Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: treba li zatvoriti ovu temu?
Da 24 45.28%
Ne 22 41.51%
Svejedno mi je 7 13.21%
Glasovatelji: 53. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2011., 20:12   #4021
Quote:
Marko1976 kaže: Pogledaj post
Nema to bas smisla. znaci netko se boji kataklizme (da ce umrijeti), pa to ide rjesit tako da - ce umrijeti
Nije bilo nikakvog s misla samoubit se za dolazak Hale-Boppa pa je eto 40tak ljudi odlučilo baš to. Priče o Nibiruu, 2012. godini kao prelasku na novi nivo svijesti i sve to zajedno čine miks koji bez problema lakovjerne može uvjeriti da je samoubistvo rješenje za prelazak na novi nivo svijesti.

Da se razumijemo, ja ovo pričam samo kao ekstremnu mogućnost! No sasvim sigurno može dovesti neku osobu do stanja apatije ako ne i depresije, bez obzira što nama ovdje koji komentiramo to zvuči glupo.

Quote:
markić kaže: Pogledaj post
Znači trebalo bi tužiti i RTL za reportažu o Nibiru-u sa Kostelcem? Nemoj me krivo shvatiti, ne branim ja takve ljude koji zagovaraju te teze (bože sačuvaj), ali brate mili ima ih na internetu koliko hoćeš. Pa pogledaj samo koliko tema o babi Vangi, Nostradamusu ili sličnima. (Pardon na offtopic)
A da, ima ih koliko hoćeš. I guraju se po svim mogućim medijima toliko da ako prihvatiš nekakve "mainstream" zaključke budeš etiketiran kao zadrt, zatvorenog uma i slično. U danjašnje vrijeme "alternativno" je zapravo biti znanstvenikom ili barem netko tko voli i proučava znanost i znanstvena otrkića.

Quote:
Jesi siguran u to?
Jesam.

Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
http://earthsky.org/tonight/waning-m...-on-october-12

please, kaj je to "Hunter's moon"? jel to to kaj dosta jako svijetli? a nije više pun
To je jedan od naziva amerikanaca za pun Mjesec. Iskreno, takve stvari mi idu na živce, sve više američanskog folklora se uvaljuje u našu kulturu umjesto da gajimo vlastitu (molim vas da pročitate tekst, meni je jako zanimljiv!).

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Prije bih rekao da je to privlacno jer odrazava neke uobicajene arhetipske strahove nego da ce bas samo tako po sebi dovesti do nekakvih velikih psihickih problema

Osim toga predpostavljam (mozda pogresno) da je dobar broj ljudi koji prati i "zivi za" takve teme mladje zivotne dobi pa na to mozemo gledati kao na razvojnu fazu kao i mnoge druge koje bi mogli smatrat jednako zaludjenim.
Dobro primjećeno, kroz tu fazu sam i ja prošao i završio na astronomiji. Ipak, različiti ljudi različito reagiraju, a u društvu u kojem je znanost toliko marginalizirana, nije uopće čudno da priče o Nibiruima imaju negativan učinak.
Astrobobo is offline  
Old 12.10.2011., 20:34   #4022
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
...A da, ima ih koliko hoćeš. I guraju se po svim mogućim medijima toliko da ako prihvatiš nekakve "mainstream" zaključke budeš etiketiran kao zadrt, zatvorenog uma i slično. U danjašnje vrijeme "alternativno" je zapravo biti znanstvenikom ili barem netko tko voli i proučava znanost i znanstvena otrkića....
Ma imaju i kanal koji 24 sata vrti sve te alternativne ideje, kanal Contraversial TV na 28.2°E (11222 H 27500)
Evo upravo sad prekrajaju Bibliju.
Ord Mantel is offline  
Old 12.10.2011., 21:00   #4023
A šta je sad opet ovo?
http://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it...ti-zemlji.html
cupanka is offline  
Old 12.10.2011., 21:16   #4024
Quote:
cupanka kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja skužio, dnevnik hr loše je preveo originalni tekst!

