Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2018., 00:21   #3761
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
U zadnjih 10tak tisuća godina nema zabilježenog velikog izumiranja živih organizama. Zadnje veće izumiranje je nestanak tvz. megafaune uslijed niza kataklizmičkih događaja. Po svemu sudeći najkobniji je bio tvz. Younger Dryas događaj i nagli porast temperatura/razina mora kojim je okončano zadnje ledeno doba.
.
A.mamuti i sabljozubi sibirski tigrovi ?
Aj pazi molim te što pišeš.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 03:32   #3762
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Aha -17 je normalno za ovo doba hahaha


Sent from my iPhone using Tapatalk
Prošla je godina u Rijeci bila najhladnija od 5 zadnjih. Eto, zatoplilo...
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 20:13   #3763
Talking

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
A.mamuti i sabljozubi sibirski tigrovi ?
Aj pazi molim te što pišeš.
Da ja pazim što pišem !???




Ajmo polako:

  1. Jel ti jasno koje životinje stoje iza termina MEGAFAUNA?
  2. Jel ti jasno da nikad nije postojao sabljozubi sibirski tigar, već samo sabljozubi tigar ilitiga na latinski smilodon ?
  3. Jel ti jasno što pišeš?



memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 20:38   #3764
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Prošla je godina u Rijeci bila najhladnija od 5 zadnjih. Eto, zatoplilo...
Ja mislim da lažu konji to o zatopljenju. Zima dođe, zima ode, ljeto dođe, ljeto ode. Možda jedino neki ludving znanstvenici se petljaju u klimu ali zatopljenje mnogo puno to zvuči kao šuplja
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 01:20   #3765
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Da ja pazim što pišem !???




Ajmo polako:

  1. Jel ti jasno koje životinje stoje iza termina MEGAFAUNA?
  2. Jel ti jasno da nikad nije postojao sabljozubi sibirski tigar, već samo sabljozubi tigar ilitiga na latinski smilodon ?
  3. Jel ti jasno što pišeš?



Ok, a mamuti i dinosauri.
Nemoj samo kako su dinosauri izumrli prije milion godina, samo to ne, jer bum potrgal tipkovnicu i ekran i kablove i...
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 09:44   #3766
Ne postoji globalno zatopljenje vec globalno ZAGLUPLJENJE kojim vam ispiraju mozak!

A stvarno stanje je ovako:

Opet ISTO podrucje Hrvatske:

stanje-po-gradovima-u-noci-stize-polarni-val-evo-gdje-ce-biti-najgore
http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...e/1028247.aspx


A zašto uvek nahebe taj ISTI kraj Hrvatske...

Rijeka i evo sada snegom zatrpane Delnice...


Videcete kad na GE linijom spojite TE Plomin i NE Krško !!!


Pošto je ocigledno, a pricao sam o tome ranije, da HAARP na neki hibridni nacin koristi potencijale TE, HE i NE...


Hvala na paznji


.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 10:19   #3767
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
Ne postoji globalno zatopljenje vec globalno ZAGLUPLJENJE kojim vam ispiraju mozak!

A stvarno stanje je ovako:

Opet ISTO podrucje Hrvatske:

stanje-po-gradovima-u-noci-stize-polarni-val-evo-gdje-ce-biti-najgore
http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...e/1028247.aspx


A zašto uvek nahebe taj ISTI kraj Hrvatske...

Rijeka i evo sada snegom zatrpane Delnice...


Videcete kad na GE linijom spojite TE Plomin i NE Krško !!!


Pošto je ocigledno, a pricao sam o tome ranije, da HAARP na neki hibridni nacin koristi potencijale TE, HE i NE...


Hvala na paznji


.
tu negdi je i Grobnik, odakle je KGK!!!
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 10:43   #3768
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
tu negdi je i Grobnik, odakle je KGK!!!
Sve ti jasno...
Znaci MK Ultra programiranje i upravljanje mislima putem HAARP-a...
A tek je posebna prica gde se ona usavrsavala u Americi...


.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 13:19   #3769
Vidim ovdje uvijek isto.

