Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2013., 18:24   #1
Lightbulb Koliko godina je imala Djevica Marija kad je rodila Isusa?

Kao sto sam napisala u temi, interesuje me koliko godina je imala djevica Marija kad je rodila Isusa. Vidim napade sa svih strana na Muhameda kad je u pitanju njegov odnos sa Aishom, i ako mnogi islamski ucenjaci tvrde da to nije tako kako anti-islamisti prezentiraju! Zbog toga me interesuje imaju li forumasi informacije vezane za djevicu Mariju.

Malo sam gledala po Google-u, i nasla ovu stranicu.

Quote:
Mary was still alive at the time of Jesus' crucifixion as she was present at the execution. In those days life expectancy was only 40-50 years of age. We are told that Jesus was around 33 when he was crucified, so it is likely that Mary could not have been much older than 45 - 50. Therefore, she must have been no older than 13 - 16 when she had Jesus. This seems very young by today's culture, but in those days teenage marriages were common. As soon as girls started menstruation (say, at around 12 - 13) they were deemed biologically able to bear children and therefore of marriageable age. Joseph had to be at least 30 years because back then you were an apprentice carpenter until you were thirty and he was a full carpenter. This means that there was about a 20 year difference between Joseph and Mary.

Science has recently placed that the conception of Jesus to a more accurate date. And this date would have made Mary about 12 years old when she conceived. Meaning she was 12-13 when she gave birth. Almost all girls were already married off by the age of 16. And most were starting to get married as soon as the first menstruation appeared and even before that. Especially in a culture of pre-arranged marriages. To keep with Judaic Law Mary didn't conceive until it was already known that she had her first menstruation.
Ukratko, ono najbitnije: Znanstvenici su shvatili da je Marija imala najvjerovatnije 12-13 godina kad je rodila Isusa. Nije ovo jedina web stranica na kojoj to pise.

Razmisljala sam malo o svemu. Znaci Bog je izabrao djevojcicu od 12 godina da se njegov sin rodi kroz nju. I ovo nikome ne smeta, a smeta im udaja Aishe, i ako nije dokazano da je bilo seksualnog odnosa u tim godinama.

Sad se pitam sta je gore za fizicko tijelo:

Odnosi sa 12-13 godina (Aisha), ili poradjanje (Marija)?
Andjelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 18:36   #2
Quote:
Andjelia kaže: Pogledaj post
Kao sto sam napisala u temi, interesuje me koliko godina je imala djevica Marija kad je rodila Isusa. Vidim napade sa svih strana na Muhameda kad je u pitanju njegov odnos sa Aishom, i ako mnogi islamski ucenjaci tvrde da to nije tako kako anti-islamisti prezentiraju! Zbog toga me interesuje imaju li forumasi informacije vezane za djevicu Mariju.

Malo sam gledala po Google-u, i nasla ovu stranicu.


Ukratko, ono najbitnije: Znanstvenici su shvatili da je Marija imala najvjerovatnije 12-13 godina kad je rodila Isusa. Nije ovo jedina web stranica na kojoj to pise.

Razmisljala sam malo o svemu. Znaci Bog je izabrao djevojcicu od 12 godina da se njegov sin rodi kroz nju. I ovo nikome ne smeta, a smeta im udaja Aishe, i ako nije dokazano da je bilo seksualnog odnosa u tim godinama.

Sad se pitam sta je gore za fizicko tijelo:

Odnosi sa 12-13 godina (Aisha), ili poradjanje (Marija)?
Možda je to priča u prenesenom značenju.
Revizija misterija postanka iz biblije gdje su elementi rađali druge elemente.

Što ako je to u pitanju?
Gdje ste svi koju vjerujete samo u bukvalno fizički a ono što fiziku drži ne razumijete?
Mališute is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 18:43   #3
Quote:
Mališute kaže: Pogledaj post
Možda je to priča u prenesenom značenju.
Revizija misterija postanka iz biblije gdje su elementi rađali druge elemente.

