Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2011., 10:16   #201
Quote:
Zoncolan01 kaže: Pogledaj post
Uz takve treninge možeš jesti sve što poželiš i ne izbjegavati ništa u razumnim količinama, makni se od tih fruktoza i savjeta fanatika i jedi i pij normalne "prljave" šećere, kao cola, malo drži ali te digne kada je potrebno. Ako sumnjaš da ti fali minerala napravi pretragu, isto i sa vitaminima.
Jedi i krutu hranu na treninzima.

Znaš što je rekao Eddy Merckx? "You can't win the Tour de France just drinking water."
Mozda ste me krivo razumjeli malo.. Kad sam rekao da pazim na prehranu, mislio sam da pazim da jedem dovoljno kod dugih tura i treninga, a ne da izbjegavam nesto u prehrani. Ne povodim se nikakvim savjetima, jedem sve, ali bas sve..

Samo sto ne volim slatko, kao sto ne volim cevape, pizzu itd.. A na fruktozu sam mislio kad sam rekao da jedem voce, ne uzim fruktozu kao nadomjestak..

A mozda jednostavno zelja za secerom.. Tako me nekad vuklo juhu pojest.. Al to je zbog dehidracije, pa trazi slano.. Al ovo..
t00m is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 12:07   #202
Quote:
toom0101 kaže: Pogledaj post
Mozda ste me krivo razumjeli malo.. Kad sam rekao da pazim na prehranu, mislio sam da pazim da jedem dovoljno kod dugih tura i treninga, a ne da izbjegavam nesto u prehrani. Ne povodim se nikakvim savjetima, jedem sve, ali bas sve..

Samo sto ne volim slatko, kao sto ne volim cevape, pizzu itd.. A na fruktozu sam mislio kad sam rekao da jedem voce, ne uzim fruktozu kao nadomjestak..

A mozda jednostavno zelja za secerom.. Tako me nekad vuklo juhu pojest.. Al to je zbog dehidracije, pa trazi slano.. Al ovo..
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=126

A kako se osjećaš na treninzima ili poslije njih? Nikada nije baš pametno ogledati se na profesionalce ali da se nešto naučiti, TDF 2008 Team Columbia prehrana. Šečera koliko hoćeš, junk food koliko hoćeš, moraš jesti slatko.
Ako te i dalje bude zabrinjavalo, obavi pretrage kompletne.
Zoncolan01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 13:48   #203
Quote:
Zoncolan01 kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=126

A kako se osjećaš na treninzima ili poslije njih? Nikada nije baš pametno ogledati se na profesionalce ali da se nešto naučiti, TDF 2008 Team Columbia prehrana. Šečera koliko hoćeš, junk food koliko hoćeš, moraš jesti slatko.
Ako te i dalje bude zabrinjavalo, obavi pretrage kompletne.
Treninzi normalni, znaci do 2 sata voznje, penjanje, ili sumsko trcanje super.. Samo me te duze ture malo muce.. Mislim, nije to nista strasno.. Ako bi bilo ucestalo, ili se ponavljalo na normalnim treninzima onda cu se brinut..

Ovako na duzoj turi vjerojatno potrosim sve zivo u tijelu pa se tijelo nadoknađuje što mu fali.. A i po ovim vrućinama, moram priznat da i pojedem dosta manje na samoj turi tako da...
t00m is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 09:50   #204
Quote:
Dumbledore69 kaže: Pogledaj post
Hrana je važna za dvije stvari:

1.IZGRADNJA
2.OPORAVAK

1. Vjezbanjem s utezima opterecujes misice i dolazi do mikroostecenja misicinih vlakana koji su izgradeni od PROTEINA, znaci proteini sluze izmedu ostalog za obnavljanje tih mikroostecenja a svakim obnavljanjem misicna vlakna postaju jaca i deblja sto dovodi do povecanja snage i hipertrofije (povecanja poprecnog presjeka) misica. Proteini su izgradeni od aminokiselina i vazno je u prehrani unesti sve aminokiseline jer manjak jedne moze dovesti do neravnoteze. npr. cijelo jaje sadrzi sve aminokiseline i odlican je izvor proteina. Poslje treninga pojedes recimo 5 bjelanjaka i dvije banane ili grožđice. (Ukoliko ne zelis piti proteine)