http://www.sciencedaily.com/releases...1012083630.htm

"The orbit of asteroid 2011 SF108 brings it no closer than about 30 million km to Earth -- a safe distance."
deki00 is offline  
Old 12.10.2011., 21:24   #4025
Quote:
cupanka kaže: Pogledaj post
Još jedan od stotina NEO (Near Earth Object) asteroida, ništa posebno. 30 milijuna kilometara je zapravo jako daleko naspram 380.000 kilometara koliko je udaljen naš Mjesec, ali dovoljno blizu da bi jednoga dana mogao postati potencijalno opasan za Zemlju. Do sada ih je otkriveno skoro 8.000.
Astrobobo is offline  
Old 12.10.2011., 22:06   #4026
Quote:
deki00 kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja skužio, dnevnik hr loše je preveo originalni tekst!

http://www.sciencedaily.com/releases...1012083630.htm

"The orbit of asteroid 2011 SF108 brings it no closer than about 30 million km to Earth -- a safe distance."
Nisu loše preveli, nego su namjerno izostavili, originalni članak sadrži lako uočljiv podnaslov "Safe distance: 30 million km", ispod kojeg piše, da, već pomalo naslućujete, da se nalazi na 30 milijuna km i da je to sigurna udaljenost. Pa kakav bi to članak bio da su i taj detaljčić uključili, pih. Nisu uzalud studirali novinarstvo.

Slobodno vi čitajte štampu ovog tipa. Besplatno, narode, navalite. Žao mi drveća nikad ne uzimam slične "novine" po tramvajima.

Što se tiče WISE-a ustvari su na onoj famoznoj konferenciji, na kojoj su "priznali da postoji Nibiru", rekli da na temelju podataka sada imaju precizniji model za NEO i da ih je 40% manje nego što su do sada predviđali. Al kog to zanima...Glavno da je Amy rekla 3 puta "huh".
nikolica666 is offline  
Old 12.10.2011., 22:12   #4027
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
To je jedan od naziva amerikanaca za pun Mjesec. Iskreno, takve stvari mi idu na živce, sve više američanskog folklora se uvaljuje u našu kulturu umjesto da gajimo vlastitu (molim vas da pročitate tekst, meni je jako zanimljiv!).
Astrobobo, ovaj link me je odusevio. Sigurna sam da je vecini bilo nepoznato (i meni) da smo treci na svijetu poslije 'Arabians with about 300 named stars and Chinese with 190 star names'
I samo da se usput pohvalim ja sam rodom sa otoka i poznata mi je vecina dalmatinskih naziva, samo valjda nikada nisam obracala paznju na pravu bit tih rijeci. Sad znam.
tequila is offline  
Old 13.10.2011., 11:34   #4028
nibiru

http://www.youtube.com/watch?v=e0Hs9VT0Zbs

malo proucite,,,probajte sami...jako zanimljivo
niksa82 is offline  
Old 13.10.2011., 12:20   #4029
Quote:
niksa82 kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=e0Hs9VT0Zbs

malo proucite,,,probajte sami...jako zanimljivo
Koordinate su posred Oriona, najsjajnijeg i jedog od najpopularnijih zviježđa za astronome amatere i astrofotografe. Orion je ovih dana vidljiv nakon 2h po noći, uzmite teleskop..probajte sami
Astrobobo is offline  
Old 13.10.2011., 12:56   #4030
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Koordinate su posred Oriona, najsjajnijeg i jedog od najpopularnijih zviježđa za astronome amatere i astrofotografe. Orion je ovih dana vidljiv nakon 2h po noći, uzmite teleskop..probajte sami
A daj... kaj moraš baš svaki put pokvarit doživljaj.
foo_fighter is offline  
Old 13.10.2011., 13:02   #4031
Quote:
foo_fighter kaže: Pogledaj post
A daj... kaj moraš baš svaki put pokvarit doživljaj.
Haha, a zapravo je najbolji doživljaj kad po prvi puta netko svojim očima kroz teleskop ugleda M 42 maglicu u Orionu! Odlična je i za fotografiranje, a bome i cijeli Orion je prepun maglica.
Astrobobo is offline  
Old 13.10.2011., 14:31   #4032
Koliko košta neki teleskop, onak, za kućnu upotrebu (a da nije s kirvaja ona plastika kojom se vidi još manje nego prostim okom)?
i di to ima za kupit uopće. ne da mi se više dalekozorom zurit u nebo


nema veze pročio sam po netu.


