Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2013., 10:54   #1061
@sonata-LPG: pih, kad si takva mimoza nije ni čudo da su i tvoji pomidori tako osjetljivi

Ja sam isključila grijanje još u travnju, a probleme u vrtu mi zadaju samo puževe kojih je ove godine enormno puno.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 12:11   #1062
A di si flance kupio sonataLPG? Ja svoje uvijek kod jedne te iste babe, i nema nikih problema
Frau Begemotica, ja njih kad nađem u vrtu odma skuham u loncu, salata for free

A o grijanju pazite kaj pričate, globalno zatopljenje nikad ne spava, ali nebu nikih problema.
camusstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 12:27   #1063
Quote:
camusstone kaže: Pogledaj post
A di si flance kupio sonataLPG? Ja svoje uvijek kod jedne te iste babe, i nema nikih problema
Frau Begemotica, ja njih kad nađem u vrtu odma skuham u loncu, salata for free

A o grijanju pazite kaj pričate, globalno zatopljenje nikad ne spava, ali nebu nikih problema.
Na trešnjevačkom. Pola ih je nikakvo, pola ih napreduje, ali nema još niti jednog cvijeta, tek neki "pupoljci" u naznakama. A neki su već 70-80 cm, oni koji nisu propali.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 12:51   #1064
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Na trešnjevačkom. Pola ih je nikakvo, pola ih napreduje, ali nema još niti jednog cvijeta, tek neki "pupoljci" u naznakama. A neki su već 70-80 cm, oni koji nisu propali.
A hebi ga, to je tak valjda. Moji dobri i imaju cvjetove, ali krastavci su koma
Znaš kaj sljedeće godine stavljam sve pod foliju ovo nisko, a paradajze i ostalo visoko nebum.
camusstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 14:20   #1065
Quote:
camusstone kaže: Pogledaj post
A hebi ga, to je tak valjda. Moji dobri i imaju cvjetove, ali krastavci su koma
Znaš kaj sljedeće godine stavljam sve pod foliju ovo nisko, a paradajze i ostalo visoko nebum.
Krastavce ni ne spominjem. Posadio sam sjeme prije mjesec ipo dana i sad su visoki cca 6-7 cm. Jbg, to je isto "tropska" biljka i ne podnosi hladnoću, a svejedno joj je da li je hladnoća lokalna ili globalna

Zato je kiše padalo u idealnom rasporedu. Samo sam dva puta zalio vrt, a sve (čemu ne smetaju niže temperature) buja k'o blesavo...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 15:13   #1066
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Oprosti, a kakav je to otopljeni led? Ja sam čuo samo za "smrznuti led". Jel' to k'o onaj Grunfov izum - pipa sa toplom vodom, hladnom vodom i tekućim ledom?



Sori, morao sam
Xexe Sonata, smrznuti led ti je pleonazam, isto kao i drvena daska.
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 18:32   #1067
Istina

Ali isto tako je i otopljeni led oksimoron, otprilike kao crno svjetlo ili HSLS (ono, socijalno, a liberalno )
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 23:34   #1068
I tako,....dijalog o globalnom zatopljenju zavrsio na paradajzu i semantickim omaskama.
__________________
"Only puny secrets need protection. Big discoveries are protected by public incredulity."
Marshall McLuhan
nezdravrazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 13:47   #1069
Pa kad smo pretresli sve iznesene primjedbe, kako razumne tako i nerazumne.

Dakako kome se da još se baviti s ovima drugima, slobodno. Naprimjer sa spomenutim Vaclavom Klausom, bivšim češkim desničarskim predsjednikom, miljenikom Cato instituta, protivnikom bombardiranja Srbije, koji je sad na sudu jer je iz zatvora pustio preko 6000 osuđenih kriminalaca.
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 01:29   #1070
Quote:
camusstone kaže: Pogledaj post
Mogu ja?
Pa zato što je sve toplije i toplije
gdje ste junaci? 36 stupnjeva 6. mjesec.

iskače pravilo da je svaka godina sve ekstremnija, što ne znači više samo sve toplije svako godišnje doba, nego sve divljije i nepredvidljivije godišnje doba, zime su hladnije od najhladnijih, proljeća najtoplija, pa najkišovitija pa najveće poplave, pa naj ovo pa naj ono.

pogledati global weirding.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 10:08   #1071
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
gdje ste junaci? 36 stupnjeva 6. mjesec.

iskače pravilo da je svaka godina sve ekstremnija, što ne znači više samo sve toplije svako godišnje doba, nego sve divljije i nepredvidljivije godišnje doba, zime su hladnije od najhladnijih, proljeća najtoplija, pa najkišovitija pa najveće poplave, pa naj ovo pa naj ono.

pogledati global weirding.
Uglavnom točno, osim da su zime sve hladnije. Zimi će pasti relativno manje snijega kada su temperature duboko ispod nule, nego kada su bliske nuli, jer hladniji zrak sadrži manje vodene pare nego topliji.
Gleda Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 18:08   #1072
Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post
Pa kad smo pretresli sve iznesene primjedbe, kako razumne tako i nerazumne.