2. za svaku fizicku i psihicku aktivnost trebas gorivo, koje nase tijelo prvestveno crpi iz glikogena (zalihe secera u misicima,jetri, krvi), a glikogen se puni jedenjem UGLJIKOHIDRATA. Prije treninga (u prosjeku dva sata prije treniga)je vazno jesti UH da bi imala energije za provođenje istog a nakon treninga (odmah nakon treniga P+brzi UH,, sat i pol nakon treniga kruti obrok P+spori UH) za oporavaka, tj. sto brze popunjavanje glikogena ali ne samo to. UH pomaze u prijenosu svih ostalih hranjivih tvari do misica i tako ukoliko se proteini kombiniraju sa UH imaju puno vecu ucinkovitost nego sami proteini poslje treninga. Vazno je kod UH naglasit da uvijek treba jesti kompleksne, tj one koje se sporo razgraduju i s time ne dizu brzo razinu secera u krivi pa ne dolazi do izlucivanja velike kolicine inzulina (koji pohranjuje secer u stanice). Cesto izlucivanje velike kolicine inzulina moze dovesti do velike neravnoteze ostalih hormona u tijelu ali i do pojave Dijabetesa. Brze UH treba konzumirati iskljucivo poslje treninga jer je onda razina secera u krvi jako niska i treba je podici, takoder treba potaknuti vece kolicine inzulina jer i on sudjeluje u prijenosu hranjivih tvari u stanice.

ako ne zadovoljis ove kriterije moze doci do sporog napretka, stagniranja ili cak do pretreniranosti i nazadovanja..

eto to je onako osnovno, ako te nesto jos zanima slobodno pitaj
To je sasvim dovoljno hvala puno, sad je već malo jasnije lakše mi se držati nekih pravila kada znam zašto ih se moram držati
zumbagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 10:48   #205
Quote:
Dumbledore69 kaže: Pogledaj post
2. za svaku fizicku i psihicku aktivnost trebas gorivo, koje nase tijelo prvestveno crpi iz glikogena (zalihe secera u misicima,jetri, krvi), a glikogen se puni jedenjem UGLJIKOHIDRATA. Prije treninga (u prosjeku dva sata prije treniga)je vazno jesti UH da bi imala energije za provođenje istog
Koji su dobri izvori sporih ugljikohidrata?

Edit: Na netu našao - riža, tjestenina, banane, jabuka, crni kruh, slanutak, suhe marelice, tikvice, grah, suhe smokve, energetska pića i energetske pločice

Još neki?
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 11:17   #206
Oprosti vidio sam citiranje pa samo digresija
Quote:
Dumbledore69 kaže: Pogledaj post
2. UH pomaze u prijenosu svih ostalih hranjivih tvari do misica i tako ukoliko se proteini kombiniraju sa UH imaju puno vecu ucinkovitost nego sami proteini poslje treninga.
Nije to tako jednostavno, važna je količina UH u obnovi glikogena. To su neki mislili da sa kombinacijom proteina dolazi do Poanta je u uravnoteženoj prehrani.
Uglavnom ne

Quote:
Dumbledore69 kaže: Pogledaj post
Vazno je kod UH naglasit da uvijek treba jesti kompleksne, tj one koje se sporo razgraduju
Opet ne, katkada nam trebaju i prljavi šećeri. Opet poanta je u kombinaciji i onome što nam odgovara.

