremeno bi i osjećala muklu bol na tom području. Ja isto imam "prozirnu" kožu i vide mi se na nekim mjestima, a definitivno se ne radi o proširenim venama.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 19:26   #44
Quote:
lahor kaže:
Ovo tvoje vjerojatno nisu proširene vene, naime morale bi biti tvrde i bolne na dodir, a povremeno bi i osjećala muklu bol na tom području.
- nadam se da nisu. iako je to kod mene jako vidljivo, najvise iza koljena i oko kukova. inace, lahor, neki tu spominju da dugo hodanje i trcanje pojacava problem, a ja sam bas mislila da je za vene dobro da trcis, hodas, sad mi nista nije jasno?

- i reci mi da li se na nalazima krvi moze naslutiti sklonost prosirenim venama ili ugruscima? zanima me to jer pijem dugo kontracepcijske, a hematoloski i biokemijski nalazi krvi su ok, koagulacija isto... no svejedno brine me malo taj moj vidljivi izgled vena.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 19:29   #45
Dugo hodanje i trčanje ne, ali dugo stajanje - da! Isto tako i visoke pete.

Što se tiče nalaza krvi, ne bih znala, mislim da ne. Za to bi se trebala obratiti liječniku tako da budeš mirna. Ja se bavim fizikalnom terapijom.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 19:33   #46
Quote:
lahor kaže:
Dugo hodanje i trčanje ne, ali dugo stajanje - da! Isto tako i visoke pete.

Što se tiče nalaza krvi, ne bih znala, mislim da ne. Za to bi se trebala obratiti liječniku tako da budeš mirna. Ja se bavim fizikalnom terapijom.
ok, hvala
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 19:34   #47
primarni varikoziteti (proširene vene) uopće nisu tvrdi i bolni na dodir(prve promjene; u mladih djevojaka) te obično ne uzrokuju nikakve smetnje, kasnije se tek mogu javiti osjećaj težine ili napetosti u nogama s pogoršavanjem prema kraju dana, a nestajanjem ako se noge stave na povišen položaj, vrlo rijetko se javljaju tegobe u obliku probadanja ili pečenja.nema korelacije između veličine promejena i simptomatologije. danas se prevencija progresije sastoji u izbjegavanju dužeg stajanja i sjedenja uz odmaranje s poviš. položajem nogu,a elastične čarape se više ne preporučaju. medikamentna prevencija nema dokazano djelovanje. da ne duljim, napraviti dopler, te se posavjetovati s vaskularnim kirurgom glede daljneg liječenja (sklerozacija).
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 19:46   #48
da li mi mozes reci koliko su opasni ugrusci i da li ih je moguce nekako osjetiti? moze li se iz protrombinskog vremena to vidjeti?
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 21:57   #49
naravno da su ugrušci opasni. a s obzirom da najznačajnija nuspojava oralnih kontraceptiva je sklonost tromboemboljama, potrebno je prije uzimanja napraviti koagulacijske i jetrene testove te tek nakon "normalnih rezultata" dati zeleno svjetlo.(podrazumijeva da je liječnik uzeo detaljnu anamnezu prije.)


hm, sori jel to pitanje uopće bilo upućeno meni..
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 10:27   #50
Quote:
strangelove kaže:
primarni varikoziteti (proširene vene) uopće nisu tvrdi i bolni na dodir(prve promjene; u mladih djevojaka) te obično ne uzrokuju nikakve smetnje, kasnije se tek mogu javiti osjećaj težine ili napetosti u nogama s pogoršavanjem prema kraju dana, a nestajanjem ako se noge stave na povišen položaj, vrlo rijetko se javljaju tegobe u obliku probadanja ili pečenja.nema korelacije između veličine promejena i simptomatologije. danas se prevencija progresije sastoji u izbjegavanju dužeg stajanja i sjedenja uz odmaranje s poviš. položajem nogu,a elastične čarape se više ne preporučaju. medikamentna prevencija nema dokazano djelovanje. da ne duljim, napraviti dopler, te se posavjetovati s vaskularnim kirurgom glede daljneg liječenja (sklerozacija).
Ali, sekundarni da. A sad meni nije jasno kako onda toliko mladih cura ima bolne vene (baš lokalizirano), hoćeš reći da sve imaju DVT?
Ja bih rekla ipak ne... nego da i primarni varikoziteti mogu boljeti. I na palpaciju su takve promijenjene vene nešto šire i tvrđe od zdravih.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 12:01   #51
pa sad kad vec spominjete kontracepcijske pilule...
morala sam ih poceti pit zbog cisti....a sada mi se to cini kao dvosjekli mac, jer imam problema sa venema, i to onako...."podmuklo" bole nakraju dana nateknu noge (bude mi pretijesno u balerinkama
da li ce se to stanje koje sada imam, pogorsati uslijed uzimanja tih tableta?

e da, i zasto se vise ne preporucaju elasticne carape?
meni su ih jos uvijek preporucili...