10 dana hladnoce im je teza da ne postoji globalno zagrijavanje, a ostatak iznadprosjecno tople zime se ne javljaju
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 21:15   #3770
Ajd nemoj bit ljubomoran, pa i ti si imao svoju sezonu uragana.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 22:08   #3771
Talking

E odavno se nisam ovako nasmijao.

Eto ekipa znanstvenika sa Neuseelanda su na Antartici otkrili nešto vrlo šokantno.

Pronašli su ni manje ni više, neeeego .....





.....





























LED !!!!!!!!!!!!!



Ovo je valjda najvažnije otkriće u zadnjih 100 tisuća godina u ovom djelu svemira.



Quote:
Deep Bore Into Antarctica Finds Freezing Ice, Not Melting as Expected

....

The surprises began almost as soon as a camera was lowered into the first borehole, around December 1. The undersides of ice shelves are usually smooth due to gradual melting. But as the camera passed through the bottom of the hole, it showed the underside of the ice adorned with a glittering layer of flat ice crystals—like a jumble of snowflakes—evidence that in this particular place, sea water is actually freezing onto the base of the ice instead of melting it.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 22:55   #3772
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Ajd nemoj bit ljubomoran, pa i ti si imao svoju sezonu uragana.
Moja sezona je čitave godine
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 23:55   #3773
Talking

Globalno zatupljenje u svom punom sjaju

Kao što sam bio spomenuo prije par mjeseci je 'nestala' kolonija (cca 40000 jedinki) pingvina na Antartici. Odma su digli paniku i prigodno (opet) okrivili CO2 i ljude za sva zla ovog svijeta.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=3715
Quote:
Elsewhere, human pressures including climate change have already been having a severe impact on the numbers of Adélie penguins. On the Antarctic Peninsula, which has been badly affected by climate change, populations have been decreasing, and some researchers suggest they may become extinct there.
Eto danas vidim našli preko MILIJUN i po najnovijih jedinki.




Quote:
https://www.nature.com/articles/s41598-018-22313-w

ABSTRACT

Despite concerted international effort to track and interpret shifts in the abundance and distribution of Adélie penguins, large populations continue to be identified. Here we report on a major hotspot of Adélie penguin abundance identified in the Danger Islands off the northern tip of the Antarctic Peninsula (AP). We present the first complete census of Pygoscelis spp. penguins in the Danger Islands, estimated from a multi-modal survey consisting of direct ground counts and computer-automated counts of unmanned aerial vehicle (UAV) imagery. Our survey reveals that the Danger Islands host 751,527 pairs of Adélie penguins, more than the rest of AP region combined, and include the third and fourth largest Adélie penguin colonies in the world. Our results validate the use of Landsat medium-resolution satellite imagery for the detection of new or unknown penguin colonies and highlight the utility of combining satellite imagery with ground and UAV surveys. The Danger Islands appear to have avoided recent declines documented on the Western AP and, because they are large and likely to remain an important hotspot for avian abundance under projected climate change, deserve special consideration in the negotiation and design of Marine Protected Areas in the region.

Dakle pingvina tamo ima više, nego ikad (ima ih više nego Hrvata u Hrvatskoj) i izgleda da nemaju pojma koliko ih zapravo ima.

Svejedno imaju obraza i dalje govoriti o globalnom zatopljenju i izumiranju pingvina tamo dolje.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 11:14   #3774
Evo i prve snimke 'izumirućih' pingvina i njihove mega kolonije.

https://vimeo.com/258242843


Dakle svaka dosad 'nestala' kolonija pingvina samo se je preselila na ovaj antarktički arhipelag, a koji izgleda kao jedan od glavnih inkubatora tih pingvina.

Naravno sad imamo i 'službeni pečat', pa možemo reć da su dosad pričane bajke za malu djecu i širilo se globalno zatupljenje bez ikakvih činjenica.

Sad možete i na PDF Prirodne znanosti slobodno pisat da pingvini na Antartici nisu ugroženi i da im ne prijeti nikakvo izumiranje.


Quote:
http://www.whoi.edu/news-release/unk...-in-Antarctica

...
For the past 40 years, the total number of Adélie Penguins, one of the most common on the Antarctic Peninsula, has been steadily declining—or so biologists have thought.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 18:07   #3775
Kakve veze imaju pingvini sa globalnim zatopljavanjem i sjevernim polom ?