Quote:
Dumbledore69 kaže: Pogledaj post
i s time ne dizu brzo razinu secera u krivi pa ne dolazi do izlucivanja velike kolicine inzulina (koji pohranjuje secer u stanice). Cesto izlucivanje velike kolicine inzulina moze dovesti do velike neravnoteze ostalih hormona u tijelu ali i do pojave Dijabetesa.
Da istina postoje rizici, isto kao što se od šećera može dobiti karijes
Toga se mora pojesti zaista ogromne količine, a takvi sportaši nisu

Quote:
Dumbledore69 kaže: Pogledaj post
Brze UH treba konzumirati iskljucivo poslje treninga jer je onda razina secera u krvi jako niska i treba je podici, takoder treba potaknuti vece kolicine inzulina jer i on sudjeluje u prijenosu hranjivih tvari u stanice.
Opet kažem, vidi gore. Nema isključivoga u sportu

Quote:
Dumbledore69 kaže: Pogledaj post
ako ne zadovoljis ove kriterije moze doci do sporog napretka, stagniranja ili cak do pretreniranosti i nazadovanja..
Prije bih rekao da kod rekreativaca dolazi do nazadovanja ili nikakvoga napretka zbog: a) volje za treningom
b) neimanju dugoročne vizije
c) neimanju kontinuiteta;
a ne zbog prehrane. Ti?

Takav plan prehrane nemaju niti vrhunski sportaši
I am just saying
Zoncolan01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 11:44   #207
Quote:
Zoncolan01 kaže: Pogledaj post
/SEC
Takav plan prehrane nemaju niti vrhunski sportaši
I am just saying
+1

slažem se sve sami fanatici, treba paziti ali ako samo sebi postane svrha, ako se nemoš opustit i popit' čašu vina sa frendovima, čemu?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 18:49   #208
I ja kažem +1
cretino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 21:58   #209
Quote:
Zoncolan01 kaže: Pogledaj post
Prije bih rekao da kod rekreativaca dolazi do nazadovanja ili nikakvoga napretka zbog: a) volje za treningom
b) neimanju dugoročne vizije
c) neimanju kontinuiteta;
a ne zbog prehrane. Ti?

Takav plan prehrane nemaju niti vrhunski sportaši
I am just saying
Slažem se s ovime što navodiš kao dodatne razloge, ali i hrana je dio priče koji ih može (nepotrebno) stopirati i na koji treba obratiti pažnju.


S druge strane, ne vidim neki bogznakako komplicirani plan prehrane u Dumbledoreovom postu. Poslije treninga popiješ shake, par sati kasnije jedeš. Nije teško.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 16:24   #210
Ako netko može pomoć )

Uglavnom, nakon 2 godine pauze od treniranja zbog koljena, opet sam krenula s intenzivnim treninzima, volim se dobro oznojiti i pomučiti..uglavnom sam na biciklu po cijele dane te idem 5x tjedno na treninge tipa walk, apt, millitary drill u kombinaciji s power jogom i pilatesom s obzirom da mi fali tih vježbi istezanja i fleksibilnosti..Uz to nisam neka mršavica i imam spor metabolizam i uz to sam dobila neke popuste u tim dućanima s sportskom "hranom" pa bih si htjela kupit neke proteine,a tu čitam da bih to trebala kombinirati s ugljikohidratima pa se pitam ako to pijem nakon treninga hoću li se udebljat ili napuhnuti? ) Dobila sam prijedlog da navečer napravim shake s bananom i zobenim pahuljicama (plus eventualno posni sir i to) pa me zanima jel to dobra ideja? I koliko su magnezij i kalij u obliku šumećih tableta dovoljni? I navečer baš ne mogu jest jer sam se tak navikla (ne mogu zaspat ak jedem nešto tipa meso ili tak teže probavljivo) pa me zanima jel dosta popit proteinski shake?

Ne znam jesam bila baš jasna, al ak netko može pomoć ili me usmjerit, hvala unaprijed

Pusa :*
__________________
Kad te prošlost nazove, uključi joj govornu poštu. Jer nikad nema ništa novo za reći....
JeDiNa1310 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 02:17   #211
Quote:
Zoncolan01 kaže: Pogledaj post
Oprosti vidio sam citiranje pa samo digresija


Nije to tako jednostavno, važna je količina UH u obnovi glikogena. To su neki mislili da sa kombinacijom proteina dolazi do Poanta je u uravnoteženoj prehrani.
Uglavnom ne



Opet ne, katkada nam trebaju i prljavi šećeri. Opet poanta je u kombinaciji i onome što nam odgovara.



