Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2009., 13:20   #81
Cool

Pozdrav ekipa,

i ja tražim građevinski kontejner, nije važno da je u jako dobrom stanju, trebao bi mi kao spremište za stvari.....na jednom mjestu koje je udaljeno od kuće......ne trebaju mi nikakvi priključci niti išta takvoga, samo goli zidovi......jedino mi je bitno da je cijel sa svih strana!!!!!
Pliz ako netko zna neka se javi......
...i naravno da cijena nije visoka.......


ninaninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 15:39   #82
Kontejner-kuće

Bok svima!

Bas me zanima da li netko od vas zna za kontejner kuce? Planiram gradnju kuce u sljedecih par godina i vec sam poceo gledati montazne gradnje, klasicne itd.. Naime naiso sam na jednu stranicu nedavno: http://logicalhomes.com . Radi se o gradnji kuce u brodskim kontejnerima.
Da li je netko to vidio uzivo? Sto mislite o tome? Ako netko strucni zna neke informacije, bio bi jako zahvalan! Da li treba gradevinska/lokacijska dozvola? Kako se rjesava pitanje obskrbe struje, plina i vode. Zivio sam vani dugi niz godina i znam da toga ima npr u francuskoj, ali cini mi se da malo kasnimo sto se tice trendova gradnje.
Eto javite ako sta znate

Hvala unaprijed!

Pozdrav!

Dani
danida106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 16:21   #83
Treba ti naravno sad za bilo kakav objekt dozvola. Ako će biti sklepana šupa od dasaka mora biti ucrtana i zavedena. A komunalije onda uvodiš po redovnoj proceduri kao i za svaku kuću.
Ne znam zašto te privlači ova ideja osim ako već nemaš vlastiti kontejner pa ne znaš kako ga upotrebiti? Kontejner košta i obična je hrpa lima upitne kvalitete stanovanja, a puno jeftinije izađe da sam sklepaš sličnu konstrukciju.
upit_nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 21:09   #84
danas sam dosta gledao na netu o kućama i zgradama napravljenim od kontenera...
zagooglaj container home i pojavit će ti se masa dobrih linkova, većina iz amerike...
ima nevjerojatnih rješenje...
ja razmišljam o fotografskom studiju za koji bi trebao barem dva ogromna kontenera, a možda i više...
JackCarter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 02:03   #85
Cula sam da mora biti plac preko 400m.q, ako se hoce graditi na otoku Viru.
Onda bi takav kontejner bio odlicna alternativa ako je plac manji od toga. Tko ima iskustva s'ovim?
unaprijed hvala na odgovoru.
Lijep pozdrav
ornit
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 11:04   #86
pozdrav
trazim onaj limeni brodski kontenjer od 12m, a moze i 6m, mogu samo okviri, nemora bit u bajnom stanju ali da cijena odgovara stanju.
moze i sms 091 2546 286
icq is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 13:37   #87
I ja sam razmišljao o gradnji kuće za 2 godine.Uspio sam se dogovoriti sa familijom da pokušamo napraviti kuću od kontenjera.Trenutno na netu tražim različite dizajne.Smatram da će nas puno jeftinije doći takva kuća nego da se opredjelimo za klasičnu gradnju.Uz deco kamen koji bi koristio kao "fasadu" za kontenjere,smatram da bi mi bila dovoljna 4 kontenjera za kuću.
Na netu sam našao da lik prodaje kontenjere od po 24 m2.Takva 4 su dovoljna za kuću.2 kontenjera dole i 2 na njih gore.Naravno da će ljudi biti skeptični ali samo zato jer nemaju pojma kakve su mogućnosti takvog doma.
Romeo Paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 14:49   #88
Tehnix kontejneri
Iako mislim da je jeftinije kupiti panele, dati napraviti okvire i slagati
Ako improviziraš neke kotače možda ne trebaju te silne dozvole!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 23:28   #89
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Tehnix kontejneri
Iako mislim da je jeftinije kupiti panele, dati napraviti okvire i slagati
Ako improviziraš neke kotače možda ne trebaju te silne dozvole!
Naišao sam neki dan na njihovu stranicu i malo mi je čudno što nisu stavili cjenik na svoju ponudu.
Kakve panele si imao/la na pameti?
Da se zavare željezni okviri i onda da se ubace paneli?Možeš malo pojasniti?
Zanima me sve kaj je jeftino i praktično.
Romeo Paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 00:06   #90
fora mi je to za neke urede..za studio..trgovinu..salon... ali za kuću sad sam malo googlala jer nisam nikada čula za takve kuće..i nekako mi je čudno
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 06:42   #91
Quote:
danida106 kaže: Pogledaj post
Bok svima!

