Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2016., 16:35   #101
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Ispravak netočnog navoda, vrijedi ti ono iza zagrade, to jest Socijalistički savez!
Zahvaljujem!

Quote:
Na upis imam još poprilično ozbiljnih primjedaba glede točnosti!
Osim gore navedene ispravke ostalo su sve osobni stavovi koji ne podliježu kriteriju (ne)točnosti, tako da ću smatrati kako se ozbiljno suprostavljaš nekim mojim stavovima iznesenima u postu.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 16:53   #102
Quote:
Papapapagenije kaže: Pogledaj post
Ozbiljnija i jača politička opcija mora privući i financijere s dubljim džepom. Postoje li neki koji nisu mutikaše, pretvorbeni profiteri i šerifi, a da spadaju u tu skupinu?
Preporučila bih ozbiljno razmotriti potencijale velikog dijela članova ovog foruma ne isključujući mudro rukovodstvo koje ga diskretno modelira(nije lapsus)!
Članstvo, većinom, se odlikuje širokim i temeljitim obrazovanjem na svim područjima, nepogrešivom logikom, bogatstvom raznolikih, prijeko potrebnih novih ideja, mogla bih, pa skoro u beskonačnost, nabrajati pohvale i što je možda najvažnije velikim zalihama slobodnog vremena.
Stoga, predlažem staviti se na čelo tog Trećeg puta! To je obveza, a i sveta dužnost za domovinu!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 17:14   #103
Quote:
prac1X2 kaže: Pogledaj post
Bit će koalicija Pametno,ORaH,Slobodna Hrvatska,NL Stipe Petrina.
Ako ne treća,bit će barem četvrta opcija.
Imaš neke konkretne informacije ili samo nagađaš?
Nekako mi se ne čini da bi Pametno kao stranka koja ipak ima neki snobovsko-elitistički element u sebi koalirala s populističkom Slobodnom Hrvatskom...
Petrina + Slobodna Hrvatska je vrlo vjerojatna kombinacija.
Al mislim da bi ova koalicija koju si predložio mogla uloviti 2-3 zastupnika.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 17:48   #104
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Link ti je dan da nešto naučiš pošto ti te 70-te baš ne idu.
Ta tvoja alternativa su mogli bit ekipa iz ssrnj što ti dođe samo korak ispod partije koja je i osnovala iste kao i omladince.Drugih stranaka nije bilo tako da nije bilo ni drugih kandidata.Bila je lista sa 20 kandidata a biralo ih se 20.I tako je bilo do izbora 1990-te.
Ne razumije vezu s ovom temom.
Taj SSRNJ bi trebao biti treći put
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Preporučila bih ozbiljno razmotriti potencijale velikog dijela članova ovog foruma ne isključujući mudro rukovodstvo koje ga diskretno modelira(nije lapsus)!
Članstvo, većinom, se odlikuje širokim i temeljitim obrazovanjem na svim područjima, nepogrešivom logikom, bogatstvom raznolikih, prijeko potrebnih novih ideja, mogla bih, pa skoro u beskonačnost, nabrajati pohvale i što je možda najvažnije velikim zalihama slobodnog vremena.
Stoga, predlažem staviti se na čelo tog Trećeg puta! To je obveza, a i sveta dužnost za domovinu!
Đaba ti je, sad.
JA sam se već odlučio staviti na čelo.

Možeš mi biti suradnica
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 19:28   #105
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Ne razumije vezu s ovom temom.
Taj SSRNJ bi trebao biti treći put
Lud zbunjenog...

Priznajem da sam zbunjen, ali lud nisam.

SSRNJ je naspram SKH ono što je HDZ naspram SDP. To, recimo, svi prihvaćamo.

Ono što ne prihvaćate, valjda, jest činjenica da to dvoje, ono nekad, odnosno ovo sad, nisu kvantitativno dva puta, već samo jedan.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 21:01   #106
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Đaba ti je, sad.
JA sam se već odlučio staviti na čelo.

