Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2004., 15:38   #21
Quote:
croWbar kaže:
da četnička gamad koja je poklala sve ne srpsko, a i srpsko koje im se opiralo..

neargumentirani govor mržnje.
__________________
kući
Akcija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 15:46   #22
Re: Re: Re: "a mi ćemo kao jamčiti njihova građanska prava"

Quote:
Akcija2 kaže:
Gamad?

Pa govoriš o ljudima, čovječe!

Nadam se da ćeš ubrzo dobiti stalni ban.
Neće, nego će se vjerojatno pridružiti zgražanju nad ljevičarskim rasizmom na dotičnoj temi!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 15:46   #23
Re: Re: "a mi ćemo kao jamčiti njihova građanska prava"

Quote:
croWbar kaže:
Franjo Tuđman je očito bio vojni genije... gamad je otišla, a samo se starija gamad namjerava vratiti.. mlada baš i ne.. deratizacija 1995 je bila očiti uspjeh... čekamo 2005
čekamo ovlašteno lice da te zabrani
Raider is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 16:13   #24
Quote:
Akcija2 kaže:
Nije to nikakva nakaradna konstrukcija. To je jedini pravi put. Zajedno.
I najobičnije dioničarsko društvo ima premise samoupravljanja.
Pogledaj npr. poslovne politike japanskih korporacija i njihova poslovna razmišljanja u odnosu na radnike .Samoupravljanje!

Kao što je svaki čovjek sposoban da upravlja svojim životom, isto je tako sposoban razumjeti poslovne politike poduzeća, korporacija u kojima radi i na svoj način doprinositi zajedničkom prihodu. Samoupravljanje.

I daj malo manje parola, pls, a malo više argumentiraj

Nego što je društvo drugo nego puuuuuuno pojedinaca?
Ja ti opet kazem da shvatis da Microsoft, Oracle, Sun, Intel, Dell, GM, Sony, Toyota, itd.nemaju nikakve veze sa samoupravljanjem jer bi vec odavno svrsili kao zagrebacki RIZ ili Digitron iz Buja.
Dell=Michael Dell
Intel=Andras Graf
Microsoft=Bill Gates
OraCle=Larry Elison
Toyoda=Mr.Toyoda
WallMart=Wallton itd.
prije svega kao zacetnici i nosioci razvoja.Pojedinci!
a nigdje Joze portira
Hugo_Chavez is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 16:52   #25
"a mi ćemo kao jamčiti njihova građanska prava"

Quote:
baka kaže:
Neće, nego će se vjerojatno pridružiti zgražanju nad ljevičarskim rasizmom na dotičnoj temi!

nije to to, nego Vuco podjebava dežurne glupane
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 16:58   #26
Quote:
go2slep kaže:
vjerujem haškom tužiteljstvu, sigurno ne bi u optužnicu stavili nešto što se može poreći
ako tebi treba postupno prilagođavanje od teze da Hrvati ne mogu napraviti zločin do spaljenih kuća i nekoliko stotina Srba imaš vremena
Nisam mislio na haško tužiteljstvo nego na izjave kao što je Pilselova. Ubijeni imaju svoja imena i za večinu se može utvrditi , barem otprilike, gdje su i kada ubijeni. Ovakve izjave služe napuhavanju zločina u političke svrhe, jer jednom su stotine, drugi put tisuće, treći put valjda milijuni. Uostalom, beogradska Politika je još 1990. pisala da "Ustaše masovno kolju srpsku decu!".
__________________
Probaj vidjeti drugu stranu, pa tek onda predloži rješenje
medion_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 17:30   #27
Quote:
medion_cro kaže:
Nisam mislio na haško tužiteljstvo nego na izjave kao što je Pilselova. Ubijeni imaju svoja imena i za večinu se može utvrditi , barem otprilike, gdje su i kada ubijeni. Ovakve izjave služe napuhavanju zločina u političke svrhe, jer jednom su stotine, drugi put tisuće, treći put valjda milijuni. Uostalom, beogradska Politika je još 1990. pisala da "Ustaše masovno kolju srpsku decu!".
Ma to je poznato da su novine i mediji lagali ili preuveličavali događaje. To je jasno. Nije Politika jedina, lagale su uglavnom sve medijske kuće na ovim prostorima.
Raider is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 17:56   #28
Quote:
Akcija2 kaže:
neargumentirani govor mržnje.
Relativiziraš Tisuće zločina nad ne srpskim stanovništvom
croWbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 18:01   #29
Quote:
Akcija2 kaže:
Nije to nikakva nakaradna konstrukcija. To je jedini pravi put. Zajedno.
I najobičnije dioničarsko društvo ima premise samoupravljanja.
Pogledaj npr. poslovne politike japanskih korporacija i njihova poslovna razmišljanja u odnosu na radnike .Samoupravljanje!
'Radničko samoupravljanje' na YU način je bilo paravan za retardirane iza kojeg je cjelokupnom imovinom u državi upravljala malobrojna 'avangarda avangarde radničke klase'.

