Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2011., 12:40   #1
Popularno u uređenju interijera

već duže želim otvoriti ovu temu
ajmo nabrojati što je sad in među ljudima (ne na sajmovima u milanu ) u uređenju interijera, šta se sad često viđa, svi žele, svima je super, jako je traženo, koje su česte karakteristike novouređenih prostora.

još jednom - ne mislim na 2009. je in bila smeđa, 2010. zelena, a 2011. je in tirkizna jer nitko od običnih ljudi ne (pre)uređuje stan prema svakogodišnjim dizajnerskim diktatima nego neki trendovi dođu među ljude pa se ona zadrže par godina, razrađuju..ja ću prva, skužit ćete odmah na što mislim. evo padobranski:

- wenge - iako pomalo na zalasku, još se drži
- crvene kuhinje
- deko kamen
- staklo umjesto pločica
- tapete
- bijele kuhinje
- šankovi (lebdeći su na zalasku, oni su žarili i palili prije par godina)
- smeđa
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 13:12   #2
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
već duže želim otvoriti ovu temu
ajmo nabrojati što je sad in među ljudima (ne na sajmovima u milanu ) u uređenju interijera, šta se sad često viđa, svi žele, svima je super, jako je traženo, koje su česte karakteristike novouređenih prostora.

još jednom - ne mislim na 2009. je in bila smeđa, 2010. zelena, a 2011. je in tirkizna jer nitko od običnih ljudi ne (pre)uređuje stan prema svakogodišnjim dizajnerskim diktatima nego neki trendovi dođu među ljude pa se ona zadrže par godina, razrađuju..ja ću prva, skužit ćete odmah na što mislim. evo padobranski:

- wenge - iako pomalo na zalasku, još se drži
- crvene kuhinje
- deko kamen
- staklo umjesto pločica
- tapete
- bijele kuhinje
- šankovi (lebdeći su na zalasku, oni su žarili i palili prije par godina)
- smeđa
Evo ja ne znam sto je trend u Hrvatskoj, ali ovo boldano je klasika koja se susrece zadnjih 20 godina, sto po stanovima sto po casopisima, ma i duze, kazem klasika.

Wenge vani nikad ni nije, srecom, dosegao neku vidnu slavu.

Mimo toga smatram strateski losim potezom povoditi se za trendom. Onda to isto za 2 godine ne mozete vise ni vidjeti jer vam je silovalo oko bas u svakom prostoru u koji ste nogom krocili.

Radije kupim komade koji nisu u trendu nego su meni lijepi i biti ce in i za 20 godina. Mislim da male sredine lakse padaju u neke trendove i euforije. Vani mozes nositi sve na sebi i sve je in i nis nije out, mozes namjestiti stan kako hoces, sve je in, nekako je opustenije.

E da, neki trend koji ipak jesam zapazila su bili stakleni jedaci stolovi.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 13:16   #3
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Evo ja ne znam sto je trend u Hrvatskoj, ali ovo boldano je klasika koja se susrece zadnjih 20 godina, sto po stanovima sto po casopisima, ma i duze, kazem klasika.
staklo ne da prije 20 godina nije bilo standard i klasik u hrvatskoj nego je prije 5 godina još bilo potpuna novost

ja namjerno nisam stavila u naslov teme trendovi jer nisam ni mislila baš na trendove - ovo na što mislim su neke smjernice koje se provlače po par godina i dulje kroz novouređene interijere. i mislila sam na stanove, ne na časopise.

što se tiče bijele kuhinje ni to nije bio klasik prije 20 godina, bar ne kod nas. prije 20 godina je bio in namještaj od punog drva i svi su imali one rustikalne kuhinje. baš mi je nekidan sveki pričala (a ona bi, da je na forumu, bila dio klana - ona bi sve u bijelo ) kako je ona imala prije 25 godina bijelu kuhinju dok su svi imali rustikalne. pa su joj ljudi komentirali kako ima bolničke ormariće (a to je bila istina jer, kaže, tad nije bilo bijelih kuhinja za kupiti baš pa je imala doslovce iste ormariće kakvi su bili po bolnicama jer je htjela bijelu kuhinju)

stakleni stolovi -
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 13:25   #4
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
staklo ne da prije 20 godina nije bilo standard i klasik u hrvatskoj nego je prije 5 godina još bilo potpuna novost


što se tiče bijele kuhinje ni to nije bio klasik prije 20 godina, bar ne kod nas. prije 20 godina je bio in namještaj od punog drva i svi su imali one rustikalne kuhinje.
(a to je bila istina jer, kaže, tad nije bilo bijelih kuhinja za kupiti baš pa je imala doslovce iste ormariće kakvi su bili po bolnicama jer je htjela bijelu kuhinju)

stakleni stolovi -
Ali lijepo sam napisala da ne znam kako je u Hrvatskoj. Ak zelis samo odgovore vezane za Hrvatsku napisi to u naslovu.

