Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2015., 14:32   #161
Može li mi netko preporučiti dobrog arhitekta koji se bavi kamenim kućama. Meni treba projekt rekonstrukcije. Hvala
modesty blaze is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 20:49   #162
mogo bi se obratiti forumašici Mc grubi, kao stručnoj osobi i poznavatelju regulative
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 10:49   #163
Hvala puno!
modesty blaze is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 13:15   #164
Oduvijek me interesiralo kako naprave od stare kamene kuće vilu. Obično stare kamene kuće nemaju visinu jer su ljudi bili manji , a izolacije od vlage da i ne spominjem. Može li mi tko objasniti kako to rješavaju.
dabibilodobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 23:43   #165
Quote:
dabibilodobro kaže: Pogledaj post
Oduvijek me interesiralo kako naprave od stare kamene kuće vilu. Obično stare kamene kuće nemaju visinu jer su ljudi bili manji , a izolacije od vlage da i ne spominjem. Može li mi tko objasniti kako to rješavaju.
moram ti priznati da si dotaknuo perpettum mobile ali dobro, visina se rješava ukopavanjem u tlo, prizemlje se rješava sa nižim parapetima, kapilarna vlaga se rješava sa voltex om ili polimercementnim premazima ili injektiranjem ili oblaganjem multiporom
pozdrav
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 13:04   #166
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
moram ti priznati da si dotaknuo perpettum mobile ali dobro, visina se rješava ukopavanjem u tlo, prizemlje se rješava sa nižim parapetima, kapilarna vlaga se rješava sa voltex om ili polimercementnim premazima ili injektiranjem ili oblaganjem multiporom
pozdrav
Parapet? Što je to ? Jel pri tome misliš na vanjski teren oko prizemlja? Što ako se ne može otkopavati okolo, kako misliš ukopavanjem ? Ako misliš da se unutrašnji pod prizemlja spušta, kako da ne dođe pri tom urušavanje budući je tada kuća u zraku s temeljima? Kažu da injektiranje može i nemora biti uspješno, osim toga skupo je kao zlato bar kod nas. Multipor je paropropusan, pretpostavljam da se stavlja na zid, pa kao je zid dolje kapirano namočen vlagom fino pare vlage izlaze van. Ne bi li tu bilo bolje koristiti fasadni stiropor, je da ostavlja i pospješuje kuhanje u zidu posebno ako je od cigle, ali trebao bi potpuno štiti unutrašnji prostor od vlage.
dabibilodobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 23:16   #167
Kamena kuća na otoku - rekonstrukcija, ili...?

stara kamena kuća, solidno se čini, kojih 30m od mora, južna dalmacija. nema međukatne konstrukcije, bile grede, prizemlje, kat I potkrovlje, dakle dvije deke treba... samo vanjski solidni zidovi.
sve je kamen, svaki blok je cca 20x20x20 cm pa ispda da je kuća teška kao veći brod. staro ribarsko naselje na otoku. problem sa vodom. treba struju dobaviti. otok se napaja vodonošama.
q: rušiti I preslagati, ili sanirati? koliko bi sanacija došla kako spada (normalan krov, termoizolacija, novi crijep), statička konsolidacija I sl, ali luksuz isključen. okvirno?

kuća je cca 8 x 8m

nećkam se da li da je kupim, stranci prodaju jer su se očito zaletjeli kada su je kupili. dok su sredili papire, prošlo vremena I koječega.

koliko bi ste dali za takvu kuću? okvirna lokacija pa I cijena okvirna... 10, 20, 30k eur...? stranci su, u prilici sam da diktiram cijenu.
Jethro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 18:59   #168
zabranjeno nam je davanje cijena, po moderatorima, ali ono treće može,ostalo na pp
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 00:15   #169
Imam pitanje. U daljoj buducnosti kad budem pri lovi obnovila bi staru kamenu kucu na selu. Kuca je bila u okupiranom podrucju i nije se dobila obnova jer vlasnici nisu tamo stalno stanovali. Zidovi su debeli kameni ali kamenje nije isfugirano.trebalo bi ugraditi drvena vrata i nove prozore i izolirati. Kuca je prizemna s tri prostorije. Dvije prostorije su male i imaju strop a treca veca nema. Ima stare grede i crijepove. Mene zanima da li treba mijenjati cijelo kroviste. Kako procjeniti da li ostaviti te grede...i da li se mogu staviti kamene ploce sa srusenog objekta na krov umjesto crijepa
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 11:47   #170
dobro bi bilo ako si u mogućnosti zamjeniiti rogove , podaskati krovište i postaviti druge kamene ploče, pofugirati zidove i kamene ploče i ofarbati na bijelo imaš li fotografije ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 13:00   #171
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
dobro bi bilo ako si u mogućnosti zamjeniiti rogove , podaskati krovište i postaviti druge kamene ploče, pofugirati zidove i kamene ploče i ofarbati na bijelo imaš li fotografije ?
Poslikat cu prvom prilikom kad budem isla.
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 14:58   #172
dobro, hvala
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 00:10   #173
Kao laik imam jedno pitanje u vezi sa rekonstrukcijom kamene kuće.

