Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2015., 11:30   #461
Pozdrav,

nije mi se dalo sve citati... pa neznam da li je netko vec spomenu ili ne, no evo:

Imam NEATO VX Signature PRO. Uzeo sam ga preko comtech.de prije cca godinu dana i mogu reci da je izvrstan. Po mnogočemu je bolji od roombinih modela što se tiče snage i temeljitosti.
Ne zuji okolo po sobi u kojekakvim smjerovima nego ide red po red uzduz cijelog zida.

Ako razmisljate o kupnji (sto svakako preporucam) ovaj model mogu toplo preporuciti!

Pozdrav!
sina-k is offline  
Old 11.01.2016., 11:34   #462
Scooba? 450 konkretno

Kakva su iskustva, jel to zbilja pere?
lukarak is offline  
Old 11.01.2016., 12:57   #463
Ja imam Rovus BluePower, ovoga:



Ne znam kakvi su vrhunski usisavači toga tipa, ali ovaj me baš i nije oduševio. Možda je problem u meni, jer sam malo opsjednuta kvalitetom čiščenja i volim kad je sve ono baš squeaky clean... još po ravnoj površini kako tako, ali tepih baš i ne usisava kako treba. Istina je da imamo dvije mačke + dva teenagera + malca od godine i pol, tako da je za sve počistit potrebna malo teža artiljerija.
__________________
Carpe noctem.
Ainu is offline  
Old 11.01.2016., 21:27   #464
Quote:
Ainu kaže: Pogledaj post
Ja imam Rovus BluePower, ovoga:



Ne znam kakvi su vrhunski usisavači toga tipa, ali ovaj me baš i nije oduševio. Možda je problem u meni, jer sam malo opsjednuta kvalitetom čiščenja i volim kad je sve ono baš squeaky clean... još po ravnoj površini kako tako, ali tepih baš i ne usisava kako treba. Istina je da imamo dvije mačke + dva teenagera + malca od godine i pol, tako da je za sve počistit potrebna malo teža artiljerija.
Koliko si platila navedeni uređaj?
badjo53nja is offline  
Old 12.01.2016., 07:19   #465
Quote:
badjo53nja kaže: Pogledaj post
Koliko si platila navedeni uređaj?
Bio je 130 EUR (to je s 50% popusta na cijenu, unovčili smo nekakve točke u slovenskom Mercatoru).
__________________
Carpe noctem.
Ainu is offline  
Old 14.01.2016., 17:52   #466
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Scooba? 450 konkretno

Kakva su iskustva, jel to zbilja pere?
Evo mi je uzeli baš prije Božića i zadovoljni smo. Uparili smo je s novim 980 iRobotom (USA import) i kombinacija je vrhunska šta da kažem. Mada imamo velike površine i bilo bi mi draže da je Scooba sposobna očistiti i malo više od tih deklariranih kvadrata ali šta je tu je. Puštamo je više puta u danu da obavi posao ali sve u svemu smo prezadovoljni.

o novome 980 modelu da ne govorim. Kad je baterija prazna, sam ode do baze, napuni se i kreće dalje sa radom, tako da donjih 100 kvadrata koje imamo očisti skroz bez našeg uplitanja u njegov posao zbog open space prostora. Skroz novi sustav navigacije putem kamere mapira prostor i sukladno tome se kreće. Kontroliramo ga preko aplikacije na iphoneu. Zgodno je što se može uključiti npr. dok smo na poslu i kući se vraćamo već na usisane površine. Perfekcija. Jedino se mačke malo bune oko novih robota.
M@tthew is offline  
Old 08.02.2016., 21:41   #467
Pozdrav, molim preporuku trgovine za kupovinu sencora9031, naravno, najpovoljniju.
davor33333 is offline  
Old 17.02.2016., 16:48   #468
Pozz.