I kao takvo je ipak funkcioniralo, za razliku od glupavo zamišljenog 'pravog samoupravljanje' čije funkcioniranje razrađuju ljevičarski profesori koji nemaju pojma o business-u i stvarnom upravljanja poduzećima.
Takvo 'pravo samoupravljanje', naime, ne može funkcionirati i to je jasno svakom čovjeku sa zrnom zdravog razuma.

Kakvu zajedničku uspješnu i lukavu poslovnu odluku može donijeti 200 polupijanih šljakera u zadimljenoj prostoriji nakon radnog vremena?

A za izjednačiti to YU 'radničko samoupravljanje', 'pravo samoupravljanje' suhoparnih ljevičarskih teoretičara i dioničarski sistem u najuspješnijim kapitalističkim multinacionalnim kompanijama potrebno je:

a) bolovati od neizlječive nostalgije za jednoumnom YU diktaturom; ili

b) biti uistinu nesposoban vidjeti da je paravan sa početka ovog posta samo paravan (tj. biti .....)

Dioničaru u kapitalizmu ne pada na pamet 'upravljati' poduzećem i donositi poslovne odluke niti mu se na taj način podvaljuju muda pod bubrege.

Njega zanima njegova dividenda i, eventualno, ako ima dovoljno debeo svežanj dionica u džepu, može utjecati na to da neki neuspješni manager frkne sa svog položaja a na njegovo mjesto dođe drugi.

A takvi krupni dioničari, naravno, ne rade na tekućoj vrpci.
Lucky Jim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 18:05   #30
Quote:
Hrvatica, rođena 1928., svjedok je zločina počinjenih od strane pobunjenih Srba martićevaca i mjestu Široka Kula, općina Gospić, nad civilnim pučanstvom, u kojem je zaklan i njen suprug, a deset civila ubijeno strojnicama.


Pripreme za cijepanje Hrvatske

"Čim su počeli izbori i pregovori između republika bivše Jugoslavije, Srbi su se počeli od nas distancirati. Zvali su nas "tuđmanovcima". U selu je bila milicija u kojoj su bili uglavnom Srbi. Muž mi je bio djelatnik u Poduzeću za ceste i tako smo živjeli s još dvije kćeri. Tada su počeli govoriti da je to njihova "Krajina" i tako... sve smo se više udaljavali jedni od drugih... počeli su nas zvati ustašama. Moj muž nas je hrabrio da nam oni ništa ne mogu, da je plava flota u Jadranu.

U svibnju su počeli postavljati barikade. Tko bi pošao u Zagreb, u Ljubovu bi bio zaustavljan. Barikade su postavljene odmah na izlazu iz Široke Kule. U tim prilikama poginulo je četiri ili pet mladića iz Bjelovara. Poginuo je i jedan "Švabo", našli su ga na vrh Ljubova. Čini mi se da se zvao Eugen. Srbi su dali obavijest da se tu smrznuo...