Znaš li ti uopće prirodna staništa pingvina ?

Ispadoše pingvini nekakva antiteza klimatskim promjenama. Lol

Nakon što svake godine imamo natprosječno tople zime sa kratkim bljeskovima hladnoće, nalaze se uvijek oni koji negiraju.

TRENDOVI su najbitniji, a oni jasno pokazuju u jednom smjeru, ostalo je laganje samog sebe.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 00:39   #3776
Question

Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Kakve veze imaju pingvini sa globalnim zatopljavanjem i sjevernim polom ?

Znaš li ti uopće prirodna staništa pingvina ?

Ispadoše pingvini nekakva antiteza klimatskim promjenama. Lol

/cut


Počeo si totalno nepovezano pisati, mozak ti opasno preskače i izgledaš totalno izgubljeno u 'prostorvremenu',

JER

više puta spomenuti pingvini se nalaze na Južnom polu (Antartika) i nemaju veze sa globalnim topljenjem svega i svačega, osim u glavama pripadnika sekte globalnog zatupljivanja.

DAKLE ONO OZBILJNO TE PITAM O ČEMU TI PRIČAŠ I JESI UOPĆE PROČITAO MOJE POSTOVE !?
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 14:12   #3777
Isto mjesto slikano s 86 g. razlike. Ne znam je li i isto godišnje doba. Artik.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 10:03   #3778
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post

DAKLE ONO OZBILJNO TE PITAM O ČEMU TI PRIČAŠ I JESI UOPĆE PROČITAO MOJE POSTOVE !?
Jesam, zato se i pitam koji qrac drkaš sam sebi sa pingvinima ?


Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Isto mjesto slikano s 86 g. razlike. Ne znam je li i isto godišnje doba. Artik.
Nije u pitanju isto godišnje doba. Ali je u pitanju glečer pa godišnje doba i nije toliko bitno s obzirom da glečer neće nestati preko ljeta i vratiti se preko zime.

Ali globalno zatopljenje je mit, sekta
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 10:49   #3779
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Ali globalno zatopljenje je mit, sekta
Da se klimatski uslovi menjaju ubrzano na planeti menjaju se i to bi trebalo vec svima biti ocigledno..

a sekta pokusava i uspeva stvoriti mit kako to nije zbog svakodnevnog unosa hemikalija i zracenja u prirodu vec zbog nekog co2 kojeg i ima u prirodi miliardama puta vise nego sto ga covek stvori...

objasnio sam vise puta sto je to tako i predstavio otprilike sliku o kolikoj kolicini hemikalija se radi na dnevnom nivou samo+smo zracenjem podigli Shumanovu rezonancu sto se jako krije od sire javnosti i magle se oci nebitnim informacijama pa no mnogi ni dalje ne kontaju da su samo pre ni 100 godina prakticno sve reke bile ciste i pitke.. jel ih je co2 zagadio?
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 11:10   #3780
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Da se klimatski uslovi menjaju ubrzano na planeti menjaju se i to bi trebalo vec svima biti ocigledno..

a sekta pokusava i uspeva stvoriti mit kako to nije zbog svakodnevnog unosa hemikalija i zracenja u prirodu vec zbog nekog co2 kojeg i ima u prirodi miliardama puta vise nego sto ga covek stvori...

objasnio sam vise puta sto je to tako i predstavio otprilike sliku o kolikoj kolicini hemikalija se radi na dnevnom nivou samo+smo zracenjem podigli Shumanovu rezonancu sto se jako krije od sire javnosti i magle se oci nebitnim informacijama pa no mnogi ni dalje ne kontaju da su samo pre ni 100 godina prakticno sve reke bile ciste i pitke.. jel ih je co2 zagadio?
Ja mislim da mi homo sapienski sigurno utječemo na ovo, ali ne mora značiti da smo mi jedini krivci. Možda se Sunce mijenja ili Zemlja ima neke svoje procese koji utječu na ovo.
Ali ako smo uspjeli zeznuti ozonski omotač, što ne bismo mogli i ovo.

Ako smo mi najbitniji krivci, treba samo srediti Kinu, Rusiju i SAD, jer oni ispuštaju daleko najviše otpada u atmosferu.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.