Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2010., 21:46   #1
Honda Accord coupe USA - savjet

molim jedan savjet od znalaca.
naime, poznanik ima priliku dosta povoljno kupiti od povratnika iz USA
hondu Accord coupe 2 godine staru, 2.4 190KS, full oprema, izuzetno uščuvan i s malo kilometara.
http://automobiles.honda.com/2009/ac...rformance.aspx
E sad, mene plaši to što je to baš made in USA model, nema ga u Europi. Brinu me mogući servisi, da li ga uopće servisi tipa Ruting itd hoće servisirati takav auto, jer pretpostavljam da su svi šarafi i dijelovi različiti od ove naše europske sedan honde. Čak je i motor drugačiji. A posebno me brine mogući limarski popravci, jer je frend dosta na cesti i puno se vozi, tak da je uvijek mogući neki lakši/teži sudar i popravak nakon toga. Npr. ako su vrata uništena i trebaju nova, onda se vjerojatno čekaju cijelu vječnost i po astronomskoj cijeni da dođe iz tvornice koja nije u EU.
Važno je napomenuti da ga misli voziti najmanje 4-5 godina, nije nekakav preprodavač niti ima viška love za skupe servise.
molim konstruktivni savjet što napraviti u ovom slučaju,ali ne tipa "uzmi polovnu vectru" ili "nek uzme focusa ili mondea". Hvala
steiner is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 23:21   #2
Nije preporučljivo. Moras bit svjestan rizika. Ja ga ne bi uzimao osim u slucaju da nije neka ludo niska cijena i da je auto u savrsenom stanju. Gle kad ga budes htio prodat niko ga nece kupit. Cim nesto rikne morat ces kemijat ebay ili nesto za dijelove i carinu placat i spediciju i sto cuda.
Pugsley Adams is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 23:26   #3
dobro ti kaže "pugsley adams"... samo ako je cijena takva da se srušiš. i usput, jel auto registriran u Hrvatskoj? ako nije mora na homolagaciju i to ti je onda isto "da-te-dragi-Bog oslobodi trošak" ...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 10:08   #4
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
dobro ti kaže "pugsley adams"... samo ako je cijena takva da se srušiš. i usput, jel auto registriran u Hrvatskoj? ako nije mora na homolagaciju i to ti je onda isto "da-te-dragi-Bog oslobodi trošak" ...
ma cijena je stvarno super...za to ne bi ovdje dobio niti novog clia. nije regan u hr, ima usa tablice. Mislim da je frend pitao, oko 5000kn koštaju svi preijenosi s homolgacijom
mene brine što ako nakon npr. 1godine rikne nešto malo ozbilnije, što sa servisom?
drugi frend je imao neugodna iskustva s Jeep cherokijem iz 1994(USa model), nitko ga nije mogao servisirati nego samo neki čovjek iz rijeke
steiner is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 10:13   #5
Quote:
steiner kaže: Pogledaj post
oko 5000kn koštaju svi preijenosi s homolgacijom
mene brine što ako nakon npr. 1godine rikne nešto malo ozbilnije, što sa servisom?
čisto sumnjam
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 12:51   #6
Lijepa je to mi se sve nekako cini pre jeftino... cudno mi to malo
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 13:10   #7
Quote:
steiner kaže: Pogledaj post
molim jedan savjet od znalaca.
naime, poznanik ima priliku dosta povoljno kupiti od povratnika iz USA
hondu Accord coupe 2 godine staru, 2.4 190KS, full oprema, izuzetno uščuvan i s malo kilometara.
Prvo nek dobro provjeri koliko bi perja koštalo to da ga stavi na HR tablice. Postupak možda traje, ali se da napraviti.

Drugo, uzmeš telefon i nazoveš npr. servis Honde u Varaždinu i pitaš za servis na tom i tom autu i što ti oni kažu... to je bar u današnje vrijeme maila, telefona i ostalog jednostavno...

E sad, mislim da je to isti motor iz Accorda 2.4, 190 KS... i da tu nema razlike... jer po HR se vozi hrpa tzv. američkih Hondi u coupe verzijama....

