Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2016., 08:21   #1681
Quote:
mirjana1979 kaže: Pogledaj post
Hvala free spirit
obrazloženje: poslala sam mirjani1979 prijedlog na pp jer je zbog dosta texta nacrt bio u većoj rezoluciji od dopuštene.
više ga nemam (obrisala), tako da ga ne mogu staviti ovdje.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 23:10   #1682
Quote:
mirjana1979 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

kako bi maksimalno iskoristili ovaj prostor, znači trebalo bi unutra stati što više ormara i jedan bračni krevet u jednu spavaću (druga bi trebala ostati prazna ali može i prijedlog uređenja i za nju)


http://s24.postimg.org/dqxfj9ybp/Untitled.jpg

Uskoro pošaljem moju ideju kako bi to izgledalo.

Hvala!
Quote:
mirjana1979 kaže: Pogledaj post
Hvala free spirit

Ima li još tko kakav prijedlog?
Ne znam je li opcija prebacivanje wc-a, ukoliko je, prebacila bi ga na ulaz a na njegovom mjestu napravila garderobu, zid od sobe je pomaknut i onda se mogu napraviti ormari s jedne i druge strane sa otvorima za ulaz u sobu i jedan plići ormar lijevo od ulaza.

Carte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 01:13   #1683
Quote:
Carte kaže: Pogledaj post
Forumašica Xante ima kuhinju koja bi se krasno uklopila tu, mislim da su dimenzije slične ovome što sam nacrtala u tlocru, nisam na brzinu uspjela pronać bolje slike ali imaju negdje po forumu, ja bi to ovako samo zrcalno, i mislim da treba izabrati ili visoku pećnicu ili dupli sudoper, oboje je naguravanje.



edit: evo bolje slike kuhinje od Xhante https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=191
Mislim da je ovo definitivno oblik kuhinje na koji idem, jedino moram detaljno razraditi razmještaj elemenata no o tome ću još u temi kuhinje. Zasigurno otpada ili dupli sudoper ili visoka pećnica, vjerojatno ovo prvo.

Ovako sam to nekako zamislio, uz malo duži šank tako da mogu sjediti 4 osobe (80x180) :



E sad me zanima vaše mišljenje gdje napraviti prijelaz iz pločica u parket ?
Ja sam stavio tu liniju uz lijevu stranicu šanka... Stolice sa te strane bi onda trebale imati nekakvu podlogu na nogama da se ne ošteti parket.

Također je ustanovljeno da se ulazni i desni zid wca radi lošeg stanja ruše i izrađuju novi od knaufa. Onda mi je pala ideja da se vrata wca pomaknu ulijevo za cca 30 cm i dobije mjesto za nekakav plitki ormar u wcu za ručnike i slično :


Mislim da to neće poremetiti funkcionalnost ostalih elemenata wca ili sam u krivu ?
givooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 09:37   #1684
Pozdrav,
u procesu smo renovacije kuce, pa bih vas molila za pomoc ako netko ima kakvu ideju.
Znaci kuca je dimenzija 9,5*5,5 m, na 2 etaze (tj 3, al dole je podrum/suteren koji necemo uredivat za zivot).
Prizemlje bismo uredili kao prostor za boravit, a na katu bi bile spavaone i kupaona (jer ce bit potkrovlje). To je visoko prizemlje jer je u ravnini s ulicom a prema vrtu je kao 1. kat pa su zato nacrtane stepenice od terase prema dolje.
Mislili smo dnevni prostor orjentirat prema vrtu jer je to zapadna strana i ima najvise svjetla. Kuhinju prema ulici i odvojit ju nekakvim staklenim kliznim vratima il tako nesto.
Kupaona bi bila mini, wc i tuš, mislim da bi stalo. Vrata bi se otvarala prema van.
A ulazni prostor odvojen vratima da se ipak ne ulazi odma u boravak. Tu bi nekakav ugradbeni ormar stavila.
To je kuca u nizu pa ima prozore samo na istok i zapad.

To je nekako nasa prva ideja pa me zanima da li itko ima kakvu bolju i sto mislite?


Zadnje uređivanje City : 14.02.2016. at 15:45.
amy pelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 15:42   #1685
dobro mi zvuči sve što ste zamislili, osim odvajanja kuhinje staklenim kliznim vratima.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:39   #1686
Mislis da ostavimo skroz otvoreno? Da ne zatvaramo kuhinju uopce?
Ja sam nekak mislila da bi bilo dobro ostavit otvoreno da svjetlo imamo s obje strane kuce, a odvojeno zbog mirisa. Ne znam.

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk
amy pelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 21:05   #1687
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 17:00   #1688
Quote:
matisse9 kaže: Pogledaj post
Poštovani forumaši,

Stalno gledam vaše ideje za uređenje, a evo došlo je i vrijeme da i ja krenem sa uređenjem svojeg potkrovlja...

Može li netko pomoći u vezi tlocrta stana na katu kuće.

Na sljedećem linku je tlocrt: http://i.imgur.com/nsEicXI.jpg

Ono što mi je želja da kuhinja i dnevni boravak bude otvoren. Sve ostalo otvoreno.

