Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2016., 21:38   #241
Pa barem staklo nije problem očistiti. Dobro operi s čarlijem i na na kraju s W5 (lidl) trkućinom za staklo.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 23:02   #242
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
...

Di mogu nabaviti taj strugač? Hvala
OVAJ sam dobila uz staklokeramičku ploču, ali njega ne koristim nego mi je sestra donila iz Njemačke (nekako mi je bolji)....pogledaj u DM-u ili Mulleru možda imaju.....zaista sve skida
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:22   #243
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Molim vas savjet s čime očistiti napu?

Kako očistiti špaher/štednjak? Probala sam tekućim, octom, onim za stakla..Kupila sam dr. Beckman sredstvo za čišćenje keramičkih površina i ne pomaže. Mislim s obzirom da se radi o novoj pećnici i da je samo na jednom dijelu pala masnoća, nije mi jasno kako s čim god pređem, ostaje vidljivi trag masnoće Nedavno smo uselili i do sad sam navikla na starom pokućstvu sve rješavati sa Arfom, al ovdje više ne smijem koristiti abrazivna sredstva, tako da je bilo koji savjet dobrodošao
Imaš u Muller-u Wasch Soda u prahu, pakiranje 500 gr u običnoj papirnatoj vrećici, dođe oko 7 i nešto kn. Rastopiš 2 jušne žlice u cca 2 l vode, spužvica i prebrišeš napu, čistom vodom ispereš. Otapa masnoću i prljavštinu bez problema. Dijelove koji se skidaju sa nape/filteri - potopiš na 10-tak minuta u otopinu vode i sode. Ispereš sve toplom vodom. Sjaj i čistoća bez mukotrpnog trljanja.
Isto tako možeš očistiti i pećnicu, keramičku ploču i sve predmete koje koristiš u kuhinji, čišćenje pločica, itd.

Ni jedno sredstvo za čišćenje ne mogu usporediti sa efikasnošću ovog. Koristim sodu za čišćenje dosta stvari u kućanstvu, recimo, stavljam i u pretpranje za zastore, pranje vrata i prozorskih okvira (bijela boja stolarije).
Super proizvod.
__________________
-------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=MVlMSBeVPs8
Kolli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:48   #244
Ne budali!!

Solna kiselina ne smije dolaziti u kontakt s suđem! Može doći do trovanja, pogotovo kod osoba koje neznaju kakve sve posljedice može izazvati upotreba SOLNE KISELINE.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 17:41   #245
Super, hvala vam puno! @Kolli, je li soda abrazivna?
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 19:55   #246
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Super, hvala vam puno! @Kolli, je li soda abrazivna?
Drago mi je ako će ti biti na pomoć kao što je i meni.
Nije abrazivna, koristi rukavice kao i kod svih drugih sredstava za čišćenje jer malo suši kožu ako
ne staviš rukavice, no, ništa strašno.
__________________
-------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=MVlMSBeVPs8
Kolli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 18:01   #247
Quote:
Paranoid Sheep kaže: Pogledaj post
Jel ovo u stalnoj ponudi? Neki dan sam trazila i nisam nasla.
Evo ga:
http://www.lidl.hr/hr/4861.htm?actio...etail&id=38082

I za fuge:
http://www.lidl.hr/hr/4861.htm?actio...etail&id=38083
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 17:23   #248
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Ocat je više nego dovoljan.Običan, alkoholni. Savjet sa solnom kiselinom ne samo da nije dobronamjeran, već naprotiv! U najmanju ruku će ti sjebati sudoper...
Da, dobila budeš ružne mrlje i presijavanje, onako kao da je masan. Moj pametni otac je u jednom trenutku zalio sudoper solnom, jedva smo dočekali da ga se riješimo(sudopera jel). Evenutlano na wc školjiki, al nisam sigurna da ti je i to pametnom. Najviše što stavim je domestos.
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 19:07   #249
Preporuke za ovaj Lidlov sprej za njegu čelika. Nema miris po kemikalijama i odlično čisti, napa mi je napokon čista, bez tragova brisanja i otisaka
http://www.lidl.hr/hr/4861.htm?actio...etail&id=38104
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 21:43   #250
gdje ima kupiti čiste sode da ju mogu koristiti za čišćenje odvoda s octom ?
hvala
__________________
živjeti svaki novi dan najbolje
kao da je zadnji u životu
mhadina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 06:47   #251
U svakom mini midi maxi ducanu.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 07:27   #252
Cure, ženske, pomoć. Sjebala sam prije niz godina onaj samostojeći
ovakav držač za wc.
Brisala sam to s mokrom krpom i nisam prebrisala sa suhom. I ostale su hrđave fleke. Ne znam uopće od kojeg je to materijala onda. Uglavnom, sad smo kupili novi taj držač u kauflandu. Inače ni sluga po mehanizmu ovom prvom drugi.
S čime se to čisti?
p.s.
Kasnije sam brisala samo suhom krpom prašinu, a dio s četkom domestosom. Iz straha da ga ne sjebem.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 10:36   #253
kromirani dijelovi auta se poliraju polir pastom za krom ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 19:08   #254
Sa čime perete dasku od wc školjke?
Ja sam to prala sa wc sanitarom, i primijetila sam da je sa unutrašnje strane daske, iznutra pojavilo se žutilo, ne znam da li je to možda od sanitara?
Sa time da je wc školjka nova i bila je među skupljima.
PAULA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 10:06   #255
čime skidate kamenac sa zidnih pločica i fuga?