Što ako je to u pitanju?
Gdje ste svi koju vjerujete samo u bukvalno fizički a ono što fiziku drži ne razumijete?
Ja nemam blage veze o cemu ti pricas.
Andjelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 18:49   #4
Quote:
Andjelia kaže: Pogledaj post
Ja nemam blage veze o cemu ti pricas.
Znam da nemaš,jer za dublje gledati u tesktove treba predispozicije a i volja i trud.
No nije to za osudu jer i ja sam prije 15 godina na sličan način prianjao bukvalno za tekstove.

Neću da ti zaustavljam temu jer tvoje uvodno pitanje je na mjestu ukoliko je to bukvalan događaj a ortodoksno kršćanstvo kaže da jest pa onda samo naprijed.

Oprosti na maloj digresiji...
Mališute is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 18:55   #5
Quote:
Mališute kaže: Pogledaj post
Znam da nemaš,jer za dublje gledati u tesktove treba predispozicije a i volja i trud.
No nije to za osudu jer i ja sam prije 15 godina na sličan način prianjao bukvalno za tekstove.

Neću da ti zaustavljam temu jer tvoje uvodno pitanje je na mjestu ukoliko je to bukvalan događaj a ortodoksno kršćanstvo kaže da jest pa onda samo naprijed.

Oprosti na maloj digresiji...
pa u ono vrijeme se svaka djevojčica koja je dobila mengu smatrala zrelom za brak, i brakovi su se ugovarali, ne nužno odmah s vjenčanjem i konzumacijom, nego više kao bezeciranje i dogovor roditelja, zatim je došlo pripremanje za bračne obaveze, skupljanje miraza, predbračni obredi susreta, a ako se drugoj strani zbog nenčeg žurilo, to bi bilo obavljeno brzo. i to nije bilo samo među židovima, nego u mnogim drugim kulturološkim krugovima. ionako su u to doba ljudi živjeli kraće pa je i fertilna dob žene bila kraća.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 19:09   #6
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
pa u ono vrijeme se svaka djevojčica koja je dobila mengu smatrala zrelom za brak, i brakovi su se ugovarali, ne nužno odmah s vjenčanjem i konzumacijom, nego više kao bezeciranje i dogovor roditelja, zatim je došlo pripremanje za bračne obaveze, skupljanje miraza, predbračni obredi susreta, a ako se drugoj strani zbog nenčeg žurilo, to bi bilo obavljeno brzo. i to nije bilo samo među židovima, nego u mnogim drugim kulturološkim krugovima. ionako su u to doba ljudi živjeli kraće pa je i fertilna dob žene bila kraća.
Običaji naroda koji su takvi kakvi su.

Ima priča o Abrahamu i Sari isto su bili neki akteri u realitetu no samo su poslužili da bi se jedna druga suština preko priče prikazala a priča u suštini ne mora da se ikada desila nego je više kao slika neka ili predodžba za razmišljanje poticaj ili upućivanje na nešto od prije da se povezuje u jedno.
Ima tehnika različitih pisanja i u tome su prednjaćili Židovi posebno oni iz Aleksandrije.Tamo su škole bile za izućavanje takvih vještina kao i razno druge škole...To je ajmo reći bio neki kulturni centar svega na tom području..Slivalo se tamo masu učenjaka..Poznato ti je naravno Aleksandrijska biblioteka..
Mališute is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 19:20   #7
Quote:
Mališute kaže: Pogledaj post
Običaji naroda koji su takvi kakvi su.

