Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2015., 23:39   #1041
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Sretni li su oni kojima 7. kuća počinje u Raku (znači, podznak Jarac)! Svaki mjesec Mjesec im tranzitira kroz 7. kuću i može im donijeti novu ljubav, tj. bračnog partnera. Sve dok im se tranzit ne poklopi sa subotom...
Haha,pa dobro si ovo primjetila astronomski,mada astrolosko simbolicki nema veze sa istinom
Meni je 90% 7 kuce u RAku,a 5ta(ljubav) mi u Biku gdje je i Jupiter( u Biku znamo da je egzaltiran Mjesec),pa se ono pravo nalozim na zensko svake prestupne godine.
ALi hej ,mozda zato i jesam sretan
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 06:58   #1042
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Sretni li su oni kojima 7. kuća počinje u Raku (znači, podznak Jarac)! Svaki mjesec Mjesec im tranzitira kroz 7. kuću i može im donijeti novu ljubav, tj. bračnog partnera. Sve dok im se tranzit ne poklopi sa subotom...
Mislim da baš i ne, možda imaju neke ljubavi al to su prekratke za nešto ozbiljno.
Kod takvih bi se trebalo više toga poklopiti za stvarno pravu ljubav, kod takvih bi čak rekao da bi bilo poželjno da neki sporiji planet napravi aspekat s njihovim vladarem 5. + mjesec i venera bi trebali raditi aspekat s vladarem 7. Opet ovisi gdje se nalazi vladar 5. Nije to sad tolko jednostavno kako se čini. Al recimo kod mene, vladar 7. Uran, prilično je škrt što se tiće ljubavi. Još k tome se treba poklopiti sa jupiterom barem da mi da nešto kako spada :P
Treba se još pogledati kakva tebi osoba odgovara, pa prilagoditi njene aspekte sa svojima, da bi se predvidjela neka ljubav kako spada.
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 15:49   #1043
Molila bih nekog tko zna da mi pomogne u jednoj nedoumici.

Ako je osoba u drugom braku, a koliko kao amater znam da 9. kuća opisuje drugi brak (ispravite me ako griješim!) i ako je u ovom slučaju znak riba na vrhu 9. kuće da li to znači da je taj brak zasnovan u čudnim okolnostima i da se tu nalaze tajne koje bi natus mogao otkriti (npr. da je prevaren u bilo kom smislu u tom braku?), te da li to znači da osobi stoji treći brak? Ne znam što u atalnoj karti ukazuje na mogućnost tri braka, odnosno kako vidjeti u natalu koliko će brakova osoba imati?

Unaprijed hvala!
Kimontina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 16:25   #1044
Quote:
Kimontina kaže: Pogledaj post
Molila bih nekog tko zna da mi pomogne u jednoj nedoumici.

Ako je osoba u drugom braku, a koliko kao amater znam da 9. kuća opisuje drugi brak (ispravite me ako griješim!) i ako je u ovom slučaju znak riba na vrhu 9. kuće da li to znači da je taj brak zasnovan u čudnim okolnostima i da se tu nalaze tajne koje bi natus mogao otkriti (npr. da je prevaren u bilo kom smislu u tom braku?), te da li to znači da osobi stoji treći brak? Ne znam što u atalnoj karti ukazuje na mogućnost tri braka, odnosno kako vidjeti u natalu koliko će brakova osoba imati?

Unaprijed hvala!
Brak je uvijek 7. polje, iz njega proizlaze naši stavovi u vezi braka pa sve do odabira partnera. 9. polje se koristi kao nadopuna, tj. ne proučava se zasebno već kao nadopuna onome što se vidi u 7. polju, 9. polje "proizlazi" iz 7. polja.

Što se tiče drugog dijela pitanja...iz 7. polja se može vidjeti i sklonost većem broju brakova. Npr. ukoliko je vladar 7. polja blizanac ili je Merkur u vrhu 7. polja. Ako je recimo tamo i Jupiter to može "uvećati" broj (Merkur) brakova (7. polje), itd...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 16:53   #1045
Hvala Fish još jednom na odgovoru, u ovom slučaju na vrhu 7.polja je vodenjak kao i 8 kuća je vodenjaku. po ovome bi znači trebalo gledati vladara 7 kuće, ato je u ovom slučaju uran, on je natalno u vagi, Inače nema planeta u 7 kući natusa.
Da li i 7. kuća u vodenjaku daje više brakova? Jedino nisam shvatila kako vidjeti u natalu koliko će brakova osoba imati?
Oprosti na gnjavaži, ali početnik sam pa pokušavam na nekim primjerima natalnih karti posložiti kockice i povezati stvari.