Dakako kome se da još se baviti s ovima drugima, slobodno. Naprimjer sa spomenutim Vaclavom Klausom, bivšim češkim desničarskim predsjednikom, miljenikom Cato instituta, protivnikom bombardiranja Srbije, koji je sad na sudu jer je iz zatvora pustio preko 6000 osuđenih kriminalaca.
Rakijetino, Gleda Mjesec, NzdravRazum i ostali gdje ste bili jučer kada je tema u Nultoj točki bila klima, i opet je Paar svašta govorio, gospođi Mazzuco Drvar okretale su se oči, kada je slušala Paara:
http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&t...ash=a9c0c46923

Trebali ste vi biti ondje da ga malo spustite na Zemlju.
Kako to da ste propustili ovu emisiju?
Hyper-man is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 20:08   #1073
Paar nije govorio svašta, već istinu. Bilo bi bolje da se njega više sluša.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 21:44   #1074
Quote:
Hyper-man kaže: Pogledaj post
Rakijetino, Gleda Mjesec, NzdravRazum i ostali gdje ste bili jučer kada je tema u Nultoj točki bila klima, i opet je Paar svašta govorio, gospođi Mazzuco Drvar okretale su se oči, kada je slušala Paara:
http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&t...ash=a9c0c46923

Trebali ste vi biti ondje da ga malo spustite na Zemlju.
Kako to da ste propustili ovu emisiju?
Ako ga budemo slušali, zaslužujemo sve što nam se dogodi.

Analiza emisije:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=3513
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 05:51   #1075
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Paar nije govorio svašta, već istinu. Bilo bi bolje da se njega više sluša.
Akademik Paar mlati praznu slamu, trebao bi se sramiti tako povrsnog pristupa jednoj ozbiljnoj temi kao klimatske promjene. Namjerno diskvalificira
znanstvene podatke i kontrira primitivnim argumentima. Nije izdao ni jedan znanstveni rad na temu koju kritizira, nije napravio ni jednu znanstvenu analizu tudjeg rada. Arsene, idi na Youtube i potrazi ime Richard Alley, pa vidi sto radi jedan vrhunski paleoklimatolog. Paar ne samo da je promasio znanstveni dio, nego je potpuno pogresno protumacio interesne sfere i politicke odnose vezane za pojavu globalnih klimatskih promjena. Usput receno, R. Alley je republikanac, pripada grupaciji koja porice globalne klimatske promjene. Po teoriji zavjere on bi trebao biti demokrat.
Paar je vec prozvan lazljivcem u domacim znanstvenim krugovima, a da ne govorimo o podsmjesima iza ledja unutar samog PMF-a. Proslo mu je vrijeme, pa sada laprda o klimi i vlastitoj viziji boga. Tuzan zavrsetak karijere.

http://www.youtube.com/watch?v=zORv8wwiadQ
__________________
"Only puny secrets need protection. Big discoveries are protected by public incredulity."
Marshall McLuhan
nezdravrazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 06:33   #1076
Quote:
Hyper-man kaže: Pogledaj post
Rakijetino, Gleda Mjesec, NzdravRazum i ostali gdje ste bili jučer kada je tema u Nultoj točki bila klima, i opet je Paar svašta govorio, gospođi Mazzuco Drvar okretale su se oči, kada je slušala Paara:
http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&t...ash=a9c0c46923

Trebali ste vi biti ondje da ga malo spustite na Zemlju.
Kako to da ste propustili ovu emisiju?
Vrlo dobar video o stetama u poljoprivredi. Takvi izvjestaji imaju vjerovatno veci efekt nego svi ovi dijalozi. Paar tvrdi da u prvoj dekadi ovog stoljeca nije bilo zagrijavanja, sto nije tocno, trend zagrijavanja je ocevidan.
http://www.skepticalscience.com/glob...nuary-2008.htm
Jedno vrijeme su ti podaci bili opovrgavani na osnovu satelitskih podataka Christy-ija i Spencer-a, istih podataka za koje su Spencer i Christy kasnije utvrdili i priznali da su pogresni zbog kvara na satelitu.

Onima koji razmisljaju kao Paar predlozio bi ovaj video s nepobitnom logikom o nasim opcijama po pitanju dileme zvane globalne klimatske promjene.
http://www.youtube.com/watch?v=zORv8wwiadQ
__________________
"Only puny secrets need protection. Big discoveries are protected by public incredulity."
Marshall McLuhan
nezdravrazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 08:04   #1077
@ nezdravrazum
Mislim da se u znanstvenoj zajednici ne bi trebali koristiti izrazi "laž" ili "lažljivac".
(Iako, moram priznati da ne znam koje su izraze koristili Newton i Leibnitz u svom sukobu.)
Ako znanstvena zajednica koristi takve izraze, kako će se odnositi prema neznanstvenicima?
Hoće li taj odnos biti sličan Dawkinsonovom opisu?

