Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2018., 13:56   #141
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Najbitnije je ispravno procijeniti koliku vukojebinu možeš podnijeti. Recimo, na jednom kraju je spilja na Velebitu (jel se netko sjeća Surle?...
Mmmda, istina, problem je mentalitet, slazem se.

Preopterecen je ovaj narod prosloscu, a i sadasnjoscu, ideologije imaju prejaku energiju za ista zdravo.

Ne znam koliko se zdravo psihicki i emotivno moze ostvariti takav neki vid samoodrzivog zivota - off the grid, u Rh bilo gdje jos neko duze vrijeme.

Priroda je lijepa, ali je energetski za podnostiti jako tesko. Depresije su to.

Od Surle sam gledao dokumentarce koje je radio o Velebitu, ne znam gdje je sada.

Jedina prednost Hrvatske su jeftina zemljista trenutno po tim vukojebinama i to je to.

A jeftina su sa razlogom.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 13:56   #142
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post
Na legalan način izborima a ne partizanski.
Pa legalno su preuzeli vlast, barem koliko ja znam, ili se uvjerljiva pobjeda Narodne Fronte u kojoj je bila i Komunistička partija ne vodi pod legalnim preuzimanjem vlasti
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:05   #143
Nego u vezi Edite Majić s kojom se Hrvati sprdaju ili se zgražavaju nad njom, da li je ona zapravo izabrala slobodu za razliku od nas
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:07   #144
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Uvijek je najveći problem paradigma. Promjena počinje od promjene razmišljanja. Velik je korak odmetnut se već samo u neki zeleni gradski kvart, dalje od gradske gužve.
Nadalje, ljudi bježe iz sela, a kad malo bolje pogledaš, zemlja nam je puna krasnih predjela i za ne tako puno novca možeš kupiti lijepu kuću u lijepom prirodnom okolišu, gdje god ti se sviđa. Slavonija. Varaždinsko područje. Lika. Gorski kotar ... Pa čak i ne tako daleko od grada, ako govorimo o Zagrebu. Primjerice, tuheljsko ili samoborsko područje.
I već se kvaliteta života samo time uvelike promjeni.
Sve stoji i slazem se, ALI, problem je ono sto se ne vidi kada se analizira, a to je mentalno, psihicko, emotivno, sociolosko, kulturolosko, i svako drugo okruzenje, uvjeti za nesto pokrenut zdravo i normalno su uzasni i ne pogoduju zdravom razvoju pojedinca, energije su otrovne i to je ono sto mene uvijek odbija od takve ideje u RH.

Svi ti "nevidljivi" uvjeti takoder igraju veliku ulogu kod analize i donosenja odluka o preseljenju u takvu neku sredinu pod tim i takvim uvjetima.

Ako ovaj kuha rakiju i zivi od socijalne pomoci, onaj pobrojava mrtve iz 1945, onaj ne radi nista, ovom sve propada, iza cosca u nekoj lokalnj crkvi se slave ratni zlocinci, onaj malteritera domacu zivotinju jer je poremecen itd, neki treci dolazi njuskat i ispipkavat sta tko radi, cime se tko bavi, tko za koga glasa, itd....

Energije su zatrovane i zato ideja o takvom zivotu jest idilicna i romanticna, ali kada se spusti u realni sektor, dakle u neku svakodnevnicu cesce ispadne da se osjeti ta neka tezina svih tih opterecenja i ideoloskih energija, negoli sto se netko moze zdravo i suvislo necime baviti.

Jedina prednost Hrvatske za takav pokusaj su jeftina zemljista, a jeftina su sa razlogom.

Takoder i ostaje pitanje razine "odmetanja u sumu" da li je to sinonim za potpuno otudenje ili za neki vid samoodrzivog modela proizvodnje necega, itd...
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:05   #145
Quote:
Ulfur kaže: Pogledaj post
Sve stoji i slazem se, ALI, problem je ono sto se ne vidi kada se analizira, a to je mentalno, psihicko, emotivno, sociolosko, kulturolosko, i svako drugo okruzenje, uvjeti za nesto pokrenut zdravo i normalno su uzasni i ne pogoduju zdravom razvoju pojedinca, energije su otrovne i to je ono sto mene uvijek odbija od takve ideje u RH.

Svi ti "nevidljivi" uvjeti takoder igraju veliku ulogu kod analize i donosenja odluka o preseljenju u takvu neku sredinu pod tim i takvim uvjetima.

Ako ovaj kuha rakiju i zivi od socijalne pomoci, onaj pobrojava mrtve iz 1945, onaj ne radi nista, ovom sve propada, iza cosca u nekoj lokalnj crkvi se slave ratni zlocinci, onaj malteritera domacu zivotinju jer je poremecen itd, neki treci dolazi njuskat i ispipkavat sta tko radi, cime se tko bavi, tko za koga glasa, itd....

Energije su zatrovane i zato ideja o takvom zivotu jest idilicna i romanticna, ali kada se spusti u realni sektor, dakle u neku svakodnevnicu cesce ispadne da se osjeti ta neka tezina svih tih opterecenja i ideoloskih energija, negoli sto se netko moze zdravo i suvislo necime baviti.

