Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2007., 11:53   #41
Kuhinja (površine): Mister Muscolo Kitchen
Suđe (ručno): Čarli (gosipina trava)
Suđe (stroj): calgonit gel, čarli (tbl), dm (tbl)
Kupaona (kada, lavabo, zahod, pločice...): Sanitar, Sanitar Fresh (s pumpicom)
Veš:ariel (za bijelo), ariel color (za bojano), woolite za fino...
Drvo: Pronto legno
Prašina, usisisavanje: muž
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 12:48   #42
Quote:
Springica kaže: Pogledaj post
Evo nedavno sam počela živit sa suprugom, a budući da sada moram sama spremat po kući...
zašto bi morala spremati sama

ali ok, zanimljivi popisi. meni je super mr. musculo, kitchen lemon za kuhinju naročito, a i onaj za kupaonice je mrak.

za namještaj i parkete čarlino. pločice za veće katastrofe kitchen lemon ili domestos, za manja prebrisavanja mirišljavi arf. za prozore arf, ali nisam to baš nešto isprobavala.

uvijek domestos za polijevati uokolo i jedna boca varikine za svaki slučaj.

suđe palmolive. veš praškasti faks, tekući ariel, iako su ok i oni neki austrijski (weiser riese i onaj na d), tu kod tekućih nemam neke preferencije. omekšivač obavezno ornel, pašu mi gotovo svi mirisi. ako mi baš dosade, dobar je cocolino.

vrlo sažeto, stvarna preporuka:
mr. musculo kitchen lemon
mr. musculo kupaonica
domestos (obični)
domestos (u spreju)
čarlino
ornel
vileda zelene spužvice
mayy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 18:19   #43
Dobru ideju si mi dala to za muža, mislim.
Zahvaljujem.
Inače mi sad koristimo za masnoću neki Pemental, jeste
čuli za njega, kakav je?
Za wc uvijek sanitar i za wc školjku solnu kiselinau, a za suđe tipso
nemamo jos perilicu?
Šta je bolje perwol ili wooolite)
I jeste za persil, ariel ili fax?
Springica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 23:15   #44
Za čišćenje stana uglavnom labudove proizvode - sanitar, čarlino.
Za suđe - čarli.

Pranje veša: šareno - oliver, bijelo - Ava.
Omekšivač: uvijek nešto drugo, ali ok su mi Ornel, Lenor...

Hmmm, vjerojatno se iz aviona vidi da mi netko radi u Labudu (dragi).
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 23:18   #45
Inače, imam problema za detergentom za bijeli, full masni veš. Zbog posla imam puno baš takvog. Uvijek perem na 90 i s predpranjem.

Ništa mi ga neće oprati ok osim Ave (koju teško nalazim u zadnje vrijeme). Probala Ariel, Persil, Oliver... sve ostavlja masne mrlje. Sad uskoro izlazi neki novi detergent Vista, nekakav kao kompaktni pa možda to bude pralo kako treba.
Ima nekih prijedloga što još probati? Neki su mi savjetovali Vanish, ali imam feeling da uništava veš.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 14:01   #46
Quote:
Springica kaže: Pogledaj post
Inače mi sad koristimo za masnoću neki Pemental, jeste
čuli za njega, kakav je?
Misliš možda Permetal?

Super stvar za čišćenje pećnica, ali JAKO agresivno sredstvo. Paziti kako se s tim rukuje jer hoće izgrist kožu, ugušiti i tako... I ne smije se koristiti na svim površinama jer će ih izgristi/zaflekati (npr. sudoper). Ne koristiti za suđe jer će te otrovati. Al inače je super, fakat je - za čišćenje pećnice, roštilja ili sl, u rukavicama i na dobro prozračenom mjestu.


