Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2014., 11:04   #21
Kod mene je jednostavno - svijetle (bijele, pa i šarene) majice, košulje, hlače na 30, tamne (a tu spadaju primjerice i traperice) na 40. Posebno osjetljive tkanine na 30 u zaštitnoj mreži, a tu obavezno spada i kupaći kostim. Za 30 i 40 tekući deterdžent. Rublje, ručnici, posteljina (sva je šarena) na 60, prašak. Razlika između 30 i 40 je koliko znam isključivo u tome da će na 40 roba prije pustiti boju. To je po meni u principu pranje tamne robe na 30 Možda griješim što rublje recimo ne perem na 90, ali imam dosta čipkanog, šarenog i osjetljivog pa se ne usuđujem To sam radila prije i sve je izblijedilo u roku keks.

P.s. kakav je miris ovog za dezinfekciju iz DM-a i kako se koristi? Pari kao dobro rješenje za moje pranje rublja i ručnika na 60
vikky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 11:50   #22
Quote:
my_cloud kaže: Pogledaj post
Dok nisam otkrila na forumu ovo:


sve bijelo sam prala na 95.
Sada ga perem na 60, crno i šareno na 40, bez obzira na etikete (kad imaš hrpetine robe kao ja onda nemaš vremena za proučavanje etiketa)
Baš ću uzeti ovo sredstvo
Ja na 95 povremeno operem jer sam negdje pročitala da to treba zbog uništavanja bakterij aunutar perilice
Mada moja usvijek ostane otvorena nakon pranja i veš vadim odmah.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 22:27   #23
Quote:
vikky kaže: Pogledaj post
...

P.s. kakav je miris ovog za dezinfekciju iz DM-a i kako se koristi? Pari kao dobro rješenje za moje pranje rublja i ručnika na 60
Miris je svjež. Ne znam kako bi ga drugačije opisala. I ne osjeti se poslije pranja. Ja ga koristim za sve fele rublja, uopće ne koristim omekšivač i veš mi miriši poslije pranja, ali ne i idućih tjedan dana
__________________
_________________________________________________žene se dijele na udovice i na one koje rade na tome
my_cloud is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 11:25   #24
Meni jedina kombinacija koja ostavlja miris na odjeci nakon pranja je vernel iz mullera omeksivac i dash prasak- sve ostalo mi izgubi miris i ne osjeti se nista nakon sto izvadim iz masine
melps is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 11:39   #25
na svojoj mašini koja je prilično stara (bar 15 godina, ako ne i više) ni nemam temperaturu 30°C tako da sve što bi se kao trebalo prati na trideset perem na 40°C i ništa mi nije uništeno...crno perem na 40, isključivo s tekućim deterdžentom (godinama ga koristim), sive stvari (trenirke, pamučne t shirte) na 60, ručnike isto na 60 (imam plave i zelene), bijeli veš na 90 (gaće, potkošulje, bijele t shirte pamučne), kuhinjske krpe na 90 (i pokoji bijeli ručnik koji imam)...ove ostale stvari perem s praškom...

sumnjam u neku predrastičnu razliku između 30 i 40, osim kad se radi o baš osjetljivim materijalima...takve stvari ionako radije operem na ruke...često su to kardigani, pamučne pletene majice, finije hlače i bluze...
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 11:59   #26
Bok, nova sam ovdje
Mene muči to kaj mi tamna roba poslije bilo kojeg tekućeg deterdženta i omekšivača, ima taj neki specifični miris, kao kod ni jedne druge boje, inače baš sam frik za odvajanje po bojama. Miris je kao po vlazi i nakon što se dobro posuši, čak i ponekad u sušionik stavljam, a i dalje ima miris.
Ima li tko iskustva s tim?
MarMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 12:01   #27
ja sve perem na maximalnoj temperaturi
- na 40 perem tamne majce, one malo bolje recimo, polovere i to
- jos na 40 u drugoj turi perem svjetlije majce

