Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2006., 22:02   #1
Suveniri od drveta

Prošle godine sam kupio pirograf, onako da probam za zabavu nešto crtati po drvetu, a crtanje me ide. Pa sam si nabavio neki Einchelov strojić što ne znam kako se zove, a može se i palit i brusit s njim, pa mi se svidjelo što sam napravio.
Zanima me kako se zove stroj u koji uneseš crtež pa ga paljenjem preneseš na drvo, i gdje bi se to moglo nać.
Jel ima neko da se time bavi?
prot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 15:04   #2
Unhappy

mogu li znati GDJE mogu kupiti pirograf ??
imam solidno iskustvo u radu s pirografom, ali nemam pojma gdje da ga kupim u Zagrebu
kolega ga je donio iz Italije pa smo radili s njim,...a sad'....ode kolega, ode i pirograf
pokusali smo sami sklepati nekakav stroj za pirografiju, ali nismo se bas proslavili
zlikowsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 10:27   #3
imaš onih što su ko lemilica sa nastavcima u pevecu i bauhausu.to mi je malo sporo.jeste takav pokušali napravit?
prot is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 16:27   #4
nisam isprobavao lemilice...ipak mi treba pirograf,...nije to isto...lemilica radi stalno sa istom temperaturom, a kod pirografa postoji potenciometar za regulaciju topline,...osim toga, mislim da je pirograf precizniji i pogodniji za taj posao...ne znam, mozda pokusam i s lemilicom, ali....nekako ne vjerujem da ce rezultati biti nesto posebno...
zlikowsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 18:37   #5
Predpostavljam da taj oriđiđi pirograf ima neku cekas žicu koja se žari Eee ako je to onda uzmi malo jači ispravljać 220/12V i jedno 10-15 ampera Na primar u seriju spojiš regulator za svjetlo i njim reguliraš napon primara odnosno sekundara a samim tim i temperaturu.
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 22:15   #6
imas i lemilica sa regulacijom temperature od 150-450C cini mi se
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2006., 14:37   #7
za ručni pirograf pomoću cekas žice treba ti izmjeničan napon iz trafoa cca 2 - 4 V. kaj se tiče amperaže, nemora bit 20 ili 30 A (Ohmov zakon.) Ja napon sekundara reguliram trijakom u primarnom dijelu tak da se cekas žari onak kak ja hoću, Vrlo jeftin pirograf. Ak nekog zanima Regulator i ostalo, nek me posta ili MAILA
pozdrav
__________________
Ako se mora, nije teško, dakle, ako je teško, ne mora se!
mike06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 17:08   #8
Quote:
zlikowsky kaže: Pogledaj post
mogu li znati GDJE mogu kupiti pirograf ??
imam solidno iskustvo u radu s pirografom, ali nemam pojma gdje da ga kupim u Zagrebu
kolega ga je donio iz Italije pa smo radili s njim,...a sad'....ode kolega, ode i pirograf
pokusali smo sami sklepati nekakav stroj za pirografiju, ali nismo se bas proslavili
Pirograf se može naručiti na broj 0989796642. Ručni je rad i funkcionira super. Ima regulaciju i cekas žicu za paljenje.

http://www.facebook.com/album.php?ai...2&id=696197797
a.bellian is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 20:22   #9
Question Pirograf

Quote:
mike06 kaže: Pogledaj post
za ručni pirograf pomoću cekas žice treba ti izmjeničan napon iz trafoa cca 2 - 4 V. kaj se tiče amperaže, nemora bit 20 ili 30 A (Ohmov zakon.) Ja napon sekundara reguliram trijakom u primarnom dijelu tak da se cekas žari onak kak ja hoću, Vrlo jeftin pirograf. Ak nekog zanima Regulator i ostalo, nek me posta ili MAILA
pozdrav
Mike06 pozdrav iz Petrinje.
Vidio sam tvoj post pa me zainteresiralo .Naime radi se o pirografu.Ja također pokušavam sam izraditi nešto što bi moglo poslužiti toj svrsi ali na žalost ne uspijevam.Pokušao sam sa ATX napajanjem od računala ali nemogu smanjiti voltažu več koristim izlaz od 3.3V ali i to mi je previše a neznam koliko je A uglavnom jako mi žari cekas.Razmišljao sam o nekakovom regulatoru kojim bih mogao kontrolirati jačinu struje na izlazu ali gdje sam god pitao u trgovinama za nekakav potenciometar s kojim bih to regulirao nitko nema pojma.Ja na izlazima imam 3.3V,5V i 12V.Ja sam uzeo ovaj najslabiji ali i taj je prejak za cekas 0,8mm a ako stavim deblji onda mi se jako griju žice od samog napajanja do kabla sa olovkom za paljenje.
Imaš li nekakav pametan savjet za mene što i kako da napravim.Unaprijed ti hvala.
__________________
Isuse ja se uzdam u te
zastitar_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 14:21   #10
Molim za pomoc!! Di u Zagrebu ima za kupiti PIROGRAF! Please treba mi za rodendanski poklon..
miiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 20:19   #11
Probaj Bauhaus
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 14:12   #12
Quote:
a.bellian kaže: Pogledaj post
Pirograf se može naručiti na broj 0989796642. Ručni je rad i funkcionira super. Ima regulaciju i cekas žicu za paljenje.

http://www.facebook.com/album.php?ai...2&id=696197797
Nema više, prodano. Molim ne zvati više!
a.bellian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.