Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2009., 10:38   #1
Putovanje na posao

pozz svima....

Imam pitanje za ekipu koja putuje u zagreb na posao....

naime bolja polovica i ja razmisljamo o kupovini kuće 7 km od Velike Gorice....kućica nam je krasna i ideja života van grada nam je skroz napeta....hmmm jedini problem je što sam ja poslom vezana za centar Zagreba...
e sad...malo sam se raspitivala...većinom ljuti kažu da je cca 1h putovanje...i to mi je ok...ali opcija da je to 1,5 i više h mi je malo teža
jer ono 9-10h na poslu + 3h puta....privatni život 0 bodova

e sad...opcije su mi sljedeće....imam auto idem do gorice na brzu liniju....ili ići u mraclin na vlak ( do vlaka autom)
meni se čini da su to jedine dvije opcije...i nekom logikom sam ja došla na 1h...autom u centar u špici-hmmm....ne hvala...a i parking je problem.
ako tko još ima kakvu opciju-SUPER

pa tako u stvari htjela bi iskustva ljudi koji žive bas na tom potezu ili znaju nekoga tko putuje...čisto da znam...to će uvelike odlučiti o kupovini kuće....

hvala svima na eventualnom komentaru....
grgamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 11:58   #2
ne bi trebalo biti putovanje preko 1h
najbolje da probaš na primjeru: prespavaj jednu noć tamo, pa ujutro vidi koliko ti treba za doći na posao, pa procijeni da li ti je to prihvatljivo
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 12:57   #3
pa da i ja sam si mislila to napraviti....
ali cisto da cujem iskustva ljudi koji putuju od tamo...jer su me počeli plašiti, tipa na sisačku sa sporedne ne možeš ni ući i takve priče....
grgamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 13:01   #4
Ako radiš u centru, onda ti je definitivno najbolje do Mraclina pa na vlak, koji ide svaki sat i za dvadesetak minuta si u centru Zagreba.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 13:26   #5
vlak ti je definitivno najbolje rješenje, ako možeš uskladiti vozni red i svoje radno vrijeme, brzoj liniji u jutarnjoj špici treba do Kolodvora 45 minuta u najboljem slučaju (ulazak u brzu na stanici kod Kolodvorske), to su moja iskustva.
cicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 13:33   #6
pa da i meni se čini da je vlak ok.. još da je malo češće
ali kakva je situacija za doći do vlaka? jer dolazim iz smjera Donjeg podotčja (tamo je kućica)
i da koliliko je vama koji putujete to dramatično - nisam neki razmaženi tip i živjela sam u prečkom, do centra u špici sam navikla na 1h putovanja...
to putovanje mi je još jedina briga
ako to iskombiniram nekako prihvatljivo-dolazim u turopoljski kraj

hvala na odgovorima, samo dajte još
grgamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 13:39   #7
pa da i meni se čini da je vlak ok.. još da je malo češće
ali kakva je situacija za doći do vlaka? jer dolazim iz smjera Donjeg podotčja (tamo je kućica)
i da koliliko je vama koji putujete to dramatično - nisam neki razmaženi tip i živjela sam u prečkom, do centra u špici sam navikla na 1h putovanja...
to putovanje mi je još jedina briga
ako to iskombiniram nekako prihvatljivo-dolazim u turopoljski kraj

hvala na odgovorima, samo dajte još
grgamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 13:43   #8
Quote:
grgamara kaže: Pogledaj post
živjela sam u prečkom, do centra u špici sam navikla na 1h putovanja...
to putovanje mi je još jedina briga
ako to iskombiniram nekako prihvatljivo-dolazim u turopoljski kraj
usporedbe radi
ja putujem iz rudeša u strogi centar na posao
moja kolegica dolazi iz centra gorice
obje autima
u špici njoj u pravilu treba manje vremena
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 14:03   #9
isuse di si ti od gorice