Ima priča o Abrahamu i Sari isto su bili neki akteri u realitetu no samo su poslužili da bi se jedna druga suština preko priče prikazala a priča u suštini ne mora da se ikada desila nego je više kao slika neka ili predodžba za razmišljanje poticaj ili upućivanje na nešto od prije da se povezuje u jedno.
Ima tehnika različitih pisanja i u tome su prednjaćili Židovi posebno oni iz Aleksandrije.Tamo su škole bile za izućavanje takvih vještina kao i razno druge škole...To je ajmo reći bio neki kulturni centar svega na tom području..Slivalo se tamo masu učenjaka..Poznato ti je naravno Aleksandrijska biblioteka..
uloga židova koji su pisali, bolje reći skupljali, prepisivali i dopunjavali buduću bibliju, radili su to zato da ponovno okupe i drže zajedno dosta brojno židovsko pučanstvo koje je živjelo u egiptu. da se ne zaboravi jezik (inače govorili su grčki), vjera i vjerski običaji (koja je na tom području poprilično zanemarena) i da se zadrži forma tore koja je zapravo formirana tek pri povratku židova iz babilona natrag u jeruzalem. a aleksandrijska biblioteka je starija.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 19:39   #8
Quote:
Mališute kaže: Pogledaj post

Znaš li ti tko je usmenu tradiciju samo priznavao?
ono prije ne namjeravam komentirati. a usmenu tradiciju su priznavali svi. i još je dan-danas priznaju.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 19:51   #9
Quote:
Andjelia kaže: Pogledaj post
... a smeta im udaja Aishe, i ako nije dokazano da je bilo seksualnog odnosa u tim godinama.

Sad se pitam sta je gore za fizicko tijelo:

Odnosi sa 12-13 godina (Aisha), ili poradjanje (Marija)?
Nemaš točne podatke. Aisha je imala 9 godina kad je imala prve spolne odnose
s Muhamedom (naime, tri godine nakon sklapanja braka).
To kazuje čak 7 sahih hadisa (koji su obavezan dio vjerovanja muslimana sunita)
Buharija i Muslima.
Hlebyn is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 20:50   #10
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Nemaš točne podatke. Aisha je imala 9 godina kad je imala prve spolne odnose
s Muhamedom (naime, tri godine nakon sklapanja braka).
To kazuje čak 7 sahih hadisa (koji su obavezan dio vjerovanja muslimana sunita)
Buharija i Muslima.
Prvo: ima i Sunnit Muslimana koji ne vjeruju da je Aisha imala 9 godina kada je imala seksualne odnose! Procitaj malo vise o tome. Nije sve tako crno i bijelo!

Drugo: izbjegavas cinjenicu da je Bog izabrao djevojcicu od 12 godina (Mariju) da rodi njegovog sina.

Trece: ne vjeruju svi muslimani u hadise, pa ni u te "Sahih" hadise koje spominjes. Moja koleginica na poslu mi je objasnila dosta o tome. Ona je Shia muslimanka, i Shia Muslimani odbacuju sve Buharijeve hadise. Tako isto ima muslimana (1, 2) koji ni jedan hadis ne prihvacaju kao potreban za vjeru, i drze se iskljucivo Kurana.

Ako krivimo Muhameda sto je uzeo Aishu kao zenu, trebamo i kriviti Boga sto je izabrao djevicu Mariju da se poradja sa 12-13 godina!
Andjelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 20:56   #11
hja, s 12-13 je već mogla i rađati, kao što i dan-danas mnoge djevojčice u nekih naroda to rade, pritisnute nametnutim brakom.

s 9 godina teško da je već imala menstruaciju. daklem, nije bila za produžetak vrste još sposobna.

inače, takvi običaji su evidentno vladali na svim tim područjima gdje su nastale brahamske vjere, pa se ne treba ničemu čuditi. naravno, s današnjeg gledišta to je neumjesno i nezdravo.

mogu si misliti kako je sirota mirjam bila uspaničena. još k tome zadojena onim biblijskim prokletstvom: rađat ćeš u mukama! odvratno!
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 21:11   #12
Quote:
hellaa kaže: Pogledaj post
ovo je nova vrsta misionarenja...al ljudi se nevjerovatno uvijek daju navući na te easy peasy spike valjda forumu treba zabave ..ne znam sto drugo reći ...
ah, i zgražati se nad nasiljem počinjenim djevojčicama je isto strašno bogohulno valjda se treba klanjati "opravdanom" nasilju.

