Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2015., 12:18   #4501
Quote:
nemam-ideje kaže: Pogledaj post
Vi meni Vi a ja Vama Ti...eto ti kulture
hu iz ju?
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 12:36   #4502


još ću razmisliti za ovaj izlet, a ako bude kakvih "internih" infomacija, hvala unaprijed!

gledam sad malo ovaj Skakavac, piše 7 km pješke, znači dođem s autom ili taxijem do pješačkog dijela i pješačim do vodopada?
našla sam neki članak gdje nešto iše da ima 2 puta, s gornje i donje strane, i da ima neki vidikovac?

imam 2 varijante, da u 1 dan zguram vrelo i Skakavac i razvalim se, ili da prepolovim ovaj dan koji sam namijenila za sam grad, znači 1 dan skakavac pola dana+grad pola, pa drugi dan isto samo s vrelom Bosne

i mislim da sam sad počela pretjerivati s detaljima, ali ne želim da slučajno fulam neki puteljak i da ne vidim nešto
nemam-ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 12:40   #4503
Ti bas ne znas sta ces

Zasto ne bi ujutro otisla na Vrelo Bosne, a popodne nekad u grad?
Hoces u tunel?
Za Mostar ti ne trebaju 4 dana, ako dobro skontah da ides i dole
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 12:55   #4504
Quote:
Alčak kaže: Pogledaj post
Ti bas ne znas sta ces

Zasto ne bi ujutro otisla na Vrelo Bosne, a popodne nekad u grad?
Hoces u tunel?
Za Mostar ti ne trebaju 4 dana, ako dobro skontah da ides i dole
ma znam točno što hoću, samo još razmišljam

hoću obići grad, vrelo, Skakavac i Lukomir i to ću makar pala s nogu, samo je raspored upitan, pa molim sve savjete od Vas, jer ja neke stvari ne mogu procijeniti gdje nisam bila
recimo ujutro vrelo Bosne, popodne i naveče grad, pa sutradan Skakavac, pa opet večer grad...cijeli dan Lukomir i to je to, znači za sam grad ću imati dan i pol ukupno i 2 dana za prirodne ljepote
samo me zanima u vezi Skakavca da li postoji koji put s manje od 7+7km pješačenja, u nekim drugim okolnostima bih, ali ovdje bih malo skratila ako je to samo put kroz šumu

iskreno, uzela sam već smještaj u Mostaru, jer kad sam gledala što sve obići i dolje, nekako je ispalo 4-4, a iskustvo će pokazati možda nešto drugo...lako se ja vratim u Sarajevo ako se pokaže da trebam ponoviti gradivo
nemam-ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 12:57   #4505
Quote:
Alčak kaže: Pogledaj post
Hoces u tunel?
iskreno - ne znam...čitala sam da se radi o par metara tunela, i video prikazu...voljela bih vidjeti ali ako je samo to, onda ne znam koliko je zanimljivo?
nemam-ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 13:01   #4506
na ovoj slici možeš vidjeti kakva je cesta do Umoljana - to je 3 minute prije nego što smo ušli u selo. znači ok cesta.



ovako izgleda cesta koja iz novijeg dijela Umoljana ide (5 minuta) prema dijelu s katunima, gdje je i jedan restorančić gdje smo dobro jeli i uživali. vidi se vozilo BIHAMK kojeg smo morali zvati jer nam je na jednom vozilu pukla guma, znači ovo kamenje na cesti nije bezazleno.

Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 13:05   #4507
ovo je put iz Umoljana prema Lukomiru.



evo i putokaza prema Lukomiru, vidi se neka procjena razdaljine i vremena.



znači, opcija ako nećete uzimati izlet je da svojim autom dođete do Umoljana, i pješke nastavite prema Lukomiru. slike su iz srpnja, u Umoljanima smo mogli jesti (ali smo se i najavili jer smo bili malo veća grupa, no restoran je bio otvoren). za ovo doba godine nisam sigurna u ugostiteljsku ponudu u oba sela, to bi se trebali raspitati.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 13:21   #4508
hvala puno na detaljima!
kako vam se svidjelo gore?
nemam-ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 13:41   #4509
nama se jako svidjelo, pogledaj samo tu prirodu i nebo
kultura je također jako zanimljiva, a druženje u prirodi uz dobru hranu je dodatni plus. ma sve preporuke!
žao mi je što nismo išli dalje do Lukomira ovog puta, to je za jednu drugu vrstu izleta, pripremiti obuću, hranu i vodu. ovo naše je bilo malo 'lijenija' varijanta, autom dokle se može i restoran.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 13:48   #4510
Quote:
nemam-ideje kaže: Pogledaj post

iskreno, uzela sam već smještaj u Mostaru, jer kad sam gledala što sve obići i dolje, nekako je ispalo 4-4, a iskustvo će pokazati možda nešto drugo...lako se ja vratim u Sarajevo ako se pokaže da trebam ponoviti gradivo
iz Mostara otiđite na izlet do Blagaja i Počitelja.

