Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2007., 21:39   #41
Quote:
suncemojemalo kaže: Pogledaj post
Na žalost to je istina tužbu možeš dignuti tek kada imaš pravomoćnu presudu, a isplatu unatrag alimentacije možeš tražiti od dana kada je pokrenut postupak za razvod, ili ukoliko je razdvojeni život počeo ranije do tog trenutka, samo što se onda to razvuče na dokazivanju od kada tko gdje živi...

Na ročištima reci svoju stranu, neka vidi sudac kakav je....

Sretno, puno snage..

Puno hvala za tvoj odgovor. Imala sam vec bezbrojne rocisti snjim, radi podjelenje imovine.
Dokaz od kad smo razdvojeni imam, jel je njemu vec centar za miranje odredio, da mora platiti, a nebi mogla rociste protiv njega voditi, radi podjelenje imovine. Ja barem tako mislim.
Germane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 01:16   #42
a to kaj se tice alimentacije, otac mog djeteta je ne placa. placu si inace uplacuje od doma svaki mjesec, malooo vise od minimalca, 2200 kuna. mislim, ipak nije tolka sirotinja ima samo dva stana i nekoliko stotina tisuca na racunima.
odvjetnica mi je rekla da mogu racunati na oko 500 kuna alimentacije. nek si je stavi u guzicu. cinjenica da od njega ne zicam lovu ga kosta vise zivaca od tih 500 kuna. i onda jos moja omiljena - stedim, pa sta kosta da kosta.
)))))
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 11:06   #43
Quote:
benny kaže: Pogledaj post

3-Dijete NE może żivjeti na lośijem nivou nego pozvani.
što npr. učiniti kad se tatica djeci hvali da je jako imućan i da bi zato bilo dobro živjeti s njim, dok za alimentaciju izdvaja cca 4% svojih prihoda?
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 16:42   #44
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
A da li nije ta lova namijenjena Djeci ili si i Ti dobila od njega alimente?
Zaboravila si da je NAJBITNIJE da za pravilan odgoj i odrastanje Djeca trebaju obadvoje roditelja?
Jesi li napravila śta god da se odnove kontakti Djece sa tatom?
****
Do kraja żivota će Vas vezati Vaśa Djeca.
Ma po tebi smo mi samo trazile frajere da nam naprave djecu a sad bi htjele i novce od njih!
Odrasti vise!

Ne znam nikoga tko se zenio, a onda jos i djecu imao s namjerom da se razvede!
Bilo bi idealno i za nas i za nasu djecu da zivimo u normalnim zajednicama.

Ne znam cime si svoju bivsu naljutio te kakav si prema njoj bio, nego mogu govoriti samo o svom iskustvu:

* ne nadaj se nekoj alimenteciji jer ako te zapadne sudac kakav je meni bio cak ni ono sto uspijes dogovoriti s buducim bivsim neces dobiti (interni, potpisani dogovor je bio 30% njegovih primanja, a sud dodijelio 15% koje on i placa)
* nakon razvoda je ubrzo usao u drugi brak u kojem su mu troskovi za 1/3 manje nego prije, ali niti je davanja (materijalna) povecano niti sada ima zelje za druzenjem s djetetom
* najbolje ti je traziti da sud naredi trajnu obustavu na njegovu placu
*uz to se nadaj da ce povremeno nesto i kupiti djetetu, iako bih savjetovala da uvijek i prvenstveno racunas na ono sto sama zaradis
__________________
Bio jednom jedan...
SrceOdGraffita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 19:37   #45
ja se recimo susrecem s primjerkom koji nista ne placa i jos mi salje pisma preko odvjetnika da sam mu duzna novce.
__________________
I don't mind arguing with myself. It's when I lose that it bothers me
Mariette is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 00:32   #46
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
što npr. učiniti kad se tatica djeci hvali da je jako imućan i da bi zato bilo dobro živjeti s njim, dok za alimentaciju izdvaja cca 4% svojih prihoda?
Pa to je bar jednostavno
Dokazati PRED SUDOM njegove prihode!
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 18:12   #47
...

Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Pa to je bar jednostavno
Dokazati PRED SUDOM njegove prihode!
hahahahahahaha
buhahahahahahahaha
al aj ak nis drugo, barem si me nasmijao.
dokazati njegove prihode? ti si prirodno netalentiran ili doista namjerno radis od nas budale?
GLE, ovak cu ti objasnit. laicki. pa da shvatis gdje zivis i okrenes se malo oko sebe. ja sam na sudu kada sam se borila za skrbnistvo rekla kako je otac male bebe redovno motao i pusio jointove dok mu je beba bila u istoj sobi. onda sam otisla kada je beba imala dva mjeseca. onda sam sudkinji rekla da svoju tezu mogu poduprijeti cinjenicom kako upravo uzdrzava uvjetnu kaznu zatvora zbog droge. znas kaj je napisala u zapisnik? trazi se od podnositelja zahtjeva (iliti mene) da donese policijski izvadak o kaznjavanju. kad sam ja pitala tik prije nego cu potpisat zapisnik od koga? mene?, ona me blijedo pogledala i rekla ne - od oca vaseg djeteta. s kojim baj d vej nikada nisam bila u braku. pa kad sam onda ja krajnje povisenim tonom rekla - đ'10čćl3k1šposdašp koji je onda svrha njezina postojanja onda je dodala u zapisnik kako predlagatelj zahtjeva od suda trazi da mu policija dostavi potvrde o nekaznjavanju odnosno kaznjavanju, kako mene tako i njega.
onda kada je to napisala a ja odmah s tim papirom otisla kod predsjednika suda morala odmah to prepraviti jer sam usput budi receno i novinarka a da taj debilizam izadje u javnost onda bi se zbilja opravdano postavilo pitanje ne samo svrhe sudova vec i ljudi koji tamo za drzavu kao rade posao, bila uzasno nelagodna prema meni. odnosno na moj ulazak u sudnicu kao da bi hladni povjetarac obasjao njezin mali mikrokozmos u kojem ona serifuje i nema veceg boga od pape..
tak da kaj se tice ovog tvoga posljednjeg posta, ak ti bash nije jasno..srce, kak bi bilo da odes sa mnom na sud? pa da ti pokazem kak se utjeruje alimentacija? kaj velish, ha?
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 17:27   #48
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
hahahahahahaha
buhahahahahahahaha
al aj ak nis drugo, barem si me nasmijao.
sidora u zadnjih godinu i po ja sam bar dva puta mjesećno na sudu i skużio sam naćin njihovog "rada" zato sam namjerno pored "jednostavno" stavio

Na sudu mnoge stvari koje su u stvari jednostavne postaju "jadnostravne"

ALI da bi se povećalo alimentaciju moraju se prvenstveno NA SUDU dokazati prihodi pozvanog.

Na koji naćin i tko to je već druga prića ćiji dio si sama opisala .
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 20:32   #49
hja, u doba moje rastave bilo je pravilo: na socijalnom radu tražiš određenu sumu ili postotak na koju druga strana treba pristati i to potpisati. a na sudu na temelju tog dogovora i potpisa sudac određuje definitivno, pogotovo ako se na socijalnom niste uspjeli to dogovoriti pa da se dogovor potpiše. naravno, moj se slučaj 0tezao jer kreten nije triput došao na razgovor socijalna kokoš je čekala do četvrtog puta kad se udostojio pojaviti. bila sam poštena i tražila samo 30% za dvoje djece. si mislim ovak: ak se tip oženi pa ima svog klinca, nemam srca tom djetetu otimat od usta, ak i nema klinca, nemrem ga ostavit jadnog i očerupat na 50%. glupača! kad je videl da je tak jeftino prošel, odmah je potpisal. a onda se na sudu nije pojavljivao iz ročišta u ročište. sutkinja je histerično vrištala da zakaj on nije došel, da kaj ja mislim. nepismena gđa pravnica očito nije ni pročitala kaj piše u papirima. a to je da se kreatura nije javljala klincima mjesecima, niti su ga zanimala, jahao ne valda neku kučku pa nije imal vremena ni za sud. a ova sudska kreatura od državne službenice još pita mene zakaj ga nema!! na kraju je čekala četvrto ročište. nije me niš pitala, niš ju nije zanimalo. samo je napisala rješenje, kao predradnju za presudu, u kojoj naređuje, između ostalog, da se slimentacija isplaćuje na ruke majke, ha, ha. Na ruke majke??? disla sam se i izjavila da se ne slažem s tom odlukom jer osobe naprosto nema u vidokrugu već dvije godine, ne zna se gdje je, nema službenu prijavu prebivališta i boravišta. Zar da ga tražim s detektivima po australiji, parizu ili špišić-bukovici i pištoljem prisilim da otvori novčanik? molim časni sud da zbog tih razloga odluči da lova za klince ide ovrhom na plaću jer je inače nikad nebum dobila. preuzvišena sutkinja (joj, najradije bih je javno imenovala) je rekla da ja nemam pravo ništa govoriti jer me nije ništa pitala. a kad sam zapanjeno upitala što da onda radim , rekla je da imam pravo žalbe. da, da žalila se ja, predmet otišo na županijski sud i jedan primitivni muški, naravno, majmun je odlučio da je moja žalba neosnovana!!!pičmač! pravni lijek: tužba na ovrhu.