interesantno je da je zapravo cijela tema opravdanje ajišinih 9 godina, nevinih, tko zna do kada. no, istovremeno se postavlja moralno pitanje rađanja djevojčice od 12 godina, koja je formalno bila spolno zrela za rađanje. ne znači da je bila potpuno tjelesno, a pogotovo duhovno za to spremna! ali ipak, ne mogu se oteti dojmu da je cijela tema namjerno stavljena kao provokacija. ispravite me ako griješim. ili je to možda samo radoznalost i pokušaj usporedbe i učenje o raznim vjerama?
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 21:21   #13
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
ah, i zgražati se nad nasiljem počinjenim djevojčicama je isto strašno bogohulno valjda se treba klanjati "opravdanom" nasilju.

neću uopce komentirati potrošila sam se vise na toj temi


Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
interesantno je da je zapravo cijela tema opravdanje ajišinih 9 godina, nevinih, tko zna do kada. no, istovremeno se postavlja moralno pitanje rađanja djevojčice od 12 godina, koja je formalno bila spolno zrela za rađanje. ne znači da je bila potpuno tjelesno, a pogotovo duhovno za to spremna! ali ipak, ne mogu se oteti dojmu da je cijela tema namjerno stavljena kao provokacija. ispravite me ako griješim. ili je to možda samo radoznalost i pokušaj usporedbe i učenje o raznim vjerama?

freaky a? kad vidis dokle moze sezati vjerski fanatizam ...

Quote:
Mališute kaže: Pogledaj post
A kad sam ja napisao da je montirano to sve za forumsku upotrebu??

Nisi li bila ubacila moj post pa povukla ???
htjela sam komentirati al san odustala ..da vidim kamo će ici ova tema..
inace ja sam nasoj anđeliji prva poželjela zbilja lijepu dobrodoslicu na knjigi al su je izbrisali ...
uglavnom....ovako to zavrsi kad se ljudi nisu u stanju suočiti sa činjenicama ..
__________________
“Some people like me, some don't. I don't understand, Where the difference comes from. My heart like them all. For a simple childish reason. We all are created equal, we all are humans.”
hellaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 21:47   #14
Quote:
Andjelia kaže: Pogledaj post
Kao sto sam napisala u temi, interesuje me koliko godina je imala djevica Marija kad je rodila Isusa. Vidim napade sa svih strana na Muhameda kad je u pitanju njegov odnos sa Aishom, i ako mnogi islamski ucenjaci tvrde da to nije tako kako anti-islamisti prezentiraju! Zbog toga me interesuje imaju li forumasi informacije vezane za djevicu Mariju.

Malo sam gledala po Google-u, i nasla ovu stranicu.


Ukratko, ono najbitnije: Znanstvenici su shvatili da je Marija imala najvjerovatnije 12-13 godina kad je rodila Isusa. Nije ovo jedina web stranica na kojoj to pise.

Razmisljala sam malo o svemu. Znaci Bog je izabrao djevojcicu od 12 godina da se njegov sin rodi kroz nju. I ovo nikome ne smeta, a smeta im udaja Aishe, i ako nije dokazano da je bilo seksualnog odnosa u tim godinama.

Sad se pitam sta je gore za fizicko tijelo:

Odnosi sa 12-13 godina (Aisha), ili poradjanje (Marija)?
Glupav zaključak na osnovu ničega. Nikakavi znasntvenici nisu to išli izračunavat. To su nebuloze. Nisu svi živjeli samo do 50 godina. Radi se o statističkim vjerojatnostima. Na tome gradit je besmisleno.
Mary was still alive at the time of Jesus' crucifixion as she was present at the execution. In those days life expectancy was only 40-50 years of age. We are told that Jesus was around 33 when he was crucified, so it is likely that Mary could not have been much older than 45 - 50. Therefore, she must have been no older than 13 - 16 when she had Jesus.
Mogli su zaključiti i da je Marija imala 7 godina kada je rodila Isusa (dvije godine manje od Ajše kada ju je imao Muhamed), ako je doživjela 40-tu (prosjek).