Možeš mi biti suradnica
Gle, otkud sad ti?
Ja mislila, bit će netko iz mudrog rukovodstva. Nadah se, bit će to, meni najpametniji, FranKrsto. Njega bih slijepo slijedila! S najvećim zadovoljstvom!
S poštovanjem Rama
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 00:33   #107
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Preporučila bih ozbiljno razmotriti potencijale velikog dijela članova ovog foruma ne isključujući mudro rukovodstvo koje ga diskretno modelira(nije lapsus)!
Članstvo, većinom, se odlikuje širokim i temeljitim obrazovanjem na svim područjima, nepogrešivom logikom, bogatstvom raznolikih, prijeko potrebnih novih ideja, mogla bih, pa skoro u beskonačnost, nabrajati pohvale i što je možda najvažnije velikim zalihama slobodnog vremena.
Stoga, predlažem staviti se na čelo tog Trećeg puta! To je obveza, a i sveta dužnost za domovinu!
https://www.youtube.com/watch?v=-mOjijV4jA0

Još ako bi bili malo odvažni i iskreni.

https://www.youtube.com/watch?v=pO8kTRv4l3o
Papapapagenije is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 08:09   #108
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Ne razumije vezu s ovom temom.
Taj SSRNJ bi trebao biti treći put

JA sam se već odlučio staviti na čelo.
Tako on misli

Ja bi bio politički tajnik.
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Lud zbunjenog...

Priznajem da sam zbunjen, ali lud nisam.

SSRNJ je naspram SKH ono što je HDZ naspram SDP. To, recimo, svi prihvaćamo.

Ono što ne prihvaćate, valjda, jest činjenica da to dvoje, ono nekad, odnosno ovo sad, nisu kvantitativno dva puta, već samo jedan.
Normalno da si zbunjen jer u isti koš stavljas dvije vrste jabuka (sk i ssrnj) i jabuke i kruške (hdz i sdp)

Partija i ssrnj su ljevičari-socijalisti kao i sdp a hdz su desničari-demokrati.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 08:42   #109
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Partija i ssrnj su ljevičari-socijalisti kao i sdp a hdz su desničari-demokrati.
HDZ su socijalisti također.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 08:55   #110
Nitko od njih nije socijalist.
Nitko od njih ni nema nikakvu ideologiju osim vlastitog probitka i slijepe poslušnosti prema Briselu i ostalima.

Sve ostalo su predstave za (naivne) birače.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 10:23   #111
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
HDZ su socijalisti također.
Ako računaš da su osnivači í dobar dio članstva potekli iz partije onda jesu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 10:30   #112
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako računaš da su osnivači í dobar dio članstva potekli iz partije onda jesu.
pa racunas djela
pricaju ionako svi o sebi sto god hoce
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 10:46   #113
A narod povjeruje i na vlast dođu dibidusi pa se isti narod čudi kao puran glisti kako mu opet nije bolje a tako su mu obećali.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 11:45   #114
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Normalno da si zbunjen jer u isti koš stavljas dvije vrste jabuka (sk i ssrnj) i jabuke i kruške (hdz i sdp)

Partija i ssrnj su ljevičari-socijalisti kao i sdp a hdz su desničari-demokrati.
Vidim po nastavku threada kako ti ne znaš da li bi piškio il' bi kakio.

A što se tiče naše rasprave jednostavno nisi uvažio moju primjedbu o potrebi čitanja s razumijevanjem. Tvrdim da su kvantitativno to jedinstveni putevi, kako hdz/sdp, tako i skh/ssrnj. Isto tako sam mišljenja da je jednak broj ljudi koji je nekad uočavalo tu jednakost isti kao i danas.