sve ostalo na 90. rucnike, kuhinjske krpe, carape, traperice, neke stare majce, donje rublje, posteljinu. s tim da odvojim jednu masinu bas bijelog bijelog, a drugu u koju ide tamnije ali isto na 90, traperice, tamne carape, tamni rucnici, tamnija posteljina, tamnije donje rublje

nekako mi nije higijenski ako mi se gace i rucnici operu samo a 60

ja na 60 ne perem nista

super za info za ovaj preparat za dezinfekciju. ima mozda i muler nesto slicno? blize mi je...
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 12:01   #28
meni veš često zna imati miris po vlazi u ovom prijelaznom razdoblju bez puno sunca za sušenje veša...preko ljeta ga obavezno sušim vani...čim sunca nestane, veš mi odmah promijeni miris...još ako je kiša vani pa ga moram sušiti unutra, to je horor...a nije toliko hladno vani da moram ložiti peć...
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 12:05   #29
Quote:
MarMo kaže: Pogledaj post
Bok, nova sam ovdje
Mene muči to kaj mi tamna roba poslije bilo kojeg tekućeg deterdženta i omekšivača, ima taj neki specifični miris, kao kod ni jedne druge boje, inače baš sam frik za odvajanje po bojama. Miris je kao po vlazi i nakon što se dobro posuši, čak i ponekad u sušionik stavljam, a i dalje ima miris.
Ima li tko iskustva s tim?
cim se roba opere odmah je vadi van iz masine, nemoj da stoji unutra

moras je dezinficirati. ima vise vrsta, probaj malo googlati. ja sam mislim s octom oprala jednu praznu turu na 90. a mislim da ima bas i sredstvo za dezinfekcije.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 12:11   #30
Ma i izvadim, ali nekak mislim da nije od mašine, jer mi druga roba fakat miriše, pogotovo s omekšivačima iz mullera, ali vidiš probat ću s dezinficijensima. Hvala
MarMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 15:00   #31
Quote:
MarMo kaže: Pogledaj post
Bok, nova sam ovdje
Mene muči to kaj mi tamna roba poslije bilo kojeg tekućeg deterdženta i omekšivača, ima taj neki specifični miris, kao kod ni jedne druge boje, inače baš sam frik za odvajanje po bojama. Miris je kao po vlazi i nakon što se dobro posuši, čak i ponekad u sušionik stavljam, a i dalje ima miris.
Ima li tko iskustva s tim?
Tamna roba često ima konflikt sa tekućim deterdžentom. Navodno nešto smeta materijalu koji je obojan tamnom bojom.
Meni se isto događalo onda sam ovo gore napisano negdje pročitala pa sam počela prati praškom i sad je sve super.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 15:35   #32
Mene muci jedno glupo pitanje Moja masina ima odredjeno da program 2 ide s temp 60, prog 5 sa temp 40
Sta se dogodili ako ja stavim prog 2 ali temp 40?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 18:58   #33
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Mene muci jedno glupo pitanje Moja masina ima odredjeno da program 2 ide s temp 60, prog 5 sa temp 40
Sta se dogodili ako ja stavim prog 2 ali temp 40?
Vjerojatno ce ti vremenski prat kao da pere na 60, ali sam temperaturom od 40. Bar je moja nekadasnja tako funkcionirala

Moj princip je idući

Svijetlu i tamnu odjeću na 30
Traperice na 40
Posteljinu i svoje donje rublje (šareno) na 60
Ručnike, kuhinjske krpe i bijelo donje rublje na 90
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 19:11   #34
Moja mašina je isto dosta stara i najniža temperatura na kojoj pere je 40. Ali dosad nisam imala problema, osim ovo:

Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
dosta proizvođača koji stave 40 ispada da mogu sam na 30, tako sam si upropastila badić jer mi je završio na 40, a piše da se na toliko pere i upio svu tamniju odjeću, sad mrlja nikak nemre dolje
Ali riješila sam to uz pomoć onog sredstva iz mullera koje služi baš za uklanjanje boje koja se upije u pranju. Zaboravila sam točno kak se zove (entfärber nešto), ali mogu pogledati, ako te zanima.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 09:31   #35
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Mene muci jedno glupo pitanje Moja masina ima odredjeno da program 2 ide s temp 60, prog 5 sa temp 40
Sta se dogodili ako ja stavim prog 2 ali temp 40?
Ako promjeniš temperaturu program ostaje isti a pere se na zadanoj temperaturi.