A upiši u tražilicu i honda fan club pa i oni imaju forume i možeš tamo zasigurno pronaći odgovore na svoje pitanje...
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 13:22   #8
iskreno sumnjam da je 5000kn... onda bi to značilo da auto dođe (bubnut ću) 20ak tisuća kuna što je kao malo vjerojatno? bilo je ja mislim u KS auto magazinu nedavno baš o toj homologaciji, moraš dosta platit jer onda auto ide na hrpu provjera ovo ono, a 5000kn će te ispast samo registracija (ako nemaš bonus).

ako ćeš trebat servis za neki veći dio sumnjam da baš nema apsolutno nitko u bližem dijelu Hrvatske ili u susjednoj zemlji. ako i nema, kopat ćeš po e-bayu samo ćeš onda bit pješak par tjedana. Al ne moraš gledat to s takve strane, ima puno ljudi kojima se nikad nije dogodio niti sudar niti veći kvar (nažalost ja ih znam malo , ali statistike kažu pa... :P )
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 13:38   #9
ako tip nema love nek odmah odustane
jedino ako je neki freak s lovom i bas je zapeo za neki specificni auto

5000kn?!?!?
na koju foru carina,homologacija,pdv,rega,...dodje tolko?zar nije nekih 40% vrijednosti auta?
a servisi/dijelovi/...koma
imao sam slican slucaj i ne bih preporucio
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 13:43   #10
carina,homologacija,rega,osiguranje..... bit će oko 50k kn a ne 5k kn
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 13:57   #11
Ako povratnik uvozi auto onda je oslobođen homologacije.
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 14:00   #12
Quote:
pavle čutura kaže: Pogledaj post
Ako povratnik uvozi auto onda je oslobođen homologacije.
?
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 14:02   #13
Quote:
pavle čutura kaže: Pogledaj post
Ako povratnik uvozi auto onda je oslobođen homologacije.
istina,ali na hondi sumnjam da ima nešto previše za mjenjat, najviša cijena je za carinu i porez
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 14:04   #14
Quote:
pavle čutura kaže: Pogledaj post
Ako povratnik uvozi auto onda je oslobođen homologacije.
Al ga ne smije prodat 5 godina od uvoza ako se ne varam .....
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 14:06   #15
Pa što nije homologacija nešto čime se potvrđuje da vozilo zadovoljava određene standarde (zakone) neke države?
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 14:07   #16
i mora ga imat minimalno pola godine u vlasništvu u zemlji iz koje ga uvozi
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 14:22   #17
Ovo je sa HAK-a

http://www.hak.hr/hak/sektor-za-vozi...lobodenja.aspx

Quote:
Oslobođenja
OSLOBOĐENI OD POSTUPKA HOMOLOGACIJE

Homologacija vozila provodi se za sva vozila osim za vozila iz članka 16. Pravilnika o homologaciji:

1. vozila uvezena za članove diplomatskih i konzularnih predstavništava stranih država u Republici Hrvatskoj, a koja će imati registracijske oznake diplomatskog ili konzularnog predstavništva. Vozila iz stavka 1. ove točke koja se po prestanku diplomatske i konzularne službe stavljaju u prodaju u Republici Hrvatskoj u skladu s recipročnom primjenom privilegije za diplomatsko-konzularna predstavništva i njihovo osoblje;
2. vozila muzejske vrijednosti kojima se smatraju vozila starija od 30 godina te iznimno vozila kojima takav status odobri ravnatelj Zavoda;
3. vozila koja nisu predviđena za vožnju u cestovnom prometu i koja neće biti registrirana;
4. vozila kategorije M1 (tarifna oznaka 87.03)1, vozila kategorije N1 (tarifna oznaka 87.04) te vozila kategorije L (tarifna oznaka 87.11) koja radi preseljenja uvoze fizičke osobe koje su neprekidno boravile u inozemstvu najmanje godinu dana i uz uvjete da su ih osobno ili članovi njihovog kućanstva u inozemstvu posjedovali ili koristili najmanje 6 mjeseci do dana useljenja ili povratka u Republiku Hrvatsku i da se ta vozila uvezu u roku od 12 mjeseci od dana useljenja ili povratka;
5. vozila koja uvoze osobe s prebivalištem ili boravištem u Republici Hrvatskoj, stečena na temelju pravomoćnog sudskog rješenja o nasljeđivanju;
6. vatrogasna vozila uz prethodno mišljenje Ministarstva unutarnjih poslova;
7. vozila namijenjena vojnim potrebama Oružanih snaga Republike Hrvatske, osim gospodarskih vozila i vozila za prijevoz putnika.
Ravnatelj Zavoda može donijeti odluku da za uvoz vozila posebne namjene ne treba provoditi postupak homologacije vozila.
Zahtjev za primjenu odredbe iz točke 1. stavak 2., podnosi se Zavodu uz potvrdu Državnog protokola Republike Hrvatske da su ispunjeni uvjeti za primjenu olakšica za diplomatsko-konzularna predstavništva i njihovo osoblje iz Bečke konvencije o diplomatskim odnosima.
Zahtjev za primjenu odredaba u točkama 2., 5. i 6. stavka 1. i u stavku 2. ovoga članka podnosi se Zavodu.
Za primjenu odredbe u točki 7. stavka 1. Ministarstvo obrane Republike Hrvatske izdaje odgovarajuću izjavu.