Tak da je ostatak tvog komentara irelevantan.
Mimo toga ima itekako u Hrvatskoj bijelih kuhinja, sa utorima bez precki starih 20 i vise godina. Vidjala cesto po stanovima starijih osoba.
Tkz. retro kuhinje.
Staklo kao backsplash ideja nije staro 5 godina.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 13:29   #5
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Ali lijepo sam napisala da ne znam kako je u Hrvatskoj. Ak zelis samo odgovore vezane za Hrvatsku napisi to u naslovu.
pardon
nek stave moderatori u hrvatskoj i regiji, doista nisam mislila na trendove uređenja i u brazilu, indiji, švicarskoj il kaliforniji. prerazličiti su diljem svijeta da bi se sveli pod jedan nazivnik, mislila sam da se to podrazumijeva

Quote:
Mimo toga ima itekako u Hrvatskoj bijelih kuhinja, sa utorima bez precki starih 20 i vise godina.
točno takvu je imala sveki, znam ja, naslijedila ju

Quote:
Staklo kao backsplash ideja nije staro 5 godina.
nije staro pet godina, nisam to ni tvrdila
nego se je prije par godina postalo raširenije/popularnije/viđenije u stanovima.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 13:36   #6
Pa mozes sama promijeniti naslov, ti si autor teme.

I ne, nesto sto ni jednom rjecju nisi navela u temi se ne podrazumijeva. I sad vec pretjerujes, vecina nas inostranaca na Interijerima smo u Europi. A vecina stavri kojima se Hrvati u Interijerima dive i kopiraju dolazi pazi soka - bas iz te iste Europe.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 13:39   #7
eto, kad smo ja i sadasnji muz, a tadasnji momak, sebi namijestali prvi zajednicki stan, tocno se sijecam sto je bilo u trendu. to je bilo 1995.
sve od metala, stakla. mi smo tada kupili metalni krevet, metalne ormarice za cipele, stolic s nogama od metala i staklenom povrsinom,ista kombinacija pisaci stol, metalne ormare, pa cak i neko cudo od metala kao regal u dnevnoj za tv i liniju, ......i na kraju krajeva muz je napravio neko cudo od sanka od metala sa ugradenim felgama od auta. bila je bas fora za to vrijeme.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 13:56   #8
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
što se tiče bijele kuhinje ni to nije bio klasik prije 20 godina, bar ne kod nas. prije 20 godina je bio in namještaj od punog drva i svi su imali one rustikalne kuhinje. baš mi je nekidan sveki pričala (a ona bi, da je na forumu, bila dio klana - ona bi sve u bijelo ) kako je ona imala prije 25 godina bijelu kuhinju dok su svi imali rustikalne. pa su joj ljudi komentirali kako ima bolničke ormariće (a to je bila istina jer, kaže, tad nije bilo bijelih kuhinja za kupiti baš pa je imala doslovce iste ormariće kakvi su bili po bolnicama jer je htjela bijelu kuhinju)

stakleni stolovi -
rustikalne kuhinje su se pojavile prije recimo 25 godina. dotad su uglavnom bile te s utorima ili one s malim (okruglim/četvrtstim/gumbičastim) ručkicama.

(imam primjer oko sebe i jednih i drugih). još prije toga su bile one s kliznim vratima - to je bio standard u novogradnji šezdesetih, moji su to dobili sa stanom takvu kuhinju.

(jednu takvu imamo u kleti, moraš paziti kak ih otvaraš po onim drvenim utorima jer je opasnost da padnu na tebe )

boja je bila uglavnom bijela, tu i tamo bežaste i smećkaste i ona super narančasta kuhinja (mislim da je bila marlesova - imam ih u okolini dvije i odlično se drže nakon svih tih godina). ta je bila u varijanti bijelo i sjajno narančasto.
(već smo onda bili ispred vremena, mama i sveki su ostale skroz u trendu, sve te godine ).

a za rustikalne znam da je to počelo sredinom osamdesetih, jer je bogatiji dio familije napravio početkom osamdesetih kuću i stavili kuhinju po mjeri sa smeđim rustikalnim frontama i okolina se čudila tome ko pure dreku.

a devedesetih je krenula poplava stolarskih kuhinja; a kaj se tiče boja, kraj tisućljeća su obilježile sljedeće kombinacije: plavo-trešnja (intezivno počelo negdje 1995. ), vanilija-trešnja i (nešto modernije) crveno-siva. 90% kuhinja u novogradnjama koje sam vidjela su bile takve kombinacije.

inače, ta poplava stolarskih kuhinja je donijela (po meni) najgoru pošast u dizajnu kuhinja: nabiti sve moguće vrste i veličine ormarića i polica u jednu kuhinju na čelu sa šankom (po mogućnosti zaobljenim) na nogicama.

