Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: treba li zatvoriti ovu temu?
Da 24 45.28%
Ne 22 41.51%
Svejedno mi je 7 13.21%
Glasovatelji: 53. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2011., 16:02   #3861
Yes, you do that da ne moram opet brisat masu offtopica
Bat Kol is offline  
Old 05.10.2011., 16:57   #3862
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Upravo kako kaže bashd.
Za radikalne zaokrete prvo treba postaviti hipotezu a ona je najčešće na vrlo labavim nogama i donesena na osnovu intuicije i vizionarstva.
Ne možeš imati čvrste dokaze za hipotezu koja uopće nije postavljena. Ideš totalno krivim putem dokazivanja i tako nikada ništa niti ne možeš otkriti. Da je Tesla morao nešto dokazivati nikad ništa ne bi napravio. Na kraju krajeva i Zemlja bi još bila ravna jer su svi važeći srednjovjekovni dokazi upućivali da je ravna. Morao je netko reći da je okrugla a zatim ići dokazivati. Ako nije to rekao onda ne bi počeo ni dokazivati. Osnove logike.
Jel to ti nekome objašnjavaš znanstvenu metodologiju ?

Dakle, kad postavljaš neku hipotezu, onda je postaviš tako da bude provjerljiva. Znanost se ne bavi neprovjerljivim stvarima.

Hipoteza može biti zaista bilo kakva...to nema nikakve veze. Međutim, problem kod pseudoznanosti je taj što ona ne daje mehanizam provjere. Hipoteza se nikad ne priznaje opovrgnutom. Ona je po defaultu potvrđena ili će biti potvrđena drugom prilikom.

Konkretno, hipoteza o Nibiruu je postavljena. Predloženi su mehanizmi provjere. Između ostalih postavljeni su i datumi kad bi Nibiru trebao postati vidljiv. Neki od tih datuma su prošli. Međutim, to nimalo nije poljuljalo hipotezu. Ona neće biti poljuljana čak ni 2013. godine, iako se neće dogoditi ništa.

Jedino što će se promijeniti je to da ta priča više nikoga neće zanimati.

Kao npr. priča s kometom Elenin. Kad su prošli datumi najave nekakvih događaja koji se očito nisu dogodili, nitko od onih koji su to zagovarali nije htio priznati da je cijelo vrijeme bio u krivu. Topic je zaključan. Koga više briga za to..Pojeo vuk magarca. Nismo naučili ništa.

Koja je uopće poanta s takvim pričama?
wand_1 is offline  
Old 05.10.2011., 17:16   #3863
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Nemam pojma. Očito nije jako velik ako je otkriven tek na SOHO snimkama. Pogledaj kako je na SOHO snimkama izgledao komet McNaught koji je 2007 bio spektakularan i vidio se golim okom na večernjem nebu.
Dali je veci od 13 metara ? S obzirom da na onoj karti imas oznacen od 13 metara, tvojom logikom "ako je uocen tek na soho", je ovaj manji od 13 metara ?!

Taj od 13 je uopcen prije, odnosno ne na soho. Znaci ako je ovaj tek tada - onda je manji.

Ili ?

Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Samo ti se čini, sve je poznato. Mali komet se zabio u sunce (ako pratiš snimke SOHO-a i STEREA, možeš vidjeti da to nije rijetkost), a erupcija je sasvim slučajna.

Zasto ga nema na tablici kometa ? jer ga nisu nasliu.
Ili jesu pa nisu rekli ?

1. azsto nisu rekli
ili
2. zasto ganisu nasli ?

postu su naveli onaj od 13 metara, ovaj sigurno nije manji

i nije mali. ako gledas soho usporedi malo velicine, ako nikako bar tako po pixelima

Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Na SOHO snimkama je do sada otkriveno preko 2100 kometa. Da postoji veza između kometa i koronarnih izbačaja, ona bi bila otkrivena i prije ovog, 2143. kometa. Na SOHO snimkama je bilo puno drugih sjajnih kometa za vrijeme kojih je Sunce bilo potpuno mirno. Problem je u ljudskoj naravi koja svaku slučajnost objašnjava uzročno-posljedičnom vezom, dok se situacije u kojima se ne dešava ništa jednostavno ignoriraju. Iscrpniji članak imaš na SOHO webu, dobar kometar dao je i Phil Plait.
vjerojatno ima veze s sastavom. dali imas neka saznanja da sve sto ulece u sunce jest istog sastava ?