Da li je netko mijenjao bateriju na svom Sencor 9031 robotiću? Ako je, kolika je cijena zamjene baterije? Thnx.
Sopor is offline  
Old 17.02.2016., 17:13   #469
To i mene zanima. Koliko ti drzi baterija i koliko je star usisavac?
davor33333 is offline  
Old 24.03.2016., 00:31   #470
Samo da pohvalim Braava 390t (ok, mozda je kriva tema jer nije usisavac ali...). Kupili prosli tjedan, seta svaki dan, zapanjim se koliko se zmaze krpa od "cistog" poda. Nije za posteno pranje, ali za svakodnevno prebrisati - odlicno.
ryell is offline  
Old 21.04.2016., 14:50   #471
Jel mogu ovi napredniji modeli Roombe, tipa 886 ili 980 cistiti komplicirano konfigurirane stanove? Imam oko 85m2 u koje su uspjeli natrpati kuhinju, blagovaonu, dnevni, tri sobe, dva hodnika i dvije kupaone. Ako ostavim svugdje otvorena vrata i postavim na neke strateske pozicije jos 2 svjetionika, hoce li se robotic snaci ili ce zaglavit negdje i odustat? Glupo mi je investirati tolike pare ako on radi samo u jednostavnim "open-space" prostorima, a jos gluplje mi je davat tolike pare da ga rucno selim iz prostorije u prostoriju... toliko vremena mi onda oduzme i da sama usisam (a poanta bi bila da on sve sam odradi dok smo mi na poslu)
Lei is offline  
Old 22.04.2016., 14:23   #472
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Jel mogu ovi napredniji modeli Roombe, tipa 886 ili 980 cistiti komplicirano konfigurirane stanove? Imam oko 85m2 u koje su uspjeli natrpati kuhinju, blagovaonu, dnevni, tri sobe, dva hodnika i dvije kupaone. Ako ostavim svugdje otvorena vrata i postavim na neke strateske pozicije jos 2 svjetionika, hoce li se robotic snaci ili ce zaglavit negdje i odustat? Glupo mi je investirati tolike pare ako on radi samo u jednostavnim "open-space" prostorima, a jos gluplje mi je davat tolike pare da ga rucno selim iz prostorije u prostoriju... toliko vremena mi onda oduzme i da sama usisam (a poanta bi bila da on sve sam odradi dok smo mi na poslu)
Model 980 je preporuka za tebe jer ima kameru i sve snimi što prođe, ne može se desiti da mu nešto promakne. Pogledaj si malo na netu o tom model Roomba 980.
badjo53nja is offline  
Old 22.04.2016., 17:03   #473
ja imam 776p verziju i nemam svjetionike, a bazna stanica je u sobi na jednom kraju stana, skrivena iza vrata... roombica fino prođe, 60m2 (2 sobe, boravak, kuhinju i wc i kupaonu) i vrati se nazad na baznu stanicu. zna se spetljati kad ju ručno premjestim, ali kad ju ostavim da radi dok nas nema doma uvijek ju nađem na baznoj stanici nakon što počisti (jedino mi se par puta nasukala na nešto il zapetljala u igračke pa se ugasila).
shelby-eleanor is offline  
Old 24.04.2016., 00:57   #474
880 i bez svjetionika (imam ih, ali ne koristim) prodje citav stan od 80m2 s prilicno zeznutim rasporedom. Nekad se dogodi da u jednom naletu (ciklusu ciscenja) ne ode u spavacu koja je iza tri ugla i najudaljenija od baze, ali u iducem ode a meni ne mora bas svaki dan svaka prostorija biti posaugana. Poanta i je u redovnom ciscenju tj odrzavanju, svaki dan.

Zaglaviti i odustati moze jedino kad se negdje "nasuče" pa se nemre izvuci, ili se zapetlja, ili zapne za djecju igracku (sad nagadjam obzirom na broj soba, jasno).
Obzirom da je 980 skroz novi model s jos par bugova koji su u postupku rjesavanja jer svi apdejtovi firmwarea idu preko interneta automatski, i obzirom na totalno divljacku cijenu kod nas u hr, ja jos - ne bih. Ima dosta iskustava na netu, proguglaj na engleskom malo.

Serija 800 i 900 su razlicite u smislu da 900 (zasad samo model 980) tezi potpunoj automatizaciji, dakle osim kamere za orijentaciju i navigaciju ima jos i opciju da se vrati na punjac kad se isprazni baterija (to rade svi modeli od serije 500 nadalje) pa kad se napuni, ide dalje i sama nastavi gdje je stala (980 je jedini model koji to radi). Plus kaj ima i WiFi funkcionalnost dakle iz aplikacije na mobu kontroliras robota preko neta, gdje god da se nalazis.
Doduse, to se moze nesluzbeno naknadno ugraditi i u druge modele kad istekne garancija, jasno.
980 je i nesto bolji na tepisima, iako im i 880 posauga dusu.