Moja ima 8 programa, svaki ima svoju zadanu temperaturu ali ja to uvijek mjenjam.
Najdraži mi je baby program, on i ispire toplom vodom, ispire 2 puta i odjeća bude tako mekana nakon pranja (još dok je mokra). Podešen automatski na 60, ja snizim na 40.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 09:47   #36
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Moja mašina je isto dosta stara i najniža temperatura na kojoj pere je 40. Ali dosad nisam imala problema, osim ovo:



Ali riješila sam to uz pomoć onog sredstva iz mullera koje služi baš za uklanjanje boje koja se upije u pranju. Zaboravila sam točno kak se zove (entfärber nešto), ali mogu pogledati, ako te zanima.
mene zanima to sredstvo za skidanje boje.

i jer bi to odmah trebalo staviti ili moze i nakon recimo 2 tjedna? jer vele da kad skuzis da si nesto pfarbao, izvadis tu stvar van koja pusta boja i odmah ponovo sve na pranje, i da onda ode. jer navodno ako se posusi ves i prode neko vrijeme da nema vise koristi.

jer imam jednu bijelu majcu koja ima roze fleke po ledima, a bila skupa ko zlato, pa bi je probala spasiti
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 13:10   #37
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Ali riješila sam to uz pomoć onog sredstva iz mullera koje služi baš za uklanjanje boje koja se upije u pranju. Zaboravila sam točno kak se zove (entfärber nešto), ali mogu pogledati, ako te zanima.
stvarno bih bila zahvalna ako bi pogledala naziv tog preparata jer sam ja po 10 puta stavljala one za uklanjanje mrlja i nije se sve skinulo, čak je na mjestima izbljedila boja, ne pretjerano, al par točkica ipak
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 20:06   #38
Dobila sam haljinu i kardigan, od mjesavine materijala, poliester, viskoza i elastin, bez podstave, za zimu preko dolcevite i grilonki. Izgleda kao normalna trikotaza.

Muci me sto na deklaraciji pise da se ne pere. Samo kemijsko. Ako operem na 30 hoce li prezivjeti? Da li ste prale nesto za sto pise da nije za pranje?

Hvala
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 09:48   #39
jače fleke na bijeloj robi ja namažem štapićem za uši na koji kapnem jednu kap domestosa, protrljam i odmah pod mlaz vode i stavim u mašinu na pranje. Čarli isto kapnem na masne mrlje i u mašinu. Stare žene kažu da soda bikarbona daje bjelinu zavjesama i bijeloj robi.
Prirodni omekšivač za rublje – recept http://atma.hr/napravite-sami-mirisn...c-za-rublje/2/
__________________
Dirty Dancing
dabio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 10:45   #40
Quote:
my_cloud kaže: Pogledaj post
Dok nisam otkrila na forumu ovo:


sve bijelo sam prala na 95.
Sada ga perem na 60, crno i šareno na 40, bez obzira na etikete (kad imaš hrpetine robe kao ja onda nemaš vremena za proučavanje etiketa)
Kako se ovo točno koristi?

I mene živcira što vidim da ima sve više robe koja se kakti pere ručno?! Čak nije neki poseban materijal, nego ono, pamuk. Tako sam u Mangu nedavno uzela jedan džemper i oprala sam ga na programu za osjetljivo tj. to je kao ekvivalent pranju na ruke, ali mi se svejedno džemper mrvu raširio. Inače ne kupujem odjeću koja ima takvu oznaku jer nema šanse da išta perem na ruke, ovo mi je promaklo, a ionako sve veste i sl. perem na 30 na programu za pranje na ruke i sve je okej osim tog jednog džempera.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.