Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2004., 14:57   #21
Perilica-sušilica

Planiram kupiti ovakav uredjaj pa bih volio čuti iskustva onih koj ga posjeduju. Nije mi važno da je najjeftiniji, samo da nije jako glasan i da se ne kvari. I, naravno, da dobro odradi svoj posao tj. opere i osuši kak spada.
Imamo perilicu sudja Candy i super je. Tiha, samo radi, uopće ne znaš za nju. Tako da smo dosta skloni Candy-ju pa razmišljamo kupiti i perilicu-sušilicu (u jednom) Candy, ali volio bih čuti one koji ju imaju
Ili Bosch, Elektrolux, Ariston...?
 
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 15:05   #22
Imam Elektrolux perilicu-sušilicu i radi dobro ali kad suši svakih par sekundi proizvodi pištanje što mi ide na živce.
Mislim da je to tvornička greška jer bi trebala nekoliko puta zapištati kad je gotova s poslom, da te obavjesti.
Nemam vremena za servisere pa ju trpim . Inače je O.K.
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 15:06   #23
Ja imam Candy perilicu/sušilicu i nisam uopće s njom zadovoljna - općenito izgleda da perilica/sušilica zajedno nema veze s onim što samostojeća sušilica radi.

Ja sam naime čitala puno komentara kako nakon sušenja u sušilici robu uopće ne treba peglati - za moju sušilicu to je miljama daleko od istine.

Ja sam sušilicu više manje prestala koristiti, jer mi je ona užasno gužvala, a i uništavala robu - jednom su mi se potpuno nove pidžame stisnule u sušilici.

Evo baš sam neki dan sestrični osušila njenu doktorsku robu u sušilici jer je dežurala drugi dan, a ne sjećam se kad sam prije toga uključila sušilicu.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 16:21   #24
kažu da sušilica i perilica najbolje funkcioniraju kao odvojeni strojevi.
ne znam, imam perilicu, i na tu kombinaciju 2in1 nisam pri kupovini pomišljala jer nemam potrebe za sušilicom.
a opet, s dva takva aparata je problem s prostorom, naročito u stanovima...
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2004., 12:31   #25
i ja razmisljam o kupnji iste, najvise zbog pomanjkanja prostora u kupaonici.
Kolegica ima elektroluxovu i kaze da je super zadovoljna. Platila ju je oko 5 tisuca kn. isto sam cula da se preporuca kupit odovojeno, ali kako nemam prostora kupila bi 2u1, ali nesto kvalitetniju.
Jolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2004., 20:12   #26
Quote:
medeja kaže:
Imam Elektrolux perilicu-sušilicu i radi dobro ali kad suši svakih par sekundi proizvodi pištanje što mi ide na živce.
Mislim da je to tvornička greška jer bi trebala nekoliko puta zapištati kad je gotova s poslom, da te obavjesti.
Nemam vremena za servisere pa ju trpim . Inače je O.K.
moze pistati i od toga sto je "filter" pun

Quote:
kažu da sušilica i perilica najbolje funkcioniraju kao odvojeni strojevi
i ovo istina
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2004., 20:18   #27
Kad sam zaboravila očistiti filter onda je loše sušila, sada ga svaki put pogledam prije pranja. Ne utječe na pištanje.
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 08:25   #28
Mi sad imamo odvojeno. Sušilica (Gorenje) radi odlično, ali u početku je bilo dosta problema dok ju nismo skužili, dvaput su bili iz servisa pa nam je tip drugi put pokazao kako ju čistiti i od tada radi besprijekorno. Nevolja je u tome što nam je perilica na 400 okretaja pa suši dugo dugo...
I dvije zauzimaju puno mjesta, fino sve u jednom je zakon!
S druge strane, malo nas je frka, ova dobro suši a nikad ne znaš kakva bi bila nova...
Vidim:
Candy
Elektrolux

Jedan prodavač nam je rekao da je Ariston jako dobar, kao povoljna cijena a kvalitetno. Ima li tko takav stroj?
 
