Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2017., 22:52   #1441
A kaj veli psihijatar? Imaš ti neku dijagnozu? Moji problemi s nesanicom nisu tog tipa, ja samo imam navale adrenalina koje mi ne dozvoljavaju da zaspim. Iako, ovo s mislima koje lete sto na sat, koje ne mogu držati u fokusu, mi se desilo prije par mjeseci i moram priznat, bilo je zastrašujuće.

Ray, moram priznat da mi nije baš jasno ovo drvo.
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 23:50   #1442
Evo... https://imgur.com/a/hhnQb

I tried.

Znam da kurcu sviram, pa zato nisam uključila sve segmente.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 00:36   #1443
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post

Ray, moram priznat da mi nije baš jasno ovo drvo.
mentalna mapa
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 03:12   #1444
I don't have a life
https://imgur.com/a/Xq0J4

E
I like making this shit

Ovo bi bio "što sad"
https://imgur.com/a/Udd3e

Zadnje uređivanje dire Dawn : 10.12.2017. at 03:23.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 14:10   #1445
zahvaljujem na pokušajima

jedan google search je izbacio jako zanimljive rezultate:
click - ima smisla gledati u pozitivnom smjeru
(ima li smisla pokretati novu temu ili zaljepiti kao sticky neki od ovih radova? općenito je primjenjivo za psihokauč)

negativnim pristupom kreiramo stablo u kojem sortiramo (poredamo) uzroke te možemo prepoznati uzrok (roditelj/dijete) čija je posljedica (list)

mogao bih zaključiti da nije potrebno raditi negativnu mapu jer, na temelju vaših prijedloga, očito je da više različitih uzroka ima istu posljedicu kao ishod.
nesanica je samo jedna od posljedica cijelog košmara.
Runeberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 15:30   #1446
Quote:
Runeberg kaže: Pogledaj post
zahvaljujem na pokušajima

jedan google search je izbacio jako zanimljive rezultate:
click - ima smisla gledati u pozitivnom smjeru
(ima li smisla pokretati novu temu ili zaljepiti kao sticky neki od ovih radova? općenito je primjenjivo za psihokauč)

negativnim pristupom kreiramo stablo u kojem sortiramo (poredamo) uzroke te možemo prepoznati uzrok (roditelj/dijete) čija je posljedica (list)

mogao bih zaključiti da nije potrebno raditi negativnu mapu jer, na temelju vaših prijedloga, očito je da više različitih uzroka ima istu posljedicu kao ishod.
nesanica je samo jedna od posljedica cijelog košmara.
tako je, ona je simptom, a ne uzrok, stavila sam dosta linkova s plive gdje se obrađuje nesanica pa se tamo može vidjeti što sve može biti uzrok nesanice

evo i teksta sa stranice national sleep foundation:

https://sleepfoundation.org/insomnia...auses-insomnia


znanstveni članak


knjiga od 1136 stranica, ograničeni broj može se pročitati

http://eu.wiley.com/WileyCDA/WileyTi...47168371X.html
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 15:32   #1447
Strah je instiktivna reakcija na opasnost. Mi koji ovdje pisemo smo valjda svjesni da nasi strahovi nemaju toliko uporista u reali. Trebali bi bit barem.

Anksioznost kao takva, a i strah od straha su najbolji primjer koliko duboko netko moze upast samo na temelju vlastitog razmisljanja.

Strahovi mogu potjecat iz djetinjstva ili nastaju tokom odrastanja, a mislim da svi imamo prije ili kasnije izbor - strah ili zivot bez straha.

Strah vodi u restrikcije, izbjegavajuce ponasanje, a u radikalnim slucajevima i do izolacije i otudjivanja.
Em ovisno o tome koliko si to osoba moze priustit (dat otkaz, odjebat svijet i zatvorit se doma kao ja), em koliko je strah jak.

I zato je "stablo" negativno. Jer strah vodi u izbjegavanje izlaganju, fejlu, vodi u lakse izbore zbog straha da tezi faks ili zahtjevniji posao necemo moc radit, vodi do loseg zdravlja jer pretjerana briga (oko svega ikad u svijetu) nerijetko veze sa sobom lose navike i ovisnosti, a i sama nesanica (bila posljedica ili primarni problem) sa sobom nosi odredjena zdravstvena sranja kao endgame. Bar dugorocno.