Jedina prednost Hrvatske za takav pokusaj su jeftina zemljista, a jeftina su sa razlogom.

Takoder i ostaje pitanje razine "odmetanja u sumu" da li je to sinonim za potpuno otudenje ili za neki vid samoodrzivog modela proizvodnje necega, itd...
A da, naveo si podosta objektivnih problema ili nečega što bi objektivno mogao biti problem.
Onako na prvu, palo mi ne pamet Krasno (pod Velebitom) ili Lokve u Gorskom kotaru. Čine mi se kao mjesta na kojima bi bilo ok živjeti, no naravno, za neku takvu odluku trebalo bi tamo boraviti neko vrijeme pa vidjeti kako zapravo stoje stvari.
I u Lici kod Prošćanskog jezera je lijepo. Ono, kuća pa kilometar dva dalje još jedna ili dvije i tak, duž cijelog puta, negdje malo gušće negdje rjeđe naseljeno. Ljudi su mi se činili skroz ok. Puno opušteniji i jednostavniji.
Ne mogu to sto posto tvrditi ali iz mojih putešastvija stekla sam dojam da sela u blizini neke vode, mora, jezera ili izvora imaju punu bolju energiju i da su ljudi tamo puno normalniji u glavi.
Jednom sam bila na izvoru Zrmanje (okolica Gračaca) do kojeg se dolazi puteljkom iz malog gotovo napuštenog sela (kamene kuće i samo nekoliko starijih stanovnika). Izvor je sam snova, doslovce vilinski, okolica prelijepa.
Ima i na otocima mjesta na kojima bi se moglo sasvim lijepo pustinjačiti.
Razina odmetanja je naravno individualna, no ako i nije potpuno otuđenje sigurno je znatno bolje.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 18:47   #146
E da, to su ta mjesta, to sam sve bio njuskao par puta osobno, od navedenih lokacija nekako mi je to oko Lokvi mozda najinteresantnije, kada se uzmu svi parametri u obzir, dovoljna izolacija a opet blizu kvarnera, tamo nema mina i ostalih gluposti, rata tamo nije dugo bilo, mir je, tisina, klima ugodna i preko ljeta, kraj je dobar za uzgoj nekih odredenih kultura posebice bobicastog voca, opet s druge strane dalo bi se tamo dobro isfurat neki robinzonski kamp, ili kucuce na drvetu, pa upotpunit ponudu i s tim, kombinacija divlje/pitomog kraja, energetski i prakticno.

Krasno je isto ok, i tamo Otocac, ali energetski nije dobro kao oko Lokvi, drugaciji mentalitet ljudi.

A izvor Gacke je i sama Gacka i cijeli kanjon Gacke, bas caroban da, to stvarno kao da je na drugoj planeti.

Sva tri mjesta su odlicna svako na svoj nacin, al mislim da bi oko Lokvi mozda bilo "namudrije", iako nikad ne znas, ne mora nuzno bit.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 22:48   #147
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Krena, a kad ćeš se ti odmetnuti? Vidim da već dugo planiraš, pa pitam.

Zeleni kader FTW!!!
Čekam još par godina , da me posluži zdravlje. Pa onda u prijevremenu mirovinu sa 60 godina. I onda pravac moj rodni otok.
Puno je lakše biti robinzon kada ti redovito sjeda na račun 500 eura mjesečno
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 11:02   #148
Quote:
Ulfur kaže: Pogledaj post
Mmmda, istina, problem je mentalitet, slazem se.

Preopterecen je ovaj narod prosloscu, a i sadasnjoscu, ideologije imaju prejaku energiju za ista zdravo.

Ne znam koliko se zdravo psihicki i emotivno moze ostvariti takav neki vid samoodrzivog zivota - off the grid, u Rh bilo gdje jos neko duze vrijeme.

Priroda je lijepa, ali je energetski za podnostiti jako tesko. Depresije su to.

Od Surle sam gledao dokumentarce koje je radio o Velebitu, ne znam gdje je sada.

Jedina prednost Hrvatske su jeftina zemljista trenutno po tim vukojebinama i to je to.

A jeftina su sa razlogom.
Meni se čini da je to zdravije od bivanja u ovakvom društvu. A i nije nužno otići sam, to bi bilo fizički zahtjevno. Sve je to pitanje neke individualne ravnoteže. Recimo, meni ne bi bio problem samovati, ali ne podnosim hladnoću i volim tu i tamo pojesti nešto što nisu žabe i žirevi. A potpunom izolacijom od ljudi ne bih si mogla osigurati željene uvjete. Zato ih i trpim, iako me ponekad deprimiraju.


Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Čekam još par godina , da me posluži zdravlje. Pa onda u prijevremenu mirovinu sa 60 godina. I onda pravac moj rodni otok.
Puno je lakše biti robinzon kada ti redovito sjeda na račun 500 eura mjesečno
Perfektno! S tim možeš pokrenuti i umjetničku koloniju lezbijki.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 12:02   #149
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post


Perfektno! S tim možeš pokrenuti i umjetničku koloniju lezbijki.
U pravu si. Lejzbijke su puno poželjnije za društvo kada se odmetneš u šumu. Barem ih ne treba seksualno zadovoljavati. One se same snađu
A meni će ostati više vremena za post, molitvu , meditaciju i kontemplaciju.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 09:47   #150
Odmetanje u šumu u dvoje:

Ljubav je u pećini: Otkantala sve i otišla živjeti na Velebit Švicarka Daniela ostavila je sve kako bi se uselila u pećinu s gorštakom Prpom. Ona priča sedam jezika i piše knjige, ali bez svog dragog i planine ipak ne može

Pročitajte više na: https://www.24sata.hr/news/ljubav-je...acebook+status - 24sata.hr
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 15:35   #151
Pametna žena.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:13   #152
Primjer kaže nikad nije kasno da postigneš slobodu.
Međutim ima tu puno ali.

Nekako su mi uvjerljiviji 'odmetnici' koji žive među ljudima, u društvu ne slobodnih, a svoji.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 17:12   #153
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Pametna žena.
Pogotovo ako ima švicarsku mirovinu
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 22:49   #154
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Pogotovo ako ima švicarsku mirovinu
Zar ti treba švicarska mirovina u kozojebini?
Hoće li otvoriti prvi starački dom na Velebitu?
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 18:44   #155
Quote:
zoroasterix kaže: Pogledaj post
Misao Ernsta Jungera je da samosvjestan pojedinac, suočen sa nihilističkim društvom, odlučuje se na odmetanje u šumu, povratak na mjesto iskonske slobode. Odmetanje je aktivizam, otpor nihilizmu, na koji se odlučuje onaj koji shvati, da je svaki drugi oblik egzistencije nemoguć. Ta želja za slobodom je, iako potisnuta, stalno prisutna. Umjesto ukorijenjenosti, pojedinac čini izbor da iskorači izvan začaranog kruga, a već sam čin izbora, umjesto poslušnosti, je prvi korak prema ozbiljenju odmetnika.
Ne kužim. Zar nihilista nije upravo onaj koji odbija društvene norme i pravila!?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 07:46   #156
Isus ?!

Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Zar ti treba švicarska mirovina u kozojebini?
Hoće li otvoriti prvi starački dom na Velebitu?
Vjerojatnije se oboje barem jednom tjednom spuste do prve trgovine i napune ruksake sa osnovnim potrebštinama. Sumnjam da bi preživjeli jednući samoniklo bilje po Velebitu. Pogotovo zimi.

A evo i jendog nadobudnog "Isusa" podno Biokova koji se skrasio u nekoj špilji:
https://www.slobodnadalmacija.hr/dal...ama-to-je-spas

Mladi hodočasnik skrasio se pod Biokovom: Živim u špilji, bez struje i vode, sa svojim životinjama... To je spas
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 15:45   #157
Odmetanje u pusto selo: https://www.24sata.hr/news/novi-zivo...-pozege-414300
Završilo sa čakijadom: https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna...sjeda/6997605/
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 16:40   #158
Varg Vikernes protiv nihilizma i civilizacije koju isti uništava,za one koji ne znaju,ovo je frontmen norveškog black metal benda Burzum

http://www.youtube.com/watch?v=hEldsxI0FOE
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 15:57   #159
Evo još jednog kojemu se povraća od civilizacije:
https://www.jutarnji.hr/life/zivotne...aciju/7530432/

Masafumija Nagasakija (82), vremešnog Japanca koji je posljednjih 30 godina živio na pustom otoku, vlasti su nasilno pokupile iz njegova vlastita raja i smjestile u civilizaciju. Starca je prije nekoliko dana policija prebacila na naseljeni otok Ishigaki nakon što su se proširile vijesti da je Nagasaki ozbiljno bolestan i slab.

Nagasaki je na nenaseljeni otočić Sotobanari stigao još 1989. godine nakon što mu je dosadio život u velikom gradu. Kaže da je bio umoran i zasićen od ubrzanog života i da se htio nekoliko godina odmoriti u osami. Međutim, kada je shvatio da mu život u pustoši savršeno odgovara, Nagasaki je odlučio produžiti svoj boravak na pustom otoku. Odlučio je na Sotobanariju - umrijeti.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2018., 16:26   #160
obožavam šumu, tri najljepše stvari na svijetu su
bukova šuma
glazba beethovena
i treća, ona stvar

pitanje je zašto ljudi, ako več ne mogu bez civilizacije što je razumljivo, ne odu na rubne djelove grada npr. zagreba gdje je impresivna medvednica, žumberak, samoborsko gorje, južni dio oko pisarovine gdje su blage padine okrenute jugu...a relativno jeftine nekretnine
nitko se ne seli u jastrebarsko gdje nema niti industrije niti smetlišta a plešivica i vinogradi su kulisa

što je ljudima da trče u ružne zgrade oko tržnice trešnjevka ili tržnice dubrava?
kajzen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.