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 11:51   #29
Ja imam odvojenu Zanusievu sušilicu. Dobro je radila godinu i pol, a sad je u kvaru i cekam majstora da vidi sto je. Samo je jedan dan prestala raditi. Inace moja je kondenzacijska, sto znaci ne pusta paru. Susila je dobro i manje guzva nego kad se prirodno susi, i neke stvari stvarno ne treba peglati, ako niste preosjetljivi. To ne vrijedi za majice i kosulje, ali recimo neke djecje bodije i majicice uglavnom ne peglamo nakon susenja u susilici. Ali odjeca se se ipak brze istrosi nego kod prirodnog susenja. Unatoc tome smatram da je vrlo korisna. Sto se tice prostora moze stajati na masini pa uzima manje prostora.
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2004., 22:41   #30
Elektrolux EW 1289 W

Quote:
medeja kaže:
Imam Elektrolux perilicu-sušilicu i radi dobro ali kad suši svakih par sekundi proizvodi pištanje što mi ide na živce.
Mislim da je to tvornička greška jer bi trebala nekoliko puta zapištati kad je gotova s poslom, da te obavjesti.
Nemam vremena za servisere pa ju trpim . Inače je O.K.
Baš smo se zapalili za jednu. To je EW 1289 W. Elektronsko upravljanje, timer, okretaji do 1200, regulacija...još i izgleda dobro...je li tvoja možda ta?
Najviše nas brine da nije jako bučna kad suši i da se lijepo osuši tj. da se ne mora peglati (naravno, ako se odmah izvadi van).
Kod Kralja je cijena 5,2k za cash...još treba u Plani pogledat i odluka će pasti...samo bi još bilo dobro čuti nekog tko ima baš takvu barem godinu dana...
 
Odgovori s citatom
Old 07.06.2004., 14:03   #31
Quote:
Bari Kent kaže:
Mi sad imamo odvojeno. Sušilica (Gorenje) radi odlično, ali u početku je bilo dosta problema dok ju nismo skužili, dvaput su bili iz servisa pa nam je tip drugi put pokazao kako ju čistiti i od tada radi besprijekorno. Nevolja je u tome što nam je perilica na 400 okretaja pa suši dugo dugo...
I dvije zauzimaju puno mjesta, fino sve u jednom je zakon!
S druge strane, malo nas je frka, ova dobro suši a nikad ne znaš kakva bi bila nova...
Vidim:
Candy
Elektrolux

Jedan prodavač nam je rekao da je Ariston jako dobar, kao povoljna cijena a kvalitetno. Ima li tko takav stroj?
Ja sam u Francuskoj vecinom koristila Ariston, odlicna kvaliteta, koja ima mozda i veze sa tim da je iz elektroluxove grupe, kao i AEG koji sad koristim.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2004., 15:11   #32
ja imam Edy sa susilicom, jos moja iz amsterdama, imam je preko 5 godina. brdo funkcija i jako tiha.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2004., 15:41   #33
Mi smo imali Candy perilicu/susilicu.
Nismo bili zadovoljni, trebalo joj je 100 gladnih godina da osusi pamucnu robu (pazi, na pranje je primala 5kg, a na susenje 2.5kg). Nije imala kondenzaciju, tako da bi sva voda iz robe zavrsila na zidovima nase kupaone.

Sad imamo Gorenje, posebne strojeve. ZAKON.

