Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2009., 16:44   #61
piše:Ovršni prijedlog radi pljenidbe imovine
St-GT is offline  
Old 28.11.2009., 17:38   #62
Quote:
St-GT kaže: Pogledaj post
piše:Ovršni prijedlog radi pljenidbe imovine
E, to sam dobio. Za neplaćeni račun mobilnog operatera iz 2006 godine, Rješenje o ovrsi je izdano 2007, Rješenje mi dostavljeno prije mjesec dana.
Bio sam kod mobilnog operatera, poslali me kod bilježnika, tamo vele, mogu platiti u ratama, ali mi je zbog kamata u interesu što prije podmirit sve. Platio sam glavnicu, troškove bilježnika još ne, a rečeno mi je da ću po plaćanju glavnice dobiti rješenje o tome kolike su kamate za navedeno razdoblje ( nervozno očekujem, kolike li su?) . I tvrde mi da ovrha neće biti pokrenuta
__________________
Audaces fortuna iuvat
soc is offline  
Old 10.02.2010., 18:45   #63
Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Ne znaći da je gotovo, ono 100%, tj.taj konkretni ovršni postupak je zaista gotov, ali postji mogučnost da ovrhovoditelj može ponovno ustati novim prijedlogom za ovrhu....sve ovisi iz kojeg razloga je taj postupak obustavljen...

Naime, npr.kada ovrhovoditelj tijekom postupka odustane od ovrhe tj.povuče prijedlog za ovrhu, sud će donjeti rješenje kojim se obustavlja ovrha i ukidaju sve ovršne radnje (kao ovaj gore slučaj) ; ali to ne prijeći ovrhovoditelju da podnese ponovno novi prijedlog za ovrhu.

Isti slučaj je kada ovrhovoditelj npr. u ostavljenom roku ne uplati predujam za izlazak službene osobe na teren (npr.kod pljenidbe pokretnina) ili sl., pa zbog tog propuštanja sud rješenjem obustavi ovrhu i ukine ovršne radnje...ali opet ovrhovoditelj i tu može ponovno ustati novim prijedlogom za ovrhu...
Piše mi ovako:

I. Odbija se prijedlog ovrhovoditelja za odgodu ovrhe, kao neosnovan.
II. Ovrha se obustavlja po službenoj dužnosti i ukidaju se sve provedene ovršne radnje.

još piše da višekratno podnošenje prijedloga za odgodu ovrhe od strane ovrhovoditelja predstavlja zloupotrebu prava ovrhovoditelja i jer odgode ne vode okončanju postupka nego oduglovačenju istog....
rainx is offline  
Old 15.04.2010., 17:20   #64
Ovršni postupak HT

Danas sam primila pismo iz odvjetničkog ureda u vezi neplaćenog telefonskog računa iz 2005. godine. Prijete se nastavkom ovršnog postupka, a problem je u tome što sam posljednjih nekoliko godina provela u inozemstvu i ne znam što su mi slali dok me nije bilo, odnosno ne znam na jesu li pravovremeno utvrdili to potrazivanje ili je prošlo više od godinu dana od nastanka računa (pismu nije prilozen nikakav dokument, pa ne znam na kakvu ispravu se pozivaju).
Postoji li način da to provjerim?

Bojim se da mi, ako im odgovorim i pozovem se na zastaru, propada mogućnost dogovora o obročnoj otplati duga. Imam li pravo?