muchas gracias
__________________
Ako zelite dusevni mir, dajte ostavku na mjesto generalnog direktora svemira.
LooneyTune is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 15:17   #52
e, ovak, malo smo se zbrkali, a i ja kad počnem pisat zna ispast nerazumljivo. ok, ovo vidim sve znate, al malo da si ja ponovim .znači, varikoziteti su dilatirane površinske vene sa insuficijentnim zaliscima. dijelimo ih na primarne i sekundarne. primarni su posljedica konstit. slabosti venske stijenke ili čak nedostatka zalistaka, a njihovoj pojavi pogoduju ne samo zanimanja vezana za dugotrajno stajanje, već i trudnoća, tjelesni napor, kronični kašalj i kontracepcija, itd .češći su u žena, već u mlađoj dobi vjerojatno i zbog hormonalnih promjena(pubertet).sekundarni su pak posljedica poremećene hemodinamike dubokog venskog sustava te nastaju nakon inkompetencije zalistaka zbog flebotromboze, opstrukcije, ozljede, a rjeđe i zbog a-v fistula, oni se stvaraju kao kolateralni put nakon npr. opstrukcije dubinske vene, tj. prijenosom povišenog tlaka iz dubokog venskog bazena u površinski.Kako u medicini ništa nije 100 posto sigurno tako se ne može tvrditi da su površinske vene u curka bolne i tvde ili obrnuto, no obično imaju benigni tijek(ne uzrokuju nikakve smetnje, osim kozmetičkih), ono što je isto obično je da su promjene obostrane i simetrične(ne mora biti!)
Na DVT treba posumnjati ako uz proširene vene, postoji otok(osobito jednostran) te bolnost na palpaciju duž trombozirane vene, a koža je obično crvenkasta i toplija. opet klinička slika dvt-a može biti i asimptomatska.
znači lahor ima pravo kad kaže da su te promijenjene vene šire, te da mogu biti bolnije, ali i mogu i ne moraju.
pa te bolne vene/ noge, ili bolje rečeno teške nastaju zbog prepunjenih površinskih vena. znači ne miješati primarne, sekundarne varikozitete i dvt.
elastičnjače su i dalje ok(ne preporuča se tipa sam svoj majstor), ali treba ih znati staviti, tj. ne smiju se prejako stegnuti osobito na potkoljenici.
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 15:58   #53
Quote:
strangelove kaže:
potrebno je prije uzimanja napraviti koagulacijske i jetrene testove te tek nakon "normalnih rezultata" dati zeleno svjetlo.(podrazumijeva da je liječnik uzeo detaljnu anamnezu prije.)

hm, sori jel to pitanje uopće bilo upućeno meni..
da tebi ..
sto znaci da ako ja imam sve jetrene i koagul. testove ok, a ipak imam jako vidljive vene i dalje mogu piti kontracepcijske?
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 16:20   #54
ako su testovi ok, a vidim da si i prije uzimanja kontracep. imala proširene vene(genetska sklonost, izlemati mamu i tatu), možeš.
no, trebala bi to i pripomenuti svom ginekologu. pa odlučiti što dalje..
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 16:51   #55
aha. thanks na savjetu
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 01:33   #56
mene zanima dal tko ima iskustva sa proširenim venama na rukama koje idu prema grudima,pa od grudi prema trbuhu
meni se u zadnjih godinu dana drasticno pocele dizat,i vec panicarim
kako je to moguce,ajd kuzim noge al gdje bas tamo,kao da mi noge same po sebi nisu previse

i kak nanosite heparin gel,dal kako pise zavoji i ne umasiravat ili???
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 02:08   #57
Moze i meni netko o tom pomoci...radi se o ovome...Skuzio sam na laktu jednu ljubistasto plavu tocku...sad neznam kaj je to...jel moguce da je madez...iako me neki zajebavaju da mi nesto sa venom...hihih znate lio vi sta o tome...
IvErSoN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 09:23   #58
Quote:
LooneyTune kaže:
pa sad kad vec spominjete kontracepcijske pilule...
morala sam ih poceti pit zbog cisti....a sada mi se to cini kao dvosjekli mac, jer imam problema sa venema, i to onako...."podmuklo" bole nakraju dana nateknu noge (bude mi pretijesno u balerinkama
da li ce se to stanje koje sada imam, pogorsati uslijed uzimanja tih tableta?
ajmo ponovno... i mene isto kao i LooneyTune zanima da li ce se stanje pogorsati uzimanjem kontrac. tableta, tj. koliko brzo? i sto se moze desiti u najgorem slucaju zeni, djevojci koja pije tablete a ima prosirene vene?

molim odgovor
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 12:38   #59
Pomoc - kapilare

Znam da je već bilo sličnih tema, ali molim za pomoć.
Imam dosta ispucalih kapilara po nogama i to bih htjela riješiti. Znam da postoje tretmani laserom i sklerozacijom.
Ima li tko kojeg liječnika - dermatologa za preporučiti, nekoga u Zagrebu tko s e bavi s tim???
somewhere in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 12:46   #60
poradi malo na cirkulaciji
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:21.