ovako šta mi treba

Zadnje uređivanje Afrofeet : 13.10.2011. at 14:38.
Afrofeet is offline  
Old 13.10.2011., 17:44   #4033
Quote:
Afrofeet kaže: Pogledaj post
ovako šta mi treba
Da to imamo, našli bi Nibiru za čas!
bashd is offline  
Old 13.10.2011., 21:16   #4034
Quote:
Afrofeet kaže: Pogledaj post
Koliko košta neki teleskop, onak, za kućnu upotrebu (a da nije s kirvaja ona plastika kojom se vidi još manje nego prostim okom)?
i di to ima za kupit uopće. ne da mi se više dalekozorom zurit u nebo


nema veze pročio sam po netu.


ovako šta mi treba
Ovisi što hoćeš i kolike su ti financijske mogućnosti. Ima ih od 700 kn, 1000, ima i za 3000, ali ima i za nekoliko desetaka tisuća kuna. Ja imam Newtonov 8" na tzv. Dobson montaži i sasvim je dobar za početnika kao što sam ja, a može poslužiti trajno. Cijena 3000 kn. Kod nas ima za kupiti u Rijeci tvrtka Optimus(http://www.oi-optimus.htnet.hr/index.html) i u Zagrebu (http://www.teleskopcentar.hr). Ja sam u blizini Rijeke pa sam uzeo kod Optimusa, ali vjerovatno se može naručiti izvan Hrvatske preko interneta preko brojnih online trgovina koje prodaju takvu opremu. Progoglaj malo po netu koji bi ti najbolje odgovarao, naročito ako si početnik pitaj one koji su duže u tome(Astrobobo).
__________________
Mirmax

Zadnje uređivanje Mirmax : 13.10.2011. at 21:33.
Mirmax is offline  
Old 14.10.2011., 03:44   #4035
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Pročitaj pa zaključi. Ove stvari imaju učinka koji se ne vidi na samom forumu i valja toga biti svjestan.
odraslu osobu koja se namjerava ubit' zbog svake bedastoće koju negdje vidi/čuje treba uputiti na psihijatrijsko liječenje.

dijete, čiji ga roditelji zapuštaju i među inim stresiraju ne cenzuriranjem video/audio/tiskanog sadržaja koji kod klinaca uzrokuju/ostavljaju traume, roditeljima treba oduzeti i dati na skrb nekome tko će zaista skrbiti o njemu (a) ne se samo kititi titulom roditelja i od djeteta napraviti paranoidnu osobu.

ne možeš kriviti pojedince za samoubijanje psihijatrijskih slučajeva (a sve) zbog nekavih postova objavljenih na nekakvom forumu i to još gdje hrpa ljudi opovrgava te iste postove.

jednako kao što ne možeš kriviti nekakav tv kanal ili koga li/što li već ukoliko je neodgovoran roditelj, umjesto da se bavi djetetom, dijete posjeo pred tv, dao daljinski u ruke i ostavio ga tamo samog (pa) nek "uživa" u hororima, sf filmovima katastrofe, duhovima, vješticama i inim.

ne radi se ovdje o udarnom terminu nacionalne televizije s hordom uvaženih znanstvenika i političkom svitom koja sa strahom u očima naciji najavljuju smak svijeta, već o običnom forumu s hrpom anonimusa...
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Old 14.10.2011., 06:18   #4036
Radi se o tome da se ova i druge katastrofične i pseudoznanstvene teme ne povlače po hororima, sf filmovima i specijaliziranim TV emisijama, nego i jutarnjim i popodnevnim talk showovima na državnoj i drugim televizijama, polu-satnim intervjuima na radio stanicama (IK je bio stavio snimku ovdje) i ostalim "mainstream" emisijama/medijima. Osim toga, ovaj forum je vrlo popularan i kad to sve ubaciš u miks možeš dobiti svakakve rezultate.