znaci ako u zeludac stavis 10 stvari, i od nekih prdis a od nekih ne, to nikako ne mozes reci da niti od jednih ne prdis, nego tako prdis po defaultu, a neke namirnice su se SLUCAJNO poklopile s prdjenjem

ako budu znali da svaki taj vrag koji uleti u sunce jest istog sastava - onda mozemo reci da se od kometa ne vidi traga na suncu.

ako od 99% njih nema reakcije s sunca, a na 1% ima - dok god ne saznamo sastav, ne mozemo nista zakljuciti

jer mozda je bas taj 1% takvog sastava - na koji sunce reagira

Zadnje uređivanje Bat Kol : 05.10.2011. at 20:40.
Marko1976 is offline  
Old 05.10.2011., 18:17   #3864
na blogu IK brojač odbrojava dane do kataklizme,o čem se točno radi?
benizg is offline  
Old 05.10.2011., 18:27   #3865
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Jel to ti nekome objašnjavaš znanstvenu metodologiju ?

Dakle, kad postavljaš neku hipotezu, onda je postaviš tako da bude provjerljiva. Znanost se ne bavi neprovjerljivim stvarima.

Hipoteza može biti zaista bilo kakva...to nema nikakve veze. Međutim, problem kod pseudoznanosti je taj što ona ne daje mehanizam provjere. Hipoteza se nikad ne priznaje opovrgnutom. Ona je po defaultu potvrđena ili će biti potvrđena drugom prilikom.

Konkretno, hipoteza o Nibiruu je postavljena. Predloženi su mehanizmi provjere. Između ostalih postavljeni su i datumi kad bi Nibiru trebao postati vidljiv. Neki od tih datuma su prošli. Međutim, to nimalo nije poljuljalo hipotezu. Ona neće biti poljuljana čak ni 2013. godine, iako se neće dogoditi ništa.

Jedino što će se promijeniti je to da ta priča više nikoga neće zanimati.

Kao npr. priča s kometom Elenin. Kad su prošli datumi najave nekakvih događaja koji se očito nisu dogodili, nitko od onih koji su to zagovarali nije htio priznati da je cijelo vrijeme bio u krivu. Topic je zaključan. Koga više briga za to..Pojeo vuk magarca. Nismo naučili ništa.

Koja je uopće poanta s takvim pričama?
Wand, Astrobobo, Bat Kol, uopšte niste (nisi) u pravu.
http://www.sutra.ba/novost/42913/nob...m-su-se-rugali

Daleko si ti od istine.
edoxy is offline  
Old 05.10.2011., 19:39   #3866
Quote:
benizg kaže: Pogledaj post
na blogu IK brojač odbrojava dane do kataklizme,o čem se točno radi?
mislim da se odbrojavanje odnosi na Elenin, i vrijeme kada će ovaj stići najbliže Zemlji.

Na RTLu u vijestima, trkeljali o kometu i zabijanju u Sunce i cme-kanju i jel to povezano ili nije.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 05.10.2011., 19:44   #3867
I šta su zaključili?
bashd is offline  
Old 05.10.2011., 19:52   #3868
Quote:
bashd kaže: Pogledaj post
I šta su zaključili?
ništa.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 05.10.2011., 20:33   #3869
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
erm, ja nisam spomenula nikakav nepoznati planet u postu koji mi citiraš.
Onda si totalno off topic.

Quote:
bashd kaže: Pogledaj post
Komet izazvao CME, postignuta brzina veća od svjetlosti ... Eto vam osnove za hipotezu. Govoriti "to je slučajnost" ili "to je greška" bez ikakvih argumenta, samo zato što se ne uklapa u naša dosadašnja shvatanja, nije nimalo znanstveno. Da svi tako razmišljaju, znanost ne bi nikad napredovala.
Argumenata ima, itekako, a to je da se CME uredno dešavaju bez ikakvih kometa te da se kometi zbiče u Sunce bez da uzrokuju CME. Da komet, tijelo promjera manjeg od 1 km (jer veći kometi bi se, IMHO, vidjeli kao puno sjajniji) uzrokuju erupcije na zvijezdi veličine 1.4 milijuna kilometara, oprosti, za to ti trebaju debeli dokazi.

Quote:
Dakle, molim da me se ne naziva teoretičarem, ja samo hipotetišem. Na vama je da sve te nebuloze dokažete ili opovrgnete
Ne, upravo obrnuto, na tebi je da u hipotezu nečim potkrijepiš. Jedan komet od 2100+ komada nije dovoljan.

