Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2009., 12:55   #1
Question Jogurti

Otkad znam za sebe obožavam jogurte i roditelji su mi uvijek govorili kako su jaaako zdravi, ali u zadnje vrijeme sumnjam u to.. ma koliko oni imali 'dobrih' bakterija i mliječnih proteina koji su hranjivi i važni, jako mi je čudno kako su prije jogurti trajali po 4-5 dana, dok sada traju po mjesec dana i više.. pa se pitam šta se to sve u njih stavlja, kakve tvari, jer ne mogutooliko trajati a da su prirodni i zdravi...

Šta vi mislite o tome?
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 14:48   #2
Nema ti to veze s vezom... Samo nastavi konzumirati jogurt. Ne stavljaju se nikakve tvari u njih. Radi se o prirodnom procesu fermentacije (kiseljenja) zbog koje jogurt ima duži rok trajanja pod uvjetom da se čuva na hladnom jer se tako fermentacija usporava.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 14:55   #3
+ poboljšana tehnologija obrade i pakiranja u smislu da se mogućnost kontaminacije smanji na minimum.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 17:29   #4
dal postoji neka znatna razlika između obićnog jogurta i onog lgg?
i zbog čega su neki jogurti tekući tj kako se to postigne?
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 13:24   #5
generalna razlika između različitih jogurta je u tome što se razlikuju sojevi kvasca i bakterija koje se koriste, pa se ovinso o tome dobivaju različiti nus-produkti mlječno-kiselinskog vrenja
svi su jogurti zdravi i djeluju pogodno na crijevnu mikrofloru čovjeka, a mislim da se svi prirodno i dobiju kao tekući, a da se ovi koji su čvrsti dobiju ugušćivanjem
i da normalno da traju dulje, jer se kao što je netko rekao samnjuje fermentacija na hladnome
__________________
Omnia mea mecum porto

Zadnje uređivanje cvijetic : 21.06.2009. at 13:34.
cvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 22:04   #6
Volim samo kefir i acidofil. Posebno kada u njega stavim laneno ulje i cimet
Bravo jogurti, pravi ste

Ali onaj dukatov bioaktiv lgg, držite dalje od mene... Prekiselooo
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.