Puno hvala još jednom!!!
Kimontina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 17:13   #1046
Quote:
Kimontina kaže: Pogledaj post
Hvala Fish još jednom na odgovoru, u ovom slučaju na vrhu 7.polja je vodenjak kao i 8 kuća je vodenjaku. po ovome bi znači trebalo gledati vladara 7 kuće, ato je u ovom slučaju uran, on je natalno u vagi, Inače nema planeta u 7 kući natusa.
Da li i 7. kuća u vodenjaku daje više brakova? Jedino nisam shvatila kako vidjeti u natalu koliko će brakova osoba imati?
Oprosti na gnjavaži, ali početnik sam pa pokušavam na nekim primjerima natalnih karti posložiti kockice i povezati stvari.

Puno hvala još jednom!!!
Nema na čemu i ne gnjaviš me ni najmanje.

Samo na forumu se mora postaviti jasno i konkretno pitanje. Ovako kako ti pitaš zbrda zdola, izdvojeno od natalne karte i još k tomu više pitanja odjednom nije preveć konstruktivno. Ako želiš posložiti kockice onda pitaj na odgovarajućem topicu pojedinačno pitanja i probaj ih složiti. U tom smislu imamo popis svih tema i pravila (nalaze se među top temama).

Pa ponavljam - ne može jedna pozicija odrediti da li će osoba imati brak ili više njih. Ona može biti samo jedan od indikatora određenog ponašanja koji proizlazi iz ukupnog karaktera osobe (natalne karte) a koje u konačnici može dovesti do nekog konkretnog događaja. Što se tiče indikatora za veći broj brakova, o tome smo već pisali...poviri ovdje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 21:18   #1047
Hvala Fish na pomoći i konstruktivnoj kritici, prošvrljat ću po popisu tema i pokušati složiti kockice.
Posebno se zahvaljujem na izdvojenom vremenu, volji i trudu da mi pojasniš i ukažeš na određene bitne stvari.