Quote:
Marko1976 kaže: Pogledaj post
Dali je veci od 13 metara ? S obzirom da na onoj karti imas oznacen od 13 metara, tvojom logikom "ako je uocen tek na soho", je ovaj manji od 13 metara ?!

Taj od 13 je uopcen prije, odnosno ne na soho. Znaci ako je ovaj tek tada - onda je manji.

Ili ?
Oprosti, ali ovo uopće ne mogu pratiti, gdje je 13 metara, koji komet, na kojoj snimci? Ne zezam, ozbiljno pitam, malo mi je teško sve pratiti ovak napreskokce.

Quote:
Marko1976 kaže: Pogledaj post
vjerojatno ima veze s sastavom. dali imas neka saznanja da sve sto ulece u sunce jest istog sastava ?
Ja osobno nemam saznanja jer nisam radio spektroskopiju kometa. O tome ima puno tekstova, no može li se realno smatrati da tijelo od 2-3 kolimetra promjera može izazvati erupciju sa sunčeve pjege promjera Zemlje ili veće i to na potpuno suprotnoj strani?

Quote:
znaci ako u zeludac stavis 10 stvari, i od nekih prdis a od nekih ne, to nikako ne mozes reci da niti od jednih ne prdis, nego tako prdis po defaultu, a neke namirnice su se SLUCAJNO poklopile s prdjenjem
Simpatična korelacija, no ovdje imamo objekt koji stalno prdi, a na kojeg povremeno padaju neke tvari. Tu i tamo desit će se da se pad potrefi sa prdcem, no to ne znači da jedno uzrokuje drugo.

Quote:
ako od 99% njih nema reakcije s sunca, a na 1% ima - dok god ne saznamo sastav, ne mozemo nista zakljuciti
Dobro razmišljanje, no ima i drugih dokaza koji potvrđuju suprotno, a to je činjenica da je bilo dva CME prije nego što je taj komet uopće došao blizu Sunca, te par tisuća drugih kometa koji nisu imali nikakav učinak, a dolaze iz iste familije Kreutzovih sungrazera, ostatka kometa koji se nekada davno raspao.

Quote:
edoxy kaže: Pogledaj post
Wand, Astrobobo, Bat Kol, uopšte niste (nisi) u pravu.
http://www.sutra.ba/novost/42913/nob...m-su-se-rugali

Daleko si ti od istine.
Ni znanstvenici nisu imuni na sprdanja, ismijavanja i prozivanja. Griješe, kao i svi drugi, ali kada se greške objave onda se i priznaju. A zanima me za koliko ovih smaka svjetova koji su do sada predviđeni znate? Ima ih hrpetina...samo što brzo padnu u zaborav i ostavljaju mjesta drugim doomsayerima da plaše maloljetnice ili zarađuju na knjigama.
Astrobobo is offline  
Old 05.10.2011., 20:44   #3870
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Sada si ti vidoviti Milan. Kako možeš reći da se neće ništa desiti u sljedećih godinu dana kada ne znaš što će biti sutra niti da li će te pregaziti autobus možda kad budeš išao po cigarete na kiosk.

Što se tiče elenina to smo zabrljali ali još je uvijek Nibiru velika nepoznanica i ja još uvijek nisam vidio nikakav znanstveni dokaz ili link na neku studiju ili istraživanje koje bi pobilo teoriju njegovog postojanja.
Izjave tipa to je znanstveno nemoguće i sl. ne uvažavam jer to nisu dokazi već samo izjave likova koji se također ne razumiju u znanost.
Možda je tu Astrobobo potkovan nekim astrofizikalnim znanjima ali ovi svi ostali koji se sprdaju definitivno nisu.
Ali koje su uopće indicije da bi Nibiru,ako i postoji,uskoro trebao doći?
batler is online now  
Old 05.10.2011., 21:21   #3871
Mišljenja sam da ni sami pobornici pseudoznanstvenih teorija poput one o Nibiruu stvarno niti najmanje ne vjeruju u ishod koji propovijedaju.

Naime, da umjesto ankete imamo kladionicu, nitko ne bi ni lipe uložio na postojanje Nibirua, iako bi tečaj na njega bio jako visok Ali ajde...recimo da poslije smaka svijeta neće radit ništa, pa 'vjernicima' dobitak nije zanimljiv.

