Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2015., 23:31   #9581
Maloprodaja, nije u sustavu PDV-a. Vodim financijsko, a stranka robno knjigovodstvo. Uz ulazni racun mi priklama i primku i zaprimim robu 6630D 6681P 220P. Kada se roba proda, naravno uz knjizenje utrska jos knjizim prema njenoj otpremnici 6630P 6681D i 7100D. Da li su mi ova knjizenja u redu?
kaira- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 10:58   #9582
U d.o.o. imamo zaposlenu penzionerku na ugovor o djelu. Gospođa tjedno radi(čisti) 16h.U prijevremenoj je mirovini.Saznala sam da od 01.01.2015. ne može raditi na ugovor o djelu(rekao mi savjetnik u TEB),nego da bi s njom trebalo sklopiti ugovor o radu, ali s obzirom da je ona u prijevremenoj mirovini gubi pravo na mirovinu.Naravno da ona to ne želi.
Što sada?
GROZD23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 13:25   #9583
dali tko zna da li storno računa za predujam koji je bio sa prenosom porzene obveze mora biti ovjeren od strane kupca? po nekom zakonu...
palonk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 21:32   #9584
Quote:
palonk kaže: Pogledaj post
dali tko zna da li storno računa za predujam koji je bio sa prenosom porzene obveze mora biti ovjeren od strane kupca? po nekom zakonu...
Nema vise storno racuna za predujam, vec se na pravom racunu napise ukupan iznos racuna, koliko je vec uplaceno po predujmu i razlika za uplatu.
kaira- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 22:30   #9585
Quote:
kaira- kaže: Pogledaj post
Nema vise storno racuna za predujam, vec se na pravom racunu napise ukupan iznos racuna, koliko je vec uplaceno po predujmu i razlika za uplatu.
ako na računu to ne piše.. .jer to je ono ne mora biti storno..ali ako na računu to ne piše .a jako mnogo ih je na kojima ne piše..storno mora biti ovjeren zbog razdoblja ispravke pretporeza
__________________
Sve je važno.
Miaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 22:56   #9586
Quote:
anamia69 kaže: Pogledaj post
ako na računu to ne piše.. .jer to je ono ne mora biti storno..ali ako na računu to ne piše .a jako mnogo ih je na kojima ne piše..storno mora biti ovjeren zbog razdoblja ispravke pretporeza
Ja ne pravim storno racun, vec radim na ovakav nacin. Da li je to ok?
kaira- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 07:48   #9587
Quote:
kaira- kaže: Pogledaj post
Ja ne pravim storno racun, vec radim na ovakav nacin. Da li je to ok?
ispravno je i jedno i drugo..mada ..Pravilnik čl.159st2 kaže da se NE MORA izdavati storno ako je na računu umanjena osnovica i porez za iznos predujma ,te na koji se to račun odnosi.
ako nema napomene ..mora ići storno..
__________________
Sve je važno.
Miaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 08:36   #9588
Quote:
kaira- kaže: Pogledaj post
Ja ne pravim storno racun, vec radim na ovakav nacin. Da li je to ok?
Radiš ispravno, to je jedini potpuno ispravan način prema Pravilniku. Storno je predviđen samo za predujam po kojem iz nekog razloga usluga/roba nikad neće biti isporučena. Tada je obavezna ovjera zbog ispravka pretporeza.

Koliko sam ja primjetila storno uglavnom koriste oni koji nemaju programsko rješenje za izdavanje računa unutar kojeg je umanjen iznos za primljeni predujam. Ne sjećam se kad sam zadnji put od dobavljača dobila poseban storno račun, toga je bila masa koncem 2013 i puno manje 2014.godine.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 10:33   #9589
Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
Radiš ispravno, to je jedini potpuno ispravan način prema Pravilniku. Storno je predviđen samo za predujam po kojem iz nekog razloga usluga/roba nikad neće biti isporučena. Tada je obavezna ovjera zbog ispravka pretporeza.