Reci mi, kako ćeš 13-godišnjem tinejdžeru zabraniti da posjećuje i piše na ovom forumu? Ili da sluša radio, gleda onaj show sa Trbovićkom?

Anonimusi ili ne, o nevidljivom katastrofičnom objektu se piše evo 200 stranica i vidim da svako malo uleti neki novi, po svemu sudeći maloljetni nick koji puca youtube linkove sa "dokazima". Ovo nije "bedastoća", već stvarni problem.
Astrobobo is offline  
Old 14.10.2011., 09:33   #4037
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Radi se o tome da se ova i druge katastrofične i pseudoznanstvene teme ne povlače po hororima, sf filmovima i specijaliziranim TV emisijama, nego i jutarnjim i popodnevnim talk showovima na državnoj i drugim televizijama, polu-satnim intervjuima na radio stanicama (IK je bio stavio snimku ovdje) i ostalim "mainstream" emisijama/medijima. Osim toga, ovaj forum je vrlo popularan i kad to sve ubaciš u miks možeš dobiti svakakve rezultate.

Reci mi, kako ćeš 13-godišnjem tinejdžeru zabraniti da posjećuje i piše na ovom forumu? Ili da sluša radio, gleda onaj show sa Trbovićkom?

Anonimusi ili ne, o nevidljivom katastrofičnom objektu se piše evo 200 stranica i vidim da svako malo uleti neki novi, po svemu sudeći maloljetni nick koji puca youtube linkove sa "dokazima". Ovo nije "bedastoća", već stvarni problem.
Fakat si već dosadan sa tim utjecajem na klince. To što oni svaki dan gledaju kako na tv-u kako netko nekome metkom prospe mozak zbog čiste zabave to je ništa? Ili misliš da je Nibiru nešto strašno za klinca koji svaki dan na kompu sjekirom sječe druge ljude ili snajperom puca drugima u glavu? Ili što misliš da li je nekoj klinki strašnije to što čita o Nibiru ili da čita u kozmu kako je debela?
Mislim da se u svijetu desio samo jedan slučaj da je klinac bio rastrojen zbog Nibirua i na kraju je bio samo u depresiji. Ništa strašno. Dođe i ode. Nitko se nije ubio zbog Nibirua.
ALi ne, sad svi tu trabunjate o tom klincu i kako je to opasnost broj jedan za duševno zdravlje klinaca. Koja demagogija....
A zapravo najviše u strahu ste vi koji non stop pišete na temi Nibiru kako Nibiru ne postoji. I tako iz mjeseca u mjesec svaki dan gomila postova likova koji nastoje uvjeriti nekolicinu kako Nibiru ne postoji. Ja sam stvarno zabrinut za vaše duševno zdravlje a ne za tamo neke klince.

A Nibiru je sve bliže i bliže ma tko što rekao ili tvrdio drugačije....
Kerefek76 is offline  
Old 14.10.2011., 09:40   #4038
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
A Nibiru je sve bliže i bliže ma tko što rekao ili tvrdio drugačije....
Pripazi, ovo je izazvalo veliku traumu kod mene
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Old 14.10.2011., 10:03   #4039
ma ovo je bezazlena zajebancija. neće se niko ubit zbog nibirua (osim možda ako stvarno se pojavi koji kilometar od zemlje )
evo ga.
Afrofeet is offline  
Old 14.10.2011., 10:29   #4040
Banaliziranje problema ne može negirati njegovo postojanje. Postoje klinci koji ne vise cijeli dan na igricama i koji znaju razlikovati fikciju od stvarnosti, a Nibiru mnogi prezentiraju kao stvarnu prijetnju, iako je činjenica da takav objekt ne postoji. Samo sam upozorio da priče o skorim katastrofama mogu itekako imati utjecaja na ljude. Ako se netko želi s time sprdati ja tu ne mogu ništa no to dosta govori o karakteru te osobe.
Astrobobo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.