Bio je svibanj, mi smo sadili krumpir u Ivana Hećimovića. On nam je rekao da je Spaso Đukić rekao: "Tko misli ostati živ od Hrvata, neka se seli iz Široke Kule." Mi smo mislili da je to nemoguće, što oni nama mogu, bilo nam je to nerazumljivo.

Tako se živjelo još neko vrijeme. Nicale su nove barikade, a na njima su bili Srbi, naši susjedi. Više nitko nije nikuda išao, već smo se mi Hrvati sastajali jedni s drugima. U selu je bila trgovkinja, kći Ise Potkonjaka, koji je bio veliki zločinac. Sve više se osjećala netrepeljivost između Srba i Hrvata. Kad je bilo vrijeme vršidbe žita, već su Srbi počeli govoriti kako će sve to biti njihovo. Ja sam mužu govorila da idemo u Perušić. Muž nije htio iz svoje kuće. Njegovog oca partizani su bacili živog u jamu u Ostrovici.


Stvaranje crte Karlobag - Gospić

Spaso Đukić bio je glavni organizator pobune Srba u Širokoj Kuli. Dana 16. i 17. kolovoza nije bilo autobusa za Gospić, kamo smo mi Hrvati trebali poći. Muž mi se predomisli i reče: "Hajdemo u Perušić, dovesti žito i sijeno." Pokušala sam ga odvratiti, ali on je bio uporan. Pošli smo, kad kod pruge stoji vojska u šarenim odorama, s puškama uperenim u nas. Ja sam protrnula od straha. Muž me je tješio i korio. Bili su to "martićevci", sve poznati s Ličkog Novog Osika. Pita vojska nas: "Đe ćete?" Moj muž im je objasnio da idemo dovesti žita i sijena sa zapregom. Mi smo to složili i dovezli, a oni su stajali na istom mjestu. Vratili smo se kući, zatekli smo susjede uplakane i uplašene. Susjedi nam govore kako su došli "martićevci" i uzeli tvornicu, stanicu, Lički Novi Osik i prugu.

Svi smo mislili: otići će oni. No, nije prošlo mnogo, počeli su odvoditi ljude iz sela. Odveli su Josu Nikšića i njegovog stričevića Antu i nema ih natrag. Za nekoliko dana odveli su Peru Nikšića i malog Ivicu. Odveli su ih mještani Srbi, odvedeni su po danu. Ivica je jedanput došao po rublje, ništa nije govorio jesu li ih tukli, ali nam je njegova mama rekla da mu je vidjela modrice na leđima. Za nekoliko dana zaklali su Katu Nikšić. Za nekoliko dana došla je mnogobrojna vojska i vozila oružje iz naše tvornice. Jedan od njih bio je Braco Zagorac, kasnije veliki krvolok, stalno nam je prijetio. Bili smo opkoljeni sa svih strana tenkovima, a pucali su po nama iz strojnica, nebo su parali neprijateljski zrakoplovi i tukli selo. Vojnici su dolazili k nama i govorili nam da moraju znati gdje smo, gdje noćujemo. Nismo znali kuda. Nama Hrvatima u trgovini nisu dali ništa osim kisele vode. Selo su već podosta razorili, bilo je dosta zapaljenih kuća.

Dana 20. rujna 1991. upala je vojska i odvela "ustaše" Antu i Anku Orešković, to su stariji ljudi.

Najprije su tukli njegovu ženu i pitali je za muža, a muž je bio skriven u štali. Kad nije mogao više izdržati, izišao je; tako su ih obadvoje odveli. Preostali Hrvati u selu su noćevali u kući Dane Oreškovića. Dolazili smo ujutro u sedam sati, a odlazili u sedamnaest, tako su nam odredili: Mišo, Dane, Duško Serdar i Braco Zagorac... bilo ih je još kojima se ne sjećam prezimena...