a sad, da, kutne garniture ravnih linija, kamen i deko kamen, čupavi tepih, wenge (i da, danas sve nijanse tamnije smeđe se nazivaju wenge, nije li boja tog drveta onako tamno smeđe pa s crnim "prugicama"? http://www.furniturehomedesign.com/d...what-is-wenge/ ), zebrano i tak.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:28   #9
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post

a za rustikalne znam da je to počelo sredinom osamdesetih, jer je bogatiji dio familije napravio početkom osamdesetih kuću i stavili kuhinju po mjeri sa smeđim rustikalnim frontama i okolina se čudila tome ko pure dreku.
Mi smo imali rustikalnu kuhinju u vikendici na Jahorini, krajem sedamdesetih.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:34   #10
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Mi smo imali rustikalnu kuhinju u vikendici na Jahorini, krajem sedamdesetih.
sva sreća da moji nikad nisu bili u trendu
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 15:26   #11
Lali, slažem se sa svime iz uvodnog posta osim za bijele kuhinje. To je zbilja klasika, jedino je kod nas to malo teško pratiti jer je u određenom komunističkom periodu bila samo jedna vrsta namještaja.


Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
a devedesetih je krenula poplava stolarskih kuhinja; a kaj se tiče boja, kraj tisućljeća su obilježile sljedeće kombinacije: plavo-trešnja (intezivno počelo negdje 1995. )
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 15:32   #12
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Lali, slažem se sa svime iz uvodnog posta osim za bijele kuhinje. To je zbilja klasika, jedino je kod nas to malo teško pratiti jer je u određenom komunističkom periodu bila samo jedna vrsta namještaja.




kaj oćeš, kao da si jedina.

jednom smo išli bivšim susjedima u posjet u novi stan i kupim ja u onom taboo dućanu zdjelu od bambusa - plavu s nekim cvjetovima. dođemo tam i vele oni u nevjerici - pa kak si znala da nam je kuhinja plava? hm, da, kak? možda zato što sam u godinu dana bila u šest plavih kuhinja.
a imam slučaj isto u familiji, farbanja plavih fronti u bijelo (kuhinja iz 2000.-te, koštala ko svetog petra kajgana)
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 15:41   #13
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post


ne valjda?!

možda sam se krivo izrazila s bijelim kuhinjama - ne mislim da su one novost, al je, ajmoreć, popularno vratit se klasici. nakon godina vladavine plavih i varijacija na temu drva.

Quote:
možda zato što sam u godinu dana bila u šest plavih kuhinja.
e točno to sam imala na umu kad sam otvarala temu - kad je određena stvar super popularna među ljudima koji (pre)uređuju stan i onda se odjednom svima sviđaju plave kuhinje. ili wenge kuhinje

s tim da ja ne kažem da je to nužno loše. ja prva nemam nit interesa nit talenta za neke inovacije kod sebe. u mojoj glavi je ovo bila čisto taksativna tema - ono, ajmo pobrojat.

Quote:
on topic: klizni ormari s alu okvirima i vrlo često sa šah uzorkom na vratima.
chek!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 18:47   #14
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Lali, slažem se sa svime iz uvodnog posta osim za bijele kuhinje. To je zbilja klasika, jedino je kod nas to malo teško pratiti jer je u određenom komunističkom periodu bila samo jedna vrsta namještaja.




narančasta marlesica kakvu smo imali doma - vidjela sam ju bar još u 4-5 kuhinja tijekom odrastanja, a još češće u nekim drugim bojama
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 13:18   #15
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post

E da, neki trend koji ipak jesam zapazila su bili stakleni jedaci stolovi.
To bi zakonom zabranila...pogotovo moj doma

Ja sam skužila staklo na zidovima kuhinje umjesto pločica da je kao IN, ali ja sam davno, ima 15 godina vidjela kod jednog dečka izvedbu koja me dojmila...stavio je prvo pluto, prefarbao ga i na njega nakeljio staklo. Fantastično.
Ali on je dizajner pa se ne broji kao neki mainstream.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 13:54   #16
Vi se cure uopce ne drzite teme ts,ts. Tema zadacnice je - popularno u uredjenju (a nije trend rolf) u regiji ili Hrvatskoj. Amarilis spominje trendove, a Sandra u to vrijeme nije bila u regiji. Dobiti cete po prstima.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 13:59   #17
još jedan chat
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:11   #18
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
još jedan chat
Nažalost.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:21   #19
ja sam nekak zamislila da pobrojimo što je popularno sad i ovdje i što ljudi hrpimice stavljaju u stanove

brišite slobodno ak mislite da tema nema smisla, nije da sam emotivno vezana uz nju
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:25   #20
Počeli su hrpimice stvaljati kutne kade bez naravno nekih kliznih stijena za zaštitu od poljevanja ili zavjese....kako se oni tamo tuširaju ja ne znam....ne mogu zamisliti da ne mogu stati u kadu ili tuš kabinu i prskati.
A naravno većina nema prostora i za kadu i za kabinu.
Drugi je sad problem što mi se i ove suvremene tuš kabine čine kao da se idem teleportirati
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.