Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2015., 10:56   #921
Pozdrav ljudi, tražim bestbuy sušilicu pod kategorijom najbolje za najmanje para...najviše što bih uložio je 3500kn... Imate li kakav savjet?

grazias
memex25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 13:19   #922
Gorenje D7665N problem

Pozdrav,

imam Gorenje D7665N susilicu i sve super radi osim sto u ~70% susenja nastane lokvica kondenzata ispod susilice. Pumpa normalno puni posudu za kondenzat, ali se dio vode izlije, prema rijecima servisera, iz nekog uskog kanalica i zavrsi ispod susilice. Iduci tjedan ponovno dolazi serviser pa cu vidjeti sto ce napraviti. Zakljucak razgovora sa serviserom je da ni oni nisu sigurni sto napraviti jer su novi modeli jednostavno tako konstruirani. Je li itko imao slican problem s Gorenje susilicom i kako je na kraju rijesen?

Hvala
-marko- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 12:00   #923
Ima tko iskustva s electrolux susilica s toplinskom pumpom edh97981w. Naime jos otkako smo je kupili imam osjecaj da susi pre dugo. Kad stavim stvari i ona uzmem normalni program od 2h.. svaki oit se to protegne na 4-5h susenaj. Ona ima senzor vlaznosi te se stvari kako se vrijeme smanjuje nalaze na 0.01 h. Po 2-3h da susi tako..
khideg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 01:15   #924
Gorenje sušilica problem

Pozdrav ekipo!
Imam gorenje sušilicu koja je stajala nekorištena jedno dvije godine,
Danas sam je uključio i odjednom ne radi touch screen na njoj. Prije je sve normalno funkcioniralo bez problema unatoč tome sto je bas iznad screna puknuti poklopac. Evo i slike:
http://s4.postimg.org/tt6zg6g99/image.jpg



Ima li netko ideju u čemu bi mogao biti problem?

Zadnje uređivanje City : 27.11.2015. at 16:41.
zdenis83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 00:57   #925
Nakon mjesec dana guglanja i trazenja susilice napisat cu sto sam zakljucila pa mozda nekome pomognem. Dakle, kondenzacijske susilice trose vise struje nego ventilacijske, ali ako nemate otvor za cijev od ventilacijske, onda morate kupiti kondenzacijsku. Tu dolaze kondenzacijske s toplotnom pumpom koje trose manje struje nego obicne kondenzacijske. Ja sam se bila odlucila za Boschovu s toplinskom pumpom i bila spremna iskesirati 5500 kn, ali nakon ocjena po stranim forumima koje nisu bile bas nesto ipak sam se odlucila za Beko dpu8360x za cca 4000 kn. To je A+ energetska klasa,8kg, 5 godina garancije i toplotna pumpa i cinila mi se najbolji omjer ulozenog i dobivenog. Samo da napomenem da vec imam perilicu- susilicu 2 u1 pa sam morala paziti da ne zavrsim sa dvije neupotrebljive susilice, zato sam izdvojila malo vise kuna.
Montirali smo je na perilicu, izmedu smo stavili ivericu s kutnim lajsnama da bude fiksirana na perilicu. Bitno je naglasiti da ova susilica i ova iz 2 u 1 perilice/ susilice nemaju veze jedna s drugom, milijun puta je bolja samo susilica. Vecinom koristim program Dnevno koji traje sat i pol, i namjenjen je mijesanoj robi i posto ima senzor ako ne bude suho za to vrijeme susilica sama nadoda jos 10 minuta i tako sve dok sve ne bude suho. Postoje i opcije da sami postavite 10, 20,30,40,60,90 itd. minuta i onda senzor ne utjece na duljinu susenja. Roba izađe skroz suha,meka, nezguzvana i mirisna. Ja sam odusevljena...
myya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 19:57   #926
Ljudi sto mislite o ovoj susilici ?http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/...EKO-DPS7205W3/

tnx,

Memo
memex25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 14:51   #927
Mogu li stavit ventilacijsku sušilicu na zatvorenu loggu i kad radi cijev provuc kroz prozor (nadam se da nece pst na nulu temp), i koju mi preporucujeto po utrosku struje i ostalo,nuzno mi je jer jako puno mi se vlage stvara u stanu, hvala vam puno i da li se moze av veš susit, znaci i majice i sve ane da ispadne samo rucnike da susim
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 11:12   #928
cao cao
imam perilicu rublja Bosch 7kg serie 4, 1400 obrtaja, i susilicu Bosch 8kg serije 6. zbog preseljenja u drugu drzavu sam kupila ove dvije nove, ranije sam imala samsung perilicu i neku staru gorenje susilicu koju sam jako rijetko koristila jer sam zivjela u dalmaciji.
navikla sam da mi odjeca bas mirisi na omeksivas, ali on bas i sad toga vise nema
da li netko ima savjet kako da mi susilica ne ubije sav omeksivac? ne znam sta radim krivo.