kad je rastava postala pravomoćna, ona kreatura od bivšeg muža se najedamput pojavio, cvilio kako voli svoju djecu, da je sad vidio svoju grešku, da uviđa što je izgubio, cvil, cmizdr, šmrk, hračk. ali on jadan, digo kuću na kredit, opremio je najluksuznijom opremom, zadužio se ko grčka da bi si sredio gajbu do zadnjeg deklrlića, kupio auto, priuštio si suđmašinu, sredio sve do zadnje vazice, okvira za slike i tepihića. je, pa kaj bi on trebal patiti u siromaštvu zbog alimentacije. ko da bi to uzrokovalo njegovu smrt od gladi, zime i neimaštine moš mislit govneta. a on je povremeno neredovito davao neku siću, i klince potkupljivao skupim stvarima koje ima ja ionako nemrem priuštiti. kad sam mu rekla da to ne može do beskraja tako, klinci trebaju sve više, dalje se školuju, od moje plaće živimo nas troje, otplata stana, krediti za ponešto, za hranu, školske potrebe... a on živi sam, s daleko većom neto plaćom.

cinično se nasmijao i rekao: ha, imam sudsku ovrhu na trećinu plaće zbog nekog velikog duga, još pet manjih kredita na stvari u stanu. ako sjedneš ovrhom alimentacija će imati prednost. to je trećina moje plaće. a onda neću moći otplaćivati sudsku ovrhu zbog duga i onih pet kredita, banka će mi sjest na cijelu plaću, a možda završim zbog dugova i u zatvoru. a ni kuću nebuš dobila, he, he, na kući je hipotekarni kredit, pa si misli. onda tek neću uopće posjećivati klince jer neću imat ni za benzu.

u međuvremnu, umjesto da je doprinosio za djecu redovito, on je uređivao svoju hižicu iz snova. pod egidom: kad klinci dođu da im bude lepo.
i kak da ja klincima velim da je njihov mili tatek, koji je s njima samo kad je raspoložen, jedan običan kujin sin (oprosti mi svekrvo) koji se zapravo zbog parstokuna cjenka njihovom ljubavlju i mojim žifcima.

danas-sutra će klinci to kužit, ali ne znam imam li pravo rušiti im sreću zajedničkih druženja (ma što god se krilo iza toga, dečki su veseli jer znaju da imaju tatu) već sad, dok još nisu sposobni sami nešto shvatit.
s druge strane, kad tad ću nešto morat riješit.

frizura, šminka, što je to? izlasci, koncerti, knjige, kaj se to jede. kaj se s tim u gotovini plaćaju računi za režije, školski pribor, tenisice... da ne pričam kad mi se pokvari bojler ili pegla, ili u ljekarni od šuba potrošim parsto ćuna za sirup od neznamčega protiv kašlja? već godinama majmuniram iz šupljeg u prazno.
joj!!
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 21:20   #50
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
...kreten nije triput došao na razgovor socijalna kokoš ...i očerupat na 50%...sutkinja je histerično vrištala ...nepismena gđa pravnica ...kreatura nije javljala ...jahao ne valda neku kučku ... a ova sudska kreatura od državne službenice ...Zar da ga tražim s detektivima po australiji, parizu ili špišić-bukovici i pištoljem prisilim da otvori novčanik? ...jedan primitivni muški, naravno, majmun je odlučio ...pičmač! pravni lijek...ona kreatura od bivšeg muža... cvilio ... cvil, cmizdr, šmrk, hračk. ... moš mislit govneta...