Taj je tekst isključivo iskemijan da bi se opravdala Muhemedova pedofilija.
Jeftina i lukava dawa dakle.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 18:31   #15
Majka Kristove Crkve Marija je potomak svecenicke loze Davidove po kojoj se i Isusovo rodnistvo racuna, a ne po Josipovom

kao Majka Inkarnirane Utjelovljene Rijeci prorokovana je u Starom Zavjetu

Marija je u svojim djevojackim danima boravila u hramu i tamo se educirala i sticala naobrazbu kao jedina nasljednica u svojih veoma Bogu posvecenih roditelja koji su je dobili u svojim poznim godinama

s posebnim je darom poznavala i ljubila Rijec Bozju i sve sto je tamo procitala pohranjivala je u svom srcu

u hramu se zavjetovala na vjecnu nevinost

vrijeme za obecanje i zaruke (po zidovskoj tadasnjoj tradiciji 12 godina i 6 mjeseci) joj je odavna proslo, i kada je bila 14 godina, svecenik je sazvao sve muske u njenoj familiji da joj se nadje zarucnik. kako je bila narocito obdarena i posvecena, svecenik je rekao da ce nadmetanje odnijeti onaj ciji se stap pretvori u odmoriste Duha Svetoga u vidu golubice. Izbor je pao na Josipa kao takodjer veoma Bogu posvecenog covjeka

Marija je imala puno povjerenje u Boga da ce ju uscuvati u njenom zavjetu nevinosti i da ce joj dodijeliti takvoga covjeka preko kojega ce slobodno moci ispuniti i svoje tradicionalne zemaljske zidovske obaveze. zaista je to bilo u Josipu

dakle, nakon sto je bila obecana Josipu, ostala je jos neko vrijeme u hramu uzivajuci svoje posvecenje. roditeljska joj kuca nije bila daleko hrama, pa je bila izmedju kuce i hrama. imala je punu potporu Josipovu i svojih roditelja koji su svi zajedno nadahnuti sluge Bozje

kada je napravila posjet svojoj rodjakinji Elizabeti, nekih 30 sati hoda od svoje kuce i hrama (ne zna se da li ju je na tom putu pratio Josip jer se dogadjaj poklapa sa zidovskim praznikom kada su svi muski trebali biti u hramu), pri pozdravu Elizabete i njenog vec poodmaklog pupice sa Ivanom (Krstiteljom) kada joj je zaigrala utroba na prisutnost Marije i nebeskoga Ploda kojeg je ova nosila po obecanju i navjestenju Andjela, sto je Marija bila uostalom i vjerovala i 'znala'

Josipu je bila odmah rekla za svoje stanje
njen zarucnik je potom nakon posjete Andjela u svom snu, prionuo uz svoju zarucnicu i uz Djetesce. isto kao i njeni roditelji kada je iskreno dosla i saopcila im da je s djetetom

svi su imali veliku vjeru u Boga i bezgranicno povjerenje u Njega

tako je Marija Djevica, postala Majka Krista i Majka njegove Crkve

dakle, kada je ta Bozja odabranica i sluzbenica Bozja rodila, bila je 17 godina

bila je nadasve produhovljena, posebno blagoslovljena i navodjena od Boga da je mogla zivjeti zivot obicne zene majke i ostati cista i ispunjena svome zavjetu nevinosti prema Bogu. u Bogu je sve moguce. Bozja providnost je nemjerljiva i neusporediva
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 20:14   #16
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
Majka Kristove Crkve Marija je potomak svecenicke loze Davidove po kojoj se i Isusovo rodnistvo racuna, a ne po Josipovom
Pripadnost plemenu (rodu Davidovu) se računa isključivo po rođenom ocu. Fail!