Da istina postoje rizici, isto kao što se od šećera može dobiti karijes
Toga se mora pojesti zaista ogromne količine, a takvi sportaši nisu



Opet kažem, vidi gore. Nema isključivoga u sportu



Prije bih rekao da kod rekreativaca dolazi do nazadovanja ili nikakvoga napretka zbog: a) volje za treningom
b) neimanju dugoročne vizije
c) neimanju kontinuiteta;
a ne zbog prehrane. Ti?

Takav plan prehrane nemaju niti vrhunski sportaši
I am just saying
Tako je, poslje fizicke ili psihicke aktivnosti koja dovodi do smanjivanja razine secera u krvi! što sami savjetovao, poslje treninga brzi UH!

ne trebaju se pojesti ogromne kolicine, bitnije je koliko se dugo vremenski ljudi nepravilno hrane! ako pojedes jednom kilu secera, sigurno neces dobit dijabetes ali ako jedes svakodnevno vece kolicine secera (brzo otpustajuceg) postoje velike sanse da hoces!

ako negdje ima iskljucivog to je onda u sportu, gdje postoje strogo određena pravila i principi kojih se treba pridrzavati ako zelis biti u vrrhu, ostalo sa stajalista uspjeha nije relevantno!

volju za treningom ljudi najcesce gube jer ne vide napredak a napredak ne vide jer slucaju komentare sa foruma od laika koji su procital par knjiga i misle da nesto znasju pa kazu "bitno je jesti umjereno" " svega po malo" "raznoliko" sto to znaci, malo cokolade, pive ,smokija, cipsa, masnog sira, kulena , šunke svaki dan? to je isto raznoliko i umjereno i svega po malo? Kod vecine populcaije prehrana je kljucna i o njoj ovisi brina postignutih rezultata jer ako netko hoces misicnu masu, moze trenirati kolko hoce i sa najboljim trenerima ali ako ne ispostuje kalorijski unos, P, UH i M + sve ostale mikronutrijente sigurno nece napredovati vise od 20-30% svoga potencijala. Isto vrijedi i za nekog tko zeli omrsavit a jede krivu hranu u krivo vrijeme.


zanima me kojim to clankom/istrazivanjem/iskustvom potvrdujes to sto si rekao??

ja radim u struci i ovim se bavim u zivotu, promjena nema ako se prehrana ne sredi! a da bi sredio prehranu nekom jako puno toga moras znati iz literature ali i iz iskustva (ne iskustva na sebi jer se to ne vrijedi) i moras znati sve to svoje znanje prilagoditi individalnoj osobi!

Ja sam ovdje dosao samo zato jer iskljucivo zelim pomoci ljudima koji zele nesto na sebi napravit a gube se u prostranstvu informacija. I siguran sam da ce puno vise nauciti iz mojih opsirnih komentara u kojima stvarno zelim sto jasnije objasniti kako neke stvari funkcioniraju nego iz komentara koje sam prethodno citirao.

uostalom, negirati necije stajaliste ne znaci nista ako ne ponudis neko svoje potkrepljeno misljenje ili sire objasnjenje! jer vecina ovoga sto si ti meni napisao nema smisla.. ja govorim o vrsti UH i kako pojedina vrsta djeluje a ti meni navodis količine, pa nitko nije pričao o količinama!
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 02:25   #212
Quote:
JeDiNa1310 kaže: Pogledaj post
Ako netko može pomoć )

Uglavnom, nakon 2 godine pauze od treniranja zbog koljena, opet sam krenula s intenzivnim treninzima, volim se dobro oznojiti i pomučiti..uglavnom sam na biciklu po cijele dane te idem 5x tjedno na treninge tipa walk, apt, millitary drill u kombinaciji s power jogom i pilatesom s obzirom da mi fali tih vježbi istezanja i fleksibilnosti..Uz to nisam neka mršavica i imam spor metabolizam i uz to sam dobila neke popuste u tim dućanima s sportskom "hranom" pa bih si htjela kupit neke proteine,a tu čitam da bih to trebala kombinirati s ugljikohidratima pa se pitam ako to pijem nakon treninga hoću li se udebljat ili napuhnuti? ) Dobila sam prijedlog da navečer napravim shake s bananom i zobenim pahuljicama (plus eventualno posni sir i to) pa me zanima jel to dobra ideja? I koliko su magnezij i kalij u obliku šumećih tableta dovoljni? I navečer baš ne mogu jest jer sam se tak navikla (ne mogu zaspat ak jedem nešto tipa meso ili tak teže probavljivo) pa me zanima jel dosta popit proteinski shake?

