Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2008., 00:29   #1
Bojenje namještaja

Dakle,

postoji li mogućnost prebojavanja namještaja koji je od iverice i ako postoji zna li netko kako se to radi?

Treba li prije bojanja brusit i koja vrsta boja se koristi?

Može li se police pletene od šiblja bojati i kako?

Pliz ako netko zna ili ima iskustva u tome nek me uputi ili da neki korisan link.

__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 08:18   #2
stol pleteni od siblja sam farbala - boja i lak u spreju. jednostavno a rezultati odlicni

ivericu nisam jos nikada

a moze li se i kako farbati namjestaj koji je oblozen plastificiranim materijalom (na engleskom formica)?
Novi Kolacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 11:18   #3
Koju vrstu boje odnosno laka si upotrebljavala?
Mislim ne bi htjela autolakom bojat pa da se počne gulit za par dana.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 12:43   #4
moram pogledati kuci (imam jos uvijek) i meni se nista ne guli i cak je boja odlicna. a lak ja sam imala stol u boji slame onako zuckasto, a nije mi se bas slagalo, kupila taj sprej nesto kao cokolada jos tamnije. ispalo odlicno. i ja se, bas kao i ti prepadnem da ce se guliti i slicno, te poprskam tim lakom. sada taj stol perem u kadi pod mlazom vode i nikad mu nista! kada mi se ucini da se bas ne sljasti kao nov a ja pod tus pa nakon susenja spric lakom i
Novi Kolacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 18:25   #5
Iverica je uglavnom plastificirana, tak da nemaš kaj zapravo brusit, ali farbanje uglavnom ispada loše, jer se sve isplative farbe jedva lijepe na tu plastiku, pa se truse, gule...
Ako ti je namještaj solidan - promijeni fronte. To ti je lakše i jeftinije nego da se zajebavaš s farbanjem

Što se polica od šiblja tiče: provjeri prvo trusi li ti se lak s kojim je bila pofarbana, jer ako se trusi, lak ili samo šiblje, farbanje će ti bit mukotrpno jer će se stalno stvarat "rupe". Ako su u dobrom stanju, operi ih, dobro osuši, pa farbaj sprejom. Idealno bi bilo da uzmeš neki lak za drvo i špricaš s kompresorom, ali možeš nać i dobre sprejeve u limenkama. Posavjetuj se u dućanima, da sad tu ne ostavljam reklame
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 13:36   #6
bojanje vrata

Zanima me ako mi netko može pomoć mogu li se vrata (sobna) od iverice nekak obojat , obnovit?
preuredili smo kuću i sve super samo mi još ta vrata od soba "bodu" oči!!
ancy87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 14:55   #7
vrata od iverice se ne bojaju vrata od iverice se zamjene vratima od iverice po 300 kn(mislim na npr classen krila), a onda kad prođe kriza ...
mehrpreiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 23:44   #8
čime prefarbati dječje ormare i krevet

ispričavam se na ovom topiću..ali neznam kome da se obratim
naime imam tinejđericu i kupila sam joj krevet boje bukve od iverice cca 1300 kn sa laddicama ispod kreveta...nakon samo 1.5 godine sve se raspalo daske popucale ispod kreveta ,srednja daska koja drži latofleks je pukla po pola tako da se krevet savio i udubio,, cura bi htjela sačuvati krevet da uštedimo na novcu ,stolar će popraviti i zašarafiti sve potrebno i opet će biti funcijonalan...jedina nam je želja da prefarbamo krevet u neku otkačenu boju zelenu ili ljubičastu.. pitanje je čime mogu trajno prefarbati krevet ili eventualno ladice da soba dobije malo živosti i sjaja..i da li se uopće može prefarbati iverica.(čini mi se da nije bog zna kakve kvalitete)strah me da se nebi sa vremenom ljuštila boja ...možda neki sprejevi u boji sa lakom u sebi postoje...ili dajte koju naj idealniju ideju
luci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 20:31   #9
Imaš npr luxal lak boje za drvo. U bau- centrima imaš stvarno puno vrsta i svih mogućih boja. Uzmi neku lak boju i valjak...i viola...maljajte. može biti da će ti se ljuštiti ako je iverica već ljuskava i loša, ali tu malo toga (kvalitetno i bez para) možeš napraviti.bude služilo par odina bez problema
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 12:14   #10
Promjena boje namještaja

Kako promijeniti boju/izgled kuhinjskog namještaja?
(Sada je neka iverica, probat ću staviti sliku!)