inace, navedena perilica i susilica su mrak. bijeli ves i sugamane stavim na 1400 obrtaja i budu suhi za otprilike sat ipo ves, sugamani oko 2 ure.
sarena roba zavisi koliko je ima (800-1200 obrtaja, zavisi da li perem nesto osjetljivo), ali ajmo reci puna perilica ( ne bas sad da jedva zatvorim vrata) bude za oko uru ipo.
sto se tice ucinkovitosti toplo preporucujem oboje a sto se tice cjenovnog ranga susililca je kostala kao miele neke ne bas najnovije linije. sad malo zalim sto nisam uzela susilicu miele jer ona je imala neki ugradjeni miris u sebi, nadopuna je oko 100tinjak kn.
maymay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 13:39   #929
Znam da mi forumaši ne mogu procjeniti koliko ćemo koristiti sušilicu, ali možda može neki savjet , tipa koliko ste namjeravali koristiti sušilicu dok je niste kupili, a koliko je koristite u praksi, ako je ne koristite mnogo, zašto, itd? Stvar je u tome da živim u Splitu i vrijeme je veći dio godine ok, uz to imamo velik balkon okrenut prema jugu u koji sunce tuče skoro cijeli dan. Ljeti nije problem, roba se suši prilično brzo, ali zimi je druga stvar. Imamo i bebu a znamo koliko njima treba da šporkaju robu s čokoladom i sl., uz to imamo i platnene pelene koje je zimi teško suše. Zna se desit da imamo dvije pune kante robe koja čeka pranje, ali nema mjesta na sušilu koje je pretrpano. Znalo se desit da žena opere robu računajući da će se stara osušit, pa ta oprana roba bude 2 dana u kanti i opet se usmrdi (povuče vlagu).

Gledao sam neke sušilice, okvirno npr.

Bosch WTW84162 - 4900kn s toplinskom pumpom, 212kwh godišnje, samočisteći kondezator

Bosch WTB86210BY - 3700kn, kondezacijska, 561kwh godišnje.

Ako sušimo 160x godišnje, ispada da bi se ova s toplotnom pumpom isplatila nakon nešto više od 5 godina, ovisno da li se suši po visokoj ili niskoj tarifi. :/
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 15:20   #930
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Znam da mi forumaši ne mogu procjeniti koliko ćemo koristiti sušilicu, ali možda može neki savjet , tipa koliko ste namjeravali koristiti sušilicu dok je niste kupili, a koliko je koristite u praksi, ako je ne koristite mnogo, zašto, itd? Stvar je u tome da živim u Splitu i vrijeme je veći dio godine ok, uz to imamo velik balkon okrenut prema jugu u koji sunce tuče skoro cijeli dan. Ljeti nije problem, roba se suši prilično brzo, ali zimi je druga stvar. Imamo i bebu a znamo koliko njima treba da šporkaju robu s čokoladom i sl., uz to imamo i platnene pelene koje je zimi teško suše. Zna se desit da imamo dvije pune kante robe koja čeka pranje, ali nema mjesta na sušilu koje je pretrpano. Znalo se desit da žena opere robu računajući da će se stara osušit, pa ta oprana roba bude 2 dana u kanti i opet se usmrdi (povuče vlagu).

Gledao sam neke sušilice, okvirno npr.

Bosch WTW84162 - 4900kn s toplinskom pumpom, 212kwh godišnje, samočisteći kondezator

Bosch WTB86210BY - 3700kn, kondezacijska, 561kwh godišnje.

