Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2010., 15:53   #41
Po mom mišljenju je daleko bolje konzumirati travu već tablete, ja sam med.sestra i nisam već nekih 5-6 god popila tabletu...ni kada me boli glava, trbuh, nikada..tablete su daleko veći otrov od trave ( za one koji travu smatraju otrovom )...
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 23:28   #42
ajde neka mi netko kaže da skunk nije teška droga... orange, viola, bilo koja vsta skunka malo bolje kvalitete.

bio sam u coffe shopu u amsterdamu, i kad nam je tip pokazao "paletu", pitali smo koja je najjača. rekao je ova, ali ovo morate pušiti kod mene, dobit ćete "vodića" koji će pušit sa vama i uletit ako nešto krivo zabrijete. pitao sam da li je špricana nečime ili slično, rekao je da je samo druga sorta. navodno da su se ljudi htjeli bacat kroz prozor, a neki ćak i objesit od halova... i to spada u marihuanu, nemojte gledat ove smrdljivice koje se nađu po našim cestama..
gongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 19:01   #43
Ja nikad dosad u životu nisam doživio halove. Ni lijepe, ni ružne, ni bizarne, ni neutralne. Baš nikakve. A volio bih ih doživjet.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 21:26   #44
Talking

daj pogledajte The Union
marrre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 22:36   #45
Quote:
gongo kaže: Pogledaj post
ajde neka mi netko kaže da skunk nije teška droga... orange, viola, bilo koja vsta skunka malo bolje kvalitete.

bio sam u coffe shopu u amsterdamu, i kad nam je tip pokazao "paletu", pitali smo koja je najjača. rekao je ova, ali ovo morate pušiti kod mene, dobit ćete "vodića" koji će pušit sa vama i uletit ako nešto krivo zabrijete. pitao sam da li je špricana nečime ili slično, rekao je da je samo druga sorta. navodno da su se ljudi htjeli bacat kroz prozor, a neki ćak i objesit od halova... i to spada u marihuanu, nemojte gledat ove smrdljivice koje se nađu po našim cestama..

evo ja ti kazem da skunk nije teska droga, i uopce nije droga. skunk je jedna od mnogih sorti marihuane i samim time nikako ne moze biti teska droga. sorte se razlikuju po postotku thc-a. skunk ima nekoliko puta vise thc-a od ovog sranja sta se tu kod nas moze naci i samim time ima jace djelovanje. a molekule thc-a su te koje se smatraju drogom (sto isto nije istina jer marihuana je opijat, a ne droga tj. ima opojno djelovanje na ljudski organizam ali ne izaziva nikakvu ovisnost). u kojoj god da su kolicini prisutne opet se radi o istoj stvari. to je potpuno ista stvar kao i sa alkoholom. npr. pivo ima puno manji postotak alkohola nego rakija ali kemijski spoj koji djeluje je isti u jednom i drugom. jer nije isto popiti litru pive i litru rakije, ali i jedno i drugo je alkohol.
van4halen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 22:55   #46
Sve je to jako individualno. Sve ovisi o osobi. Najgore je generalizirat.


Quote:
smile4me kaže: Pogledaj post
radim, imam odgovoran posao, samostalna sam,plaćam svoje račune, sposobna sam voziti i da, skoro svaki dan zapalim trubu kada dođem s posla


Quote:
Cura_22 kaže: Pogledaj post
Po mom mišljenju je daleko bolje konzumirati travu već tablete, ja sam med.sestra i nisam već nekih 5-6 god popila tabletu...ni kada me boli glava, trbuh, nikada..tablete su daleko veći otrov od trave ( za one koji travu smatraju otrovom )...
Cure ajmo nekaj spalit?
nemoralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 00:54   #47
Quote:
gongo kaže: Pogledaj post
u principu i meni je dosta takvih ljudi koji to stavljaju na prvo mjesto. ono dođeš na neku žurku, svi naduvani, nešto se krevelje, daju ti da pušiš, ti nećeš, onda kao nisi kul, pa se tu vrte te neke njihove"spike". ma svašta. nisam protiv toga da se zapali. ali sam protiv toga da ti to postane stil života. jer takvi ljudi nisu više ni za što. s njima ne možeš ništa raditi ni planirati, jer će se napušiti i sve pada u vodu
A gle, nemozes gledati globalno na to sve samo jer si ti imao takvih iskustva sa frendom. On je presao vec na kemiju. Naravno da te trava spali kad pusis puno i svaki dan, pa sve sto je van granice nije dobro. Recimo moja frendica pusi vec 13 godina svaki dan i nemoze funkcionirati bez jointa.Radi odgovoran posao, u sluzbi za korisnike u jednoj firmi i najbolja je tamo. Ima ljudi koji zaista mogu super funkcionirati napuseni. JA recimo nemogu, mene pegla i nisam sposobna raditi na travi, ali zato imam jebene ideje i ful mie ok.
__________________
"....Kako ne bih bio stepski vuk i otrcani pustinjak usred svijeta, s kojim nemam ni jedan zajednički cilj, čije radosti meni ne kazuju ništa!..." Hermann Hesse
woman_teatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 15:55   #48
Quote:
nemoralan kaže: Pogledaj post
Sve je to jako individualno. Sve ovisi o osobi. Najgore je generalizirat.








