Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2005., 12:35   #81
Bitno je samo to da se uvijek treba vjerovati političaru kad govori.
Kako da sumnjaš u državne institucije kad tamo sjede istinozborivi likovi poput Vojislava?
Sram bilo sve nas.
Jebeš idiote poput Šarića koji dva tjedna vise na hodnicima i skupljaju hrabrost da pokucaju i uđu u kancelariju kako bi im bilo rečeno da mu se nudi 15 000 Eura.
Bože, pa pročelnik je izgubio dva tjedna čekajući Šarića da pokuca na vrata.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 12:54   #82
GRJEŠKA, GRJEŠKA - GRJEŠKA

Quote:
oskar kruška kaže:
Tereni u toj zoni se prodaju po 15-19 eura po m2. Tip je kupio teren za 4 eura po m2. Mislio je da je super prošao, ali malo se zajebao. Prodavač je ZNAO da se na tom terenu neće moći graditi, pa mu je zato tako jeftino i prodao i prešutio istinu. Kupac se naješkao i to mu je bila prva greška. ...
Nije stvar u tomu, nego u općem pravu kojega uživa svaki subjekt, tj. pravu vlasništva.
A, ono se, navodno u R.H. definira kao JEDNO i to kao stvarno pravo na vlastitoj stvari koje svojem nositelju daje ovlastenje da sa tom stvari i koristima od nje cini sto ga je volja te da svakog drugog od toga iskljuci, ako to nije suprotno tudim pravima i zakonskim ogranicenjima.

E, pa sad bi se reklo - ako je RI-teror platio porez na kupovinu one nekretnine, te je uknjižba TAKO STEČENOG vlasništva bila tek formalnost, onda zadivljuje što smo sve sposobni "u ime nacionalnih interesa" raditi TUĐEM VLASNIŠTVU.
Dakle, ne samo oteti vlasniku vlasničko pravo ISKLJUČVANJA TUĐIH VOLJA iz predmetne stvari, nego mu čak niti ne dopustiti da SAM ODREDI TZV. TRŽIŠNU CIJENU STVARI koju (imače) NIJE VOLJAN PRODAT!

Dakle, grijeh RI-teroriste nije u tomu što se bori protiv tako nakaznog sustava, nego što je pokušao ZA SEBE izboriti nešto što drži dobrim (zadržava) ZA SVE OSTALE.

Da je, kojim slučajem pozvao ljude na okupljanje kako bi se- kroz političku borbu - to smeće od "nacionalnih" interesa "tržišne cijene" i masovnog zločinstva - uklonilo ili barem logičnije reguliralo, onda bi onaj egzibicionistčki čin imao nekakvog značenja, npr. negativne promidžbe, "bum-a" i sl.

Ovako, ne znam koga trebam više žaliti - RI-teroristu ili one koji u tom činu vide nešto pozitivno.
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 12:55   #83
Sada je Josip Šarić najveći terorista, a ovi koji su uništili Croatia line, Viktor Lenac i opljačkali Riječku banku to su valjda poslovni ljudi kojima su se dogodile ˝sitne˝greškice u poslovanju? Nikom ništa, zadržat će svu imovinu, a neće valjda gospoda u zatvor, pa tamo idu samo ˝teroristi˝!
six string is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 14:06   #84
Danas čitam da je taj Šarić ljetos u Crikvenici parkirao auto na travnjaku i poludio kad je vidio da je zaradio kaznu za pogrešno parkiranje , pa je otišao malo u posjet gradskim komunalcima i demolirao kompjutore i razorio sve što mu se našlo pod rukom. Navodno je napravio štetu od 100 000 kuna.
Nakon ovoga jučer u Rijeci, policija mu je u kući u Tuhtanima pronašla zolju, a i potvrđeno je da je za cijelo vrijeme one frke imao metak u cijevi kalašnjikova.
Volio bih vidjeti da li bi ga tako branili i da je netko vaš bio među onih 35 sretnika koji su mu jučer bili na nišanu.
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 14:13   #85
Re: I ŠTO AKO SE TIP DOISTA VRATI SA ZOLJOM?

Quote:
demos kaže:
Nigdje ne piše gdje je frajer zaposlen: u policiji, vojsci ili kakvom zavodu za poravak naoružanja.
A, u stvari pravo je pitanje: Što ako se tip doista vrati sa zoljom!?