Međutim, i drugi znakovi vjere izostaju. Npr. ne vidim da se kopaju skloništa. Ne vidim da se uzimaju krediti (koji se neće morati vraćati, jer će apokalipsa eliminirati banke). Ljudi koji pričaju o Nibiruu SE NE PONAŠAJU KAO DA ĆE ON DOĆI. Ne poduzimaju ništa.

Kaže Kerefek76 da su za Elenin bili u krivu. I ne izvlači pouku. Kako znam da nema ništa od Nibirua? Isto kao što sam znao za Elenin? Vidoviti Milan, ili samo malo zdrave pameti i obrazovanja...nazovi to kako hoćeš. Hoćeš se kladiti da od toga nema ništa

Zašto znanost ne dokaže da nema Nibirua? Znanost se nikad nije bavila nedokazivim hipotezama. Takve hipoteze uvijek će živjeti u glavama praznovjernih? Kako praznovjernog čovjeka uvjeriti da nema logike u tome da crna mačka donosi nesreću? Nikako. Znanost se tim ne bavi.

Nibiru će demantirati sam sebe.

Tad će biti...ok, pogriješili smo za Elenin i Nibiru, ALI postojat će čitav niz novih imaginarnih opasnosti, sa novim datumima katastrofa..

Mislim da je to dosta opasno. Kad bude neke stvarne prijetnje malo tko će je shvatiti ozbiljno, pored ovoliko šarlatanskih promašaja...
wand_1 is offline  
Old 05.10.2011., 22:17   #3872
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Mislim da je to dosta opasno. Kad bude neke stvarne prijetnje malo tko će je shvatiti ozbiljno, pored ovoliko šarlatanskih promašaja...
Koje stvarne prijetnje?
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is online now  
Old 05.10.2011., 22:22   #3873
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Mišljenja sam da ni sami pobornici pseudoznanstvenih teorija poput one o Nibiruu stvarno niti najmanje ne vjeruju u ishod koji propovijedaju.

Naime, da umjesto ankete imamo kladionicu, nitko ne bi ni lipe uložio na postojanje Nibirua, iako bi tečaj na njega bio jako visok Ali ajde...recimo da poslije smaka svijeta neće radit ništa, pa 'vjernicima' dobitak nije zanimljiv.

Međutim, i drugi znakovi vjere izostaju. Npr. ne vidim da se kopaju skloništa. Ne vidim da se uzimaju krediti (koji se neće morati vraćati, jer će apokalipsa eliminirati banke). Ljudi koji pričaju o Nibiruu SE NE PONAŠAJU KAO DA ĆE ON DOĆI. Ne poduzimaju ništa.

Kaže Kerefek76 da su za Elenin bili u krivu. I ne izvlači pouku. Kako znam da nema ništa od Nibirua? Isto kao što sam znao za Elenin? Vidoviti Milan, ili samo malo zdrave pameti i obrazovanja...nazovi to kako hoćeš. Hoćeš se kladiti da od toga nema ništa

Zašto znanost ne dokaže da nema Nibirua? Znanost se nikad nije bavila nedokazivim hipotezama. Takve hipoteze uvijek će živjeti u glavama praznovjernih? Kako praznovjernog čovjeka uvjeriti da nema logike u tome da crna mačka donosi nesreću? Nikako. Znanost se tim ne bavi.

Nibiru će demantirati sam sebe.

Tad će biti...ok, pogriješili smo za Elenin i Nibiru, ALI postojat će čitav niz novih imaginarnih opasnosti, sa novim datumima katastrofa..

Mislim da je to dosta opasno. Kad bude neke stvarne prijetnje malo tko će je shvatiti ozbiljno, pored ovoliko šarlatanskih promašaja...
Ja se vodim filozofijom desiti će se što se mora desiti a ja na tako velike stvari nemam utjecaja. Zato se niti nerviram niti paničarim. pripremati se za nešto što ima nepoznat utjecaj na Zemlju je uzaludno jer tko mi garantira da ako iskopam sklonište to sklonište neće poplaviti tsunami od 3 kilometra ili srušiti potres od 10 stupnjeva. Zato niti ne kopam sklonište jer će na kraju moje preživljavanje ovisiti o sreći.
Kerefek76 is offline  
Old 05.10.2011., 22:36   #3874
@Astrobobo

nedavna istraživanja pokazuju da najvjerojatnije našom galaktikom putuje na milione usamljenih planeta koji ne pripadaju niti jednoj zvijezdi tj. lutaju slobodno prostranstvima dok ih ponovo ne "uhvati" neka zvijezda. Link:
http://www.time.com/time/health/arti...072290,00.html