I onda još na kraju ideš približiti do čak i nekakvog izjednačavanja "jabuke" skh, ssrnj i sdp kao nekakav pandan "kruški" hdz-u. Mislim, piškio il' kakio, to je jednostavno pravo njesra.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 12:48   #115
Ako hdz nisu socijalisti nisu isti kao sdp.A partija i ssrnj su bili isti (socijalistí) pa kako su slijdili titov put ssrnj ili omladina nisu bili alternativa partiji,niti je partija dozvoljavala alternativu.

j
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 14:39   #116
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako hdz nisu socijalisti nisu isti kao sdp.A partija i ssrnj su bili isti (socijalistí) pa kako su slijdili titov put ssrnj ili omladina nisu bili alternativa partiji,niti je partija dozvoljavala alternativu.

j
Ti kao prvo ne znaš što znači pojam socijalist.

Partija i SSRNJ su bili komunisti koji su si državu uredili po socijalističkom uređenju (a što je sasma drugi racku nego li ona gnjilad po Europi što sebe zovu socijalisti).

I ja tvrdim da je kvantitativno to nekad bio samo jedan put, ne slažemo se da su ovi danas to isto (ja smatram, ti ne).

Ali ipak, finale je u tome što ti nalaziš vezu SDP-a sa SKH i SSRNJ, a ne nalaziš ju u HDZ-u. Ja ju ne nalazim ni u SDP-u ni u HDZ-u i smatram da je svako nalaženje te veze u smislu političkog djelovanja/pravca jednostavno sljepoća.

HDZ/SDP su jedno, to jedno jeste de facto ono što smo nekad zvali CK SKH i ta ekipa i sustav se praktički nije promijenio, ali način na koji se prezentiraju i djeluju je u potpunosti nešto drugo, prije su to bili komunisti (votajebenifak socijalisti?!), a danas su liberali u svakom smislu te riječi vezano s ekonomskim i političkim djelovanjem, samo im je populistička retorika u pravilu naslonjena na ono što zovemo socijalna politika.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 14:54   #117
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Partija i ssrnj su ljevičari-socijalisti kao i sdp a hdz su desničari-demokrati.
SDP, hrvatska politička stranka koja sudjeluje na slobodnim demokratskim izborima, po tebi nisu demokrati.
Sam sebe diskvalificiraš iz diskusije.
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 15:07   #118
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
SDP, hrvatska politička stranka koja sudjeluje na slobodnim demokratskim izborima, po tebi nisu demokrati.
Sam sebe diskvalificiraš iz diskusije.
SDP je komunistička stranka, makar postoje demokratski izbori, privatno vlasništvo i tajkuni.

Zoran milanović nikad nije bio član partije, ali svejedno je komunist.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 16:29   #119
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Ti kao prvo ne znaš što su socijalisti.

I ja tvrdim da je kvantitativno to nekad bio samo jedan put, .
Ne ti ćeš mi objasnit koji nisi ni rođen u vrijeme socijalističke države.

Ako je bio samo jedan put odakle si izvukao alternativu partiji?

Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
SDP, hrvatska politička stranka koja sudjeluje na slobodnim demokratskim izborima, po tebi nisu demokrati.
Sam sebe diskvalificiraš iz diskusije.
Demokracija jfan pojam a demokrati drugi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 16:52   #120
I onda će te se čuditi kad se zasivite.
Od 20 poruka 5 (pet) ima neke veze s temom.
Ako je tema treći put onda se ne treba baviti dijalektičkom razlikom SDP i HDZ ili socijalizmom .

Meni Pametno imaju dobrih ideja, al mi zgledaju nekako odcijepljeni od puka, nešto kao SDPovska snobovština.

MOST mi je nekako sklepan zbrda zdola, al sama jezgra mi je super.
Ufam se da si naći još ekipe slične toj jezgri do sljedećih izbora.
Ne ide im na ruku izborni zakon s deset izbornih jedinica, nije lako skupit deset setova kvalitetnih ljudi.
SDPu i HDZu to ne treba, njima su sabornici samo glasačka mašinerija, a ne pokretači društva
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.