Koliko sam ja primjetila storno uglavnom koriste oni koji nemaju programsko rješenje za izdavanje računa unutar kojeg je umanjen iznos za primljeni predujam. Ne sjećam se kad sam zadnji put od dobavljača dobila poseban storno račun, toga je bila masa koncem 2013 i puno manje 2014.godine.
upravo tako..nemam programsko rješenje koje bi obuhvaćalo prethodne uplate ..pa moram onak po starinski ručno storniravati avanse..
ali nisu me još gnjavili zbog toga--
__________________
Sve je važno.
Miaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 11:26   #9590
ima li netko možda kakav link od već gotove tablice u excelu za evidenciju radnog vremena zaposlenih prema ZOR od 28.03.2015? Hvala
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 12:29   #9591
Da li na računu od firme može stajati samo jedan iban, na koji želimo da nam uplaćuju jer drugi iban koji imam ćemo ukinuti, ne koristimo baš?
palonk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 14:54   #9592
Quote:
kaira- kaže: Pogledaj post
Maloprodaja, nije u sustavu PDV-a. Vodim financijsko, a stranka robno knjigovodstvo. Uz ulazni racun mi priklama i primku i zaprimim robu 6630D 6681P 220P. Kada se roba proda, naravno uz knjizenje utrska jos knjizim prema njenoj otpremnici 6630P 6681D i 7100D. Da li su mi ova knjizenja u redu?
Moze li mi netko reci da li je ovo knjizenje ok? Molim Vas, hvala
kaira- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 16:07   #9593
Opet ja sa dopuštenim i nedopuštenim manjkom : dakle piše da se na robu kojoj je protekao rok trajanja ne mora na prekomjerni manjak obračunati pdv pod uvjetom da je nazočan djelatnik porezne uprave pri uništenju tih istih proizvoda, međutim što ako se radi o dnevnim proizvodima, konkretno kruhu? Ima li negdje neko mišljenje gdje je porezna izjavila da ne mora izlaziti dnevno na teren ako me razumijete što pitam?

Isto tako piše da se može umjesto prisustva predočiti odgovarajuća dokumentacija nadležnog tijela za uništenje, dali bi to značilo da ako dnevno vozimo na otpad artikle i dobijemo potpisani dokument primitka na otpad po artiklima, a zatim i račun za to isto odlaganje, ne moramo obračunati pdv?
Viki29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 23:41   #9594
Quote:
kaira- kaže: Pogledaj post
Maloprodaja, nije u sustavu PDV-a. Vodim financijsko, a stranka robno knjigovodstvo. Uz ulazni racun mi priklama i primku i zaprimim robu 6630D 6681P 220P. Kada se roba proda, naravno uz knjizenje utrska jos knjizim prema njenoj otpremnici 6630P 6681D i 7100D. Da li su mi ova knjizenja u redu?
nije ti dobro ovo /220 P primka...treba konto /650 P

a onda knjižiš URU 650 D / 220 P
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 01:05   #9595
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
nije ti dobro ovo /220 P primka...treba konto /650 P

a onda knjižiš URU 650 D / 220 P
Aha, tako je. I onda taj konto 650 P, 6630D,6681P. U konacnici je rezultat isti? Jos jedno pitanje, ako se odobri popust pri prodaji, onda ne skidam s skladista punu vrijednost robe koju sam i zaprimila, vec za taj popust umanjim marzu? Nikako mi robno knjigovodstvo nije jasno.
kaira- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 08:47   #9596
Bog!
Ako je radnik ili direktor platio svojom karticom gorivo za auto koje je na firmu platio trajekt i sl. te uzeo R-1 račun može li se ovo isplatiti iz blagajne radniku te moze li se priznati pretporez?
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 09:27   #9597
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
Bog!
Ako je radnik ili direktor platio svojom karticom gorivo za auto koje je na firmu platio trajekt i sl. te uzeo R-1 račun može li se ovo isplatiti iz blagajne radniku te moze li se priznati pretporez?
Još ako je rač. za trajekt vezan za PN kak ću ga knjižiti u knjigu URA za priznat pretporez kad isti račun mora biti i uz trošak i dokumentaciju PN-a? Kako vi to organizirate?
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 12:21   #9598
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
To bi trebala moć ispraviti s vrstom posla 3, a referentica to onda mora potvrditi.
Nazovi ju pa se dogovorite.
HVALA
blondi007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 12:49   #9599
ISPRAVAK OPĆINE PREBIVALIŠTA U JOPPD-U

Evo saznala sam odgovor pa da napišem ukoliko još netko bude trebao.
Prvo je potrebno poslati obrazac sa oznakom izvješća 2, stranica B od r.br 1 do 10,2 mora biti isto popunjena kao i na izvornom izvješću, a od r.br 11 do 17 sa 0 sve ispuniti. Zatim je potrebno poslati obrazac sa oznakom 3 i upisati točne podatke o općini i sve ostalo do 17 ispunti.
blondi007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 15:01   #9600
Molim pomoć.
Buni me obrazac TZ.Situacija je da smo promjenili sjedište firme i sada spadamo pod grad Zagreb, a do kraja prošle godine smo bili u Zelini i sada me zanima obrazac moram podnjeti poreznoj upravi u koju sada pripadam,a naravno da ću postotke na prihod računati za Zelinu pošto sam tamo to uprihodila, kako sada da na obrascu naznačim na koje se podrućje postotak odnosi. Nadam se da nisam previše zakomplicirala.
suski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.