Pa gdje si bila duśo? Takvu sam trażio cijelog żivota
Tema nije smijeśna ali nasmijao sam se od srca- predobra si

Svaka Ti ćast da se ne osvjećujeś na kreaturi kośtem Djece
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 22:36   #51
Quote:
benny kaže: Pogledaj post

Pa gdje si bila duśo? Takvu sam trażio cijelog żivota
ha, ha, to ti je ona pjesmica: da smo se ranije sreli ...

vjeruj mi, ni meni ni djeci nije do cerekanja kad nemaš love za popravak grijanja, a niko ti ne pomogne da ti bar posudi nekaj. i tako se mi cijele zime grijali na tavanskom stanu na minus 10. bez grijanja. ali uz milozvučne fićuke i zavijanje. ili to kaj moram klincu reći: zlato, strpi se, hodaj u tenama iz kojih vire prstići, kupit ću nove kad dojde plaća. ili, za rođendan ti baš nebum kupila ono kaj hoćeš jer, eto, tatek mora kupit najskuplje pločice u kupaoni pa sirotan nema za tebe, a ja delam i posle posla, ali honorari baš ne stižu redovno.

i onda kad mi se trusi boja sa zidova, a malanje dojde dve hiljade kuna, ili kad si nakon 8(!!!) godina priuštim nove čizme dojde mi diners za poludit. pa prestaneš više biti ljudsko biće, a kamoli žensko!

na kraju summa summarum: tatek je tatek kad mu se svidi i kad osjeti nekakav očinski poriv da je napravio super klince, pa ih se ponekad sjeti. nikog nemreš prisiliti da voli vlastitu djecu, to podrazumijeva brigu, požrtvovnost i odgovornost. nikakav zakon, pravo, oružje ili molbe i ucjene.

svodi se na ono: daj što daš. Ma, hm, ima i drugih metoda koje upravo razrađujem, ali ih treba planirati dugoročno, nisam još završila s poglavljem "ostavil nas je ko drek na cesti". malo morgen.

s druge strane gledajući, ak se konačno pomiriš s činjenicom da emotivno i odgojno klinci i nemaju neke koristi od vlastitog roditelja (to se može odnositi i na lude sebične mame), proizlazi da je lova jedino kaj nas drži na životu. od love hraniš klince i sebe, plaćaš vodu, struju, knjige, tečaj engleskog, dječje rođendane. radiš ko konj na poslu, delaš doma i tegliš kištre, sam guraš ormare, popravljaš pegle i osigurače, cukljaš cekere s placa, honorarčiš koješta, spadaš s nogu, niko ti ih noću ne grije, nemaš se kom požalit da ti je danas bio pakleni dan, nesmeš plakat previše pred klincima. a da lepo imaš peneze mogel bi platit i bedinericu i peglericu i masera i bebisitericu i onda bi imal više vremena igrat se i razgovarat s vlastitom dječurlijom, onako odmoren i svjež, pun optimizma.

kaj sad, da najdem bogatog sponzora? donatora? jezuš, radila sam svakakve poslove u životu, ali sori, za tak nekaj treba imat želudac. idealan muškarac? 80-40-80. osamdeset godina, temperatura 40 i račun od 80 milijona u banki. otac moje djece jadan nema ni hiljadu ćuna mjesečno za svoje sinove.

