Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2007., 18:02   #61
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
to se odnosi na tunu i morskog psa jer sadrži puno žive koja šteti razvoju živčanog sustava bebolinja. tuna se navodno 1 mjesečno preporuča
šta 1? 1 riba ili 1 konzerva (i od koliko grama?)
Ja popapam 2-3 (one najmanje, rio mare) konzervice tjedno mljac
__________________
★Boyz★
nina2007 is offline  
Old 17.06.2007., 18:04   #62
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
...
i začinjena hrana?? zašto se ne smije jesti jako začinjena hrana??
...
mislim možeš ti ali se ne preporuča - zbog žgaravice.
__________________
★Boyz★
nina2007 is offline  
Old 17.06.2007., 18:04   #63
Quote:
nina2007 kaže: Pogledaj post
šta 1? 1 riba ili 1 konzerva (i od koliko grama?)
Ja popapam 2-3 (one najmanje, rio mare) konzervice tjedno mljac
Ja ti nemam pojma ali paštu s tunom mi je najlakše napraviti za ručak i ne mislim se odreći samo tako, najbolje bi bilo da ništa ne jedemo nego da samo pijemo vodu
Pcelica Maja is offline  
Old 17.06.2007., 18:08   #64
Pročitaj ovo o tuni
Pcelica Maja is offline  
Old 17.06.2007., 18:10   #65
Sve mi se čini da će opet netko napraviti neko istraživanje pa će reći da uopće nije štetna.. uostalom tko radi sva ta silna istraživanja i kad nam već tako napišu da to i to istraživanje je dokazalo to i to.... neka nam i napišu točno ime ustanove koja ga je provela , koje godine, na koji način je provedeno i sve što bi trebali znati. Najlakše je reći i prestrašiti nas
Pcelica Maja is offline  
Old 17.06.2007., 20:21   #66
čitala sam negdje da amerikanci češće dobivaju rak jer jedu konzerviranu hranu nego europljani koji jedu svježu hranu. bog zna kakve konzervanse stavljaju u tu hranu. a što se tiče dojenja, meni su rekli da ne jedem, mahune, kupuis i znate i same šta već ne, ali ja nevjerujem u babske priče i pametnica se najela mahuna (luda sam za njma), mala mi sutra dobila takve grčeve da sam je mislila voditi u bolnicu, kad se nisam upucala koliko mi je poslije bilo žao.
lturkano is offline  
Old 17.06.2007., 20:24   #67
Quote:
lturkano kaže: Pogledaj post
čitala sam negdje da amerikanci češće dobivaju rak jer jedu konzerviranu hranu nego europljani koji jedu svježu hranu. bog zna kakve konzervanse stavljaju u tu hranu. a što se tiče dojenja, meni su rekli da ne jedem, mahune, kupuis i znate i same šta već ne, ali ja nevjerujem u babske priče i pametnica se najela mahuna (luda sam za njma), mala mi sutra dobila takve grčeve da sam je mislila voditi u bolnicu, kad se nisam upucala koliko mi je poslije bilo žao.
Da, mahunarke i inače napuhuju, ja ih izbjegavam jesti iz tog razloga
Pcelica Maja is offline  
Old 17.06.2007., 21:25   #68
ma,dajte, pa ne je jesti svaaaki dan ali ponekad može..
a što se tiče začinjene hrane u t. - kako kome paše - ja sam mogla s užitkom jesti paklene pizze...
Tashi is offline  
Old 18.06.2007., 16:54   #69
Quote:
nina2007 kaže: Pogledaj post
šta 1? 1 riba ili 1 konzerva (i od koliko grama?)
Ja popapam 2-3 (one najmanje, rio mare) konzervice tjedno mljac
Ja sam negdje pročitala da se ne bi smjelo jesti više od 160 g tune mjesečno (bilo svježa, bilo konzervirana) i inače (kad nismo trudne), a kamoli u trudnoći
MaLo is offline  
Old 18.06.2007., 18:03   #70
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Ja sam negdje pročitala da se ne bi smjelo jesti više od 160 g tune mjesečno (bilo svježa, bilo konzervirana) i inače (kad nismo trudne), a kamoli u trudnoći
ja tol'ko pojedem u 2-3 dana ajooj nadam se da to samo preuveličavaju
__________________
★Boyz★
nina2007 is offline  
Old 18.06.2007., 23:47   #71
Isuse koja brijačina...sad ću ja,inače paničarka no.1 dodati jednu opuštajuću...."opustite se ljudi-za 100 godina sve novi ljudi"...nije moja al je dobraaaa
smucek is offline  
Old 19.06.2007., 09:05   #72
nama na tečaju u petrovoj rekli da je njima presmiješno kako trudnice pitaju jel smiju ovo jesti, jel smiju ono,... a nitko ili rijetko tko pita jel smijemo pušiti. doktori tamo kažu da je pušenje jedino što treba odbaciti a hranu jesti svu umjereno
stella24 is offline  
Old 19.06.2007., 16:55   #73
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
nama na tečaju u petrovoj rekli da je njima presmiješno kako trudnice pitaju jel smiju ovo jesti, jel smiju ono,... a nitko ili rijetko tko pita jel smijemo pušiti. doktori tamo kažu da je pušenje jedino što treba odbaciti a hranu jesti svu umjereno
Bravo stella,dobar stav!!!
smucek is offline  
Old 19.06.2007., 19:15   #74
tuni i svu ostalu ribu ne jedem zato što imam ALERGIJU zadnjih 5 godina, ali da si sad uskratim ponekad plodove mora.. e pa toliko ipak nisam.. mislim da si ribom isuviše uskraćujem..
jetrica je dobra jednom tjedno ali ne pretjerivati bili trudno ili ne jer u njoj ima kadmija što nije dobro za organizam..
e sad imam još niz alergija pa da si uskratim još i sirovo voće i povrće i mliječne proivode i ne znam što još.. ma onda bih mogla samo ostati na prenatalu, željezu i magneziju..mislim da u svemu inače pa i u trudnoći treba imati mjere..

