Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2014., 22:29   #281
Ljudi, trebam pomoc.
Dragi i ja planiramo graditi kucu. Imamo nacrt za visoku prizemnicu. Znaci prizemlje i potkrovlje. Imamo sve papire i napravili smo ploci te trebamo poceti s gradnjom.
Sad me zanima mi bi ipak samo napravili prizemlje bez potkrovlja i dodali prostoriju na vec postojece mjesto na napravljenim temeljima a namjenjeno je za terasu. Trebamo li raditi promjenu nacrta i ako trebamo sta sve moramo napraviti?
hvala bilo kome ko mi odg i pomogne da znamo sta da radimo 😊
anavu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 23:00   #282
Quote:
anavu kaže: Pogledaj post
Ljudi, trebam pomoc.
Dragi i ja planiramo graditi kucu. Imamo nacrt za visoku prizemnicu. Znaci prizemlje i potkrovlje. Imamo sve papire i napravili smo ploci te trebamo poceti s gradnjom.
Sad me zanima mi bi ipak samo napravili prizemlje bez potkrovlja i dodali prostoriju na vec postojece mjesto na napravljenim temeljima a namjenjeno je za terasu. Trebamo li raditi promjenu nacrta i ako trebamo sta sve moramo napraviti?
hvala bilo kome ko mi odg i pomogne da znamo sta da radimo 😊
Treba ići na izmjenu dozvole. Novi nacrti, plaćanje razlike komunalija itd, sve ispočetka postupak.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 18:08   #283
Poštovanje,

Trebala bi mi pomoć nekoga građevinske struke da mi izračuna površinu objekta sa nacrta. Nisu mi baš najjasnije sve oznake i mjere sa nacrta pa nisam sam uspio, a bitna mi je što preciznija kvadratura radi kategorizacije objekta kao studio apartman.

Kaže kako je "potrebna netto površina modula studio apartmana, a modul čine: predprostor ako ga ima, prostorija za spavanje, boravak, blagovanje i kuhanje i kupaonica."

To bi pretpostavljam bio prostor označen crvenom linijom, a sastoji se od glavne prostorije, kupaonice i stubišta. Crvena linija obuhvaća i jedno minimalno odstupanje od projekta (kod ruba stubišta).

Originalni nacrt
https://www.dropbox.com/s/zb2w8njsi8...40067.JPG?dl=0

Nacrt sa označenim objektom
https://www.dropbox.com/s/im7swe7uwk...0Copy.JPG?dl=0

Veliko hvala.
-jaaa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 21:21   #284
Teško se može to ovako izračunati, jer nije dovoljno detaljno kotirano.
Evo upute... Netto površina je površina unutar zidova, tj. ne uključuje debljinu zidova. Stoga ravnalom podjeli površine na kvadrate i trokute i pješke izračunaj komad po komad i na kraju zbroji.
Bez stvarnog nacrta u ruci ovako preko ekrana je to jako teško napraviti da bude potpuno točno.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 22:51   #285
Izgleda da cu metar u ruke pa polako. A ulaze li ove stube u neto povrsinu modula?
-jaaa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2018., 12:09   #286
Predlošci sa gotovim planom kuće

Pozdrav ljudi. Supruga i ja smo se odlučili graditi kuću, pa me zanima ima li gdje na internetu gotovih planova kuća? Odnosno, zanima nas nešto takvo kao izvor inspiracije i dobrih ideja koje bi možda prenijeli i na našu buduću kuću. Sada iskreno nemamo u glavi nikakav točan izgled kuće i prostorija, već samo neki generalni raspored.
Znam da ćemo to sve riješavati sa projektantom, ali bi prije toga voljeli imati nekave konkretne ideje i vidjeti to vizualno.
Hvala unaprijed.
marone is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2018., 18:36   #287
Quote:
marone kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi. Supruga i ja smo se odlučili graditi kuću,.......
Najprije se raspitaj kakvu kuću moraš graditi na predviđenom mjestu!
Onda dođi ovdje!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2021., 20:11   #288
House plans