bljak!
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 09:42   #52
je je ljudi ...BLJAK nešto je trulo u državi danskoj; ja vam neću ni pričati vlastite anegdote jer bi zagušila server sa ovim bljakićima - al se bit priče svodi na sve kaj veli maher18 i sidora; ja potvrđujem - socijalnu službu treba UKINUTI jer neopravdano troši novce iz proračuna dok se majke suočavaju s tak neopisivo bolesnim situacijama da bi SVAKA pojedinačna priča mogla dobit Oskara za scenarij u kategoriji psiho horora. A kaj je tim tatekima u glavi - bog da te sačuva - i te sudske farse, da ne spominjem tupe poglede "whatareyoutalkingabout" .
nedavno je bilo u Večernjaku da Englezi ozbiljno razmatraju mogućnost da se neplatiše alimentacija tretiraju u istom rangu sa pedofilima i zlostavljačima! POZDRAVLJAM i nadam se da će to stvarno tako biti. - Jer kužite - čak nije stvar u novcu, stvar je u nepodnošljivo bolesnim igrama koje se tu igraju u kojima bivši očevi i muževi INSTRUMENTALIZIRAJU sustav s ciljem da maskiraju činjenicu kaj su totalni nesposobni šupci. A kreteni u sustavu to PUŠE.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche

Zadnje uređivanje Cats : 18.03.2007. at 10:08. Reason: pročitaj pravila ;)
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 13:44   #53
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
je je ljudi ...BLJAK nešto je trulo u državi
zapravo je najgori čin ovakve opere upravo emocionalna hladnoća likova koji izbjegavaju svoju odgovornost. u svemu, kad pogledaš cijeli njihov bijedni životić.

a kaj se tiče sistema, zakoni u tom smislu ostavljaju puno praznog prostora za manevriranje. umjesto da postoji odredba po kojoj se automatski, bez posebnih pristanaka odrapi alimentacija ustegom u postotku od plaće, bez obzira jel honorarac, penzić, debelo uhljebljeni tajkun ili obični šljaker kod privatnika, naši zakoni uopće nemaju definiran taj mehanizam. u zakonu o braku i zakonu o obitelji piše da je osoba dužna i materijalno brinuti o djeci, bez obzira jel zaposlen ili ne. ali nije točno određen mehanizam na koji način on to mora napraviti, i kakve su sankcije ako to ne napravi. i kaj se onda dešava? umjesto da svi, doslovno svi prihodi budu zabilježeni na poreznoj kartici, naši vrli mutikaše i smutljivci fingiraju nezaposlenost i minimalac kod privatnika, jadna siročad, čak daju otkaze pa delaju na crno, samo da bi prkosili onom drugom. a onda pobjednički likuju: aha, kaj sam ju zajebal, ne bu dobila ni lipe. patopsihologija totalnog kretena. ma kaj, za stezulju u vrapču!

elem, kad bu izglasan zakon o poreznom broju za svaki račun u dućanu, kad će se kontrolirat stvarno imovinsko stanje, od marke cipela, cijene novog terenca i bossova odijela, do vikendice i večere u peoplesu, pa prema tome se i odrapit alimentacija, pa kad ak redovno ne uplati, odnosno eskivira i plaćanje ustegom, da mu se odrapi bar godina dana robijanja u remetincu!

planet utopia!

zato se i događa npr. da jedan uspješni odvjetnik da otkaz, prijavi se na burzu kao nezaposlen, a na crno vodi parnice i bere nofce, a niko niš ne zna o tome. da ne pričam o zametanju tragova, ne prijavljivanju boravišta, ne primanju službenih pismena od suda. ha, pa bivši moj je sudskom dostavljaču slegnuo ramenima, nasmijao se u brk i izjavio da tražena osoba uopće ne postoji na sto kilometri u krugu! ak se i potegne prekršajni postupak za takva sranja kazne su čisto simbolične. ja sam znala na kojoj je adresi (kod flojse sa srebrnjaka, baš si pašu), ali to nigde nije službeno, i ova može glat bilo kojem policajcu reć da alice više ne stanuje ovdje.

da, to je naša realnost. kaj sad? da glasamo? za koga? za narod? za tita?

Zadnje uređivanje Cats : 18.03.2007. at 10:08. Reason: citiranje
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 16:31   #54
Djevojke moje imate mali problem...
Naime mogu Vam neslużbeno odgovoriti u imenu nas alimentaraca jer znam ih lićno par deset a i ja sam jedan od njih.
Većina nas se "boji" da ne biste od alimenata koje dobivate od nas za Djecu uzimale za sebe.
To proizlazi iz toga śto skoro svi alimentarci koje znam imali su żene sa dvije lijeve ruke i to oni sami su radili i izdrżavali svoje obitelji.