Idući kući naišla sam na grupicu Srba, a jedan od njih, Dane, pita me: "Gdje ti je muž Milan? Dane me je upozorio da skuham ručak na vrijeme, da nećemo stići ručati. Sve nas češće obilaze i provjeravaju gdje smo. Upozorili su nas da ne idemo nikud iz konobe. Počeše tući granatama i pogodiše kuću Daninu, zatim pogodiše štalu, sve planu, vatra je bila sve jača. Govorila sam mužu da bježimo uz živicu, a muž ne da. Tukli su po kući u kojoj smo bili. Ja sam se sklonila iza kace pune žita. Spazio to jedan njihov zapovjednik, bio je iz Klenovca, pa reče: "Jebem joj majku ustašku, sakrila se, tražite je!" U tim trenucima dotrčao je mladić Mile i pucao po nama. Tri kugle su me okrznule po kosi, a jedna me pogodila i ozlijedila kralježnicu. Čula sam kako vojnik viče: "Pucaj, pucaj!" Njega moli jedna žena: "Nemojte, nemojte!", a on njoj da joj majku ustašku. Čula sam jednog kako naređuje: "Samo ubijajte, nikog ne ostavljajte." Po nama su ispucali najprije rafal, zatim još po jedan. Viknula sam: "Pa mi smo svi pobijeni!" Mog Milana su prvog zaklali, a zaklao ga je Dragan Vonjak. Ostale ljude pobili su strojnicama. Ostalo nas je petoro: Dane, Marica i ja, i još Ivan Orešković i ova žena. U toj konobi ubijeno je deset ljudi. Perina mama je ubijena malo više spomenika. Još su ubijeni Ive Štimac i Marica, Matija Orešković. Za Milana Vojvodića i njegovu ženu se ne zna...

Nas petoro smo se uputili prema Perušiću i zvali naše u pomoć. Dane je uzeo bijelu maramicu i stavio je na štap. Naši su nas prepoznali i upozorili nas da pazimo kod pruge, jer je minirana. Dočekali su nas sinovi stradalnika pitajući za svoje. Ivica Štimac pita: "Je li došla moja mama?" Mile Orešković pita slično. Nijemo smo se gledali, a njima je sve bilo jasno.

Ljude koje su Srbi pobili u selu bacili su u vatru. Čula sam jednog kako ih upozorava: "Niste sve pobili, saznat će se što ste uradili." A znali su da nas nisu sve pobili kad su prebrojili leševe. U selu smo bili dosta bogati, ali za sve bi lako da mi nisu ubili muža i moje susjede."

(Iz knjige: Ratni sločini srpskih vojnih i paravojnih postrojbi
u Lici i sjevernoj Dalmaciji 1991.-1995., Knin, 1998.)

croWbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 18:13   #31
i kakve veze ima ovaj citat iz knjige s temom?
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 18:20   #32
Quote:
Lucky Jim kaže:
'Radničko samoupravljanje' na YU način je bilo paravan za retardirane iza kojeg je cjelokupnom imovinom u državi upravljala malobrojna 'avangarda avangarde radničke klase'.

I kao takvo je ipak funkcioniralo, za razliku od glupavo zamišljenog 'pravog samoupravljanje' čije funkcioniranje razrađuju ljevičarski profesori koji nemaju pojma o business-u i stvarnom upravljanja poduzećima.
Takvo 'pravo samoupravljanje', naime, ne može funkcionirati i to je jasno svakom čovjeku sa zrnom zdravog razuma.

Kakvu zajedničku uspješnu i lukavu poslovnu odluku može donijeti 200 polupijanih šljakera u zadimljenoj prostoriji nakon radnog vremena?

A za izjednačiti to YU 'radničko samoupravljanje', 'pravo samoupravljanje' suhoparnih ljevičarskih teoretičara i dioničarski sistem u najuspješnijim kapitalističkim multinacionalnim kompanijama potrebno je:

a) bolovati od neizlječive nostalgije za jednoumnom YU diktaturom; ili

b) biti uistinu nesposoban vidjeti da je paravan sa početka ovog posta samo paravan (tj. biti .....)

Dioničaru u kapitalizmu ne pada na pamet 'upravljati' poduzećem i donositi poslovne odluke niti mu se na taj način podvaljuju muda pod bubrege.