Trebalo ga je skinut s snajperom na vrijeme!
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 14:21   #86
Quote:
Katatonični_Dabar kaže:
da ali, koliko sam ja shvatio, tip je uložio nešto u to zemljište, izgradio itd. osim toga zemljišta pored njegovog se prodaju po tri puta višoj cijeni




kamo sreće

da se bar ponovno desi nekoliko ovakvih slučajeva i bocne ovu našu pretpotpnu biroktratsku kornjaču koja ne riješava ništa


jer dok god postoji sustav koji, sa jedne strane, iskorištava "elita" (oni koji ga kroje) a sa druge strane se prelama po leđima "socijale" (onih koji moraju samo trpit i gutat) bit će i ovakvih slučajeva


tip ima moju podršku

Ne seri! Nema birokracija veze s tim:

Grad je najavio da prenamjenjuje to zemljište iz poslovnog u zeleno!
Vlasnik je još uvjek prodavao zemljište po cijeni kao da je u poslovnoj zoni.
Neinformirani budući terorist je bio neiformiran i kupio je zemljište po precjenjenoj cijeni.

Sad mu je grad kriv.
T

Poruka podržavatelja ovog terorista je: "cijenu vlastite gluposti i neiformiranosti platit će porezni obveznici!"
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 14:22   #87
Quote:
Crveni Grof kaže:
Nije sve tako crno. Sad' mozemo svake 4 godine ici na izbore i glasati i izabrati najbolje predstavnike i vlastodrzce.To je sloboda! 'ebes komad kuce i nesto malo zemlje.

Kako bi bilo da zivimo u jednopartijskom sistemu? Strah me i pomislit'.
Slažem se. Koliko god bili nezadovoljni bahatom klikom na vasti u Rijeci naše su jedino i najjače oružje olovka i glasačke kutije. Evo za kojih 2 mjeseca na redu su lokalni izbori na kojima će građani jasno reći svoj sud o onima u poglavarstvu i skupštini. Meni od početka isto nisu po volji udruženi SDP, HSS i HSLS i zato moj glas ovoga puta neće dobiti kao ni većine građana ako su nezadovoljni dosadašnjom vladom na Korzu.
acid high is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 14:26   #88
Ma mene čudi što je policija bila onako fina. Kao - izvinite gospodine, da li bi bili ljubazni da dozvolite da vam stavimo lisice i da li bi možda htjeli poći sa nama? Vjerojatno je to bilo tako zbog kamera i novinara.
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 14:32   #89
Quote:
General Ris II kaže:
Poruka podržavatelja ovog terorista je: "cijenu vlastite gluposti i neiformiranosti platit će porezni obveznici!"
grad je navodno javio vlasniku da ce prenamijeniti zemljiste a bivis vlasnik to nije dao do znanja sadasnjem vlasniku prije nego je prodao zemlju. utoliko je ovaj zakinut za informaciju na koju je IMAO PRAVO i koja mu je MORALA BITI DOSTUPNA!
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 14:34   #90
Quote:
oskar kruška kaže:
Volio bih vidjeti da li bi ga tako branili i da je netko vaš bio među onih 35 sretnika koji su mu jučer bili na nišanu.
ukoliko smatram da su covjeka zakinuli ne mora znaciti da podrzavam njegove nacine rjesavanja problema.
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 14:35   #91
Quote:
bilde kaže:




da nadodam jos malo kada si vec tako nadobudno navela primjer sa dionicama, onda cu ti samo reci daako jaj danas ulozim 2 kune u neku dionicu i njoj cijena poraste za 5 godina na 10 kuna ne moze mi doci drzava i reci, a ne ne smijes prodati tu dionicu za 10 kuna(kolika joj je trenutna trzisna vrijednost) vec mors tu dionicu prodati za 2 kune.
Bezveze primjer. Čovjek je kupio zemljište po cjeni iznad tržišne. Sada država (grad) kupuje zemljište po tržišnoj cijeni. U čemu je problem?
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 14:36   #92
Quote:
oskar kruška kaže:
Volio bih vidjeti da li bi ga tako branili i da je netko vaš bio među onih 35 sretnika koji su mu jučer bili na nišanu.
Ne znam sto bi bilo da je netko moj bio tamo, ali da sam ja bio, ja bi mu izbio kalas iz ruke karate udarcem i rekao uplasenim civilima "predstava je gotova, gospodo, nema vise opasnosti" na sto bi ostalih 34 zapljeskalo.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 14:38   #93
Onaj koji prodaje zemljište nije morao njemu ništa reći, za to postoji katastar i geodeti - mogao se prije raspitati, a to što je on prijavio cijenu od samo 4 eura umjesto realne cijene od dvadesetak što je dao na ruke da izbjegne porez sam si je kriv....nema njemu šta grad davati više para nego što PIŠE da je platio i to je glavni razlog iz kojeg se on isterorizirao.....
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 14:38   #94
Quote:
General Ris II kaže:
Ne seri! Nema birokracija veze s tim:

Grad je najavio da prenamjenjuje to zemljište iz poslovnog u zeleno!
Vlasnik je još uvjek prodavao zemljište po cijeni kao da je u poslovnoj zoni.
Neinformirani budući terorist je bio neiformiran i kupio je zemljište po precjenjenoj cijeni.