Susilica je Gorenje WT941, prima 5kg, tako da se ne susi u 2x. Ima kondenzaciju (sto ne znam da uopce rade kod kombiniranih strojeva), tako da se sva voda lijepo ukaplji u jednoj posudi, koju nakon svakog susenja ispraznis (ima i opciju spajanja direktno u odvod, ako koga slucajno nervira praznjenje posude za vodu).
Ima 2 temperature susenja (visa: za pamuk, niza: za umjetne materijale). Bira joj se da koliko vlage da ostane u robi kad ona zavrsi, gradacija je u slicicama koje cu ja sad nespretno opisivati rijecima:
-"2kapljice" = mokro (takvo ti treba ako ces dalje peglati na valjke)
- "1kapljica" = malo mokro (taman ako ces u roku od par sati peglati, peglom obicnom, ne moras na paru nego suhom peglom)
- "pola sunca" = malo-malo vlazno: taman za posloziti i pospremiti (ako je bila takva roba i toliko nje da se nije jako izguzvalo)
- "prazno sunce" = presuseno

Ima i "rucnu kontrolu vremena" -- da nastimas koliko minuta da susi (to vrijedi samo za nizu temperaturu susenja), moguce vrijednosti su 10, 20, 30, 40, 50 i 60 min.

Jedini problem kojeg smo imali je taj da je (nakon otprilike godinu dana) bila pregorila lampica koja osvjetljava bubanj kad otvoris vrata, i usput rastalila svoju zastitnu plastiku. To se ponovilo opet nakon godinu dana, tada smo vec bili pametniji: kupili smo samo novu zastitnu plastiku, a unutra usarafili vec pregorenu lampicu -- ta se sigurno vise nikad nece ugrijati .

Susilicu smo stavili na perilicu.

Perilica mora imati minimalno 900 okr/min da bi susenje imalo smisla (inace ces cijelu placu dati za racun za struju).
Pogledaj malo na site od electroluxa (ili whirlpoola? ... ne znam vise tocno gdje je to bilo), oni imaju tablicu u kojoj kaze koliko % vode jos ostaje u robi nakon centrifugiranja, ovisno o broju okretaja centrifuge.

Candy
Gorenje
mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2004., 09:24   #34
Quote:
mars kaže:
Susilicu smo stavili na perilicu.
kako to misliš? Direktno ste je položili na nju ili ste napravili nekakvu konstrukciju, konzolne nosače iznad perilice pa onda na to? Ako je baš na perilici, kako ne padne dok ova centrifugira...?
 
Odgovori s citatom
Old 25.07.2004., 12:30   #35
Mislim da sušilica ima one nogice na vakuum koje se 'zalijepe' za perilicu, pa zato ne može samo tako pasti.
Mene inače također zanima perilica/sušilica u jednom stroju. Jeste li kupili? Koju ste kupili? Kako ste zadovoljni?
Durica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2004., 13:02   #36
Ja imam jednu na drugoj

Electrolux

Candy


Sad tek vidim da su svi prije mene rekli za candy

BTW. nema šanse da padne dok ova centrifugira, istinaBog da se drma sve to, i kuća i kupaona od 1200 rpm nekad (šala, naravno), ali ova nejde nikud
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2004., 23:46   #37
Mi imamo Indesit perilicu-susilicu model WD 125 TX, radi stalno vec godinu i pol i super smo zadovoljni.

- dimenzije: sirina 59,5 cm, visina 85 cm, dubina 53,5
- kapacitet: 5,5 kg
- kapacitet susenja: 4 kg
- max snaga: 1850 W
- brzina vrtnje: max 1200 okr/min

Sto se tice pranja, ima hrpetinu programa za pranje, pa neko skraceno pranje koje nisam jos isprobala, pa sporu centrifugu...

Za susenje se moze izabrati izmedju 7 programa - 4 su po vremenu susenja (od 40, 60, 100 i 150 min) a ostali su za skroz suhi ves, polusuhi i za peglanje.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2004., 11:49   #38
Je li to ona srebrna?
Durica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2004., 15:18   #39
Nije srebrna, obicna je bijela.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2004., 11:30   #40
a samo perilica? uska, ništa specijalno...
znam, treba hodati po dućanima, a to mi je tlaka
plana gorenje pevec
gdje još?(u ZG)
ajme......
hirondelle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.