Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2007., 10:27   #201
Quote:
ivana2904 kaže: Pogledaj post
Ja sam jučer išla u svoju župu po krsni list, i tražila sam i otpusno pismo( valjda se tako zove), jer se ženim u drugoj župi, al mi ga župnik nije dao, rekao je da mi to ne treba. Među ostalim me pitao gdje spavam, i rekao mi da si to podignem tam di spavam !! Rekao je da nema veze u kojoj sam župi i di sam prijavljena ( rekao je: "pa šta to ima veze da ste prijavljeni u zg-u, ja sam prijavljen u ŠVEDSKOJ!!!" Tlak mi je narastao na 1800, sam sam uzela krsni list i izašla! Nadam se da neću imat problema kod svećenika, jer ne mogu opet ić pregovarat se s ovim. E,da, i kasnije sam skužila da mi je napisao na krsnom listu da mi roditelji nisu vjenčani u crkvi

Da i na mojem piše da mi roditelji nisu vjenčani u crkvi, ali moji ni nisu.
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 10:35   #202
a što ako sam krštena u Splitu, a sve ostale sakramente "obavila" u Zagrebu u svojoj župi? krsni list onda postoji i tu u Zg ili moram u St?
 
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 10:54   #203
Quote:
mala1mala kaže: Pogledaj post
a što ako sam krštena u Splitu, a sve ostale sakramente "obavila" u Zagrebu u svojoj župi? krsni list onda postoji i tu u Zg ili moram u St?
Krsni list bi se uvijek trebao podizati u mjestu gdje je obavljeno krštenje!
Bar koliko ja znam.
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:05   #204
Uskoro i mi krećemo u potragu za papirima. Koliko sam uspjela skužiti, trebamo "nabaviti" izvod iz matične knjige(ne smije biti stariji od 3 mjeseca), domovnice, kopije osobnih kumova. S time idemo matičaru, od njega dobijemo potvrdu(onaj zeleni list) koju nosimo svećeniku.

Za svećenika nam treba osim potvrde iz matičnog i potvrda o zaručničkom tečaju i krsni list onog koji nije iz župe u kojoj se vjenčavamo.
Jesam dobro pohvatala? Eh, da, mi imamo duple kumove, jel nam treba kopija osobnih od svih četvero za matičara ili samo od onih koji će se u crkvi potpisati?
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:06   #205
citam ovdje, neki kazu netreba imati sve sakramente drugi opet kazu treba ??

ja imam sve sakramente, ali moj dragi je samo krsten...
i posto su i meni svi rekli treba imati sve,sad ce on to u 6. mjesecu sve da obavi, mada nema volje sa djecicom da se gura po oltaru itd. ..

vjencat ce mo se dole u HR u crkvi kojoj ni jedno ni drugo pripadamo, pa se pitam jeli i to moze ?
posto on je iz Klostar / Ivanic a ja sam iz zupe Gradiste / Zupanja...
tj. tamo smo prijavljeni, sto to sigurno i znaci da pripadamo toj zupi ... ?!

i sto se tice tog tecaja, mi bi to morali onda ovdje u berlinu napravit, ali kad imamo oboje malo zeznuto radno vrijeme pa kad god je taj tecaj nemozemo ici...
pa se i to pitam jel to uopce toliko potrebno ?

moj dragi kaze, ja cu dati sveceniku 100€ pa nemoram nista ni reci osim DA ... musko
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:10   #206
Quote:
ATE13 kaže: Pogledaj post
citam ovdje, neki kazu netreba imati sve sakramente drugi opet kazu treba ??

ja imam sve sakramente, ali moj dragi je samo krsten...
i posto su i meni svi rekli treba imati sve,sad ce on to u 6. mjesecu sve da obavi, mada nema volje sa djecicom da se gura po oltaru itd. ..

vjencat ce mo se dole u HR u crkvi kojoj ni jedno ni drugo pripadamo, pa se pitam jeli i to moze ?
posto on je iz Klostar / Ivanic a ja sam iz zupe Gradiste / Zupanja...
tj. tamo smo prijavljeni, sto to sigurno i znaci da pripadamo toj zupi ... ?!