Ako sušimo 160x godišnje, ispada da bi se ova s toplotnom pumpom isplatila nakon nešto više od 5 godina, ovisno da li se suši po visokoj ili niskoj tarifi. :/
Ja sezonu jesen/zima sušim isključivo u sušilici (jaaaaako malo veša mi nije za sušilicu). Sušilica je definitivno jedan od uređaja koji bi me rastužio da sad krepa. Vešmašina mi je cijelo ljeto bila poluispravna i preživljavali smo nekako, ali bez sušilice ne želim živjeti. I ljeti ju koristim tako da osušeni veš sa štrika ubacim na 15 min u sušilicu pa bude sav flafi, ne peglam ništa (osim nekih muževih košulja/majica).

Ove s toplinskom pompom mi se čine neisplativo skupe, ja ju ne bih uzela.

Ne znam kakve su modernije sušilice (moja je stara nekih 5-6 god), ali moja je relativno glasna pa ju ne palim noću, plus nemam time delay - a ako ne izvadim veš odmah nakon sušenja bude zgužvan (iako ona nakon sušenja povremeno zavrti bubanj).

Eto, sretno!

E da, malo dijete komada jedan imam.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 09:38   #931
hej Guud

moja susilica je ova
http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/...CH-WTW85460BY/
u dalmaciji imam neku staru gorenje ali bas prastaru (pisala sam nize dolje) i koristila sam je par puta godisnje. isto kao kod tebe, imamo veliki balkon prema jugu ali kad juzina udari ipak sam se odlucivala na vjesanje po kuci na susilima jer je ta gorenje susilica jako puno trosila struje.
sad kad sam se preselila u BiH, kupila sam tu Bosch jer ovdje nema susenja na zraku preko zime (osim ako ne zelis da ti se odjeca susi 3 dana i da smrdi na smog).
sada stalno koristim susilicu, ali pazim da je koristim po nizoj tarifi. recimo da je tjedno koristim od 4-6 puta i racun za struju mi dolazi oko 200 kn (grijanje je gradsko i svi aparati u kuci su mi najmanje A+ razred).
racunala sam da bi bez susilice struje dolazilo oko 100 kn manje. znam da je ovdje jefitinija struja , ali isto tako mislim da ima veze sto je visok energetski razred a i cinjenica da je koristim iskljucivo kad je jeftina tarifa.
mislim da je jako vazno da se uzme dosta kvalitetna susilica, i da je energetski razred najmanje A+
iskreno mislim da ti je bolji izbor prva susilica koju si naveo zbog energ. razreda. istina jeste skuplja i moze primiti 1 kg manje ali vjerujem da ce se manje osjetiti na racunu ako bude nizi razred.
susilica jeste veliki izdatak ali ako je zaista jako potrebna vrijedi svake kune. pokusaj procjeniti da li se isplati dati 5000+kn i koliko cete je koristiti. iako vjerujem uz malu bebu da susilica u zimske dane nece stajati neiskoristena.
jednom davno na forumu sam procitala jedan post u kojem zena kaze da je prestala sumanuto kupovati djeciju robicu jer ne mora imati zalihe presvlaka dok se jedna odjeca susi. sada opere, osusi sve za 2 sata i moze se odmah nositi.
nadam se da sam barem malo pomogla.

p.s. iako mi nitko nije odgovorio na pitanje sto se tice omeksivaca, malo sam kemijala i otkad koristim lenor (ranije sam koristila violetu) i ne presusujem odjecu, opet divno mirisi
maymay is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 15:02   #932
Ja isto gledam uzeti sušilicu do kraja mjeseca i također mi je dilema jefinija i niži razred, ili skuplja s toplinskom pumpom i viši energetski razred.

Moja računica je da će se sušiti 3-4 puta tjedno.

Razlika u godišnjoj potrošnji između B i A+ klase, je oko 300 kw, ili preračunato u kune 220 kuna (pola na noćnoj, pola na dnevnoj tarifi)
Garancije su 5 godina i toliko računam da će sušilica trajati.

Zaključak je da dajem max 1000 kuna više za A+ sušilicu. U svakom drugom slučaju se financijski ne isplati.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 20:27   #933
Uzela sam Beko za 3000 kn i jako sam zadovoljna bar zasad, ima 5 g garancije, 15 programa susenja, meni su se gljivice pocele stvarat od susenja rublja u stanu i odusevljena sam, nije mi se nista stisloni izblijedilo, ok to je tek pocetak, uzela sam kondenzacijsku jer mi je lakse ..preporucam svima