Dakle prvo da kažem da se kuća nalazi na otoku Braču, 300 m od mora, nekih cca 55 m2, zidova debljine 0.5 m.

Htio bi ju cijelu srušiti, napraviti septičku/wc cijev/cijev za vodu - novi temelj sa hidroizolacijom - na temelj ponovno dići kamene zidove cca 30 cm debljine (sa bijelim fugama) - izbetonirati vertikalni i horizontalni serklaž.

Serklaže bi zamaskirao nalijepljenim kamenom.

Na kamene zidove idu instalacije za vodu i struju.

Unutarnje zidove bi izolirao iznutra kamenom vunom i prekrio ju knaufom.

Stavio bi lažne drvene grede za dojam, ugradio dimnjak sa kaminom.

To bi bilo za početak...
llepu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 13:38   #174
prijatelju,
ovo što si pisao i napisao na žalost nema veze sa temom. moj ti je prijedlog da porazgovaraš sa arhitektom jer razmišljaš o rušenju i ponovnom građenju, obloga sreklaža se ne radi na taj način, već izrezivanjem kamenih blokova, postava greda je trenutno inn ali u sistemu tecnaria dakle ne lažne grede. budući da je višestoljetni problem kapilarne vlage, predlažem ti zidanje nove građevine sa oblogom kamenom uz primjenu termizolacijskih prekida
puno sreće
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 14:59   #175
Zahvaljujem na odgovoru kanjar!

Kada kažete kamena obloga to se misli da izgradim zidove sa ciglom a oblozim ju kamenom (nalijepim kamen na ciglu) ??
llepu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 15:58   #176
ne, zazidaj jednu visinu,ubaci eps 5 cm i nastavi graditi kamenom, potrebno je u fugama ostaviti prokrom ankere za spoj sa kamenom (nešto duže zbog dimenzija kamena)
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 16:59   #177
Ne razumijem....

Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
ne, zazidaj jednu visinu (visinu reda kamena??) ,ubaci eps 5 cm (stiropor, ali gdje između čega, kamena i temelja ili?) i nastavi graditi kamenom, potrebno je u fugama ostaviti prokrom ankere za spoj sa kamenom (nešto duže zbog dimenzija kamena) (fugama između kamena za spoj sa čime?)
llepu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 18:13   #178
riječ je u sandwich konstrukciji odnosno iznutra blok opeka a izvana kamen, a unutra sitropor
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 22:12   #179
Hej, pozdrav svima. Frisko sam se prikljucila forumu jer vidim da ovde ima dosta iskusnih ljudi vezano za adaptaciju starih kamenih kuca.
Ja sam uprav u toku tj jos uvik u pripremama i zanima me puno toga.
Moja odluka je da uzmem provjerenu firmu ( odobrenu od ministarstva kulture i konzervatorskog odjela posto mi je kucica pod unescovom zastitom mada nije toliko stara)

Zanima me di kupit prave skure i vrata ( vrata bi tribala bit ne ona drvena skroz ka od konobe nego drvena sa staklom tj pomistrom koja bi se mogla otvoriti i sa kovanim zeljezom ka zastitom ( ono ka prije sta se radilo po dalmaciji)

i jel ima ko preporuku kave skale u bas malom prostoru 4x4,40 koje bi vodile od prizemlja do prvog kata i potkrovlja? znam da su spiralne najbolji izbor jer zauzimaju najmanje mista ali koje , kolike i kakve? mislili smo one od 60cm sirine al su nas prijatelji odgovorili od njih.

lip pozdrav svima
Trogirka45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 00:09   #180
spiralne na tako malom prostoru nisu dobre već kao one koje su naši stari radili, širine 70 cm a 60 cm na zadnjem dilu gdi završavaš sa penjanjem, najbolje uz deblji zid (nosivi) a iskoristiš ono malo prostora ispod skala ormarima stolarija, pogledaj na njuškalu, ima dosta proizvođača stolarije od ariša. nemam ništa protiv da angažiraš provjerenu firmu koja znade i radove u west tehnologiji
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.