Sad mu je grad kriv.
T
Ti si načelno u pravu, trebao se naime, informati o namjeni zemljišta ali činjenica jest da u praksi tako stvari ne funkcioniraju. Naime, da se vlasnik zemljišta kojim slučajem umjesto Šarić zvao....... (sad ovdje stavite nekog, bilo kojeg, glavešinu iz Rijeke) misliš da bi uopće došlo do prenamjene zemljišta iz građevinskog u zeleni pojas? Vjeruj mi - ne bi...osim ako postoji potreba za političkim razračunavanjem sa neisstomišljenicima.
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 14:39   #95
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Ne znam sto bi bilo da je netko moj bio tamo, ali da sam ja bio, ja bi mu izbio kalas iz ruke karate udarcem i rekao uplasenim civilima "predstava je gotova, gospodo, nema vise opasnosti" na sto bi ostalih 34 zapljeskalo.
na što bi 3, 4 preživjela zapljeskala


Quote:
General Ris II kaže:
Bezveze primjer. Čovjek je kupio zemljište po cjeni iznad tržišne. Sada država (grad) kupuje zemljište po tržišnoj cijeni. U čemu je problem?

problem je što to nije tržišna vrijednost zemljišta
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 14:39   #96
Quote:
demos kaže:
E, sad je još pitanje je li tip deklarirao NIŽU cijenu pa tako zabio autogol!? I ne samo to, nego čak i da je ista cijena, pitanje je i kamate za vrijeme za koje su njegova sredstva stajala kao mrtav kapital (ulaganje). A, naravno - kao uvijek u tim stvarima, i nekakve očekivane dobiti od tog posla.

U zašto je gradio poslovne objekte na zemljištu koje nije namjenjeno za poslovnu namjenu?

Zašto se nije informirao o kakvom je zemljištu riječ? Njegova neinformiranost i glupi poslovni potezi su njegova greška, čije posljedice mora on snositi, a ne porezni obveznici.
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 14:41   #97
Quote:
General Ris II kaže:
Bezveze primjer. Čovjek je kupio zemljište po cjeni iznad tržišne. Sada država (grad) kupuje zemljište po tržišnoj cijeni. U čemu je problem?
nije istina.

covjek NIJE kupio po cijeni iznad trzisne jer u trenutku kada je on iskesirao za to zemljisto isto je bilo zavedeno kao GRADJEVINSKO ZEMLJISTE, to sto mu je drzava uskratili informaciju na koju je ponavljam IMAO PRAVO je druga stvar.

da drzava otkupuljuje po trzisnoj cijeni iz 2002
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 14:44   #98
Quote:
prometej kaže:
Ti si načelno u pravu, trebao se naime, informati o namjeni zemljišta ali činjenica jest da u praksi tako stvari ne funkcioniraju. Naime, da se vlasnik zemljišta kojim slučajem umjesto Šarić zvao....... (sad ovdje stavite nekog, bilo kojeg, glavešinu iz Rijeke) misliš da bi uopće došlo do prenamjene zemljišta iz građevinskog u zeleni pojas? Vjeruj mi - ne bi...osim ako postoji potreba za političkim razračunavanjem sa neisstomišljenicima.
Točno! No ako situaciju treba mijenjati, onda za glavešine trebaju počet vrijedit pravila na razini Šarića, a ne da se pravila za Šariće trebaju uzdignut ko za glavešine.

Gdje bi tek onda završili ....
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 14:47   #99
Quote:
General Ris II kaže:
Točno! No ako situaciju treba mijenjati, onda za glavešine trebaju počet vrijedit pravila na razini Šarića, a ne da se pravila za Šariće trebaju uzdignut ko za glavešine.

Gdje bi tek onda završili ....
Ma ljudi moji, nije Šarić u svemu ovome toliko bitan. Nemam dovoljno (urbanističkih) informacija ali po svemu sudeći Šarić je sam kriv za svoju situaciju (nije se dovoljno informirao) ili mu je žestoko podvaljeno (što ni sam ne može shvatiti) Bit je u tome da se urbanističkim planovima legalizira jedna neviđena pljačka kojoj je gotovo nemoguće stati u kraj. Sve priče o multiplinarnoj disciplini (kada je o planu riječ) padaju u vodu kad se vidi da se od cijelog Plana na kraju sve svodi je li nešto ili nije u građevinskom području.
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 15:12   #100
Quote:
covjek NIJE kupio po cijeni iznad trzisne jer u trenutku kada je on iskesirao za to zemljisto isto je bilo zavedeno kao GRADJEVINSKO ZEMLJISTE, to sto mu je drzava uskratili informaciju na koju je ponavljam IMAO PRAVO je druga stvar.
Dražava nema šta da informira. On nije imao pravo da bude INFORMIRAN nego pravo da se INFORMIRA!

A i još jednom, on zemljište nije kupio (ono što postoji napismeno) po tržišnoj cijeni u tom trenutku nego puno manjoj.
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.