Meni je moja za vrijeme braka i rastave rekla da nije luda da radi i da je naśla bogatog a ako sa njim ne uspije onda će naći drugog sponsora.

Mene je trażila 2000 kuna alimentacije za onda 5 godiśnju kćerkicu a prosjećna mjesećna plaća u gradu gdje żive iznosi oko 1500 kuna brutto a na ruke se dobija oko 1100 kuna!

JOK, nisam se slożio jer nju neka izdrżavaju njeni novi, a moja je dużnost izdrżavati moje Dijete!

Na sudu sam se slożio na 1/3 (oko 700 kuna) śto su ona i sud prihvatili.
Poslije rastave sam sam predlożio ex da ću ja dodatno plaćati za:
-vrtić Kćerkice
-dopunske predmete u vrtiću
-50% svih izdataka (osim hrane) koje ona izdaje na nju
-ako će Ćerkica zatrebati medicinsku pomoć ili lijekove a ona neće imati novaca da ću ja sam sve platiti.

+Uvijek kada je bila kod mene kupovao sam Kćerkici za obuć, igraćke, plaćao izlete, bazene, kino itd.

Jednom rijećju smatrao sam i dalje smatram da ZA DIJETE żelim potrośiti i sve joj prużiti a ex za svoje vlastite potrebe neka zasuće rukave ili neka je izdrżavaju njeni novi.

Takvo Vam je razmiśljanje većine nas alimentaraca u slućaju kada je naśu obitelj razbila supruga.

Ako je suprug kriv (on je otiśao) rastavi onda se većina nas slaże da u tom slućaju on treba barem djelomićno i svoju bivśu da izdrżava barem na netko vrijeme (godina) poslije rastave.

Isto tako smo miśljenja da ako to nju zasvrbi malena ili pożeli novi model pa zato żeli rastavu, onda bi sud trebao skrbniśtvo presuditi ocu Djeteta/ce!

Tako kao i u pravu: Tko je kriv neka ispaśta!
Ako je muśko kriv neka on ispaśta!

Sa sudbinom Djece i njihovim obiteljima se ne bi smjelo hohśtaplirati!!!
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 17:00   #55
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Djevojke moje imate mali problem...
da, zlato, imamo mi mali problem! malo previše projiciraš svoju situaciju na sve ostale. činjenice i statistika pokazuju da su u većini muškarci oni koji ostavljaju obitelj ili je razaraju svojim ponašanjem i nebrigom. ima i takvih ženturača. dakle nije bitan spol. isto tako su statistički rijetki ovakvi egzemplari kao što je psihopatkinja u liku tvoje exice. mogao si pročitati moj primjer. ono: radim ko konj, honorarčim kad stignem itd. a sa sponzorušama se sprda svako normalan ko ne dozvoli da o nekakvoj bijednoj alimentaciji i milosti ludog bivšeg ovisi život djeteta. fala lepa.
istina je da se niko ne ženi/udaje i ne rađa djecu da bi ostao samohrani otac/majka.
svaka ti čast ako se zaista skrbiš o djetetu kako kažeš. ma, najrađe bi te za po doma.

a, da znaš, ne osjećam se nimalo kao luzer, bez obzira na pišljivih parsto kuna, niti me šokira činjenica da otac moje djece nije sposoban shvaatit neke stvari.

preživjet ćemo i ja i klinci bez toga. ni prvi, ni zadnji, pa kaj.

a ak se radi o pametnim mislima uvaženih psihologa, psihijatara, pedagoga i inih rovatelja po dječjoj duši, ne zaboravi na ima mnogo djece samo s jednim ili bez oba roditelja, pa su normalni, zdravi, i odrastu u dobre i divne ljude. ona floskula da su djetetu potrebna oba roditelja za pravilan razvoj, to obesi mački o rep. nekoć smo živjeli u plemenu, gdje su o djeci skrbili i roditelji i bake i tete i ujaci. zakon čopora, da bi vrsta preživjela. u današnje doba podjela rada je drugačija, uloge se mijenjaju, socijalni i tehnološki uvjeti nas usmjeravaju na drugačije mišljenje i ponašanje.