svaka vam čast ako vam je super odande putovati na posao u zagreb svaki dan

preposruka
- dobro pogledaj vozne redove buseva i vlakova (busevi su nedjeljom vrlo rijetki ako se dobro sjećam)
- više od jednom se vozi svakom od trasa na posao i to iza 1. 9. (jesi li sigurna da ćeš imat mjesta u brzoj liniji, nekad vozač niti ne stane jer je pun dupkom), parking u gorici ili mraclinu na željezničkoj
- koliko je daleko prva škola (osnovna je tamo kod crkve jel?) slobodne aktivnosti za klince? dom zdravlja? veliki dućan?


sretno
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 14:16   #10
ok...za vlak sam vidjela da ide svakih 1h i relativno mi pašu ili ću dolaziti na posao kasnije ili cću dolaziti ranije to i nije dramatično....kao imam klizno radno vrijeme od pola 8-do pola 9....a vlak pokriva to....

busevi su cesti u spici koliko sam skužila iz gorice....i ono ne moram ici na kolodvor navodno mogu i ranije uću u bus,pa ono....

kolodvor u mraclinu doduše nisam vidjela još ali u planu je da vidim dal se ima gdje parkirati.

škola...hmmm...nemam još djece i nemam namjeru iducih par godina,pa...kad to dode cu se brinuti tad...
a to je 7km do gorice...za 10 min si u gorici van špice...jučer bila...

da probat cu iskombinirati da se tamo prespava par noci,pa da pokušavam doci do posla....ali ni to niej bas tako jednostavno,pa zato i tu pitam

s tim da racunam da ce kroz godinu dvije biti manji problem, obilaznica i to....

ajmo dalje komentari
grgamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 14:54   #11
na buseve (tj. vozni red) sam mislila na one iz kuča/vukovine za goricu, a na guže kad je brza linija u pitanju

mogu sutra pitat dečkovog tatu kako je s brzom u špici, u moje vrieme u bus nisi mogao ako nisi ulazio na prvoj ili drugoj stanici
znam da jedna djevojka koja radi s dečkovim tatom u zagrebu a živi u podotočju nedjeljom ima problema s dolakom doma jer bus u gorici čeka i više od sata
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 15:15   #12
super...ajde se pliz raspitaj...

ja radim pon-pet, pa mi vikend nije problem...definitvno cemo uzeti drugi auto,pa...mobilna sam...problem je samo špica za posao....

i ako ti nije problem da se raspitas koliko ujutro treba recimo od podotočja do vlaka ili do busa u gorici , s autom

Hvalaaaaaaaaa
grgamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 12:36   #13
Quote:
grgamara kaže: Pogledaj post
super...ajde se pliz raspitaj...

ja radim pon-pet, pa mi vikend nije problem...definitvno cemo uzeti drugi auto,pa...mobilna sam...problem je samo špica za posao....

i ako ti nije problem da se raspitas koliko ujutro treba recimo od podotočja do vlaka ili do busa u gorici , s autom

Hvalaaaaaaaaa
Ja putujem iz tog smjera već godinama (od srednje škole) pa poznajem dosta situaciju.

(*) Vlak je najbrža i najjednostavnija opcija jer se možeš dosta pouzdati u vozni red. Jedino zna zimi, kad je veći snijeg ili jako hladno, kasniti. Od Mraclina do Glavnog kolodvora ti treba 20-25 min.

(*) Točnost autobusa ti jako ovisi o prometu, a dok ne naprave obilaznicu još uvijek su dosta česte gužve na ulazu i kroz Goricu. Otvaranje Domovinskog mosta dosta je rasteretilo ulaz u Goricu.

(*) Ukoliko radiš negdje blizu Radniče/Heinzlove razmisli i o opciji da ideš autom u Zagreb. Od Podotočja si na Radničkoj za cca. 15min. Cesta kroz sela iza Gorice je popravljena prije cca. godinu dana i nema većih gužvi.