Ne znam jesam bila baš jasna, al ak netko može pomoć ili me usmjerit, hvala unaprijed

Pusa :*
Ako poslje treninga popijes mjericu proteina i ugljikohidrata neces se napuhati niti usaliti. To iskljucivo sluzi za sto brzi oporavak.

Osobno nebi navecer taj obrok jer mi djeluje puno bolji za pocetak dana. Navecer bolje proteine + zdrave masti i to je dobar zadnji obrok.

ako imas proteinski shake sa sporo otpustajucim proteinima (kazein) onda je dovoljno to prije spavanja, ali standardni brzootpustajuci whey nije jer se on brzo apsorbira u krvotok i ne otpusta se tijekom vremena pa dok spavas sto je cilj zadnjeg obroka.
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 23:53   #213
Poz ljudi, koliko je dobro i korisno nakon treninga popit 0,4L cokoladnog mlijeka (2mala iz menze)?i uz to nekad snitu bijelog kruha s medom?
decko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 01:08   #214
Quote:
decko23 kaže: Pogledaj post
Poz ljudi, koliko je dobro i korisno nakon treninga popit 0,4L cokoladnog mlijeka (2mala iz menze)?i uz to nekad snitu bijelog kruha s medom?
postoje neka istrazivanja koja kao PWM (obrok poslje treninga) koriste cokoladno mlijeko i rezultati su se pokazali vrlo bliskima kao kod onih sto koriste whey+glukozu.

Nakon treninga slobodno popiti 2-3 ta cokoladna iz menze (bez kruha i meda) a nakon nekih 1-2sata kruti obrok! Osobno imam par prijatelja koji kao PWM piju cokoladno mlijeko i odlicno im odgovara, a imam i neke kojima ne odgovara pa ces morat probat! Ako osjetis nuspojave kao nadutost/vjetrovi/vodenjaste stolice znas od cega je
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 03:03   #215
Znači dobra je alternativa za whey .dobro ga podnosim,tako da ostajem pri tome.A ovaj kruh i med sam jeo uz cokoladno da unesem dodatnih brzih UH.činilo mi se malo samo cokoladno za pwm. Hvala ti na odgovoru.
decko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 11:07   #216
ja popijem nekad 0,2l čokoladnog mlijeka, al najčešće mlijeko s krašem (ne da mi davat lovu za čok. mlijeko)

jel to ok?
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 15:01   #217
Quote:
lipakaja_1 kaže: Pogledaj post
ja popijem nekad 0,2l čokoladnog mlijeka, al najčešće mlijeko s krašem (ne da mi davat lovu za čok. mlijeko)

jel to ok?
Ja mislim da je ok. Kad nemam cokoladnog iz menze, sam si napravim s mlijekom i krašem.Popijem 2 šalice (0.4L).
decko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 22:26   #218
Ja uzimam REBUILD STRENGTH http://performancenutrition.herbalif...e/en/products/
Rezultati odlični samo nema kod nas za kupit još....
domena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 22:42   #219
Ja sat prije treninga pojedem nesto bogato ugljikohidratima-krisku kruha ili neku tjesteninu ili rizu..
dok neposredno poslje nekoliko jaja..
Prije nego sto idem leci pojedem oko 250 g posnog sira kojeg malo posolim..
Za rucak najcesce piletinu/puretinu uz prilog neki..
Dal je to ok ?
I sto je najbolje jest za dorucak a sto za veceru?
Me3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 17:12   #220
Nisam znao u koju temu da strpam ovo pitanje pa eto, ugl, uzimate li magnezij? Ja uzimam onaj sumeci, znam da ima također magnezijev klorid, jel bi mogao koristiti njega umjesto sumeceg, ima li neke razlike?
PocketAces is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.