Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2009., 07:15   #361
Zbilja je ovo nešto novo.
Znam za ubacivanje rosfrajnih cijevi radi poboljšanja prohodnosti i to se pokazalo jako dobro, a uskoro će i zakonom postati obavezno.
Pa da ne plačaš duplo jednom za proširivanje a drugi puta za ubacivanje rosfraja, najbolje je da porazgovaraš sa regionalnim dimnjačarom.
Nadam se da sam ti bar malo pomogao pozzzz
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 07:30   #362
to su koliko ja znam freze,rupa se freza na potrebni promjer,može se nakon toga žbukati iznutra,ili ubaciti cijev.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 18:19   #363
Da, po svemu sudeći mora biti frezer koji od "četvrtaste" rupe dimnjaka zidanog punom ciglom, freza kružnu rupu, te tako poveća promjer dimnjaka.
Po nekoj logici, ne bi se smijela povećavati rupa previše jer bi se narušila statika dimnjaka (pre tanke stijenke/cigle)

Nešto kao ovo:


Crveno - cigla/opeka
Plavo - stara rupa
Zeleno - izfrezani dio
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 20:30   #364
Malo ovako mojeg razmišljanja:
Mora da je freza, ali i posebna konstrukcija stroja mora biti. Radio sam više puta sa diamantnom frezom za probijanje deke ali to je malo postrojenje teško cca 50 kg. i mora imati dotok - hlađenje diamanata vodom.
Čitavo to malo postrojenje se utiplalo u deku radi vibracija, pa mi je malo nemoguće tako nešto montirati na vrh dimnjaka i onda udri.
Mora da je to ipak neka nova vrsta stroja lakša i jednostavnija.
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 23:46   #365
stroj ti izgleda jednostanvo ko keks
na donjim vratscima se postavi motor sa reduktorom koji ulazi u dimnjak sa gornje strane dimnjaka se sastavi kardanska cijev koja sjeda na reduktor i na to se navuce frezer frezer svojom tezinom tezinom polako gloda dimnjak na odreden fi
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 07:09   #366
Quote:
jacoby kaže: Pogledaj post
Poštovani...
imam nekih pitanja pa ako imate kakvih saznanja, molim vas pomoć...
naime, pšotrebno mi je proširivanje promjera dimovodne cijevi koja je od pune cigle, i tražim o tome na internetu te sam pronašao jednu firmu koja se s time bavi... sljedeće koje me zanima jest... da njih ne gnjavim s time, nisu mi baš u blizini, a sumnjam da bi mi telefonski dali podatke o tome, da li itko zna nešto o tim strojevima s kojima se to radi... ta firma ima stoj naveden pod nazivom 'uređaj za proširenje dimovodne cijevi,' a mene interesira kakav je to stroj te njegov način rada.... ako znate, moli, pomoć....


hvala....
meni se čini da će ti biti najbolje uzeti novi schiedlov dimnjak i ozidati ponovo, brzo, sigurno, manje živaca, a financijski si tu negdje.

Firma koja bi ti to i radila ako se to može opet će ti to skupo naplatiti.

Sruši dimnjak sam, malo pomalo od vrha prema dole, izvezeš van, a jednom majstoru treba manje od dana da zazida novi, još ga stigne i ožbukati isti dan.
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:02   #367
Jel netko zna koliko uopće naplačuju "to" proširivanje dimnjaka "frezerom".
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 13:14   #368
Smile

[QUOTE = kkresho; 16471640] mozda mi moze netko pomoci .... nije usko vezano uz temu ali je blizu ....
otac napravio "konobu" unutra je otvoreni kamin duzin 2m ... u početku je jako dimilo, podigao visinu dimljaka na cca 2,5 m.. Ne mogu vise zbog bure ...
nakon toga je malo poboljšanje ... onda sam zatvorio napu sa lijeve i Desne strane ja malo spustio naprijed ... veliko poboljšanje, ali mora biti otvoren prozor .. po zimi kad Skupi se ekipa hladno za popizd ... nisam napisao da nije napravljen dovod svjezeg zraka ... i prije 10-15 dana puknuo meni film i stavim na dimnjak ventilator koji vuce 1300m3 / h, i naravno zrak struji sa svakog i najmanjeg otvora ... jos Trebam otvorit negdje otvor za zrak ... di ga je najbolje staviti? odmah ispod lozista? [/ QUOTE]

Ja imam sličan problem sa otvorenim kaminom,pa me zanima:gdje kupiti ventilator i koja mu je cijena
zZeno is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 19:56   #369
stroj izgleda kao ...ne sjećam se više točno mislim da se s nekakvog stalka koji se učvrsti na dimnjak spušta koroz dimovodnu cijev ta nakakva "glava" s lancima koji proširuju rupu

bilo je u majstoru prije nekoliko godin, ako pronađem skenirat ću pa staviti

u svakom slučaju ako netko zna cijenu i tako nešto mu je rađeno neka javi, trebati će mi možda uskoro za plinsko grijenje prenamjena jednog od dimnjaka
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 23:52   #370
da ne otvaram novu temu
zanima me mogućnost izgradnje dimnjaka za kuću s 3 etaže ,na svakom katu jedna peć(negdje sam čuo da je max. dvi peći ,dalje moraju 2 dimnjaka)

