Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2005., 18:32   #61
Quote:
Self-portrait kaže:
Istina je najcesce u sredini, s malim oscilacijama .
"nisu li sretne ovce, obdarene svojim uskim vidokrugom, u kojem nista ne odstupa ni lijevo ni desno, u kojem je sve ravno i jednostavno, kao vlat trave koju kroz burag i kapurag, i ne znajuci, prezivaju?"

nepoznati pastir
rompepe is offline  
Old 28.09.2005., 20:58   #62
Dezulovicu, priznaj da citas blogove i da tu i tamo ukrades ideju za kolumnu s bloga

al dobro je, posra' si me u kolumni ufino. Danasnju, međutim, nisam isčitala do kraja. ne razumijem se ja dovoljno u sport niti da razgovijetnu kolmnu procitam do kraja
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Old 28.09.2005., 21:10   #63
A ne, ne...dragi moj Rompepe . OVCE se drze stada . A stada ili gomile uvijek idu za krajnostima, za senzacijama...svejedno lijevo ili desno. Vazno da se nesto bombasticno zbiva.
Ma nek je samo DOBRA BRIJACINA...eto za cas gomile

Inace, nije stvar u tome da treba uvijek i u svemu imati srednje misljenje . Ali je vrlo glupo (najblaze receno) drzati bas uvijek jednu (bilo lijevu bilo desnu )stranu . Pa tako, u puno toga se u potpunosti slazem s Dezulovicem, a u puno toga definitivno- ne .
Crno-bijelo promatrati stvari, karakteristika je "stadionske psihologije ".
Self-portrait is offline  
Old 28.09.2005., 22:24   #64
Quote:
Self-portrait kaže:
A ne, ne...dragi moj Rompepe . OVCE se drze stada . A stada ili gomile uvijek idu za krajnostima, za senzacijama...svejedno lijevo ili desno. Vazno da se nesto bombasticno zbiva.
Ma nek je samo DOBRA BRIJACINA...eto za cas gomile

Inace, nije stvar u tome da treba uvijek i u svemu imati srednje misljenje . Ali je vrlo glupo (najblaze receno) drzati bas uvijek jednu (bilo lijevu bilo desnu )stranu . Pa tako, u puno toga se u potpunosti slazem s Dezulovicem, a u puno toga definitivno- ne .
Crno-bijelo promatrati stvari, karakteristika je "stadionske psihologije ".
ovce se drze stada. stado ide sredinom. pitaj obliznjeg ovcara.

a, pritom, imati stav koji dijelis s odredjenom grupom ljudi ne cini tu grupu obavezno stadom, niti tebe pripadnikom stada.
rompepe is offline  
Old 28.09.2005., 22:35   #65
Primjetih da ispod nicka istaknutog hrvatskog novinara i pisca pise "Tek ucim pisati"... Zar nije apsurdno?
Rinvit is offline  
Old 28.09.2005., 23:03   #66
Quote:
rompepe kaže:
ovce se drze stada. stado ide sredinom. pitaj obliznjeg ovcara.
Očito nisi čuo za slučaj turskog pastira (i ovo nije zajebancija) koji je nedavno ostao bez skoro cijelog stada od nekoliko stotina ovaca, zato jer ih je nekoliko skrenulo s puta, pravo u provaliju, a ostale krenule za njima. Preživjele su samo one koje su zadnje pale, jer im je pad ublažilo stotine prethodnica.
Mr Smoogj is offline  
Old 28.09.2005., 23:38   #67
Rompepe kaze :
Quote:
a, pritom, imati stav koji dijelis s odredjenom grupom ljudi ne cini tu grupu obavezno stadom, niti tebe pripadnikom stada.
O.K. Ali uvijek dijeliti bas sve stavove s odredjenom grupom jasno odredivih i predvidivih stajalista, vodi ka totalnoj deindividualizaciji. Slobodnima nas cini ORIGINALNO, VLASTITO misljenje . Originalno misljenje je uvijek pomalo usamljeno . I po meni je , prikloniti se grupi, uvijek linija manjeg otpora.
I idiotski mi je da zdrav, pametan intelektualac sebe pristaje PROGRAMIRATI na uvijek lijevo ili uvijek desno stajaliste .

Mr Smoogj , izvrsno receno !
Self-portrait is offline  
Old 29.09.2005., 00:08   #68
Quote:
Self-portrait kaže:
I po meni je , prikloniti se grupi, uvijek linija manjeg otpora.
I idiotski mi je da zdrav, pametan intelektualac sebe pristaje PROGRAMIRATI na uvijek lijevo ili uvijek desno stajaliste .
S tim da ti ja ne mislim da je Dežulović priklonjiv. On očito ima stav koji je katkad lijeviji nego što bi trebao biti, do te mjere da ispada iz tračnica objektivnosti, ali je taj stav njegov, sam je došao do njega, dojma sam da mu nije nametnut. Ne pali ga ideologija, ali ne bježi nužno od nje.
Mr Smoogj is offline  
Old 29.09.2005., 00:17   #69
Quote:
Sudden Sidu:
Thirty notes in the mailbox
will tell ya that I'm coming home
and I think I'm gonna stick around
for a while so you're not alone.
Zna čo`ek