Zna li netko gdje se mogu naci neki primjeri planova kuca i raspored prostorija, ali da su kuce za nase podneblje tipa mediteranski tipovi jer na svim fb grupama, pinterstu itd su sve americki tipovi kuca.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2021., 20:11   #289
www.archon.pl
iduspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2021., 21:13   #290
https://www.dom.pl/
mikislavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2021., 21:33   #291
Ovo je vec nesto. Zahvaljujem.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2021., 09:27   #292
Je, da, sve mediteranski tipovi gradnje
Sjećam se one knjige tipskih projekata jednog biroa iz Beograda, izdana još u vrijeme stare Juge, to je bilo najčitanije štivo kod klijenata. Pa dođe investitor sa pričom "ja bi ovu kuću, samo da se kuhinja/kupaonica iz ovog dijela kuće premjesti u ovaj". O ostalim zahtjevima da ne pričam. Ma katastrofa.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2021., 17:12   #293
Kad sam krenuo raditi kuću najprije sam razmještao prostorije na papiru kako bi mi možda odgovaralo. Nakon toga sam tražio nacrt koji odgovara mojoj želji, ali samo po vanjskim dimenzijama.
Kupio nacrt i tražio građevinsku. O, da bilo je to davno kad se radili "ti meni ja tebi"!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2021., 09:38   #294
I kaj ti je arhitekta radio? Nacrtao i potpisao?
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2021., 17:15   #295
Arhitekt valjda stručno nacrta prema idejnom.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2021., 08:25   #296
Naravno, pa ispadne kuhinja širine 220 cm, instalacije vodovoda i kanalizacije po cijeloj kući ili se vanjski izgled malo promijeni kad u jednađbu staviš u stvarne mjere i module namještaja koji treba ići u pojedinu prostoriju.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2021., 14:16   #297
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Kad sam krenuo raditi kuću najprije sam razmještao prostorije na papiru kako bi mi možda odgovaralo. Nakon toga sam tražio nacrt koji odgovara mojoj želji, ali samo po vanjskim dimenzijama.
Kupio nacrt i tražio građevinsku. O, da bilo je to davno kad se radili "ti meni ja tebi"!
Ovako su moji roditelji. Uzeli projekt kuće iz ulice koja je izvana izgledala kako su oni htjeli. A onda se mama zaigrala pa potpuno promijenila unutrašnjost i "malo" ju produžila za 2m
Sva sreća pa je prizemnica, nije velika, imaju samo jednu gredu gdje je po projektu trebao biti nosivi i da je bila legalizacija pa sam ja to odradila.
Cranesbill is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2023., 00:09   #298
Pozdrav,

da li bi neko mozda imao savjet kako preinaciti sobu u kojoj je po planu garderoba i wc, nekako bi to izbacili, te maknuli prozore i preko cijelog zida stavili ormar koji ce zamjeniti garderobu. Te na istom planu gdje kod ulaza kao prostor za capute/jakne, tamo bi mozda da se napravi mali wc za goste?

https://tinypic.host/i/Preinaka1024-1.ohx6UD

Svaki prijedlog, savjet i preporuka su dobro dosli i unaprijed hvala
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2023., 08:29   #299
Quote:
eMeM kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

da li bi neko mozda imao savjet kako preinaciti sobu u kojoj je po planu garderoba i wc, nekako bi to izbacili, te maknuli prozore i preko cijelog zida stavili ormar koji ce zamjeniti garderobu. Te na istom planu gdje kod ulaza kao prostor za capute/jakne, tamo bi mozda da se napravi mali wc za goste?

https://tinypic.host/i/Preinaka1024-1.ohx6UD

Svaki prijedlog, savjet i preporuka su dobro dosli i unaprijed hvala
Ideja za WC za goste je OK, samo kako je kuća u pitanju, razmislio bi o postavi tog WC-a na vanjski zid i obavezno prozor na njemu. Odnosno, stavio bi WC u prostor Utility, a Utility i Storage presložio da to sve stane
Ovo drugo, da ukineš malu kupaonu i WC uz spavaonu te da zatvoriš prozor na (glavnoj!) spavaćoj sobi mi je bezveze. Na takvu kuću samo jedna kupaona? Ja bi prije maknuo onaj manji bočni prozor i na taj zid stavio krevet i povećao kupaonu da stane ležeća kada i stavio ulaz uz vrata iz hodnika i još malo presložio prostor da može stati niz velikih ormara na zid prema dnevnom boravku i ako treba na zid prema kupaoni.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2023., 09:25   #300
Quote:
eMeM kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

da li bi neko mozda imao savjet kako preinaciti sobu u kojoj je po planu garderoba i wc, nekako bi to izbacili, te maknuli prozore i preko cijelog zida stavili ormar koji ce zamjeniti garderobu. Te na istom planu gdje kod ulaza kao prostor za capute/jakne, tamo bi mozda da se napravi mali wc za goste?

https://tinypic.host/i/Preinaka1024-1.ohx6UD

Svaki prijedlog, savjet i preporuka su dobro dosli i unaprijed hvala
Ovo planirate graditi u Hrvatskoj?
Jer je ovo tlocrt neke američke kuće rađene od skalica.
Cranesbill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.