mi smo prije godinu dana sličnu turneju napravili, samo iz smjera Imotskog: Čapljina, slap Kravica, Počitelj, Mostar, Jablanica, pa nekoliko dana u Sarajevu (izlet do Kraljeve Sutjeske), pa na putu za Zagreb Travnik i Jajce (uključujući mlinice na Plivi i svetište u Podmilačju). to su stvarno bh. highligths, odlično nam je bilo.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 13:59   #4511
vi mi dajete potvrdu da moram pokrenuti turisticku agenciju
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 14:00   #4512
super, znači djelomično slična tura meni su Travnik i Jajce kad idem dolje, a Mostar, sve tvoje navedeno je u planu...

gdje ste još bili u Sarajevu?
nemam-ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 14:04   #4513
Quote:
Alčak kaže: Pogledaj post
vi mi dajete potvrdu da moram pokrenuti turisticku agenciju
evo, idealna prilika....
nemam-ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 14:06   #4514
Quote:
nemam-ideje kaže: Pogledaj post

gdje ste još bili u Sarajevu?
obilazila rodbinu
ne gledam na svoj grad turističkim očima, tako da još nisam bila u tunelu, Skakavcu i sličnim mjestima
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 14:08   #4515
Lizzie, jeko plavka?

Imam ideju za turizam, a neiskoristena je.
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 14:11   #4516
Quote:
Alčak kaže: Pogledaj post
vi mi dajete potvrdu da moram pokrenuti turisticku agenciju
Bosna i Hercegovina su predivne! treba još malo turističku infrastrukturu poboljšati, iako nije toliko loše (recimo postoje turistički vodiči i u manjim mjestima, poput Kraljeve Sutjeske ili Vareša, koje se može angažirati, a imate i dobar i informativan turistički portal).
ako ti se da baviti turizmom, evo ideja: meni je želja obići Treskavicu, uvijek sam slušala kako je to najljepša bosanska planina, ali ne znam kako je s minama i ide li se još gore na planinarenje.
a čitala sam i o starim kovačnicama u Oćevijama kod Vareša, tu bih rado platila da mi se organizira obilazak.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 14:11   #4517
Quote:
Alčak kaže: Pogledaj post
Lizzie, jeko plavka?
zanemari, prijateljica
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 15:09   #4518
Sto bih je zanemario, nisi valjda ljubomorna?
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 08:18   #4519
Pricao sam sa prijateljem, od Umoljana do Lukomira je cca 12 km.
On je isao u sred ljeta i isao je autom, a put nije asfaltiran nego je makadam.

Mnogi idu i pješke
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 09:33   #4520
Quote:
nemam-ideje kaže: Pogledaj post
ma znam točno što hoću, samo još razmišljam

hoću obići grad, vrelo, Skakavac i Lukomir i to ću makar pala s nogu, samo je raspored upitan, pa molim sve savjete od Vas, jer ja neke stvari ne mogu procijeniti gdje nisam bila
recimo ujutro vrelo Bosne, popodne i naveče grad, pa sutradan Skakavac, pa opet večer grad...cijeli dan Lukomir i to je to, znači za sam grad ću imati dan i pol ukupno i 2 dana za prirodne ljepote
samo me zanima u vezi Skakavca da li postoji koji put s manje od 7+7km pješačenja, u nekim drugim okolnostima bih, ali ovdje bih malo skratila ako je to samo put kroz šumu

iskreno, uzela sam već smještaj u Mostaru, jer kad sam gledala što sve obići i dolje, nekako je ispalo 4-4, a iskustvo će pokazati možda nešto drugo...lako se ja vratim u Sarajevo ako se pokaže da trebam ponoviti gradivo
Kad kazes vodopad Skakavac, na koji tocno mislis? Onaj u NP Sutjeska ili?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.