Evo jedan korektan review s dosta linkova: http://www.allhomerobotics.com/new-r...-best-one-yet/

I jos jedan kojeg vrijedi procitati: http://www.cnet.com/products/irobot-roomba-980/

Zadnje uređivanje ryell : 24.04.2016. at 01:12.
ryell is offline  
Old 24.04.2016., 14:41   #475
hvala svima. meni se isto cini da je suludo davati toliko vise novaca za 980 ako i ovi 8xx modeli mogu obavit posao. Spajanje na WiFi i kontroliranje online mozda je fora, al nista dalje od toga. Ako ima varijantu da se sam pokrene u odredjeno doba (a ima) meni se to cini sasvim dovoljno
Lei is offline  
Old 24.04.2016., 16:24   #476
Vecina visih modela svake serije ima scheduler nariktas 7 dana kak hoces. Za vise ciscenja, fora je: upalis ga rucno kad izlazis iz kuce, a na rasporedu namjestis da ocisti nesto kasnije. Npr upalis ga rucno ujutro u 8 kad izlazis iz kuce, a schedule stavis za 14h pa je u 16h kad se vratis doma sve dvaput posaugano. pod uvjetom da nije nigdje zapeo nego se nakon prve runde ciscenja sam vratio na bazu/punjac.

Realno, serije 600 i 700 isto super ciste (dakle, dobro obave posao). Serija 800 kao i 900 ima drugacije cetke odnosno nema cetke nego valjke - AeroForce - prednost toga je da se dlake stvarno ne zapetljavaju u njih, rjedje se trebaju cistiti itd. dakle manje zezancije s odrzavanjem.
Vecina ih krepa jer su ljudi nemarni pa ili sjebu bateriju jer se ne drze uputa. Ili su lijeni pocistiti robota. Idealno je, za svaki model, nakon svake upotrebe isprazniti posudu i istresti filter, ocistiti cetke i njihove lezajeve...ta procedura ti kad se uvjezbas uzme ravno 2 minute.

Razlika medjusobno u modelima pojedine serije je uglavnom u opremi. Samo za ravnanje, za 45eur se dobije par (dakle, 2 komada) novog virtualnog zida na ebayu, plus dostava. Ja sam nekidan kupila 3 komada, rabljena, bijelih svjetionika od serije 500 za ukupno 20 dolara...medjusobno su kompatibilni svi.
Halo sleeve je samo gumeno "odijelce" za obicni virtualni zid - istu stvar napravis ako zalijepis komad izolirke na obicni virtualni zid pa mu blokiras funkciju zida i ostane samo 'halo' s gornjeg dijela. Cisto da znas kaj ti treba od dodatne opeme pa prema tome izaberes odgovaajuci model.

Dakle, ukratko - ako trazis top model s kamerom i megagenijalno rijesenom navigacijom koji ce sam samcat pocistiti cijelu kucu svaki dan, onda 980 ili neki Neato. Ako trazis nesto manje od toga sto jednako dobro cisti, onda serija 800. Ako trazis dobar robot-usisavac za odrzavanje kojem trebas ocistiti cetke (idealno) nakon svakog sauganja, onda serija 700 pa cak i visi modeli serije 600.
Ima par komada i na njuskalu, a ebay ima ogroman izbor ako kupujes malo rabljen. Ja sam uzela 880 iz UK, star 8 mjeseci, za nesto vise od pola cijene novog 886 kod nas (taj moj 880 ima jedan svjetionik vise u paketu).. Ofkors, tu je uvijek i rizik... u sloveniji su nesto jeftiniji nego kod nas.


Gledam sad na irobot, 866 i 876 razlika je 1000kn.
Razlika je da sa 876 u kutiji dobijes i jedan ekstra filter, kao i virtualni zid/halo (ne svjetionik). 886 ima svjetionik (koji radi i kao zid). 880 kojeg nema u po udi je dolazio s dva svjetionika.
Kao da se netko zajebava s tim cijenama zamjenske filtere inace bez frke kupis na ebayu za djelic cijene koja je kod nas.