Veliki pozdrav!
Kimontina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 12:49   #1048
Imam jedan slučaj bračnog para, koji mi nije baš jasan.
On je Strijelac/Lav/Vaga, Pl nema značajnih aspekata, ali je u karti žene predstavljen descendentom u Škorpionu, Suncem i Marsom u Škorpionu (otac joj je škorpion).
Inače je on moj brat, a i moje 3. polje je u Škorpionu.
Ali odakle njemu takve osobine?
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 20:03   #1049
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Imam jedan slučaj bračnog para, koji mi nije baš jasan.
On je Strijelac/Lav/Vaga, Pl nema značajnih aspekata, ali je u karti žene predstavljen descendentom u Škorpionu, Suncem i Marsom u Škorpionu (otac joj je škorpion).
Inače je on moj brat, a i moje 3. polje je u Škorpionu.
Ali odakle njemu takve osobine?
Ti imaš kontakt Plutona (vladara 3. kuće) i Jupitera.
Možda kod njegove žene postoji isti kontakt ili možda Sunce i Mars imaju kontakt sa Jupiterom. Ako se to može gledati na takav način.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 22:09   #1050
Nema. A on je još čudniji. 7. polje je u Vodenjaku, Ve isto, Mo u Vagi...sami zrak...kako je njega privukao Škorpion sa stelijem (So, Ma, Me, Pl) još i Ve 60 Pl
S druge strane, taj stelij mu se smjestio u 4. kuću, pa se možda osjeća kao kod kuće s njom.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 12:10   #1051
gledajuci malo tuđe natalne karte i odnose zainteresiralo me je pitanje, koja planeta podrzava vezu na daljinu? dali je tu Jupiter glavni ili mozda ipak Uran? (u natalnom aspektu ili tranzitu)
ivanstalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 14:46   #1052
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Sretni li su oni kojima 7. kuća počinje u Raku (znači, podznak Jarac)! Svaki mjesec Mjesec im tranzitira kroz 7. kuću i može im donijeti novu ljubav, tj. bračnog partnera. Sve dok im se tranzit ne poklopi sa subotom...
Eh, meni sedma u Raku i jos me sreca nije gledala...
Mjesec mi je afliciran i mozda zbog toga ne znam...
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 14:49   #1053
Quote:
ivanstalker kaže: Pogledaj post
gledajuci malo tuđe natalne karte i odnose zainteresiralo me je pitanje, koja planeta podrzava vezu na daljinu? dali je tu Jupiter glavni ili mozda ipak Uran? (u natalnom aspektu ili tranzitu)
Jao, isto se pitam jer i moje veze su uvijek na daljinu !?
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 16:08   #1054
Quote:
Rejnna kaže: Pogledaj post
Eh, meni sedma u Raku i jos me sreca nije gledala...
Mjesec mi je afliciran i mozda zbog toga ne znam...
Moj post koji si quotala je bila ironija. Osobe čija sedma kuća pada u znak raka u podznaku su jarčevi što znači da su tvrd orah (tj. nije ih lako osvojiti). Naravno, nije sve u podznaku.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 20:28   #1055
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Moj post koji si quotala je bila ironija. Osobe čija sedma kuća pada u znak raka u podznaku su jarčevi što znači da su tvrd orah (tj. nije ih lako osvojiti). Naravno, nije sve u podznaku.
Da, shvatila sam, malo sam se nasalila na svoj racun, na racun nemanja ljubavi.
A i jeste istina ovo za tvrd orah sto si pomenula ;-);-), prilicno sam zahtjevna, Saturn mi je u Vagi ;-)
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 22:18   #1056
onako, laički, na prvi pogled na natalnu rekla bih da nema težih elemenata za područje partnerstva, braka,... al me nešto stvarnost demantira...
jel bi netko bio dobar pa protumačio ono što vidi
http://i58.tinypic.com/16ghk6f.gif
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 10:34   #1057
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
onako, laički, na prvi pogled na natalnu rekla bih da nema težih elemenata za područje partnerstva, braka,... al me nešto stvarnost demantira...
jel bi netko bio dobar pa protumačio ono što vidi
http://i58.tinypic.com/16ghk6f.gif
Za početak bi bilo dobro da pojasniš što te zanima:
- braka (još) nema ?
- braka ima ali je problematičan ?

Meni prvi pogled na kartu govori baš da ima težih elemenata za područje braka i partnerstva.
Pluton u 7.polju ne daje baš propošnost i lakoću u partnerskim odnosima, nego se uvijek po nečem kopa i istražuje. Dal' po partneru ili odnosu kao takvom što kad-tad može postati zamorno.
Vladar 7. polja Venera je u lepršavim Blizancima ali u opoziciji sa Neptunom (iluzije, iluzije), kvadratu sa Saturnom i trigonu sa Plutonom. Zanimljivo da su sve tri planete sa kojima je Venera u aspektima - retrogradne, pa možeš imati osjećaj da stalno kaskaš na tom polju .
JBV is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 10:55   #1058
bogme kaskam
nema ni veze na vidiku a kamoli braka - mislim da će me to u ovom životu preskočiti pa sam i pitala da li mi je tako zapisano ili je samo moj umišljaj.
nije tema, al mi je posao još gori...
bilo bi fer da bar jedno od tog funkcionira...
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 11:30   #1059
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
bogme kaskam
nema ni veze na vidiku a kamoli braka - mislim da će me to u ovom životu preskočiti pa sam i pitala da li mi je tako zapisano ili je samo moj umišljaj.
nije tema, al mi je posao još gori...
bilo bi fer da bar jedno od tog funkcionira...
Venera je ta koja je zadužena odnose sa drugima i zaradu. Ona je ovdje dio T-kvadrata sa Neptunom i Saturnom, a moglo bi se protumačiti kao težnja za nedostižnim (Neptun) i teškim (Saturn). Drugim riječima osoba cijeni samo ono što teško dobiva, a kad dobije onda to i ne cijeni. Nisam stručnjak, ali mislim da u tom grmu leži mali zeko, pa razmisli.

Na to "zapisano" diže mi se kosa na glavi.
Za bračnu utjehu reći ću da planet u 7. polju ima dobre aspekte (i sa svojim dispozitorom Venerom), Sunce (simbol za muža u natalnoj karti) ima također dobre aspekte.
Osnovni tris je bik/ovan/rak što opisuje obitelji orjenitiranu osobu. Sretno i hrabro!
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 15:13   #1060
hvala puno!
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.