Hvala unaprijed!
fangtasia is offline  
Old 19.04.2010., 09:06   #65
E sad šta napraviti....svi kažu plati račun,negomilat će ti se kamate,troškovi i sl....ali, ja sam npr 2007god dobila prijedlog za ovrhu od VIP-a,nisam platila ništa...pa nakon toga od suda prijedlog za ovrhu pa mi doma došla sudska izvršiteljica kao da popiše stvari za ovrhu pa ju ja nisam htjela pustit pa ona meni ali vama će doći policija doma usred noći i tra la la la...ja kežem nek dođu i ja tako pisala žalbu na taj prijedlog...pisala nisam ja to potrošila i svašta...ide,ide...nejde,nejde....i tako meni nakon 5,6mjeseci dođe fino od suda obustava ovrhe jer ovhovoditelj nije u roku dalje tražio ovrhu....jadni valjda imaju toliko toga da se pogube i tako ja ni kune nisam platila...
inesskica is offline  
Old 19.04.2010., 09:27   #66
Quote:
fangtasia kaže: Pogledaj post
Bojim se da mi, ako im odgovorim i pozovem se na zastaru, propada mogućnost dogovora o obročnoj otplati duga. Imam li pravo?
Ne tko ti je to, pobogu, rekao? Javi im se i trazi dokumentaciju, ako je zastara pozivi se na zastaru. Ako nije, probajte se dogovoriti kako ces otplatiti.
Katrin is offline  
Old 19.04.2010., 15:16   #67
Quote:
inesskica kaže: Pogledaj post
E sad šta napraviti....svi kažu plati račun,negomilat će ti se kamate,troškovi i sl....ali, ja sam npr 2007god dobila prijedlog za ovrhu od VIP-a,nisam platila ništa...pa nakon toga od suda prijedlog za ovrhu pa mi doma došla sudska izvršiteljica kao da popiše stvari za ovrhu pa ju ja nisam htjela pustit pa ona meni ali vama će doći policija doma usred noći i tra la la la...ja kežem nek dođu i ja tako pisala žalbu na taj prijedlog...pisala nisam ja to potrošila i svašta...ide,ide...nejde,nejde....i tako meni nakon 5,6mjeseci dođe fino od suda obustava ovrhe jer ovhovoditelj nije u roku dalje tražio ovrhu....jadni valjda imaju toliko toga da se pogube i tako ja ni kune nisam platila...
Ne znaći da nećete ništa platiti.

Ako je već bila pokušana pljenidba pokretnina, znaći da je rješenje o ovrsi postalo pravomoćno i ovrhovoditelj ima 10.godina da nastavi sa postupkom ovrhe temeljem toga rješenja. I pritom ne mora ići ponovno na vaše pokretnine, već može promjeniti sredstvo ovrhe, na npr.plaću, sredstav na vašim računima, automobil i sl.

Dakle, to što je taj postupak obustavljen, ne prijeći da se pokrene novi. I ne do zastare neće doći. A vama cijelo vrijeme teku zatezne kamate.
File is offline  
Old 19.04.2010., 22:08   #68
pomoc

rijec je o tome da nam je na kucnu adresu stigla koverta( koju mama nikako nije smjela potpisati) u kojoj je pisalo ovrha nad nad mojom sestrom zbog ne placanja racuna u t-mobile. Odjavljena je vec 3 godine s ove adrese te zivi na drugom mjestu na koju su joj stizala upozorenja,međutim ona ih je samo bacala(ocito da nije htjela platiti),ali posto je prethodno bila prijavljena ovjde,stiglo je i tu..Na to se moze uloziti zalba u roku 8 dana inace ce doci do pljenidbe imovine.Moji roditelji su starije osobe te su se toga uplasile i neznaju sta da naprave.. nisam bas najzornije objasnio al mislim da cete znati o cem se radi..Hvala!
__________________
www.getalife.com---->visit us xD
tiiho is offline  
Old 20.04.2010., 09:55   #69
Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Ne znaći da nećete ništa platiti.

Ako je već bila pokušana pljenidba pokretnina, znaći da je rješenje o ovrsi postalo pravomoćno i ovrhovoditelj ima 10.godina da nastavi sa postupkom ovrhe temeljem toga rješenja. I pritom ne mora ići ponovno na vaše pokretnine, već može promjeniti sredstvo ovrhe, na npr.plaću, sredstav na vašim računima, automobil i sl.