i sto se tice tog tecaja, mi bi to morali onda ovdje u berlinu napravit, ali kad imamo oboje malo zeznuto radno vrijeme pa kad god je taj tecaj nemozemo ici...
pa se i to pitam jel to uopce toliko potrebno ?
moj dragi kaze, ja cu dati sveceniku 100€ pa nemoram nista ni reci osim DA ... musko[/B]
To ti sve ovisi o svećeniku!
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:27   #207
Moj dragi ima sve sakramente, ja sam samo krštena. U Crkvi, pitali, oni rekli, da je krštenje bitno za vjenčanje, ostalo, mogu obaviti kad hoću, ako hoću, mogu i poslije vjenčanja, to što nemam sve sakramente nije nikakva prepreka.

__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:33   #208
Quote:
Žabica kaže: Pogledaj post
Uskoro i mi krećemo u potragu za papirima. Koliko sam uspjela skužiti, trebamo "nabaviti" izvod iz matične knjige(ne smije biti stariji od 3 mjeseca), domovnice, kopije osobnih kumova. S time idemo matičaru, od njega dobijemo potvrdu(onaj zeleni list) koju nosimo svećeniku.

Za svećenika nam treba osim potvrde iz matičnog i potvrda o zaručničkom tečaju i krsni list onog koji nije iz župe u kojoj se vjenčavamo.
Jesam dobro pohvatala? Eh, da, mi imamo duple kumove, jel nam treba kopija osobnih od svih četvero za matičara ili samo od onih koji će se u crkvi potpisati?
Tako je! A treba vam osobna samo onih koji ce se potpisat u crkvi!

Plus sto ti treba 160kn drzavnih biljega za maticara i jos platis taj papir kod njega 29 kn. Mislim daje to svuda isto ako se ne varam!
Bila sam jucer u maticnom uredu pitat sta sve treba pa mi je frisko!
Pitaj ak te jos nesto zanima!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:40   #209
Quote:
ivana2904 kaže: Pogledaj post
Ja sam jučer išla u svoju župu po krsni list, i tražila sam i otpusno pismo( valjda se tako zove), jer se ženim u drugoj župi, al mi ga župnik nije dao, rekao je da mi to ne treba. Među ostalim me pitao gdje spavam, i rekao mi da si to podignem tam di spavam !! Rekao je da nema veze u kojoj sam župi i di sam prijavljena ( rekao je: "pa šta to ima veze da ste prijavljeni u zg-u, ja sam prijavljen u ŠVEDSKOJ!!!" Tlak mi je narastao na 1800, sam sam uzela krsni list i izašla! Nadam se da neću imat problema kod svećenika, jer ne mogu opet ić pregovarat se s ovim. E,da, i kasnije sam skužila da mi je napisao na krsnom listu da mi roditelji nisu vjenčani u crkvi
dobro ti je rekao...otpusno pismo dižeš u župi u kojoj trenutno boraviš ( dakle tvoja sadašnja župa je ona u kojoj živiš/spavaš duže od mjesc dana) bez obzira gdje si prijavljena (mislim na dokumente) ili gdje si krštena....
dakle ako ne živiš u župi gdje si krštena iz te župe trebaš samo krsni/slobodni list a u župi gdje živiš zadnjih minimalno mjesec dana tražiš otpusno ukoliko to nije župa u kojoj ćeš se vjenčati...
eg sad da ti je to mogao malo ljepše rastumačit to bi bilo sasvim ok...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:45   #210
Ahaaaa!!!! Sad kužim... Sve pet onda! Ja sam već mislila da ću morat ić opet gore, pa mi je bilo muka... Hvala na objašnjenju!
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:45   #211
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
Tako je! A treba vam osobna samo onih koji ce se potpisat u crkvi!