Hvala na idejama
lp
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 17:29   #1689
Quote:
amy pelin kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
u procesu smo renovacije kuce, pa bih vas molila za pomoc ako netko ima kakvu ideju.
Znaci kuca je dimenzija 9,5*5,5 m, na 2 etaze (tj 3, al dole je podrum/suteren koji necemo uredivat za zivot).
Prizemlje bismo uredili kao prostor za boravit, a na katu bi bile spavaone i kupaona (jer ce bit potkrovlje). To je visoko prizemlje jer je u ravnini s ulicom a prema vrtu je kao 1. kat pa su zato nacrtane stepenice od terase prema dolje.
Mislili smo dnevni prostor orjentirat prema vrtu jer je to zapadna strana i ima najvise svjetla. Kuhinju prema ulici i odvojit ju nekakvim staklenim kliznim vratima il tako nesto.
Kupaona bi bila mini, wc i tuš, mislim da bi stalo. Vrata bi se otvarala prema van.
A ulazni prostor odvojen vratima da se ipak ne ulazi odma u boravak. Tu bi nekakav ugradbeni ormar stavila.
To je kuca u nizu pa ima prozore samo na istok i zapad.

To je nekako nasa prva ideja pa me zanima da li itko ima kakvu bolju i sto mislite?

http://i.imgur.com/EzbO6sP.png

Zadnje uređivanje City : 17.02.2016. at 23:38.
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 18:02   #1690
Dobro je Blackie, ali nisam impresioniran sa prozorima na daljinsko upravljanje u kuhinji (ruka je duljine 50 - 55 cm otprilike)
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 18:31   #1691
Ja sam 1.64 pa bez problema otvorim prozor u kuhinji koja je ista kao i kod amy pelin
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 18:32   #1692
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Dobro je Blackie, ali nisam impresioniran sa prozorima na daljinsko upravljanje u kuhinji (ruka je duljine 50 - 55 cm otprilike)
Pa barem 80% kuhinja ima prozor ovako...Mislim...kao daje to nešto novo
Pa nisu kuhinjski elementi do ispod pazuha pa da se ne možeš malo nagnuti prema naprijed da bi otvorio prozor Iskreno,ali nikada nisam čula da se netko žalio da ne može otvoriti prozor kada je kuhinja postavljena ispod istoga...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 19:15   #1693
drago mi je, ovaj moj komentar nije seksistički već ergonomski (volim žene) ali visina ormarića od 80 cm uvjetuje komunikaciju pozdravlja vas Leonardo da vinci
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 20:32   #1694
ne znam pretvoriti ove blackine uploade u link, predugi su mi zapisi.
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
ovo mi je jako dobro, naročito rješenje dnevnog dijela.

Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
stan od 124m2, s tri spavaće sobe, ne bi smio imati samo jednu kupaonicu.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 20:39   #1695
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
ne znam pretvoriti ove blackine uploade u link, predugi su mi zapisi.

ovo mi je jako dobro, naročito rješenje dnevnog dijela.


stan od 124m2, s tri spavaće sobe, ne bi smio imati samo jednu kupaonicu.
I agree ali matisse mi je poslao svoj tlocrt sa idejom i naveo samo jednu. Ja bi bar napravila iz roditeljske sobe jednu zasebnu. Na mjestu veseraja.
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 20:55   #1696
Pozdrav svima!

Zamolila bih neku dobru dušu s dobrim idejama da baci oko na ovaj stan. Radi se o etaži kuće koju planiramo adaptirati.
Ima li spasa, postoji li neko rješenje za prostran dvosoban stan, s kuhinjom, blagovaonicom i dnevnim boravkom?

Hvala!
bela hesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 21:38   #1697
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
I agree ali matisse mi je poslao svoj tlocrt sa idejom i naveo samo jednu.
što mu znači njegova ideja? nju ima ovako i onako, pa mu treba mu nešto novo, čega se nije sjetio.
nije došao na forum s pitanjem zato da sluša zvuk svog glasa, to može i bez foruma.
kad stigneš i kad ti se bude dalo, napravi ti njemu svoj prijedlog i zanemari njegovu ideju. ti si tu za ideje. ili kako je znao reći jedan od mojih mnogobrojnih bivših direktora: ja sam tu da mislim.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 16:02   #1698
Quote:
matisse9 kaže: Pogledaj post
Poštovani forumaši,

Stalno gledam vaše ideje za uređenje, a evo došlo je i vrijeme da i ja krenem sa uređenjem svojeg potkrovlja...

Može li netko pomoći u vezi tlocrta stana na katu kuće.

Na sljedećem linku je tlocrt: http://i.imgur.com/nsEicXI.jpg

Ono što mi je želja da kuhinja i dnevni boravak bude otvoren. Sve ostalo otvoreno.

Hvala na idejama
lp
Ovo je bio moj prijedlog mattisu:

Carte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 16:58   #1699
ovaj zadnji prijedlog za matisse9 potkrovlje mi je odličan i taman je po mom ukusu: ormara ko šalate + dvije kupaone. bolje ne može.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 20:53   #1700
Ja se prvo ispricavam kaj tak dugo ne odgovaram. Al mi smo u totalnoj bausteli . Zahvaljujem na oba prijedloga. Ovakav prvi ko sto je free spirit dala smo i mi nekak zamisljali a ovaj drugi jr isto super.
Razmisljamo dal nam je kupaona premala za tus i wc. Imat cemo jos jednu kupaonu na katu al mislim da bi bilo prakticno imat dva tusa.

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk
amy pelin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.