Dakle, to što je taj postupak obustavljen, ne prijeći da se pokrene novi. I ne do zastare neće doći. A vama cijelo vrijeme teku zatezne kamate.
Krivo sam se izrazila....nije bila pljenidba pokretnina nego je sudska djelatnica,šta god,došla na vrata i dostavila mi papir na kojem je pisalo da ukoliko u roku od 15 dana ne podmirim dug da onda ide pljenidba i dali ona može ući u stan da popiše stvari na šta sam ja rekla da nemože...pa mi je rekla ako ne podmirim u roku 15 dana dug da mi dolazi doma policija,bravari,čudesa...ja ništa nisam platila,nego pisala žalbu na taj papir i za 3,4 mjeseca došla od suda obustava ovrhe...nije pisalo da se ovrha obustavlja jer se nemogu naplatit,nemaju kaj uzet i to...nego zato jer ovrhovoditelj nije u roku podnio zahtjev za nastavak ovrhe!
inesskica is offline  
Old 20.04.2010., 10:01   #70
Quote:
tiiho kaže: Pogledaj post
rijec je o tome da nam je na kucnu adresu stigla koverta( koju mama nikako nije smjela potpisati) u kojoj je pisalo ovrha nad nad mojom sestrom zbog ne placanja racuna u t-mobile........
pa to je ovrha protiv tvoje sestre, a ne tvojih roditelja...kratko i jasno...nemaju razloga za brigu...

prema ovome što si napisao ovrha je određena općenito na imovini tvoje sestre (ne tvojih roditelja!), a to ti u prijevodu znači da ih zanima ili plaća tvoje sestre ili eventualno račun (ako je npr. obrtnica...)...

prigovor na rješenje može uložiti tvoja sestra...
__________________
Devils Advocate

Zadnje uređivanje File : 20.04.2010. at 17:22.
sasa80 is offline  
Old 20.04.2010., 17:27   #71
Quote:
inesskica kaže: Pogledaj post
Krivo sam se izrazila....nije bila pljenidba pokretnina nego je sudska djelatnica,šta god,došla na vrata i dostavila mi papir.. ...

nije pisalo da se ovrha obustavlja jer se nemogu naplatit,nemaju kaj uzet i to...nego zato jer ovrhovoditelj nije u roku podnio zahtjev za nastavak ovrhe!
Svejedno, sve što sam napisao stoji.

Ako je ovrhovoditelj trebao tražiti nastavak postupka, a nije ga tražio, to znaći da je rješenje o ovrsi prije toga postalo pravomoćno, a to opet znaći da se može temeljem toga pravomoćnog rješenja ponovno nastaviti s ovrhom, u roku 10.godina od njegove pravomočnosti, kad god to hoće ovrhovoditelj, a vama teku kamate, cijelo to vrijeme, jer vaš dug nije nestao, nego je samo potvrđen pravomoćnim rješenjem o ovrsi, i laički rečeno vašem dugu je "produljen rok trajanja".
File is offline  
Old 21.04.2010., 10:18   #72
Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Svejedno, sve što sam napisao stoji.

Ako je ovrhovoditelj trebao tražiti nastavak postupka, a nije ga tražio, to znaći da je rješenje o ovrsi prije toga postalo pravomoćno, a to opet znaći da se može temeljem toga pravomoćnog rješenja ponovno nastaviti s ovrhom, u roku 10.godina od njegove pravomočnosti, kad god to hoće ovrhovoditelj, a vama teku kamate, cijelo to vrijeme, jer vaš dug nije nestao, nego je samo potvrđen pravomoćnim rješenjem o ovrsi, i laički rečeno vašem dugu je "produljen rok trajanja".
Ok...zašto onda ja nisam dobila to rješenje o pravomoćnosti ovrhe?,jedini papir sa suda je taj o obustavi i zašto je meni ta sudska dostavljačica rekla da idem kod odvjetnika se dogovoriti za obročno plaćanje,ako je rješenje pravomoćno onda nema više dogovora sa odvjetnikom!
inesskica is offline  
Old 21.04.2010., 10:33   #73
Mogli ste dobiti samo rješenje o ovrsi (od javnog bilježnika), a ne postoji rješenje o pravomoćnosti ovrhe, jer istekom roka za prigovor, rješenje o ovrsi automatski postaje pravomoćno, i o tome se ne donosi novo rješenje.