fala bogu, nisam poslušala svoju konzervativnu mater koja je cijeli život trpila očev kurveraj i nebrigu, a nije se rastala zbog nekakvog imaginarnog straha kak bu dalje sama. i koja mi je rekla, kad sam ju svojevremeno zamolila za pomoć zbog djece, da imaju gdje biti, onda mi je odbrusila da nek izvolim otići doma, skuhat ručak i mužu doktoru nauka speglat košulje! a zaboravila je da imam i ja titulu! u kurac krasni!

i zato mi ne pada na pamet učiti svoje dječake kako je za pravilno odrastanje potreban i otac. kad sam im ja i otac i majka. i sad daj pričaj o problemima!

ha, rađe se oženi za mene, treba mi jedan takav pun dobrih namjera.pusa, cmok.

Zadnje uređivanje Cats : 18.03.2007. at 10:09. Reason: citiranje
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 21:23   #56
hm. hm hm hm hm

benny,
fakultetski sam obrazovana osoba. radim za 4. 400 kuna. dala sam vecinu ispita na magisteriju, ali trenutno nemam novaca, nedostaje mi jos 11.500 kuna za to, pa da predam temu rada.
otac djeteta ima srednju skolu. zaradjuje vise nego duplo od mene.
nisam se udala, vid vraga, jer mi nije palo na pamet da dam pic.. i dignem sve cetiri u zrak. takodjer se nisam skolovala kako bi upecala frajera pa onda mogla reci kak ima svrhe i taj moj fakultet i kojih 15 godina ucenja stranih jezika. skolovala sam se ZBOG SEBE, jer sam zeljela raditi posao koji radim. i jer me on ispunjava. i jer sam to ja, pa cak i zbog posla kojeg delam.
da sam razmisljala o svim tim faktorima tipa kako cu prehraniti dijete, jer vjeruj mi s ovim novcima to ide jako tesko, ili dal ce me ozeniti kada sam doznala da sam trudna - da sam te kojim slucajem cula ili vidjela vjerojatno bi razmisljala i o pobacaju. nisam. isto tako mi nije palo na pamet nekoga upecati zato kaj eto, pa napravio mi je dijete. to je to, nee?
istodobro su u istoj zgradi jedan nevjencani par od kojih 12 godina veze, i to veze da se i ja pitam kaj ti ljudi rade u svom zivotu, vidli da smo mi na putu bebacu, pa ju je on pojebao nakon tri godine nejebice i jer je i njima bilo super imati dijete. no, to nije poanta ove price. poanta je da je ona JEDVA cekala otici na bolovanje. moram li ti napominjati da je dijete navrsilo godinu dana a da se mama, eto, nije vratila na radno mjesto.
meni to nikada u zivotu nije palo na pamet. koliko mi god bilo tesko rastavljati se od andjela.
tak da ti se ova kvazi teorija u potpunosti rusi s mojom slikom i prilikom. hehehe. mislim, mos se pravit da me nema, al i ti i ja znamo da postojim i ne samo ja vec i zene poput mene. nazalost. ili na srecu. koje ce ti u konacnici pokazat da je bitan covjek, da se oko covjeka sve vrti. a da te smradovi mogu povrijediti, mogu cak i probati unistiti, ali da je to tvoj zivot i da svoju ljubav neces dati nekome tko to nije zasluzio. to te razlikuje od zivotinje. mislim da shvacas sto ti zelim reci.
ne moras brinuti, radim honorarno, navecer prevodim opet sudske spise, ponekad mi se cini kao studenski dani, hahaha, ali necu! ne ne ne i ne. necu dozvoliti nikome, pa ni onima koje sam pustila u zivot da mi ga danas zagorcavaju. ako nista drugo onda zbog toga jer imam malo dijete i jer trebam biti netko da bi ona bila nesto. i onda stisnes zube i tjeras dalje. sutis i radis. znas zasto radit. nitko ti nece nista pokloniti. onima koji zive samo za to - cuj, mislim da ima jos slobodnih punktova oko svacicevog.
stoga, ne sudi ljude na osnovu dosadasnjeg iskustva. mozda je ono krivo. ili nepotpuno. ili potpuno besmisleno..
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 05:56   #57
Znam da ima odurnih ženturača, jednako kao što ima i iskompleksiranih debila koji se zbog samo njima znanih razloga iskaljuju na svojim ex obiteljima.ALI:
Quote:
benny kaže:Većina nas se "boji" da ne biste od alimenata koje dobivate od nas za Djecu uzimale za sebe.
kad ovo čujem - slabo mi dođe!!! Bez obzira iz čijih usta dolazi. Naime, smatram da roditelj koji ostaje s djecom MORA isto tako voditi računa o sebi i u smislu izgleda i vlastitog balansa, zdravlja itd. Izuzetno je teško biti samohrani roditelj - tako da briga o djeci uključuje i brigu o osobi koja 24 sata dnevno 7 dana u tjednu bez prestanka vodi računa o milijun malih i velikih stvari. Teško je biti samohrani roditelj zato što ne postoji realna strukturna podrška osobi koja se nalazi u toj situaciji. I često ta plemenska horda pomagača više šteti nego koristi.
Većina nas se "boji" da ne biste od alimenata koje dobivate od nas za Djecu uzimale za sebe - to je kao da izvadiš zemlju iz lonca i očekuješ da će biljka rasti WTF!!!
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 10:15   #58
ja plaćam plus 250 eura stalni nalog mamici plus 14 dana skijanja i 2 mjeseca mora kod mojih na vikendici na moru.