Eto ti još jedne potvrde da je planet veličine Jupitera (Nibiru) itekako moguć jer nikad ne znaš kad će Sunce "pokupiti" jedan od takvih "odbačenih" planeta. To je ujedno i još jedan dokaz da pojma nemamo kako je sunčev sustav izgledao prije i 1000 godina jer je u svakom trenutku kroz naš sustav mogao proći planet veličine jupitera i ostaviti dar mar na nekoj od poznatih planeta. Poslije 1000 godina poslije prolaska, takva planet ne bi više mogao vidjeti teleskopom jer bi bio zaista daleko (pod pretpostavkom da ide dosta brzo jer se nije uhvatio od gravitacijskog djelovanja Sunca).
Što ako je Nibiru relativno nov posjetioc u našem sustavu? Možda je napravio tek par orbita oko Sunca jer je bio uhvaćen tek prije 10000-20000 godina i još nije stigao jako razbucati planete? Njegova jako eliptična putanja to bi i dokazala jer znači da je planet došao iz dubine svemira i Sunce ga je uhvatilo u svoj zagrljaj.
Ja još uvijek ne vjerujem da se amaterskim teleskopom može otkriti slabo vidljiva planeta u jako eliptičnoj putanji iako ti tvrdiš drugačije. Za velike opservatorije to je drugačije ali tamo vrijede druga pravila objavljivanja.
Mislim da Nibiru ako postoji definitivno nije nastao u našem sustavu već je tu kao došljak iz nekog drugog sustava, otjeran nekom kataklizmom od svoje matične zvijezde gdje je stvoren.
Kerefek76 is offline  
Old 05.10.2011., 22:38   #3875
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Ja se vodim filozofijom desiti će se što se mora desiti a ja na tako velike stvari nemam utjecaja. Zato se niti nerviram niti paničarim. pripremati se za nešto što ima nepoznat utjecaj na Zemlju je uzaludno jer tko mi garantira da ako iskopam sklonište to sklonište neće poplaviti tsunami od 3 kilometra ili srušiti potres od 10 stupnjeva. Zato niti ne kopam sklonište jer će na kraju moje preživljavanje ovisiti o sreći.
Ipak ne vjerujem da je ta fatalistička filozofija kod tebe u životu baš tako zastupljena. Vjerojatno svaki dan donosiš odluke u kojima se ne prepuštaš sudbini i slučaju, nego svjesno činiš napore kako bi sebi u što većoj mjeri ne samo povećao mogućnost preživljavanja, nego vjerojatno gledaš kako bi sebi povećao blagostanje..

Dakle, možeš li reći da li u životu ipak svakodnevno postupaš racionalno, dakle, onako kao da ipak imaš utjecaja na ono što će se dogoditi?
wand_1 is offline  
Old 05.10.2011., 22:47   #3876
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
@Astrobobo

nedavna istraživanja pokazuju da najvjerojatnije našom galaktikom putuje na milione usamljenih planeta koji ne pripadaju niti jednoj zvijezdi tj. lutaju slobodno prostranstvima dok ih ponovo ne "uhvati" neka zvijezda. Link:
http://www.time.com/time/health/arti...072290,00.html

Eto ti još jedne potvrde da je planet veličine Jupitera (Nibiru) itekako moguć jer nikad ne znaš kad će Sunce "pokupiti" jedan od takvih "odbačenih" planeta. To je ujedno i još jedan dokaz da pojma nemamo kako je sunčev sustav izgledao prije i 1000 godina jer je u svakom trenutku kroz naš sustav mogao proći planet veličine jupitera i ostaviti dar mar na nekoj od poznatih planeta. Poslije 1000 godina poslije prolaska, takva planet ne bi više mogao vidjeti teleskopom jer bi bio zaista daleko (pod pretpostavkom da ide dosta brzo jer se nije uhvatio od gravitacijskog djelovanja Sunca).
Što ako je Nibiru relativno nov posjetioc u našem sustavu? Možda je napravio tek par orbita oko Sunca jer je bio uhvaćen tek prije 10000-20000 godina i još nije stigao jako razbucati planete? Njegova jako eliptična putanja to bi i dokazala jer znači da je planet došao iz dubine svemira i Sunce ga je uhvatilo u svoj zagrljaj.
Ja još uvijek ne vjerujem da se amaterskim teleskopom može otkriti slabo vidljiva planeta u jako eliptičnoj putanji iako ti tvrdiš drugačije. Za velike opservatorije to je drugačije ali tamo vrijede druga pravila objavljivanja.
Mislim da Nibiru ako postoji definitivno nije nastao u našem sustavu već je tu kao došljak iz nekog drugog sustava, otjeran nekom kataklizmom od svoje matične zvijezde gdje je stvoren.
Ja vjerujem da Boris zna dovoljno o astronomiji. Budući da sam i ja prije bio astronom amater, te da sam dovoljno upućen u teorijsku fiziku i fiziku Svemira, mogu ti reći da tvoje lekcije nisu korisne...