ZAKON O CARINSKOJ TARIFI (NN 61/00)
87.02 Motorna vozila za prijevoz deset ili više osoba uračunavajući i vozača (autobusi, novi i rabljeni);
87.03 Osobni automobili i druga motorna vozila uglavnom konstruirana za prijevoz osoba (osim vozila iz tar. br. 87.02);
87.04 Motorna vozila za prijevoz robe;
87.11 Motocikli (uključujući i mopede), bicikli i slična vozila s pomoćnim motorom, s bočnom prikolicom ili bez bočne prikolice.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 22:42   #18
Quote:
steiner kaže: Pogledaj post
molim jedan savjet od znalaca.
naime, poznanik ima priliku dosta povoljno kupiti od povratnika iz USA
hondu Accord coupe 2 godine staru, 2.4 190KS, full oprema, izuzetno uščuvan i s malo kilometara.
http://automobiles.honda.com/2009/ac...rformance.aspx
E sad, mene plaši to što je to baš made in USA model, nema ga u Europi. Brinu me mogući servisi, da li ga uopće servisi tipa Ruting itd hoće servisirati takav auto, jer pretpostavljam da su svi šarafi i dijelovi različiti od ove naše europske sedan honde. Čak je i motor drugačiji. A posebno me brine mogući limarski popravci, jer je frend dosta na cesti i puno se vozi, tak da je uvijek mogući neki lakši/teži sudar i popravak nakon toga. Npr. ako su vrata uništena i trebaju nova, onda se vjerojatno čekaju cijelu vječnost i po astronomskoj cijeni da dođe iz tvornice koja nije u EU.
Važno je napomenuti da ga misli voziti najmanje 4-5 godina, nije nekakav preprodavač niti ima viška love za skupe servise.
molim konstruktivni savjet što napraviti u ovom slučaju,ali ne tipa "uzmi polovnu vectru" ili "nek uzme focusa ili mondea". Hvala
1.Po čemu zaključuješ da K24 motor nije isti sa USDM i EDM ? Dobro može imati malo veći output power,ali to je nebitno
2.Gdje piše da ga mora servisirati u Rutingu?
3.Razlike dijelova ima,ali su one minorne,pogotovo od vitalnih dijelova,a sad je li žmigavac,katalizator ili kilometar sat drukčiji-who cares.
4.Najveći problem je u činjenici što povratnik po povratku ima pravo na uvoz vozila koje ne podliježe homologaciji i mora registrirati vozilo na svoje ime,te ima zabranu prodaje vozila.
Inače ovdje kod mene ima barem 30-tak vozila sa USA tablicama,a ne znam da je itko od "RH građana" kupio vozilo i prebacio ga na RH tablice,usprkos stvarno smiješnim cijenama.Dakle zapreke su nepremostive,a dijelovi i nabavka istih su zanemariva sitnica.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 00:11   #19
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Pa što nije homologacija nešto čime se potvrđuje da vozilo zadovoljava određene standarde (zakone) neke države?
pa jest, i to košta jer (ne zamjerite ako se varam) auto ide na FPZ ili na FSB na provjere i razne "sitnice" što naravno dođe...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 23:10   #20
Kolega Vampir je imao sličnu (USA model, zapravo još gore - model iz USA za EU tržište) ... pa je se rješio jer mu je bilo preko glave pizdarija sa djelovima i ostalim. Možda ti se on javi gdje su mu bili izvori.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.