Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2011., 09:31   #3241
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Zato je bolje stavljati jogurt. On zakiseljava rodnicu i na taj način omogućava dobrim bakterijama da se namnože a loše spriječava.

Ako ti se smirilo, stavljaj sada jogurt da ti se obnove dobre bakterije.
Hvala na savjetu! To mi ima logike, prvo uništiš beštiju Candidu, a onda na obnovu flore!
ina2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 13:38   #3242
što se tiče sredstava za intimnu njegu, jel netko našao niži ph od 4.0? to je najniže što sam vidjela. i bi li trebao biti niži ili je to sasvim ok?
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 13:59   #3243
Quote:
sunshine-girl kaže: Pogledaj post
što se tiče sredstava za intimnu njegu, jel netko našao niži ph od 4.0? to je najniže što sam vidjela. i bi li trebao biti niži ili je to sasvim ok?
znam za Sebamed 3.8. ima ih u ljekarni, 50-ak kuna.
meni ga je ginekologica preporučila.
mislim da je i 4.0 ok.
__________________
Life is not a dress rehearsal.
*SveMirac* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 14:40   #3244
Quote:
sunshine-girl kaže: Pogledaj post
što se tiče sredstava za intimnu njegu, jel netko našao niži ph od 4.0? to je najniže što sam vidjela. i bi li trebao biti niži ili je to sasvim ok?
Koliko sam ja ovako saznala, u rodnici bi trebala biti kisela sredina pH 3,5 - 4,8.

Ja osobno koristim Hygieia Intima tekući krem sapun (pH 4.0), kupim u DM-u.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 15:35   #3245
uzrocnik Gardnerella vaginalis - se i u normalnim uvjetima nalazi u rodnici, kao i debelom crijevu, a kod njenog prekomjernog razmnožavanja (stres, promjena spolnog partnera, gubitak prirodne flore rodnice) nastaje bolest. Ovdje se radi prije o neugodnoj i bolnoj poremetnji normalne vaginalne flore, nego o tipičnom upalnom procesu.

Jel to npr primjer koji "zahtjeva" lijecenje tamponom namocenim u lgg jogurt?

znam da je malo offtopic ali kad vec pricamo o tom jogurtu i tome[/QUOTE]

Nikako! Za gardenelu je lijek metrodinazol, mislim da 4 tablete uzmeš u jednom danu i to je to. Posavjetuje se s ginićem. A što se candide tiče, meni je Canesten obično sranje, stavljala sam kremu aplikatorom, još sam i prokrvarila zbog toga. Sa gljivicama se redovito borim i jedino mi pomaže terapija tamponom umočenim u običan ili lca jogurt. Ostaviti do 2 sata u vagini. Učinak je nevjerovatan. Obavezno pij i čaj od kadulje!! Sretno!
tratincica8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 15:37   #3246
Quote:
*SveMirac* kaže: Pogledaj post
[B]znam za Sebamed 3.8. ima ih u ljekarni, 50-ak kuna.
meni ga je ginekologica preporučila[/B
].
mislim da je i 4.0 ok.
Ne kužim zašto bacati novac, ako postoje prirodne alternative. Preporučujem!
tratincica8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 16:39   #3247
U obnovi sluznice pomogli su mi oblozi od kadulje. I ispiranje kaduljom je preporučljivo.

Imam pitanje za cure:

Za obnovu vaginalne flore, jel bolje uzimati vaginalete Vagisan koje sadrže miliječnu kiselinu ili npr. Doderlein Med vaginalete koje sadrže dobre bakterije?
lady m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 17:11   #3248
Quote:
lady m kaže: Pogledaj post
Za obnovu vaginalne flore, jel bolje uzimati vaginalete Vagisan koje sadrže miliječnu kiselinu ili npr. Doderlein Med vaginalete koje sadrže dobre bakterije?
Koristila sam samo Vagisan, bile su O.K., ali ništa spektakularno nisam primijetila. Doduše, to je bilo dok još nisam znala da se borim s kroničnom kandidom.
Kvalitetne jesu, ali zasad se držim kombinacije tampon+kantarion+čajevac svaku noć. Čini mi se i jeftinijim, jer ne bih stavljala nijedne vaginalete kraće od mjesec dana uzastopce.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 17:29   #3249
cure plizzz jel netko probao Multi gYn actygel , našla sam ne netu neku reklamu za njega , navodno super stvar , recite mi da ga je netko koristio i da je sjajan , recite da ste se s nim rješile prokletog svraba plizzzz nemogu više izdržati ovaj svrab, podhitno moram nešto kupiti
titirlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 17:58   #3250
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Koristila sam samo Vagisan, bile su O.K., ali ništa spektakularno nisam primijetila. Doduše, to je bilo dok još nisam znala da se borim s kroničnom kandidom.
Kvalitetne jesu, ali zasad se držim kombinacije tampon+kantarion+čajevac svaku noć. Čini mi se i jeftinijim, jer ne bih stavljala nijedne vaginalete kraće od mjesec dana uzastopce.
Ma nisu ni meni bile spektakularne ali koristim biljne vaginalete iz Cedrusa i preporodim se nakon njih, ali mislim da mi treba nešto što će "nastaniti" dobre bakterije radi poboljšanja flore. Dosadile su mi vaginalete ali bez njih mi je sluznica suha i osjećam peckanje iako nemam karakterističan iscjedak kandide.