Cure ajmo nekaj spalit?

ofkors
samo imam feeling da smo si daleko
__________________
:)
smile4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 18:15   #49
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Pošto sam bez pušenja trave dobio depersonalizaciju i derealizaciju što je kao da vas netko baci u deveti krug pakla, zato preporučam da ne pušite travu jer sam skužio čitajući po netu da su mnogi ljudi upali u to stanje upravo zbog pušenja trave, tj. jednom pušenje trave može biti okidač za to stanje, a ako želite znati kakav je osjećaj kao da je sve oko vas nestvarno i kao da ste u jebenom snu + bezbroj napadaja panike i užasni strahovi, onda samo izvolite i napušite se
da,i ja san imao slične probleme i preporučam svima da se klone tog zla...
od marihuane sam se odviknuo s običnim cigaretama,zapalim jednu-dvije svako jutro i to je jedino što me podsjeća na 'drogeraške' dane...
Zdeva_ZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 19:14   #50
thc pobuđuje dopaminske receptore i izaziva ovisnost kao i nikotin, ništa više ni manje.

prestankom pušenja nećete imati apstinenciju kao što je imaju introvenozni narkomani ili ljudi koji se skidaju s alkohola, no da su ovisnici, jesu.

oštećuje li neurone ?

vjerojatno da, kao i svi psihostimulansi.

no, meni je najveći problem na ovoj temi što pojedinci šire pozitivnu propagandu o sredstvu zabranjenom po KZ R.H
Gradski konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 23:11   #51
Quote:
Gradski konj kaže: Pogledaj post
thc pobuđuje dopaminske receptore i izaziva ovisnost kao i nikotin, ništa više ni manje.

prestankom pušenja nećete imati apstinenciju kao što je imaju introvenozni narkomani ili ljudi koji se skidaju s alkohola, no da su ovisnici, jesu.

oštećuje li neurone ?

vjerojatno da, kao i svi psihostimulansi.

no, meni je najveći problem na ovoj temi što pojedinci šire pozitivnu propagandu o sredstvu zabranjenom po KZ R.H
Potpisujem,od riječi do riječi.
__________________
'Problem je u našim duboko ukorijenjenim dinaroidnim kompleksima prema svemu što nije motika'
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 15:51   #52
Gradski konju...Jebao te zakon republike hrvatske....
Ako su toliko revni i dobronamjerni, ŠTO NE ZABRANE ZAKONOM CIGARETE ???
Pa normalno da neće, jer od njih imaju koristi zbog prevelike cijene...Nemoj zakon u ovo petljati molim te.. Trava je potpuno prirodna i smatram da zakonom ne bi trebala biti zabranjena..

Mene osobno više smeta činjenica da klinci od 14-15 godina bez problema mogu cigarete kupiti ( Super Zakon funkcionira... )
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 18:44   #53
Quote:
Cura_22 kaže: Pogledaj post
Gradski konju...Jebao te zakon republike hrvatske....
krasno, za ovo se može u ćorku, po sličnom zakonu.
Quote:
Ako su toliko revni i dobronamjerni, ŠTO NE ZABRANE ZAKONOM CIGARETE ???
ne moraš vikati a ni proklamirati nešto zabranjeno.
stanje opijenosti nikotinom ni 1% ne utječe na ponašanje kao korištenje thc-a čak i u malim količinama.
Quote:
Trava je potpuno prirodna i smatram da zakonom ne bi trebala biti zabranjena..
odnos utjecaja nikotina i thc-a na rasuđivanje je sasvim drugačiji i nemoj miješati kruške i jabuke.
nisi nikada vidjela prepušene kretene kako se valjaju po blatu, podlijeću pod vozila, nisi nikad vidjela koliko dnevno "prepušenih" dolazi zbog ozljeda u KBC..padaju prepušeni sa bicikla, s motora, rade teške saobraćajne nesreće, ugrožavaju svojim ponašanjem druge.

ne sjede svi ljubitelji marice pred televizijom u super društvu, opušteni, sve haj...moš mislit
Quote:
Mene osobno više smeta činjenica da klinci od 14-15 godina bez problema mogu cigarete kupiti ( Super Zakon funkcionira... )
prijavi to prvom policajcu kada ga vidiš, udruzi za zaštitu potrošača itd..
nemoj čekati da svi provode zakone za tebe, mrdni se.
Gradski konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 20:57   #54
Quote:
Cura_22 kaže: Pogledaj post
Gradski konju...Jebao te zakon republike hrvatske....
Ako su toliko revni i dobronamjerni, ŠTO NE ZABRANE ZAKONOM CIGARETE ???
Pa normalno da neće, jer od njih imaju koristi zbog prevelike cijene...Nemoj zakon u ovo petljati molim te.. Trava je potpuno prirodna i smatram da zakonom ne bi trebala biti zabranjena..