Mjesta za dogovor sa ovrhovoditeljem uvijek ima, bez obzira na stadij postupka, zato vas je sudska ovršiteljica dobro uputila na dogovor oko obročne otplate.
File is offline  
Old 25.04.2010., 16:31   #74
Ovrha t-coma

Dobio sam od javnog bilježnika odluku za ovhu u korist t-coma, što će biti ako ne platim, s obzirom da nemam plaću i da mi nemaju što uzeti?
yamabushi is offline  
Old 25.04.2010., 16:34   #75
ako nemas nikakvih primanja niti posjedujes ista (auto, stan, kuca, vikendica, bicikl, motor, palice za golf i sl)...
pa zatvor
Rebbit is offline  
Old 25.04.2010., 16:44   #76
Quote:
Rebbit kaže: Pogledaj post
ako nemas nikakvih primanja niti posjedujes ista (auto, stan, kuca, vikendica, bicikl, motor, palice za golf i sl)...
pa zatvor
Ne pišite gluposti.
Nemože se dug u ovrsi vratiti zatvorskom kaznom.
File is offline  
Old 25.04.2010., 16:49   #77
Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Ne pišite gluposti.
Nemože se dug u ovrsi vratiti zatvorskom kaznom.
m znam, samo zahebavam..

sjest ce mu na račun od banke i prve pare sto dobije ce mu odma oni skinit ak se ne varam..
Rebbit is offline  
Old 25.04.2010., 17:22   #78
Quote:
dancika kaže: Pogledaj post
gle..nije problem u tome sto sam to morala platiti sa uvecanim troskovima... jesam sama sam si kriva sto nisam na vrijeme platila racun, ali tko tu garantira da se ne mulja sa datumina, Pa sto sudu treba 11 mj ili jos gore 8,5 godina da posalje donesenu ovrhu, a sto se tice kamata meni su zaracunali kamatu na kamatu ( sto je protuzakonito ) i provnstveno sam o tome pislala u prigovoru, ovo vezano za datum je bilo usputno na kraju navedeno..
Kamata je godišnja i iznosi 14-17%. Nije kamata na kamatu.
S datumima muljaju obrtići, ne telekomunikacijske tvrtke.

Da si do roka dospijeća plaćanja računa znala da ga ne možeš podmiriti, mogla si dogovoriti OBROČNO plaćanje, time i odgodu.

Znam iz 1. ruke..

Quote:
lolita21 kaže: Pogledaj post
dakle, situacija: račun za 8. mjesec i 9. mjesec ove godine nije plaćen,a za 10. će sutra biti uplaćen...sad mene zanima,pošto mi treba koja 2 tjedna da skupim novce za ova dva druga računa,jel moguće da mi u T-mobileu pokrenu kakav ovršni prijedlog ili nešto slično u tom vremenskom razdoblju?

Hvala
Plati prvo najstarije račune....
__________________
الوعد هو سحابة ؛ والوفاء هو المطر

Zadnje uređivanje File : 25.04.2010. at 17:32. Reason: spajanje postova
Vergißmeinnicht is offline  
Old 25.04.2010., 18:25   #79
Quote:
Rebbit kaže: Pogledaj post
m znam, samo zahebavam..

sjest ce mu na račun od banke i prve pare sto dobije ce mu odma oni skinit ak se ne varam..
A ako nema računa na kojega mogu sjesti?
Što bi bilo da nisam potpisao rješenje o ovrsi od bilježnika? Onda bi išlo na ploču od suda?
yamabushi is offline  
Old 25.04.2010., 18:27   #80
Imas sve odgovore u postovima iznad
Katrin is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.