I onda, a uvijek volim uzet sebe za primjer, imam izbor - zivit "ovako" sto posljedicno bez iznimke znaci x i y i z ili pokusati zivjeti "onako" sto moze izazvati a i b i z.

"Ovako" je privremeno just fine. Trebam sredit zdravlje, trebam moc uopce izac mjedju ljude jer svakim izlaskom riskiram novu zarazu necim, novi pad imuniteta koji vodi do novog sranja i koji negativno utjece na mogucnost dobivanja raka ().
Ipak "ovako" nije trajno rjesenje, nije zadovoljavajuce i realno radije cu umrijet nego ostatak zivota zivit "ovako" makar mi realno nis ne fali. Osim zdravlja.

Ne vidim kak bi osoba koja je toliko generalno nezadovoljna sobom mogla ostvarit nesto jvalitetno u zivotu jer naprosto... Ako si u mindsetu da je zivot sranje, ne postoji to nesto sto bi bilo toliko pozitivno da ti i u tome, bar mrvicu, bar ponekad, bar dok te pere nesanica, nebi vidio odredjenu dozu loseg i negativnog.
I obracam se tebi, ali pricam generalno.

Mislis da ce sve ovo nestat samo od sebe?
Mozes lagat mene, ali ne mozes lagat sebe.
Koliko puta do sad si odustao, a da si jos uvijek tu?

Ili promjene ili... Placipickarenje oko istih stvari do kraja zivota?

Znam da to nije ono sto zelis cut, pogotovo ne iz mojih usta, ali ak nista ne promjenis sam unutar sebe nemoj ocekivat da netko to moze napravit umjesto tebe.

Pametan si, vjerojatno na svoju stetu i jako dobro znas sto trebas, samo ti se neda.
E to "samo" su zakljucana vrata za koje kljuc trebas nac negdje unutar sebe jer vanjska motivacija je super - dok je tu.
A nista nece zauvijek biti tu.

Facts .

Stavit bilo sto bilo di kao sticky je...
Mozda je imalo smisla kad su ljudi eksli citali teme, pa onda pitali stvari.
Sad ces u prvom postu teme od 10 stranica imat kratki FAQ i netko ce bas to isto pitanje postavit na zadnjoj stranici jer je lakse.

E
I slobodno izignoriraj post i mene, ne znam zasto sam uopce ponovno dobila potrebu pricati (ti). Ovo je krivi nacin i krivi medij.

Sretno.
Mozes ti to .

Emocionalno se distanciraj od sebe i sagledaj situaciju tako.
Znas da ti to jako dobro ide
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 15:36   #1448
https://pdfs.semanticscholar.org/251...3109acc057.pdf
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 17:52   #1449
zanimljive su ove mape, moram to malo guglat hvala cure
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 17:56   #1450
Ustvari je to dosta individualno makar se neke mogu i generalno primjenit. Ipak svi imamo različite strahove ili barem različite podloge za iste strahove.
Netko će se bojat visine jer se naprosto boji, a netko zato što je kao dijete roknuo sa balkona.
Isti strah, različit uzrok.

Također strahovi kod različitih osoba dovode do različitih posljedica.
Kod mene pojedini strahovi dovode do izolacije (kao sad), a neki drugi me baš tjeraju iz kuće jer se osjećam još gore ukoliko sam sama.

Nesanica je nuspojava i mislim da je rjeđe primarni problem sam za sebe bez da se može povuć paralela s nečim drugim, a nerijetko bude i posljedica predugog uzimanja psihofarmaka koji djeluju na istu.
Primjera radi, ja pijem amyzol koji se daje i za nesanice i makar to nikad nije bio moj problem, skužila sam da su neki ljudi nakon prestanka uzimanja ustvari razvili nesanicu kao posljedicu. You win some and then you lose some?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 17:59   #1451
heh, ja sam duvala da bi spavala, a sad me trava razbuđuje
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 18:02   #1452
Meni je tak sa seksom bilo. Jedina stvar koju sam koristila "za spavanje", a da nisu tablete .
Nekad bi poslije zaspala kao beba, a nekad bi imala onaj "AJMO TRČAT MARATON" filing i gro energije.

Nikad nisam skužila zašto .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 18:07   #1453
da bar djeluje muž bi bio sretan
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 04:18   #1454
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
A kaj veli psihijatar? Imaš ti neku dijagnozu?