A žalosno je da sama sebi budem doktor

Hvala na info

Quote:
titirlica kaže: Pogledaj post
cure plizzz jel netko probao Multi gYn actygel , našla sam ne netu neku reklamu za njega , navodno super stvar , recite mi da ga je netko koristio i da je sjajan , recite da ste se s nim rješile prokletog svraba plizzzz nemogu više izdržati ovaj svrab, podhitno moram nešto kupiti
Nisam čula za taj proizvod...malo sam proguglala i ima više proizvoda. Za ispiranje rodnice ne bi se odlučila ali ovaj gel se može isprobati...iako ne vidim puno razlike između ovog proizvoda i Femigela

Zadnje uređivanje lady m : 18.03.2011. at 18:29.
lady m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 18:28   #3251
ovo je gel za mazanje, ali imaju i vaginalete i neku vodicu za ispiranje i neku pjenu...svašta nešto
titirlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 18:34   #3252
Tržište nudi svakakve proizvode koji pomognu u manjoj ili većoj mjeri, na kraći ili duži period. Ne vjerujem da može pogoršati stanje ali da će se riješiti trajno - ne znam baš.

Našla sam temu na forumu gdje komentiraju ovaj proizvod i uglavnom su reakcije pozitivne
lady m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 19:28   #3253
Quote:
tratincica8 kaže: Pogledaj post
Ne kužim zašto bacati novac, ako postoje prirodne alternative. Preporučujem!
mislim da to nije bacanje novaca jer meni šamponi za intimnu njegu traju po 3 mjeseca s tim da se tuširam s njim svaki dan- stavlja se vrlo mala količina (veličina graška, kao što i piše na njima). svi znamo koliko smo para dali za razne preparate, vaginalete i ne-znam-šta-sve-ne samo da nam bude bolje tako da je ovih 50 kuna p**kin dim
Uostalom ne vidim neku alternativu što se tiče šampona za pranje fifi
ja također koristim hygieiu od 4.0 i zadovoljna sam s njom.
to je bio odgovor na pitanje da li netko zna za šampon sa manjim pH-om od 4.0, nisam ga nikome gurala da ga kupi.
a što se tiče alternative prednost uvijek dajem nečem što je prirodno.
__________________
Life is not a dress rehearsal.
*SveMirac* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 19:30   #3254
Quote:
*SveMirac* kaže: Pogledaj post
mislim da to nije bacanje novaca jer meni šamponi za intimnu njegu traju po 3 mjeseca s tim da se tuširam s njim svaki dan- stavlja se vrlo mala količina (veličina graška, kao što i piše na njima). svi znamo koliko smo para dali za razne preparate, vaginalete i ne-znam-šta-sve-ne samo da nam bude bolje tako da je ovih 50 kuna p**kin dim
Uostalom ne vidim neku alternativu što se tiče šampona za pranje fifi
ja također koristim hygieiu od 4.0 i zadovoljna sam s njom.
to je bio odgovor na pitanje da li netko zna za šampon sa manjim pH-om od 4.0, nisam ga nikome gurala da ga kupi.
a što se tiče alternative prednost uvijek dajem nečem što je prirodno.
da, taj sam kupila danas. vidjet ćemo kako će djelovati.
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 21:42   #3255
Quote:
sunshine-girl kaže: Pogledaj post
da, taj sam kupila danas. vidjet ćemo kako će djelovati.
meni je odličan.
baš mi lijepo miriši i stvarno je dobar za sjebanu floru (čitaj:kad gljivice polude)
__________________
Life is not a dress rehearsal.
*SveMirac* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 22:20   #3256
Cure zbunjujete me...pa svi živi govore da ne treba koristiti nikakve sapune, da je najbolje oprati se običnom vodom
lady m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 22:29   #3257
Da, neki se peru samo s vodom, ja ne mogu, imam osjećaj da to nije dovoljno, pogotovo kad imam mjesečnicu. Ali nikako ne treba koristiti agresivne sapune. Zato koristim Hygieiu koja je blaga, ima PH 4,0 i bez parfema je, posve neutralna. Otkad je koristim, super mi je. Naravno, iznutra nikako ne ispirem rodnicu, samo izvana.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 23:09   #3258
potpisujem
__________________
Life is not a dress rehearsal.
*SveMirac* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 03:56   #3259
Quote:
titirlica kaže: Pogledaj post
cure plizzz jel netko probao Multi gYn actygel , našla sam ne netu neku reklamu za njega , navodno super stvar , recite mi da ga je netko koristio i da je sjajan , recite da ste se s nim rješile prokletog svraba plizzzz nemogu više izdržati ovaj svrab, podhitno moram nešto kupiti
Za mene odličan.
Ali sve ti je to individualno.Kao i što curama odgovaraju različiti intimni šamponi.
Nekako mi se čini da treba naći uzrok.
Meni osobno su super tablete Virago+probiotici.
Čaj svaki dan,cure su već spominjale za što je koji dobar.
Zdrava prehrana i eliminacija stresa.

Probiotika danas ima različitih na tržištu,ne moraš kupovati Lactogyin 15 kom jer su preskupe s obzirom da moraš popiti nekoliko kutija dok se uspostavi ravnoteža.

Također piti kefir,acidofil,baktiv lgg.
Već se o tome pisalo.
__________________
The time is now

Zadnje uređivanje Sashica : 20.03.2011. at 14:23.
u...prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 09:47   #3260
Eto kupila i ja taj multy gin i čini mi se je do sada to najbolje uloženih 95 kn mažem se tri dana i svrab se napokon smirio , kupila sam si i gel za intimno pranje od čajevca u dm i kombinacija ovog dvoje za sada dobro funkcionira . Trenutno sam u fazi da me nije briga je li gljivica tu ili nije bitno mi je jedino da je svrab konačno prestao
titirlica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:11.