Mene osobno više smeta činjenica da klinci od 14-15 godina bez problema mogu cigarete kupiti ( Super Zakon funkcionira... )
Prirodna je i bunika,da i nju legaliziramo
__________________
'Problem je u našim duboko ukorijenjenim dinaroidnim kompleksima prema svemu što nije motika'
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 22:14   #55
Koliko ljudi umre od cigareta godišnje a koliko od marihuane ?? I rest my case...
I molim te nemoj mi prodavati spike o štetnosti, utjecajima, simptoma itd... S obzirom da sam zdravstveni radnik vrlo sam dobro upoznata sa nekim stvarima. Ova rasprava bi mogla trajati vječno, ti iz svojih osobnih razloga ne podržavaš uporabu thc-a, ja s druge strane konzumiram godinama ( ustajem u 6, radim 8 sati, pa onda faks, učenje itd i da povremeno ne zapalim, završila bih od stresa u Vrapču..) i nema smisla raspravljati se...ti imaš svoje mišljenje ja ga poštujem, poštuj i ti moje.
Lijep pozdrav !
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 22:31   #56
ne kuzim kako uopce netko može povezivati travu sa bijegom od problema - da su iole konzumirali, bili bi svjesni da ako si pod stresom i gadnim problemima, zapaliti je nesto najgore jer te samo baci u iste misli, pojačane, i ti analiziraš i samo razmišljaš o tome, tako da, u neku ruku, dodatno se baviš problemima koji te okupiraju
__________________
ovo je istina,da je to tako ja bi bila non stop napusena,ali ne pomaze. kad si zapalim samo mi je jos gore.zato alkohol rules

@gradski konju, ove nesrece sto spominjes ,mislim da su ti ljudi prije bili pod utjecajem alkohola,a ne trave
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 09:09   #57
Neznam , ja kad sam pod stresom, pljuga mi najviše odgovara, opusti me i baš suprotno-uopće ne razmišljam o problemima..
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 10:38   #58
Trava moze biti veliko zlo, a i ne mora, slazem se, ovisi o ljudima koji je konzumiraju (ali opet to je tako i sa mnogim drogama, alkoholom i sl), a konzumiraju je mnogi, ja osobno ne znam nikoga ko nije barem probao travu.

Ja sam osobno prije konzumirao u nekim "normalnim" kolicinama, (par u mjesec dana) pa poslije u zaista ogromnim kolicinama (par komada dnevno) i tog skanka koji je mnogo potentnija stvarcica. Danas vise ne, jer me je jednostavno ogadila i ne pase mi vise nikako. Nekad te opusti, nekad te sjebe totalno, ovisi i o tvom trenutnom psihickom stanju, okolini... Naj bolje me opusti i godi jedna (a moze i koja vise ) casa crnog vina.

Meni se kod trave naj vise svidjao onaj njen "bezobrazni" potencijal.
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 12:47   #59
Quote:
Passenger_57 kaže: Pogledaj post
Prirodna je i bunika,da i nju legaliziramo
Majstore, bunika je legalna
__________________
Let us start our Republic with a chain of drug stores, a chain of grocery stores, a chain of gas chambers, and a national game. After that we can write our Constitution.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 13:31   #60
Quote:
van4halen kaže: Pogledaj post
evo ja ti kazem da skunk nije teska droga, i uopce nije droga. skunk je jedna od mnogih sorti marihuane i samim time nikako ne moze biti teska droga. sorte se razlikuju po postotku thc-a. skunk ima nekoliko puta vise thc-a od ovog sranja sta se tu kod nas moze naci i samim time ima jace djelovanje. a molekule thc-a su te koje se smatraju drogom (sto isto nije istina jer marihuana je opijat, a ne droga tj. ima opojno djelovanje na ljudski organizam ali ne izaziva nikakvu ovisnost)...
Neke droge izazivaju opojno djelovanje na ljudski organizam, a marihuana se po svim medicinskim i psihološkim klasfikacijama ubraja u droge. Može izazvati psihološku ovisnost, primjećeni su blagi efekti fizičke ovisnosti, kao i prisustvo tolerancije.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.