Quote:
“Science is interesting, and if you don't agree you can fuck off.

Note: Dawkins was quoting a former editor of New Scientist Magazine, who is as yet unidentified (possibly Jeremy Webb)”
― Richard Dawkins
http://www.goodreads.com/author/quot...ichard_Dawkins
https://www.google.hr/url?q=http://w...kp8PlzJOXEHdDw
Broj e is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 09:47   #1078
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
gdje ste junaci? 36 stupnjeva 6. mjesec.

iskače pravilo da je svaka godina sve ekstremnija, što ne znači više samo sve toplije svako godišnje doba, nego sve divljije i nepredvidljivije godišnje doba, zime su hladnije od najhladnijih, proljeća najtoplija, pa najkišovitija pa najveće poplave, pa naj ovo pa naj ono.

pogledati global weirding.
Jbt, da je vruće, vruće je. Štoviše, evo noćas je opet fino kondenziralo tako da ne treba zalijevati vrt, a minimum (zabilježen digitalnim termomentrom) je bio 21.1 °C. Mo'š si mislit' kol'ka je vlaga ako kondenzira na preko 20

Ali, svejedno, treba razlikovati vrijeme od klime (takav prigovor sam i ja dobio od nekoga i prigovor je na mjestu).

Glede proljeća, ovo proljeće je bilo znatno hladinje od prosjeka, barem u mom kvartu
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 10:26   #1079
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Paar nije govorio svašta, već istinu. Bilo bi bolje da se njega više sluša.
Tebi je bolje da šutiš, jer si se već dva puta osramotio sa onim svojim bedastoćama o Triglavskom ledenjaku.

A Paar je valjda jedini čovjek u Hrvatskoj kojemu za trolanje ne trebaju internet i računalo.

Ona njegova priča o 200 - godišnjim ciklusima velikih poplava ne drži vodu, jer nije potkrijepljena činjenicama iz stvarnosti. Postoje nekakvi povijesni podaci o ciklusima od 100, 200, 300 i 1000 godina za poplave na različitim riječnim sustavima i za različite dosege visokih voda, a i to su opet najčešće statistički izračuni vjerojatnosti događanja takvih pojava. Ne postoji jedinstveni ciklus pojava poplava niti za Evropu, a kamoli za čitav svijet.

Postoji ciklus Sunčeve aktivnosti od približno 200 godina, za njega mi astronomi znamo odavno, ali on nema nikakvu korelaciju sa nekavim općim trendovima plavljenja za kontinente ili za čitavi planet. Niti takvi opći trendovi postoje. To je još jedna Parova izmišljotina, kao i ona da je NASA objavila kako nas uskoro čeka malo ledeno doba.

Dunja Mazzocco Drvar ga je strijeljala pogledom zato jer je znala da čovjek lupeta bezveze i sa nepoštenim namjerama. Ali je bila previše pristojna da mu odbrusi na sličan način kao što je onaj energetičar odbrusio Mireli Holy da je vrlo maštovita kada je izjavila da naše skromne hidroakumulacije povećavaju količinu vodene pare u atmosferi i tako utječu na efekt staklenika.

Paaru i Mireli Holy definitivno nije bilo mjesto u toj emisiji. Mirely Holy i stoga što je Paaru dala legitimnost da govori o utjecajima oceana na klimu, iako on taj legitimitet nikada ničim nije dokazao. Osim trolanjem.
Gleda Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 10:37   #1080
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Jbt, da je vruće, vruće je. Štoviše, evo noćas je opet fino kondenziralo tako da ne treba zalijevati vrt, a minimum (zabilježen digitalnim termomentrom) je bio 21.1 °C. Mo'š si mislit' kol'ka je vlaga ako kondenzira na preko 20

Ali, svejedno, treba razlikovati vrijeme od klime (takav prigovor sam i ja dobio od nekoga i prigovor je na mjestu).

Glede proljeća, ovo proljeće je bilo znatno hladinje od prosjeka, barem u mom kvartu
Ja sam ti prigovorio o potrebi razlikovanja vremena i klime. I naravno da i dalje stojim iza toga. Nije svaka godina ista, niti su svake godine godišnja doba i mjeseci jednako topli ili jednako vlažni. Ovoga ljeta npr., nam je prvi toplinski val uletio barem 7 - 10 dana ranije nego prošloga ljeta. Što i dalje ne govori ništa o tome kakav će biti srpanj ili kolovoz.

Ovo proljeće je vjerojatno samo u tvom kvartu i još ponečijem bilo hladnije od višegodišnjeg prosjeka, jer podaci za cijelu Hrvatsku pričaju drugačiju priču:

http://klima.hr/ocjene_arhiva.php

I da, užasno je puno vlage ovih dana. Topli zrak može primiti puno više vlage od hlanoga. Otprilike se porastom temperature zraka za svakih desetak stupnjeva količina vlage u zraku udvostručava. To utječe jako loše na zdravlje ljudi, naročito na srčane bolesnike i reumatičare.
Gleda Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.