Nedaj se obeshrabriti ako vam se kuća sviđa, s vremenom će se i taj kraj bolje povezati (autocesta/obilaznica do Buzina i Kosnice, govori se i o nekom metrou VG-ZG, ...). Osnovnu školu imaš u Vukovini, srednju i Veleučilište u Gorici, imaš nekoliko Mercatora u Vukovini i Čiču, a za veće kupovine Kaufland u VG, Dom zdravlja u Gorici, nogometne klubove u svakom selu

Sretno!
__________________
... i ja nešto gradim!
davor_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 12:43   #14
Quote:
grgamara kaže: Pogledaj post
super...ajde se pliz raspitaj...

...
i ako ti nije problem da se raspitas koliko ujutro treba recimo od podotočja do vlaka ili do busa u gorici , s autom

Hvalaaaaaaaaa
... zaboravio sam ti odgovoriti na ova pitanja.

Od Podotočja do vlaka u Mraclinu ti treba cca.7-8min. za parking ne bi trebalo biti problema, nema naplate, a i uvijek se nađe neka hladovina

Na vlak u Goricu ti se ne isplati ići jer potrošiš dosta vremena, a i gužva je na cesti u tom smjeru.
Do busa u Gorici ti treba cca. 10 min. ako nema gužve, a osim toga teže je naći parking koji se ne plaća (eventualno u nekoj zavučenoj ulici kraj kolodvora). Bolja je opcija ići autobusom od Vukovine do Gorice samo trebaš provjeriti kako ti se poklapaju veze jer u Gorici moraš presjedati za ZG.
__________________
... i ja nešto gradim!
davor_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 20:07   #15
Ja zivim u Kutini i radim u Zg. Imam 70km autom po smjeru do posla.
Izlazak iz svog stana - ulazak u firmu 45-50min. Ne vozim brze od 110km/h.
Kad su guzve onda mi treba 60min. Radim od 08-16 ali sam dolazim pola sata ranije jer je promet tada slabiji i odlazim u 15:40 jer isto jos nema guzve.
Prilagodio sam se.

I tako vec 2 gd. Navikao sam putovati, u svom gradu imam sve sto mi treba i
zadovoljan sam ovako kako zivim.
66ind is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 08:21   #16
evo me

nisam imala pristup netu preko vikenda

hvala na odgovorima....sve smo blize odluci da se bacimo grlom u jagode...ako previše razmisljam o tom putu nikad se necu odlučiti maknuti iz podstanarstva u centru

ma ne brinu mene dućani i te gluposti...to se i tako obavi u tjednim špecerajima i gotovo....brine me jedino taj puuut...ali...stisnuti zube i bok

još iskustva ce pomoći, pogotovo tipa davora sk
grgamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 08:43   #17
prije nego kaj kupite kuću neznam zakaj ste zapeli za veliku goricu odnosno
okolicu jer po meni Zaprešić i okolica imaju X puta bolju povezanost s Zagrebom. vlak vozi svakih pola sata, za 25min na gl. kolodvoru itd... HŽ, ZET
pa da pogledate kuće na ovom području ? po meni daleko bolja opcija.
za 35min si u centru , bolje nego se voziti 1h... još ktome vlak vozi puno češće.
odnosno dali ste gledali možda ?

sretno

Zadnje uređivanje BundyBoy : 17.08.2009. at 08:49.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 08:58   #18
hmmm...da je smjer prema Zaprešiću bolji što se povezanosti tiče ali tamo su i cijene kuća narasle....i već je dosta napučeno,pa...
grgamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 09:30   #19
evo, pričala s dečkovim tatom

kaže da je brza linija sad malo manje gužvasta nego prije nekoliko godina

jedino ne vozi vikendom i izvan špice
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 09:37   #20
super...Hvala ti

Da ja se raspitujem i okolo po firmi ...kažu da niej baš jako dramatično
grgamara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.