Bas me zanima da li netko od vas zna za kontejner kuce? Planiram gradnju kuce u sljedecih par godina i vec sam poceo gledati montazne gradnje, klasicne itd.. Naime naiso sam na jednu stranicu nedavno: http://logicalhomes.com . Radi se o gradnji kuce u brodskim kontejnerima.
Da li je netko to vidio uzivo? Sto mislite o tome? Ako netko strucni zna neke informacije, bio bi jako zahvalan! Da li treba gradevinska/lokacijska dozvola? Kako se rjesava pitanje obskrbe struje, plina i vode. Zivio sam vani dugi niz godina i znam da toga ima npr u francuskoj, ali cini mi se da malo kasnimo sto se tice trendova gradnje.
Eto javite ako sta znate
U tome nevidim baš nikakvu prednost...možda nisam dovoljno upućen, ali prednosti nema, teško da si možeš sam napraviti raspored prostorija, s tankim zidovima statički neće zadovoljiti, ako su metalnni zidovi onda češ imati problem sa zvučnom izolacijom, a sa toplinskom da ne govorim. Hladna kuća koja je kao na slici za more i više vikendicu. PO zimi u našim krajevima teško da češ moći ugrijati taj prostor. Možda je prednost neka brzina, dovezu montiraju, ali mislim da to nije toliko bitno kad čovjek gradi, dali će useliti za 5 mjeseci ili 1.
Znaš li možda neku cijenu toga? čiji su temelji i sl...

Dozvole naravno trebaš kao i za svaku kuću.
Ne bih se složio baš da kasnimo u trendovima gradnje, već jednostavno ima stvari koje opženito na građevinskom tržištu prođu, tj struka ih prihvati a neke ne. Više kasnimo u nekoj tehnologiji, primjeni alata, strojeva, rada...u materijalima i izvedbi smo tu negdje...

Nedavno se pojavilo još nešto slično, bilo je i denvnim novinama. Nije baš za stanovanje, više sobe zasebno kao hotelske i sl.

http://movingrooms.eu/


Šta god odlučiš sretno...
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 19:34   #92
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
U tome nevidim baš nikakvu prednost.. s tankim zidovima statički neće zadovoljiti, ako su metalnni zidovi onda češ imati problem sa zvučnom izolacijom, a sa toplinskom da ne govorim..
Ovdje ne pričamo o TRANSPORTNIM kontejnerima
Otiđi negdje na gradilište pa vidi radne kontejnere (kancelarije, sanitarne), čak poslagane na kat
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 19:55   #93
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ovdje ne pričamo o TRANSPORTNIM kontejnerima
Otiđi negdje na gradilište pa vidi radne kontejnere (kancelarije, sanitarne), čak poslagane na kat
Je, i kolka im je izolacija?
naprimjer u usporedbi sa "montažnim" kućama"?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 19:58   #94
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ovdje ne pričamo o TRANSPORTNIM kontejnerima
Otiđi negdje na gradilište pa vidi radne kontejnere (kancelarije, sanitarne), čak poslagane na kat
ma da...dobro da si mi rekao....vidio sam o čemu pričamo...

a i sumnjam da ih proizvodiš na jestu ili..moraju se dovesti nekako i slagati? ili se donesi stranice pa sklope na graidlištu....

Zadnje uređivanje marion56 : 10.02.2011. at 20:55.
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 20:15   #95
http://green.yahoo.com/blog/daily_gr...er-houses.html

Našao sam neki link o tim kućama. Za jednu ima čak i navedena cijena. Kuća je veličine 2000 stopa kvadratnih i košta 184000 dolara. To je oko 100 kvadrata i 999120 kn. Neznam baš koliko je to isplativo, ipak i za takvu kuću treba zemljište koje također košta. Mislim svaka čast, lijepo izgleda na slici. Ali živjeti u kući od željeza, pa to po ljeti ima da se kuhaš unutra a zimi smrzavaš. Ok grijanje i klima su tu ali opet željezo je željezo. Uglavnom nebi se nikad odlučio živjeti u takvoj kući, možda za neku vikendicu i sl.
black steal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 18:33   #96
Quote:
black steal kaže: Pogledaj post
....Ali živjeti u kući od željeza, pa to po ljeti ima da se kuhaš unutra a zimi smrzavaš.... .
Takvi kontejneri imaju lim izvana pa izolaciju i unutarnje stranice slične našem laminatu.
I nema niti kuhanja niti smrzavanja!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 15:45   #97
black steal,
1350€/m2 ?
pa za te pare sagradiš super-extra opremljenu običnu kuću
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 18:54   #98
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
black steal,
1350€/m2 ?
pa za te pare sagradiš super-extra opremljenu običnu kuću
Pa nije baš tak! Standardni kontejner bez namještaja - useljiv do 30k kuna (ovisi o broju prozora, vrata ...).
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 19:02   #99
http://www.jedinstvo.com/
__________________
bracek
bracek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 18:24   #100
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
black steal,
1350€/m2 ?
pa za te pare sagradiš super-extra opremljenu običnu kuću

Pa znam, za te pare se napravi odlična kuća. Al ko što vidiš takva je cijena navedena, i moje mišljenje je da je to preskupo.
black steal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.