Lahor, ne vjerujem da će ti Vanish uništiti robu jer nije to klasična varikina koja izgriza tkaninu, ali iskreno čisto sumnjam da će ukloniti masnoću. Ja koristim Vanish povremeno, ali uglavnom u njemu namačem flekavo rublje (npr. mrlje od mrkve ili vina), nisam primjetila da mi je nešto uništio. Ali ne vjerujem da pomaže protiv masnoće. Za masne mrlje, kao na reklami, kap detergenta za pranje suđa na mrlju, pustiti da odstoji, malo isprati, pa u veš mašinu. Ali ako imaš puno masne robe ne vjerujem da imaš vremena kapat deterdžent na svaku mrlju
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 21:45   #47
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
...Sad uskoro izlazi neki novi detergent Vista...
Nekad je postojao taj deterdžent (kad mi je mama radila u Labudu) i bio je tekući.

Zaboravila sam i ja navesti Čarlino i Čarlino staklo...

A Permetal je stvarno dobar samo se jako mora paziti s njim i ozbiljno shvatiti uputstva za upotrebu.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 14:07   #48
Za pranje i ciscenje ....bilo kaj iz Mullera posto imaju sve ze zapadno trziste a ne ovo smece kaj nama sirocekima posalju. Kupim bilo sta tamo cak i onu njihovu ultrajeftinu BLITZ marku za sudje , ves, omeksivace itd i sve je super.
Nego pitanje: ima neko kakav dobar savjet kaj je dobro za plasticnu solariju?
Ivson is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 15:39   #49
Quote:
Ivson kaže: Pogledaj post
Nego pitanje: ima neko kakav dobar savjet kaj je dobro za plasticnu solariju?
Čarobna krpica?
Ja sam to čistila nekim običnim univerzalnim sredstvom ili detergentom za suđe. Ne bi trebao biti problem. Vjerujem da bi i blaga otopina sode bikarbone isto bila dobra za to, al ne sjećam se da sam to ikada koristila.
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 16:45   #50
Nakon 15 tak godina kuč.poslova ustanovila sam da je sve manje više isti kupus
pa sam si složila nekako da mi odgovara cijena za određeni proizvod
suđe (mašina) - Čarli tablete
(ručno) - Dish drops od Amway-a (1 l cca 60 kn, al se razrjeđuje pa dugo traje i na biljnoj bazi je nekakvoj)
ako treba nešto zagoreno oribati - blinkovo mlijeko za čiščenje (može i arf) u uskoj suradnji sa Scrub buds - od: Amway-a - nije da reklamiram , al traju mi 4 puta duže od ostalih metalnih ribačica i ne gule tako bezdušno
sve radne površine u kuhinji a i one neradne - zoom , uf, od Amway-a (i to se razređuje pa dugo traje) odmaščuje odlično, ako je nešto jako usr...o Mr Muscolo
za sudoper Arf -bacteria stop (Domestos previše zaudara)
Inox - soda bikarbona
Spužve - Glitzi mislim, Viledine zelene mi nakon 4 pranja izgledaju kao leglo Tatufa, sve su keljave
Drvene površine -Čarlino (Labud)
Kamenac -dm ili blink kalk reiniger - povoljno, dobro , najmanje agresivno i ne zaudara ( ako išta zapustiš, naravno da češ morat napasti sa nekakvom sačuvaj Bože solnom kiselinom)
Pod -Dax (konzum) parket- Ajax i sl sht
Ah da, pečnica - ako ju nisi mazila i pazila nakon svakog pečenja - Grill Arf

Stakla -Arf, al ocat il rakija isto čuda čine a jeftinije je
Kupaona i weee ce - LOC Bathroom (Amway-razređuje se) svaki dan pošpricam kadu i wc, pločice...+ Sanitar ili Arf za školjku
Dm maramice za čiščenje wc daske