Quote:
kao Majka Inkarnirane Utjelovljene Rijeci prorokovana je u Starom Zavjetu
Nema toga proročanstva. Fail!

Quote:
Marija je u svojim djevojackim danima boravila u hramu i tamo se educirala i sticala naobrazbu kao jedina nasljednica u svojih veoma Bogu posvecenih roditelja koji su je dobili u svojim poznim godinama
Prema srcedrapateljnim pisanijama bolesne vidjelice Valtorte? Koje i pape ismijavaju? Fail!

Quote:
s posebnim je darom poznavala i ljubila Rijec Bozju i sve sto je tamo procitala pohranjivala je u svom srcu
Židovska vjernica? Onda je za nju teška blasfemija da joj je Sin = Bog. Fail!

Quote:
u hramu se zavjetovala na vjecnu nevinost
To je bilo zabranjeno u židova. Fail!

Quote:
vrijeme za obecanje i zaruke (po zidovskoj tadasnjoj tradiciji 12 godina i 6 mjeseci) joj je odavna proslo, i kada je bila 14 godina, svecenik je sazvao sve muske u njenoj familiji da joj se nadje zarucnik. kako je bila narocito obdarena i posvecena, svecenik je rekao da ce nadmetanje odnijeti onaj ciji se stap pretvori u odmoriste Duha Svetoga u vidu golubice. Izbor je pao na Josipa kao takodjer veoma Bogu posvecenog covjeka
Bajke za malu dječicu. Čuo sam za tu legendu, al se ne sjećam odakle. nekakav sumnjivi apokrif? Fail!

Quote:
Marija je imala puno povjerenje u Boga da ce ju uscuvati u njenom zavjetu nevinosti i da ce joj dodijeliti takvoga covjeka preko kojega ce slobodno moci ispuniti i svoje tradicionalne zemaljske zidovske obaveze. zaista je to bilo u Josipu
Josip ju je htio prepustiti kamenovanju, kad je vidio da je trudna, a nije ju još poseksao. Fail!
Bog ju je unaprijed čarobno učinio da nema grijeha i bezgrješna je kao robot. Logično? Fail!

Quote:
kada je napravila posjet svojoj rodjakinji Elizabeti, nekih 30 sati hoda od svoje kuce i hrama (ne zna se da li ju je na tom putu pratio Josip jer se dogadjaj poklapa sa zidovskim praznikom kada su svi muski trebali biti u hramu), pri pozdravu Elizabete i njenog vec poodmaklog pupice sa Ivanom (Krstiteljom) kada joj je zaigrala utroba na prisutnost Marije i nebeskoga Ploda kojeg je ova nosila po obecanju i navjestenju Andjela, sto je Marija bila uostalom i vjerovala i 'znala'
Ali je poslije zaboravila na sva ta čudesa. Fail!

Quote:
Josipu je bila odmah rekla za svoje stanje
njen zarucnik je potom nakon posjete Andjela u svom snu, prionuo uz svoju zarucnicu i uz Djetesce. isto kao i njeni roditelji kada je iskreno dosla i saopcila im da je s djetetom
Kad su ušli u sveti brak? Ostali vječni zaručnici? Isus se rodio a nisu bili u braku! Fail!

Quote:
svi su imali veliku vjeru u Boga i bezgranicno povjerenje u Njega
A ne u Isusa koji je Bog? Fail!

Quote:
tako je Marija Djevica, postala Majka Krista i Majka njegove Crkve
Djevica bila i ostala, prema nauku Crkve. Fail!

Quote:
dakle, kada je ta Bozja odabranica i sluzbenica Bozja rodila, bila je 17 godina
Ispuknuto iz Valtortina ili sličnog rukava? Fail!