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 14:04   #934
Hvala Ćufta i Maymay. Kad sam krenuo razmišljati o sušilici gledao sam isključivo s toplinskom pumpom zbog znatno manje potrošnje struje tj. razmišljao sam o sušilici-perilici jer u kupatilu nema mjesta za dva uređaja, ali bi je mogli stavit na zatvoren balkon. Ipak, kad sam drugi put pogledao ostale su dvije u užem izboru, jedna je baš ova koju ti imaš WTW85460BY (serija 6), u webshopu centar tehnike je 5019kn + transport

http://www.bosch-home.com/hr/proizvo...60BY.html#tab2

Potrošnja energije 232.0 kWh, temeljena na 160 ciklusa sušenja standardnog programa za pamuk pri potpunom i djelomičnom opterećenju i potrošnja pri programu za nisku potrošnju energije.

Potrošnja energije standardnog programa za pamuk pri potpunom opterećenju 1.8 kWh i potrošnja energije standardnog programa za pamuk pri djelomičnom opterećenju 1.04 kWh.

Trajanje programa za standardni program za pamuk pri potpunom opterećenju 203 min; trajanje programa za standardni program za pamuk pri djelomičnom opterećenju: 122


A druga je WTB86210BY (serija 4) bez toplinske pumpe i dođe 3529,00 kn + transport.

http://www.bosch-home.com/hr/proizvo...10BY.html#tab2

Potrošnja energije 561.0 kWh, temeljena na 160 ciklusa sušenja standardnog programa za pamuk pri potpunom i djelomičnom opterećenju i potrošnja pri programu za nisku potrošnju energije.

Potrošnja energije standardnog programa za pamuk pri potpunom opterećenju 4.61 kWh i potrošnja energije standardnog programa za pamuk pri djelomičnom opterećenju 2.59 kWh

Trajanje programa za standardni program za pamuk pri potpunom opterećenju 126 min; trajanje programa za standardni program za pamuk pri djelomičnom opterećenju: 76


Primjetio sam da ova bez toplinske pumpe osuši robu znatno brže, 126min vs 203min? Da li je to istina ili ima caka? Također da je i nešto bolje osuši (2%). Kod ove s topliskom pumpom piše da ima samočisteći kondezator, da li to znači da se kod ove bez pumpe treba čistiti kondezator (jer nisam našao neku bez topl. pumpe a da ima samočisteći kond)?

Kw niže tarife dođe 0,51kn, više 1,05kn. Na 160 sušenja razlika je 329kw godišnje tj. 167kn. Razlika u cijeni je 1490kn, znači da bi se dostigla razlika u cijeni trebalo bi malo manje od 9 godina. Ako se suši po niskoj tarifi, što ne znam da li je ok zbog evenutalne buke (živim u zgradi).
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 12:54   #935
Pozdrav svima,

upit nije strogo za ovu temu ali kako na susilicama nema bas neke aktivnosti postavljam pitanje ovdje.

Molim za pomoc ako netko zna koje susilice imaju otvaranje u lijevo tj. da im je kvakica na desnoj strani vrata?
po slikama na netu vidim da electrolux ima takve, da li ima jos koja druga kvalitetnija marka?
perilica se otvara na lijevo a zbog ogranicenosti prostora nam treba i susilica koja se otvara u lijevo.

da li netko od aktivnih/prisutnih servisera zna da li se moze na BOSCH susilicama promijeniti otvaranje vrata kao nekad na perilicama od gorenja?

Unaprijed zahvaljujem
__________________
I might bite, if you are not polite !
dobermann is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 23:50   #936
Pozdrav svima,
jel ima tko iskustva ili mišljenje za sušilicu Beko DCU9330 (oko 3200kn)
http://www.beko.hr/perilice/dcu-9330/
Tražimo nešto sa 9kg kapaciteta, a sljedeća od 9kg (Bosch WTW83560BY) je oko 2000kn skuplja, a to nije mala razlika. Bez obzira što troši 50% manje struje (godišnja ušteda je od 200-300kn). Beko daje 5g. garan.

Zadnje uređivanje bubamara7777 : 04.01.2016. at 00:37.
bubamara7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 16:54   #937
Quote:
bubamara7777 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
jel ima tko iskustva ili mišljenje za sušilicu Beko DCU9330 (oko 3200kn)
http://www.beko.hr/perilice/dcu-9330/
Tražimo nešto sa 9kg kapaciteta, a sljedeća od 9kg (Bosch WTW83560BY) je oko 2000kn skuplja, a to nije mala razlika. Bez obzira što troši 50% manje struje (godišnja ušteda je od 200-300kn). Beko daje 5g. garan.
Ne znam ti za sušilicu, ali sam Beko perilicom ugodno iznenađen. Spada u donji srednji rang po cijeni, a evo preko 5 godina pere bez ikakvog kvara i to u poslovnom režimu pranja (znači, bar 3 puta češće nego što bi bio obiteljski režim pranja). Plaćena ispod 2.000 kuna.