Iako, ovo s mislima koje lete sto na sat, koje ne mogu držati u fokusu, mi se desilo prije par mjeseci i moram priznat, bilo je zastrašujuće.
ne odlazim (više) psihijatrima.

imam puno previše dijagnoza.
da počnem nabrajati ne biste vjerovali, da počnem slikat,...
nije potrebno dokazivati se jer nije materijal za hvaljenje.

probao sam sve vrste tableta. našao sam si drug of choice i zapravo mi treba nešto da mogu zaspat jer, kao dD ne mičem se iz kuće (čak iz istog razloga) što će reći da ne potrošim energiju, a još su i stari Njemci znali da rad oslobađa..

samo što sam ja odlučio odustati.
žalosno mi je kad doživim moment prosvjetljenja koji mi kaže
"jbt, pa kaj to delaš? si normalan ti?"
onda uvidim koliko sam duboko zaglibio i naprosto mi se ne da ići prema boljemu, ako sam već naumio - idemo dolje do kraja...

a sad da se osvrnem još na početak - otići ću psihijatru kad osjetim da stvarno želim biti dobro i živjeti život. ovako sam mrtav za većinu (sve? -1) lažnih frendova i poznanika.
Runeberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 10:55   #1455
my drug of choice je trava, koju trenutno ne pušim, jer me dodatno baca na nemir. pušila sam godinama da me uspava, više me ne uspavljuje
i od danas se bacam na brzo hodanje, nova odluka koju sam donijela. nemrem vozit bajk po zimi, al mogu hodat! fizičko iscrpljivanje je fakat bitno. ne zato da me umori (ionako sam premorena) nego da mi mozak malo pozitive krene isporučivat.
yoga je kratko bila zabavna, ali presporo mi to.

edit: kak vam je prošla noć?
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:08   #1456
Meni je sve gore i gore.
Cerson prestao djelovati kao i Flormidal.
Onda sam par dana pio Rivotril 2 mg čak da bi me uspavalo i to je djelovalo
par dana i odjednom stalo.Onda mi je preostao sanval 10 mg.Pio 2 noci treću noć popio tj preksinoć jučer čitav dan omamljen,pospan,umoran osjećao se kao da nisam cijelu noć spavao,grozna derealizacija,nedostatak koncentracije.
Nisam mogao biti kući otišao sam sa drugom u shoping.Posle došao kući pospan tijelo mrtvo al san neće na oči.Cijeli dan sam proveo u krevetu pokušavajući zaspati al san neće na oči.I onda sam morao u noćnu smjenu.
Došao sam na posao vidim ne mogu se koncentrisati ni na šta,ljudi kao da su mi u snu.Popijem Relaxan ništa,popijem melantonin ništa i tamo oko 1 ujutru na poslu popijem rivotril 2 mg i mislim da sam spavao do 5 ujutru.
Volio bi da se očistim od svih tableta ali mene san neće na oči.
Mislim ako je kod mene poremećaj biološkog ritma spavanja pa ti ljudi valjda zaspu nekada/barem preko dana.Ja jebote ne mogu ni preko dana ni uvečer da zaspim.KOd mene koda je fatalna insomnija.
Večeras opet noćna i to jako teška,čeka me mnogo posla.Razmišljam dati otkaz ali borio sam se da zadržim posao,nisam siguran da ću otkazom išta bolje spavati jer ovo traje li traje.Često pomislim na suicid kao jedino rješenje.Psihijatrima ne idem jer oni u meni samo vide dijagnoze a nemočni su kod liječenja nesanice.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:35   #1457
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
my drug of choice je trava, koju trenutno ne pušim, jer me dodatno baca na nemir. pušila sam godinama da me uspava, više me ne uspavljuje
edit: kak vam je prošla noć?
Good moaning;

meni je skulja za štufu bolja.

baka Kata fristajlom barata
Runeberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 14:03   #1458
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
edit: kak vam je prošla noć?
Legla u 4+, zaspala oko 6, probudila se u 12 prije alarma.

Anxiety is strong with this one .

A tak mi treba kad sam opet cold turkey prestala uzet kaj inace pijem.
Mislim da je ovo bila cetvrta ili peta noc .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 14:05   #1459
pa dobra si, 6h sna bez pilseva :klap: ja se nebi žalila
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 18:18   #1460
Ja sam čitao postove i oblike nesanice koje je ray of light pisala i ni u jednom obliku nisam prepoznao svoju nesanicu,tako da i ne znam kako sebi pomoći.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.