Njega zanima njegova dividenda i, eventualno, ako ima dovoljno debeo svežanj dionica u džepu, može utjecati na to da neki neuspješni manager frkne sa svog položaja a na njegovo mjesto dođe drugi.

A takvi krupni dioničari, naravno, ne rade na tekućoj vrpci.

"divim se" konstantnim i stalnim ispadima prezira na prošli sustav socijalističkog samoupravljanja, a bespogovornog prihvaćanja uloge tupavog roblja koje vam je valjda u današnjim uvjetima normalno.

__________________
kući
Akcija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 18:35   #33
Quote:
go2slep kaže:
i kakve veze ima ovaj citat iz knjige s temom?
Quote:
neargumentirani govor mržnje.
croWbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 19:30   #34
Quote:
Raider kaze:
Pitam se da li se to može tumačiti kao poziv na genocid???

Quote:
Raider kaže:
Ma to je poznato da su novine i mediji lagali ili preuveličavali događaje. To je jasno. Nije Politika jedina, lagale su uglavnom sve medijske kuće na ovim prostorima.
U tome je stvar: nad hrvatskim Srbima nije pocinjen nikakav genocid, jednostavno ne mozes pobjeci u drugu zemlju i od tamo vikati da si genocidiran. Ako si ti osobno uvjeren da je Tudman - dakle, ne hrvatska vlada nego bas Tudman - htjeo da se hrvatske Srbe poubija do zadnjega to je tvoj problem, medutim u pravu se namjera ne kaznjava, koliko god ti izmisljao prekrsaj "poziv na genocid".
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 21:26   #35
Quote:
Spot Perdita kaže:
Ako si ti osobno uvjeren da je Tudman - dakle, ne hrvatska vlada nego bas Tudman - htjeo da se hrvatske Srbe poubija do zadnjega to je tvoj problem, medutim u pravu se namjera ne kaznjava, koliko god ti izmisljao prekrsaj "poziv na genocid".
pa Raider je prvi spomenuo genocid zapravo ni ne razgovaramo o "pozivu na genocid"
nije to jedini zločin
radi se o tome, da li je Tuđman znao i odobrio protjerivanje Srba u i poslje akcije Oluja, ako je znao i to naredio, onda su generali nevini, po zapovjednoj odgovornosti, jer zapravo odgovornost ide više, oni su samo izvršavali zapovjedi, a nisu neposredno radili zločine

Ne znam kako to ide s tom odgovornošću, ima pravnika
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 22:30   #36
Quote:
croWbar kaže:

da četnička gamad koja je poklala sve ne srpsko, a i srpsko koje im se opiralo..
Quote:
Akcija2 kaže:
neargumentirani govor mržnje.
Daklem, našoj Akciji smeta ovakav govor o četnicima (govor koji je revoltiran pa, očito, zbog toga i pretjeran).

Ne o Srbima, jasno je iz iste rečenice.

Hm, pa onda bi trebala tako reagirati i na govor protiv fašizma i nacizma, zar ne???
Lucky Jim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 22:48   #37
Quote:
croWbar kaže:
neargumentirani govor mržnje
Da, zgodno pitance koji bi mogli, ne samo meni, postaviti oni koji su, kao i naši vrli sportaši, “zgroženi viješću da je Vlada donijela odluku da će predati osumnjičenike Haaškome sudu”, a ne i zbog toga što su se neki hrvatski vojnici igrali Nerona, Eichmanna i Arkana. Jer, čije sam ja to kosti pokupio sredinom kolovoza 1995. u selu Prokljan? Tko je i u koga ispalio metke čije sam čahure sve do nedavna, dok Policiji i Pravosuđu nije proradila “profesionalna savjest” nakon što sam ih 6. studenog 2000. pokazao na HTV 1 gostujući u emisiji Branimira Bilića, držao na dohvat srca i mozga? Bile su to kosti Nikole i Milice Damjanić, rođene Dobrijević.