uf umorih se već....
Vanish za flekove

u svakom slučaju, ako si redovna u čiščenju nečeš imati potrebe za jako agresivnim sredstvima poput spomenutih solnih kiselina, arf grilla , bingova i bangova
Nyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 20:32   #51
Za suđe Palmolive balsam - najbolji mi je za ruke, a na oprano suđe nemam prigovor.
Za wc - domestos i to onaj neki novi sa gustim gelom. I nikad ne ostavim da stoji preko noći, čini mi se preagresivan.
Za sudoper i pipe onaj Ajax protiv kamenca i moram reći da mi je bolji od cilit banga.
Za podove ajax s mirisom đurđica
A za parket pronto.
Veš perem s arijelom (i bijelo i šareno, za šareno koristim tekući - nisam baš zadovoljna al' nisam našla bolji pa je zasad ovaj). Omekšivač -mislim da ću uzeti onaj novi s mirisom lavande od Silana, trenutno imam onaj od hibiskusa.
Za peglu na paru sam uzela onu tekučinu od kokolina i fino šnjofa, al' je malo preskupa.
Prašinu uglavnom samo prebrišem sa vlažnom krpicom, a povremeno sa onim prontom za tehnikalije i drvo.
Ne znam jesam kaj zboravila
E da, imam dva savjeta.
Suđe peri uglavnom samo navečer (ja sa genijalac za napraviti hrpu suđa i onda sam prala svako malo i to mi je išlo na jetra. Sad perem samo jednom navečer i super ispada).
Kad peres suđe nemoj hodati okolo s mokrim rukama, jer obično s ruku voda kaplje na pod pa onda gaziš po tome pa si zmažeš pod (meni je ovo rebalo dosta dugo za skontati i stalno sam se pitala zakaj mi je pod takav).
Na ves mašini obavezno povremeno provjeri filter i očisti ga.
Iva Rebić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 10:55   #52
ja još nekaj moram dodat ak imaš sredstvo za pranje poda bez nekog mirisa, možeš ukapati par kapi nekog eteričnog ulja u vodu
Nyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 14:27   #53
sanitar za wc, kadu i kuhinju kad dezinficiram (domestos mi je poozutil wc dasku)
mr proper zuti za sve ostalo

ariel za bijelo, neki za crno, omeksivac

pur, pril bilokaj kaj je na akciji
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 21:45   #54
cif ili arf?
Springica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 21:51   #55
kojeg se docepam prvo
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 23:32   #56
Ima netko prijedlog kak nekim sredstvom zakrpati nabore na laku od parketa? Vosak i puding, čak ni oni za auto, ne djeluju.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 15:18   #57
Za sanitarije je najbolja čista solna kiselina - jeftina i najbrža u uklanjanju kamenca. Ak' nisi brz u ispiranju, super je Sanitar.
Za zaštopane cijevi je zakon bio Disolvo (skoro čista sulfatna kiselina), al' su ga, mislim zakonski, ugasili. Tak da sad koristim crni domestos. Nije ni do koljena Disolvu, al' kaj se može...
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 17:29   #58
suđe - bilo koji balzam - čarli, pur, onaj merkatorov...- drugi mi uništavaju ruke

kupijona - domestos najčešće, ali mi je to sve većinom isti klinac, varikina cekina, bref duoaktiv u veceu, arf ili nekaj takvo tekuće abrazivno (to i u kuhinji rabim ),

arf za stakla (nekad i ono deemovo),

nekad onaj ajaks za podove

pronto maramice za čišćenje namještaja polica

I NA KRAJU NAJVAŽNIJE domestos ili denminkt maramice ZA SVE ŽIVO

u biti bitan mi je proizvod ko proizvod, marku više po inerciji biram i da mi miriši
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 12:11   #59
pohvaljujem dm-ove proizvode; pogotovo tablete za suđericu (Somat nek se sakrije), tekući deterđent za fino rublje, tekuće sredstvo za uklanjanje kamenca u kupaonama i plave tablete za WC vodokotlić
Marela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 10:09   #60
imam staklokeramičku ploču za kuhanje s tri plina i jedna struja i muku mučim s čišćenjem onih gusanih držača na plinu. ima ko takvu? s čime to čistiti?
*ivana* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.