Moji starci ulete često unuku jedincu sa cipelama,majcama, hlačama,evo nedavno deda ubo malom novi BMX.

Dobio od mene za rođ kompjuter sa ogromnim monitorom sad nedavno.

ja mislim da je to ok.

spremat kuću njima bogme ne namjeravam....
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 12:09   #59
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
ALI: kad ovo čujem - slabo mi dođe!!! Bez obzira iz čijih usta dolazi.
Da li Ti imaś problema sa probavom ili ne to je procentualna realnost!
Koliko mama ne radi po koliko godina (po vlastitom izboru) pa i desetak, pa ima i koje se uopće ne zaposle nego traże slijedeću żrtvu.
Śta misliś od ćega one żive? Sponsori? Roditelji? Ne uvijek!
Kao śto ima oćeva śto ne plaćaju alimentaciju, tako ima i "samohranih" majki koje bezbriżno żive od alimentacije Djeteta.
Quote:
mandragora kaže:
Naime, smatram da roditelj koji ostaje s djecom MORA isto tako voditi računa o sebi i u smislu izgleda i vlastitog balansa, zdravlja itd.
Neka vodi raćuna, ali na vlastiti trośak a ne na trośak Djeteta! -dotići to onih koje tako ćine.
Poslije rastave ne może se dalje żivjeti na grbaći bivśeg suprużnika osim ako tako nije sud odlućio.
Alimentacija treba i mora U POTPUNOSTI poslużiti za trośkove koje dotiću Dijete.

Ne ćudite se alimentarcima koji se boje gdje zavrśava alimentacija u slućaju ako je:
-On bio godinama jedini hranioc obitelji, a njegova je imala dvije lijeve ruke.
-Alimentacija visoka (viślja nego se zaista może potrośiti na NORMALNO izdrżavanje Djeteta).

Mene problemi sa alimentacijom ne dotiće i odgovaram Vam zato jer će Vam rijetko koji muśkarac napisati u vezi alimentacije śta ga doista mući.

U udrużenje ćiji sam ja ćlan dolaze i takvi muśkarci koji plaćaju mjesećnu alimentaciju na 1 Dijete po 2000-3500 kuna a njihova Djeca hodaju u premaloj odjeći dok njihove "samohrane" majke koje nisu zaposlene kupuju sebi najmodernije krpice, skupu kosmetiku, auta itd.

Kako ima iznimaka kod muśkaraca tako ima i kod żenskih.
Nije jedan spol svetiji od drugoga.

Moj konkretni slućaj:
Prije same rastave za Dijete smo trośili mjesećno do 200eura a za vrijeme rastave majka je istupila sa prijedlogom alimentacije po kojemu za Dijete treba mjesećno oko 600eura!

Tih 400eura viśka za koga su bili potrebni???
Htjela je Djetetu kupovati trostruke porcije namirnica, obuće, odijeće itd.?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 12:15   #60
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
ja plaćam plus 250 eura stalni nalog mamici
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.