Treba provjeriti, ali mislim da sa svjetionicima mogu raditi samo 880 i 886, ostali modeli serije 800 ne mogu...nego samo sa zidovima.
Zid = virtual wall = kaze robotu gdje ne ide
Halo = navlaka za zid, "stiti" kruzno podrucje oko zida gdje robot ne ide (npr usred psecih zdjelica)
Svjetionik = virtual lighthouse = radi i kao zid (vidi gore) i kao svjetionik. Svjetionik znaci da ga stavis kod vrata prostorije, i on ne dozvoljava robotu da ga prodje i ode u drugu sobu dok nije zavrsio s prvom. "Soba" uzmi uvjetno jer to moze znaciti i polovicu stana, ako ga npr stavis u hodnik koji spaja dvije "polovice" stana. Mana svjetionika je sto to znaci da ce cistiti samo cca pola sata po prostoriji, onda prelazi u sljedecu. Pa kolko stigne ocistiti...dobar dio ljudi ih ne koristi, ali dobro je kod zeznutih rasporeda ako hoces biti siguran da ce otici u taj drugi prostor.

Slikica za usporedbu serije 800:
http://megustalaroomba.com/wp-conten...izada-2016.png
'Mando a distancia' je daljinski, ostalo se razumije . Tu se sve fino kuzi, ak trebas prijevod - javi. Daljinski vecina ljudi ne koristi, moj isto stoji u kutiji.

Zadnje uređivanje ryell : 24.04.2016. at 16:57.
ryell is offline  
Old 24.04.2016., 18:07   #477
ryell, jesi isprobala daljinski? ja sam si skinula aplikaciju za mob s kojom preko IR-a mogu djelomično upravljati roombom, al nisam baš sretna s tim... ako na mobu stisnem desno, roomba krene na sekundu desno i onda uspori i stane, jel isto tak s daljinskim, il se nastavi kretati u tom smjeru dok ne stisneš npr. lijevo? jel možeš to isprobati please? imam zbrčkan raspored stana pa bi ju nekad usmjerila da ide po određenoj liniji, a ne želim iskeširat 300 kn za daljinski ako radi isto kao i aplikacija (malo krene pa stane)...
shelby-eleanor is offline  
Old 24.04.2016., 19:31   #478
Pretpostavljam da imaš neki android i na njemu touchsquid? ako da, to radi preko IR (nemrem probat, imam ajfon), mora ti bit direktno uperen u njega.
Ajd, idem iskopati iz kutije Roombin daljinac i baterije, pa javim. Ionako sam mislila plašit mačke s njim.
ryell is offline  
Old 24.04.2016., 21:47   #479
Ok, isprobano nasrtala sam na macke
Gumbi (naprijed, lijevo, desno) funkcioniraju kao gas; kao na daljinskom od drona recimo. Rikverca nema nego okreces robot kk hoces i vozis dalje.
Dakle, on ide dok drzis gumb. Kad stisnes samo desno i pustis, on se okrene i krene - ali stane kad pustis gumb.
Fora je kaj lovi i "ukoso" dakle mozes ga vozit na...sjeveroistok recimo
Daljinac ima jos i clean, spot i dock gumbe. Dakle, ako ti se ne da dizati s kauca, upalis ga na daljinac, skine se s baze, i provezes ga kud vec hoces. Ili ga odvezes s daljinskim u drugu sobu tj dokle ims domet (ili na neko odredjeno mjesto) i stisnes mu clean da on krene sa svojim normalnim nacinom rada tamo.

Opcija B ti je uzeti Wireless Command Center, mislim da tvoj je kompatibilan s novom verzijom:
https://cdn0.brack.ch/documents/2/2/...taetsliste.pdf
Ima veci domet tj lovi i bez direktnog "line of sight". Ali mislim da je ista stvar s upravljanjem, tj da ne radi ono kaj ti hoces
ryell is offline  
Old 25.04.2016., 18:28   #480
Hvala ryell

ma zapravo čak i nije problem držat gumb na daljinskom pa da ide u tom smjeru, nego mi s mobom (da, android, aplikacija SURE) kao da odmah nakon sekunde izgubi IR i roomba stane... i mobitel baš mora biti točno uperen u roombu, ni 10 cm vamo tamo ne smijem fulat, što je malo teško dok se roomba kreće... probat ću još s nekom drugom aplikacijom...
shelby-eleanor is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.