Quote:
bila je nadasve produhovljena, posebno blagoslovljena i navodjena od Boga da je mogla zivjeti zivot obicne zene majke i ostati cista i ispunjena svome zavjetu nevinosti prema Bogu. u Bogu je sve moguce. Bozja providnost je nemjerljiva i neusporediva
Pa kad ju je Bog kod začeća učinio slobodnom od grijeha kao robota unaprijed, za svaki slučaj. Ili je možda Bog znao da će Marija biti bezgrješna, pa ju je takvom i napravio od začeća? Fail!
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 03:19   #17
trosis moje vrijeme, Nepoznati

citaj apokrife
citaj Stvaranje
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 11:06   #18
Quote:
Andjelia kaže: Pogledaj post
Kao sto sam napisala u temi, interesuje me koliko godina je imala djevica Marija kad je rodila Isusa. Vidim napade sa svih strana na Muhameda kad je u pitanju njegov odnos sa Aishom, i ako mnogi islamski ucenjaci tvrde da to nije tako kako anti-islamisti prezentiraju! Zbog toga me interesuje imaju li forumasi informacije vezane za djevicu Mariju.
Da li piše broj godina?
Ne.
Znači - to su pretpostavke.

Ali - ako se sagledava Biblija cjelokupno,
tada dolazimo do podataka koji kažu
kada nastupa punoljetstvo muškaraca:

Brojevi 1,3 Od dvadeset godina naviše, za borbu sposobne u Izraelu, ti i Aron pobilježite prema njihovim jedinicama.
Brojevi 1,18 te prvoga dana drugoga mjeseca sazovu svu zajednicu. Tada se u popis prema rodovima i porodicama po redu unosio broj osoba starijih od dvadeset godina.

Iz toga bi mogli povući paralelu da su i
ženski članovi postali punoljetni sa 20 godina.

A dok nisu punoljetne - nisu ni za udadbu spremne.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 13:03   #19
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Iz toga bi mogli povući paralelu da su i
ženski članovi postali punoljetni sa 20 godina.

A dok nisu punoljetne - nisu ni za udadbu spremne.
žene su u to doba bile na razini imovine, i nikakvo puneljetstvo, pravo glasa ili odlučivanja nisu imale. tretiralo ih se kao korisne stvari i njima upravljalo. ako je trebalo brakom osigurat veće imanje ili sačuvat svoje, dali su ih udati bez pitanja. u društvu koje tolerira i pod normalno prihvaća priležnice (koje su ionako bile u statusu roba, sluškinje, također vlasništvo) nije bilo u ono vrijeme ni spomena o bilo kakvom statusu punoljetnosti. taj se u smislu sposobnosti za obaveze odrasle osobe sticao kod žena prvom menstruacijom. na žalost, židoovi se nisu povodili za egipatskim običajima po pitanju braka i žena.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 17:06   #20
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
žene su u to doba bile na razini imovine, i nikakvo puneljetstvo, pravo glasa ili odlučivanja nisu imale. tretiralo ih se kao korisne stvari i njima upravljalo. ako je trebalo brakom osigurat veće imanje ili sačuvat svoje, dali su ih udati bez pitanja. u društvu koje tolerira i pod normalno prihvaća priležnice (koje su ionako bile u statusu roba, sluškinje, također vlasništvo) nije bilo u ono vrijeme ni spomena o bilo kakvom statusu punoljetnosti. taj se u smislu sposobnosti za obaveze odrasle osobe sticao kod žena prvom menstruacijom. na žalost, židoovi se nisu povodili za egipatskim običajima po pitanju braka i žena.
Može biti da je tako - u nekim detaljima,
ali nisi bila tamo - pa ne znaš 100% sigurno - jel tako?

A Židovi su bili posebni u svemu, drugačiji od okoline!

----------------
Da li ti misliš da je muškarcima tada bilo lakše sa ženama
nego danas u doba feminizacije?

Da li je to u vezi sa tvojim potpisom:

Quote:
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:00.