čime skidate mrlje na zidovima (od prljavih ruku/šapa)?
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 12:12   #256
Quote:
PAULA123 kaže: Pogledaj post
Sa čime perete dasku od wc školjke?
Ja sam to prala sa wc sanitarom, i primijetila sam da je sa unutrašnje strane daske, iznutra pojavilo se žutilo, ne znam da li je to možda od sanitara?
Sa time da je wc školjka nova i bila je među skupljima.
Ja perem s vlažnim maramicama sa kojim se može sve brisat (od kupaone do kuhinje), ima recimo Super Clean ili Splendid (Spar) ili W5 (Lidl). No to preporučam samo ako redovito održavate higijenu školjke, ako je npr. školjka zapuštena ili dugo nije korištena, onda je potrebno dobro ribanje. Na dno, u vodu uspem malo varikine i ostavim neko vrijeme, pa pustim vodu. Ne vjerujem da su te maramice išta lošije od npr. Domestos maramica ili Sanitara...

Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
čime skidate kamenac sa zidnih pločica i fuga?
Ocat.

Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
čime skidate mrlje na zidovima (od prljavih ruku/šapa)?
Nikako. Pametni ukućani se sjetili to oprati sa morkim spužvicama pa su napravili još veće sranje. Ima neka spužvica u DM-u koja se troši korištenjem, više je puta bila spomenuta u forumskim vodama, ali je nisam nikad koristila...
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 19:39   #257
Quote:
PAULA123 kaže: Pogledaj post
Sa čime perete dasku od wc školjke?
Ja sam to prala sa wc sanitarom, i primijetila sam da je sa unutrašnje strane daske, iznutra pojavilo se žutilo, ne znam da li je to možda od sanitara?
Sa time da je wc školjka nova i bila je među skupljima.
Perem sve sa sanitarom i ne ostaju mrlje.

Quote:
čime skidate kamenac sa zidnih pločica i fuga?
S limunskom kiselinom.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:21   #258
Zanima me postoji li brzo i lako prenosivo sredstvo za dezinfekciju, a djelotvorno?


Naime, imam problem što su mi jedine dvije wc alternative WC-i u trgovinama ili trg.centrima gdje radim, i ta opcija me manje brine. Više sam zabrinut za wc doma, gdje ne želim biti dežurna budala koja čisti, ali opet, da si očistim, kada je meni potrebno, i ne moram se bojati sjesti na fuckin dasku. Poželjno, ako postoji,nešto što mogu našpricati i odmah pobrisati toalet papirom, te bez rizika sjesti Poželjno da je dostupno u DM/Muller ili trgovinama široke potrošnje.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 18:21   #259
Imaš maramice za dezinfekciju. Ili u Muelleru imaš blink sredstvo za dezinfekciju 200 ili 250 ml sa špricalicom. Nasprejaš i obrišeš wc papirom.

Ali nije mi jasno kak to misliš da doma moraš brisati. Pa kaj ukućani ne paze da iza sebe ostave čisto?
__________________
When there is the will, there is the way!
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 21:09   #260
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
nešto što mogu našpricati i odmah pobrisati toalet papirom, te bez rizika sjesti
Da ispunjava ovo i zaista nešto dezinficira, 70% etanol!
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.