p.s. najela se neki dan kikirikija.. nisam ni znala.. jeo mi se, a alegična na ambroziju i to jako
ja nisam imala nikakve posljedice, ali me baš zanima kad moj sin bude dovoljno velik za probati kikiriki
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Old 19.06.2007., 22:05   #75
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
...
p.s. najela se neki dan kikirikija.. nisam ni znala.. jeo mi se, a alegična na ambroziju i to jako
ja nisam imala nikakve posljedice, ali me baš zanima kad moj sin bude dovoljno velik za probati kikiriki
ajme mene je u 9/10 tjednu uvatilo da tamanim kikiriki...tad sam se najviše i ispovraćala i neću da čujem za njega više
__________________
★Boyz★
nina2007 is offline  
Old 19.06.2007., 22:19   #76
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
tuni i svu ostalu ribu ne jedem zato što imam ALERGIJU zadnjih 5 godina, ali da si sad uskratim ponekad plodove mora.. e pa toliko ipak nisam.. mislim da si ribom isuviše uskraćujem..
jetrica je dobra jednom tjedno ali ne pretjerivati bili trudno ili ne jer u njoj ima kadmija što nije dobro za organizam..
e sad imam još niz alergija pa da si uskratim još i sirovo voće i povrće i mliječne proivode i ne znam što još.. ma onda bih mogla samo ostati na prenatalu, željezu i magneziju..mislim da u svemu inače pa i u trudnoći treba imati mjere..

p.s. najela se neki dan kikirikija.. nisam ni znala.. jeo mi se, a alegična na ambroziju i to jako
ja nisam imala nikakve posljedice, ali me baš zanima kad moj sin bude dovoljno velik za probati kikiriki
a kaj je to s kikirikijem?
nisam u toku, čini mi se čak da ga u klinici Mayo preporučuju
maja m is offline  
Old 19.06.2007., 22:43   #77
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
a kaj je to s kikirikijem?
nisam u toku, čini mi se čak da ga u klinici Mayo preporučuju
piše u časopisu mama&beba od lipnja o alergijama između ostalog i "djeca s visokim rizikom da postanu alergična ona su čiji roditelji boluju od nekog oblika alergije. Zato se preporučuje majci da se posljednja tri mjeseca trudnoće kao i tijekom dojenja ne jede alergogenu hranu (kikiriki, jaje, mlijeko), a za njezino dijete daju se upute o prehrani"

e sad negdje sam pročitala to za ambroziju, ali više ne mogu naći gdje..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Old 19.06.2007., 22:50   #78
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
piše u časopisu mama&beba od lipnja o alergijama između ostalog i "djeca s visokim rizikom da postanu alergična ona su čiji roditelji boluju od nekog oblika alergije. Zato se preporučuje majci da se posljednja tri mjeseca trudnoće kao i tijekom dojenja ne jede alergogenu hranu (kikiriki, jaje, mlijeko), a za njezino dijete daju se upute o prehrani"

e sad negdje sam pročitala to za ambroziju, ali više ne mogu naći gdje..
pojma nisam imala, a mi obadvoje alergični na pelud i svašta drugo...
na kraju ispada da je sve živo štetno na svoj način
maja m is offline  
Old 19.06.2007., 22:57   #79
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
pojma nisam imala, a mi obadvoje alergični na pelud i svašta drugo...
na kraju ispada da je sve živo štetno na svoj način
ma na kraju treba sve baciti, izgasiti frižider i ostati samo na tableticama
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Old 19.06.2007., 23:31   #80
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
ma na kraju treba sve baciti, izgasiti frižider i ostati samo na tableticama
koje udaraju na jetru i bubrege
maja m is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:51.