Na primjer - donji bijeli, gornji naranđasti ili
donji crni, gornji bijeli?

Da li je to moguće?
Kako? S čime?

Ili postoje li nekakva druga riješenja?
clia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 12:27   #11
Quote:
clia kaže: Pogledaj post
Kako promijeniti boju/izgled kuhinjskog namještaja?
(Sada je neka iverica, probat ću staviti sliku!)

Na primjer - donji bijeli, gornji naranđasti ili
donji crni, gornji bijeli?

Da li je to moguće?
Kako? S čime?

Ili postoje li nekakva druga riješenja?
možeš ili promijeniti kompletne fronte, ili ići s farbanjem, folijama ili nekim plastičnim oblogama...

ako ti nije preskupo, zamijeni fronte, dobiješ praktički novu kuhinju
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 09:57   #12
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
možeš ili promijeniti kompletne fronte, ili ići s farbanjem, folijama ili nekim plastičnim oblogama...

ako ti nije preskupo, zamijeni fronte, dobiješ praktički novu kuhinju
Upravo to! Pogotovo ako imaš korpuse zahvalne (č.prilagodljive) boje!

Napraviš krojnu listu fronti,odeš u elgrad i u roku 1-2 dana ti izrežu sve! Izbušiš rupe i staviš pante stare kuhinje! I voila,imaš novu kuhinju!!
__________________
Kad narastem bi'ću televizor, kad narastem bi'ću teve!!
envoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 08:15   #13
Čak ne moraš niti raditi krojnu listu. Skineš fronte, odneseš ih u Siže, izabereš iveral i oni ti točno po tvojim frontama naprave sve. I izbuše rupe. (Elgrad ne buši rupe.)
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 09:15   #14
a jeftinije ti je otići u Bauhaus i kupiti Dulux Satinwood ili neku tog tipa, lagano pobrusiti, dobro oprati i baciti se na bojanje spužvenim valjkom

mi smo bojali tako već sve i svašta....
__________________
04.08. Petar...malo crno čupavo čudo
Kater is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 17:20   #15
Quote:
Kater kaže: Pogledaj post
a jeftinije ti je otići u Bauhaus i kupiti Dulux Satinwood ili neku tog tipa, lagano pobrusiti, dobro oprati i baciti se na bojanje spužvenim valjkom

mi smo bojali tako već sve i svašta....
pod sve i svašta ide u iverica? nju ne mogu pobrusiti
__________________
the great escape
deceptacon
exitmusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 10:00   #16
BOJANJE KREVETA

Kupili smo krevet puno drvo, prirodna boja, htjela bi ga pobojati u bijelo..jel netko zna di se to moze obaviti?unaprijed hvala
jelacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 11:42   #17
Pa ofarbajte ga sami. Ja nisam neki strucnjak pa sve sama bojam radi razonode. I bolje rezultate imam bojama u spreju nego ako radim kistom, onda moram jako paziti da se potezi ne vide.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 12:50   #18
Pa sve zavisi koliko nesto vrijedi. I ja bih sam farbao nesto staro. Ako je nesto novo i vrijedno vise bih volio da ga oboji profesionalac.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 13:08   #19
Mozda da, ako netko nikad nije farbao. Istina.
No s ovim sprejevima u boji i amateri imaju odlicne rezultate, ali istina ne bih bas isprobavala na krevetu, prvo bih se izvjezbala na drugim stvarima.

Prije nego sam dosla do vitrina ofarbala sam - stariju lampu, neke vjesalice (da i one moraju biti bijele ), kantu za smece u kupaoni....
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 13:44   #20
Ma sprej je super, ali nekad se mora i podloga pripremiti, ako je porozna...
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.