Plus sto ti treba 160kn drzavnih biljega za maticara i jos platis taj papir kod njega 29 kn. Mislim daje to svuda isto ako se ne varam!
Bila sam jucer u maticnom uredu pitat sta sve treba pa mi je frisko!
Pitaj ak te jos nesto zanima!
ashley, hvala ti . Još samo da se oboružam strpljenjem i krećem u lov na papite
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:46   #212
Quote:
mala1mala kaže: Pogledaj post
a što ako sam krštena u Splitu, a sve ostale sakramente "obavila" u Zagrebu u svojoj župi? krsni list onda postoji i tu u Zg ili moram u St?
tvoj krsni list bi se trebao nalaziti u splitu u crkvi kojoj si krštena...a crkve u kojima si primila ostale sakramente su trebale poslati potvrde u split da su ti sakramenti primljeni što se onda uvodi u krsni list...takva je inaće praksa al kako naravno ima zaboravnih zna se desit (meni recimo) da crkva gdje sam primila krizmu to nije poslala u crkvu gdje sam krštena pa sam morala vadit dodatne potvrde...dok recimo potvrda o vjenćanju je poslana u crkvu gdje sam krštena i u mom krsnom listu danas postoji napomena da sam crkveno vjenčana.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:48   #213
Quote:
Žabica kaže: Pogledaj post
ashley, hvala ti . Još samo da se oboružam strpljenjem i krećem u lov na papite
E samo jos jedan savjet. Maticarka nam je rekla da za te biljege mozes uzet 2 od 50kn, ali onih 60 mora biti u sitno (po 10 i 20 kn) jer idu na razlicite papire. Sretno!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:49   #214
i inaće za kumove vas nebi trebali tražit ama baš ništa pa ni kopiju osobne...
i recimo meni to nije trebalo...u matićnom sam navela njihova imena i adrese i to je bilo dovoljno....a za crkvu mi nije trebalo ništa jer je sve o kumovima pisalo na tim zelenim papirima...
al kako neke matičarke iz starih navika taloženja papira traže te kopije najbolje nazvati matićni u kojem se prijavljuje vjenčanje i pitat i time se rješe svi problemi...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:51   #215
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
i inaće za kumove vas nebi trebali tražit ama baš ništa pa ni kopiju osobne...
i recimo meni to nije trebalo...u matićnom sam navela njihova imena i adrese i to je bilo dovoljno....a za crkvu mi nije trebalo ništa jer je sve o kumovima pisalo na tim zelenim papirima...
Eto , kazem da ne mora biti isto. Mene su u maticnom trazili osobne kumova! Tj. kopije osobnih!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:52   #216
ashley stavila sam još jednu rečenicu....samim time je najbolje nazvati...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:53   #217
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
ashley stavila sam još jednu rečenicu....samim time je najbolje nazvati...
Tako je!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 12:07   #218
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
tvoj krsni list bi se trebao nalaziti u splitu u crkvi kojoj si krštena...a crkve u kojima si primila ostale sakramente su trebale poslati potvrde u split da su ti sakramenti primljeni što se onda uvodi u krsni list...
jao, al to mi je tak bedasto...ako sam firmana (a potvrda o tome postoji u ZG-u), znači da sam i krštena.... a ja moram po to u Split! jooj...

uglavnom, hvala na info!
 
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 12:40   #219
Quote:
mala1mala kaže: Pogledaj post
jao, al to mi je tak bedasto...ako sam firmana (a potvrda o tome postoji u ZG-u), znači da sam i krštena.... a ja moram po to u Split! jooj...

uglavnom, hvala na info!
pa ipak se radi o dokumentu koji potvrđuje tvoje slobodno stanje...ako si krizmana ne znaći da možda več nisi bila u braku prije...to je na neki naći tvoja crkvena osobna....u kojoj bi se sve što si dosad od sakramenata primila trebalo vidjeti i zato to traže a ne kao potvrdu da si krštena...a ponajviše zbog slobodnog lista koji dođe kao napomena u krsnom...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 13:34   #220
eh da.

za one koje to trebaju, ću i ovdje staviti jer je logično po topicu...

nas će izlazak matičara na teren koštati cca 2400kn (malo manje, ovo sam zaokružila) i u to ulaze tri stvari, sam izlazak odnosno kako oni kažu sklapanje braka van službene prostorije, 300kn je za sklapanje braka inače i nekih 5 kn za neku potvrdu.
to ovisi o udaljenosti matičnog ureda od mjesta vjenčanja, danu u tjednu i satu vjenčanja. dakle mi smo u subotu u 18 sati a mjesto vjenčanja je udaljeno od ureda cca 2km. eto.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:14.