Ti su pravoslavni dalmatinci došli na svijet 1919. odnosno 1922. godine, a napustili ga, voljom grupe divljaka, 11. kolovoza 1995., oko 14 sati, kada je jedan vod kokošara u maskirkama ušao u to selo šibenskoga zaleđa. Zatekli su Nikolu, slijepog i na štakama kako drijema u dvorištu, a suprugu Milicu kako mu pravi društvo u očekivanju toliko priželjkivanog susreta s unucima, hrvatskim vojnicima, poradi kojih su trpjeli ne mala poniženja i patnji od vlasti pobunjenih krajinskih Srba.

Izrešetali su ih rafalima iz kalašnjikova, bacili leševe jedan na drugi, zamotali ih Nikolinim ribarskim mrežama, polili gorivom i, zajedno s par automobilskih guma, zapalili. Pokop je obavljen na blagdan Velike Gospe u Konjevratima. Oboje staraca, odnosno ono što je ostalo od njih i što nije zaboravljeno na mjestu zločina, stavljeno je u jednom lijesu, a obitelj nije stigla vidjeti njihove posmrtne ostatke.


http://www.zarez.hr/60-61/zariste2.htm
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 23:07   #38
Quote:
Lucky Jim kaže:
Daklem, našoj Akciji smeta ovakav govor o četnicima (govor koji je revoltiran pa, očito, zbog toga i pretjeran).

Ne o Srbima, jasno je iz iste rečenice.

Hm, pa onda bi trebala tako reagirati i na govor protiv fašizma i nacizma, zar ne???

Ja i reagiram na sve govore mržnje.

Nema od mržnje koristi, samo zla.
__________________
kući
Akcija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 23:15   #39
Quote:
go2slep kaže:
radi se o tome, da li je Tuđman znao i odobrio protjerivanje Srba u i poslje akcije Oluja
Druže skakutavi zeko,
radi se o ovome:

'na nekoliko pravaca treba nanijeti takve udarce da Srbi praktički nestanu, a ono što nismo zahvatili da se ne mogu oporaviti, nego da moraju kapitulirati u idućih nekoliko dana'

Pod pretpostavkom da je ovo autentičan transkript, pitanje je je li ova uputa o udarima 'na nekoliko pravaca' koji će Srbe natjerati da moraju kapitulirati u nekoliko dana dokaz naredbe za protjerivanje civila u Oluji (i, pogotovu, nekoliko mjeseci nakon Oluje)???
O tome se radi. Tebi se od silnog skakanja očito smućkalo to malo sadržaja među ušima.

No, kako iz dugog iskustva znam da su takve stvari suviše komplicirane za određene mozgove, shvatite sljedeće:

Sve i da je Tuđman naredio da se svi civili izjure sa teritorija očišćenih od nesrba još 1991., to neće i ne može baciti sjenu na njegovo vodstvo u domovinskom ratu.

Jer bi i ta naredba bila mačji kašalj u usporedbi sa 2 milijuna protjeranih sudetskih Nijemaca ili nekoliko stotina tisuća protjeranih folksdojčera iz Slavonije i Vojvodine i Talijana iz Istre i Dalmacije.
Da ne spominjemo antifašistički šlag na torti - pokolje Bleiburga i križnog puta.
Lucky Jim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 23:20   #40
Quote:
Lucky Jim kaže:

shvatite sljedeće:

Sve i da je Tuđman naredio da se svi civili izjure sa teritorija očišćenih od nesrba još 1991., to neće i ne može baciti sjenu na njegovo vodstvo u domovinskom ratu.



Jer bi i ta naredba bila mačji kašalj u usporedbi sa 2 milijuna protjeranih sudetskih Nijemaca ili nekoliko stotina tisuća protjeranih folksdojčera iz Slavonije i Vojvodine i Talijana iz Istre i Dalmacije.
Da ne spominjemo antifašistički šlag na torti - pokolje Bleiburga i križnog puta.



A kome ti to?
Svojoj škvadri uz logorsku izviđačku vatru ?
__________________
kući
Akcija2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.