Dakle, sam brend je u ovom segmentu proizvoda po meni best buy.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 16:23   #938
Question AEG ili BOSCH susilica ?

Najprije hvala MG-u na savjetima na ovom forumu u temi o perilicama, jer iz njih mozemo dosta mikrodetalja nauciti.

Nakon kupljene perilice BOSCH WAT 24440 , dilema je koju susilicu uzeti, dvoje male djece, zivimo na obali ali sa ovakvim ljigavim/vlaznim/kisnim vremenom vani navrtit ce se sigurno osim po ljeti i nesto malo u proljece i jesen.
Zbog ogranicenosti gabaritima i rasporeda prostora, treba nam susilica koja se otvara u lijevo tj. da je kvakica na desnoj strani vrata.
E sada, dao sam se u potragu i nasao (osim jeftilen marki znj klase gutaca struje) Electrolux, AEG koje se otvaraju u lijevo i jednu jedinu BOSCH kojoj se mogu vrata premontirati sa desne na lijevu stranu otvaranja.
neznam zasto, ali electrolux sam nekeko izbacio iz uzeg izbora, mozda neopravdano ali nemaju +++ klasu.
Tako da je izbor suzen na slijedece:

AEG T97689IH3 8kg A+++, 6.199kn najjeftinija sa dostavom u mondo.hr
http://www.aeg.hr/Products/Odr%c5%be...lja/T97689IH3/

ili

BOSCH HomeProfessional WTY887W3 A+++, 7.275kn najjeftinija sa dostavom u Imall.hr
http://www.bosch-home.com/hr/proizvo...87W3.html#tab2
kojoj mogu premontirati vrata.

Obje su među najtisima (da ne bude djecu po noci) 61dB BOSCH i 62dB AEG, i efikasnost kondenziranja im je 91% objema.

Molim ako netko ima navedene susilice da podijeli iskustva ili od iskusnih mozda savjet koje preporucate, obje idu na 12 rata tako da razlika od 80kn/mjesecno je podnosljiva.

unaprijed zahvaljujem
__________________
I might bite, if you are not polite !
dobermann is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 19:42   #939
Ima li ko iskustva sa susilicom BOSCH WTH83000BY, razmisljam da je kupim, mnogo bi mi znacilo da cujem ukoliko je neko posjeduje?
Dusan84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 22:07   #940
nakon duze potrage za susilicom kupljena je beko dcu 9330 i evo nakon tri tjedna koristenja,svakodnevnog jer ima puno robe zena je prezadovoljna s njenim radom.Najveci strah je bio od iskustava ljudi s susilicama koji kazu da im neki modeli guzvaju robu ili im nedovoljno osuse.Ova nema problema s tim,susi super,ne guzva robu i jos nakon susenja roba je meka i mirisna.
Ovaj smo model odabrali nakon jako dobrih recenzija s amazona uk i ostalih slicnih stranica koji inace jako dobro ocjenjuju beko modele te jeftine ili srednje klase.Ima 5 godina garancije i ako bude ovako radila mi smo prezadovoljni.Kapacitet je 9 kg a perilica nam je bosch od 7kg i vrti na 1200 okretaja pa je i to bitan faktor za dobro osusenu robu.
Probali smo sve od posteljine,majica,bebine robe,jeftine odijece,skupe.Samo nismo kosulje ni debele bunde.Najljepse od sveg,nije bilo potrebe ni za peglanjem.Uglavnom moja preporuka.A ako ce se jeftinije,jako dobar model je beko 7330 s 7 kg ili 7130 ako ce se bas ono jeftino bez displeja.Uglavnom su ljudi prezadovoljni s tim modelima i svidilo mi se to sto beko te modele prodqaje i u uk i u njemackoj dok bosch,aeg drugacije modele ima u njemackoj za razliku od hr.Barem one koje sam ja gledao kao pobjednike testova ili barem dobre na testovima.
dalmatinos32 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.