Poprilično je bizarno čitati kako nas ti poučavaš tome da je moguće da postoji nebesko tijelo koje se ne vidi sa Zemlje. Mi to, naravno, znamo...

Ono što je neobično u toj priči je da ljudi koji ne znaju riješiti sustav linearnih jednadžbi niti znaju razlikovati zvijezdu i planet na noćnom nebu, u svojoj mašti otkrivaju planete za koje mi ostali, bolje upućeni, ne znamo. Ali ONI ZNAJU.

To je kao da si ti doktor, a ja konobar. I ja tebi pričam kako mogu teoretski postojati strašne i opasne bolesti za koje ti ne znaš, ali ja znam. I kao argument ti nudim to da postoje bolesti koje uzrokuju prioni, a o tome još ne znamo dovoljno...

Ne razumijem...djeluješ dovoljno pametno da bi i tebi takvo rezoniranje trebalo biti smiješno?
wand_1 is offline  
Old 05.10.2011., 22:59   #3877
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
Koje stvarne prijetnje?
pa trenutno su stvarne prijetnje klimatske promjene i eventualno aktivnost sunca iduce godine il dvije
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 05.10.2011., 23:00   #3878
Da li je moguće ovo ili ono?
Ljudi moji, sranje i veliko zlo vam je na vratima a vi opijeni i smandrljeni drakojci tehnologijom ne vidite ništa! Ne date si čak mogućnost da progledate.
Nibuira je danas kuljala i drmoljila opasno od prastarog, iskonskog zla punog kapaciteta.
Vršene su vojne parade najelitnijih demonskih postrojbi.
Na čelu je bio general Vauzorion Batista.
Iza njega je išla njegovna osobna straža pod komandom pukovnika Mazurija Đengelede, sastavljena od materijalizovanih demona Kilibardimujkasa najvišeg reda (mogućnost pretvaranja u 47 užasa istovremeno)
Nastavak sutra...
BudSpencerski is offline  
Old 05.10.2011., 23:15   #3879
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
pa trenutno su stvarne prijetnje klimatske promjene i eventualno aktivnost sunca iduce godine il dvije
Ljudi ne znaju razlikovati stvarne opasnosti od onih potpuno izmišljenih. To nije čudno, s obzirom na prosječan stupanj i kvalitetu obrazovanja. Neuk čovjek lako će izjednačiti priče o Eleninu ili Nibiruu sa otkrićem potencijalno opasnih NEO objekata koje su otkrili profesionalci i čiji je rizik utvrđen PTIHS ili Torinskom skalom.

Needucirana osoba ne zna prepoznati razliku između znanosti i pseudoznanosti, između geostrategije i politike i teorije urote, medicine i nadriliječništva, odvjetnika i nadripisara..

Te osobe imaju pravo glasa i čine većinu. Sutra da je neki važni referendum o tome da li sav novac baciti na obranu od Nibirua ili ne tko zna što bi bilo izglasano?
wand_1 is offline  
Old 05.10.2011., 23:32   #3880
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Argumenata ima, itekako, a to je da se CME uredno dešavaju bez ikakvih kometa te da se kometi zbiče u Sunce bez da uzrokuju CME. Da komet, tijelo promjera manjeg od 1 km (jer veći kometi bi se, IMHO, vidjeli kao puno sjajniji) uzrokuju erupcije na zvijezdi veličine 1.4 milijuna kilometara, oprosti, za to ti trebaju debeli dokazi.
CME se dešava bez ikakvih kometa + kometi udaraju u Sunce bez da uzrokuju CME = komet ne može uzrokovati CME? Ne valja ti matematika

Prozor se može razbiti bez da ga pogodiš loptom. Lopta pogodi prozor bez da ga razbije. Zaključak: lopta ne može razbiti prozor

Ako je nama nepoznat mehanizam po kojem je to moguće, ne znači da nije moguće. Mada sa ipak najvjerojatnije radi o čistoj slučajnosti.
bashd is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.