znači nikakvi kamet već bi bile spojene 3 peći na drva , svaka peć bi grijala prostoriju oko 30 kvadrata.
Koliki bi trebao biti promjer dimnjaka te što s tim koliko mora viriti poviše krova (oo kuće nema viših objekata)
bradavicasta_svinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 10:59   #371
Quote:
bradavicasta_svinja kaže: Pogledaj post
zanima me mogućnost izgradnje dimnjaka za kuću s 3 etaže ,na svakom katu jedna peć(negdje sam čuo da je max. dvi peći ,dalje moraju 2 dimnjaka)
Znam da u zgradama sa više katova rade centralni dimnjak (veće rupe, ali ne znam koji je omjer površine presjeka dimnjaka i snage peći/bojlera).
Bitno je da svaki stan ima svoju cjev koja mora ići oko 2-2.5m okomito, a tek onda se ubosti u taj centralni dimnjak.
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 16:15   #372
Postovani,

zanima me informativno cijena sanacije dimnjaka. Ne znam isplati li se roditeljima vise dati 900 kn za dio bojlera koji je ionako dotrajao (moze jos koju godinu) ili da kupuju novi.

Buduci da zive u staroj zgradi (30-ak godina), imaju zapravo neispravan dimnjak i ne mogu dobiti atest. Na zadnjem su katu i u kupaonici je dimnjak sa tri zgloba. Dimnjacara je nemoguce upoce dobiti na telefon.

Rijec je o kvartu Klaka, ako nekome to odmah pojasnjava sliku dimnjaka koji je rasprostranjen
Tamperlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 20:16   #373
dimnjak

windmaster.co.za Postovanje, zanima ne di bi bilo za kupiti ovakvo nesto ? na toj stranicu sam naisao na te zavrsne kape za dimnjak, izgledaju ko neke turbine , navodno bi to uveliko pomoglo u slucaju kad se dimi uz peci , i dali ima netko iskustva sa slicnim problemima. hvala!
Neven neno is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 20:39   #374
Quote:
Neven neno kaže: Pogledaj post
windmaster.co.za Postovanje, zanima ne di bi bilo za kupiti ovakvo nesto ? na toj stranicu sam naisao na te zavrsne kape za dimnjak, izgledaju ko neke turbine , navodno bi to uveliko pomoglo u slucaju kad se dimi uz peci , i dali ima netko iskustva sa slicnim problemima. hvala!
nemam nikakvog iskustva s ovom tvrtkom vec sam prije koji mjesec zbog slicnog problema trazio istu stvar... zastupnik je www.anaton.hr a firma koja proizvodi se kape je: www.dynair.it
Palos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 20:50   #375
a koji si ti imal problem? nevjerujem da ce to mene spasiti to su industriski ventilatori jesi ti kaj pripasival i kak je uspjelo?
Neven neno is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 20:58   #376
Quote:
Neven neno kaže: Pogledaj post
a koji si ti imal problem? nevjerujem da ce to mene spasiti to su industriski ventilatori jesi ti kaj pripasival i kak je uspjelo?
pogledaj ovo
http://www.dynair.it/Domestico/Uk/Images/10tc_ing.pdf

navodno cijena : 2900kn s regulatorom...
Palos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 14:55   #377
Formula za dimnjak:
P=k x Q/korijen h
P - površina dimnjaka u cm2
Q - snaga peći u W
h - visina u m
faktor k - za kruta goriva (0,02 - 0,025)
za tekuča (0,015 - 0,029
sa nadpritiskom (0,009 - 0,011)
Dimnjača (cijev od peći do dimnjaka) može biti 20% veće površine od površine dimnjaka.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 18:54   #378
cuj hvala na trudu za formulu, ali kaj da ja delam z njom, nego kad se vec ocito kuzis u to reci ti meni zasto mi se ponekad dimi iz peci? kad ju otvorim da stavim drvo, radi se o peci koja je na loz uje isla 15 godina i nikad problema e sad loza se potrosila i krenuli smo sa drvima, posto je to samo vikend kuca i tak dalje. e sad pec je normalno u kotlovnici i ima zeljeznu cjev za dim neki fi110mm i ide gore ,proboj van i sad pazi horizontalno metar i pol i tek onda je upiknuta u dimnjak koji je visok 5 ili 6 metara od te tocke. ako se razumijemo znaci sa lozom nikad problema a sad dimi ima dana kad bas nista ne dimi i vuce ko lud a opet nekad zaza , a kaj se ove turbinice tice to je bez struje samo kaj nemogu nac di tog ima za kupiti u hrvata ili blize . a da gore stavljam ventilatore i vucem kabel to nedolazi u obzir . hvala na odgovorima
Neven neno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 12:20   #379
Dok si ložio ložom - nisi ni trebao dimnjak, ako si imao plamenik za ložu (plamenik ima ventilator).
Kad ložiš drvima problem je, na početku, zagrijati zrak u dimnjaku.
Ako jako dimi kad otvoriš vrata za ubacivanje drva najprije zatvori vrata za propuh-ona na lančiću. Inače -ne buš skroz bez dima
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 18:13   #380
a kaj mislis ovo kaj cjev ide horizontalno? jel to uzrukuje taj problem?
Neven neno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.