Nego, sad kad si vec na forumu, a da ti kazem neku glupu kritiku na knjigu koju ti vjerojatno nitko nije rekao, ali evo ja cu biti bahat - zasto si, brate, toliko puta spominjao tih "jebo sad hiljadu dinara"? Oke, kuzim foru, ali jebemu - naslov je "jshd", onaj glavni lik barem 5 puta kaze "jshd", pa se jos nekoliko puta kaze "jshd", <SPOILER ALERT> da bi roman zavrsio sa "jshd". Ono, dobra je recenica, covjece, ali nemoj ju toliko silovati. Pa da je Jack White spomenuo "dead leaves and the dirty ground" 10 puta u pjesmi, ja bih nervoznim tikom prevrnuo pjesmu, a ovako je just fine
Sudden Sid is offline  
Old 29.09.2005., 00:28   #70
Ma mogu ja nekoga u mnogocemu cijeniti, ali uvijek mi smeta necija ISKLJUCIVOST i PREDVIDLJIVOST .I slazem se s tobom da "ispada iz tracnica objektivnosti"
Jer u "stvarnom zivotu" (koji je, uzgred-uvijek nepredvidljiv) ne mozemo, i ne ponasamo se iskljucivo, po spranci... E sad, da li je licemjerno od "citavog svijeta" ocekivati uvijek dosljednost (i zestoko kritizirati ) a znamo da i sami katkad variramo, vibriramo, prilagodjavamo se...?
Ma buntovnistvo je u principu dobra stvar dok ne predje u ideologiju. A svaka iskljuciva ideologija smrdi na politiku, makar istu kritizirala .
Self-portrait is offline  
Old 29.09.2005., 00:37   #71
Sudden Sid - odlicno !

Ovo tvoje dobro opisuje ono sto mi smeta kod Dezulovica
Efekt je uocljiv i bez pretjerivanja . Ako pisac ZNA pisati (a mislim sa B.D. zna)
Kao sto svaka kritika gubi svoju osnovnu svrhu ako se pretvori u riganje (ko jos cijeni forumasa kojem je omiljeni smajlic onaj sto riga? To uvijek znaci samo nedostatak rijeci .)
Self-portrait is offline  
Old 29.09.2005., 00:43   #72
Quote:
Self-portrait kaže:
Sigurno znas da ni lijevi ni desni put nije onaj pravi .
možda se on ne želi baviti politikom, ali politika se bavi njim
Elysium is offline  
Old 29.09.2005., 00:45   #73
Quote:
Self-portrait kaže:
Jer u "stvarnom zivotu" (koji je, uzgred-uvijek nepredvidljiv) ne mozemo, i ne ponasamo se iskljucivo, po spranci... E sad, da li je licemjerno od "citavog svijeta" ocekivati uvijek dosljednost (i zestoko kritizirati ) a znamo da i sami katkad variramo, vibriramo, prilagodjavamo se...?
Kad je kod Dežulovića, i onda kada si pomislim "E, sad si ga prećero", to uvijek dobro napisano. Kao i kod, recimo, Senjanovića. Ili Baretića. Govorim o novinarskim sferama.

Dok kod Ante Tomića, Viktora Ivančića, Ivice Ivaniševića, Miljenka Jergovića to nije tako, kod njih mi je isforsirano. Meni. Jebat ga, kad sve to toliko ovisi o osobnim preferencama čitača. Nečije mi sintakse više odgovaraju od sintaksi nekoga drugoga i to je to. Zapravo uopće nije podobno za diskutirati o tome. Zašto sad uopće sve ovo pišem? Možemo li uistinu ikada spoznati drvo? Gdje prestaje nebo, a počinje svemir? Zamislimo se.
Mr Smoogj is offline  
Old 29.09.2005., 00:47   #74
Quote:
Elysium kaže:
možda se on ne želi baviti politikom, ali politika se bavi njim
Ajmo, frazetine na sunce!
Mr Smoogj is offline  
Old 29.09.2005., 02:23   #75
Štovani gospodine Dežuloviću, želim Vam sve najbolje sa zdravljem.
Christkind, nažalost, nisam još dospio pročitati, ali namjeravam. JSHD sam kupio i za razliku od prethodne, ni nju još nisam pročitao, ali hoću. Napominjem da je to jedina knjiga biblioteke JL koju sam kupio.
Vjerujem da je odlazak iz FT bio loš trenutak, moram kazati da je i meni bilo krivo. Za taj brand vezao sam se još za posljednjih hroptaja najcrnjeg komunizma i uvijek ću imati slabost ka (prema) njima, iako su me jednom davno zeznuli za nagradu povodom rješavanja Ćićine križaljke, a koju je simbolizirao bicikl što ga namjeravah prodati i za ostvarene novce kupiti pojačalo gitarsko.
Eto, sad sam bogat čovjek i sviram na Twin Reverbu iz 1868, godine emancipacije europskih nacija, te na cijeli doživljaj gledam s nekom polušaljivom sjetom.

Ne znam što bih pitao. Možda - zanosi li sad u jednu stranu dok hodaš? Imao je jedan moj poznanik istu boljku i izvukao se čovjek, što i tebi od sveg srca želim.
Woe is offline  
Old 29.09.2005., 04:04   #76
wow, dezulovic na forumu.
kul.

ja sam citala oba romana i odlicni su mi (iako se pomalo slazem sa sidom oko 'jebo sad...'; ali to ponavljanje [bilo sintagmi ili cijelih recenica] je nekak karakteristika tvog/vaseg/wtf stila i zapravo mi ne smeta). a kolumne mnogo volim.

ali jos sam uvijek totalno zatecena novonastalom situacijom i pravim* piscem na forumu (*poznatim, je l', da se ne bi netko uvrijedio).

nda, kao svaki pravi fan imam i sramotno priznanje. gospon dezulovic, sigurno se ne sjecate, ali ja sam vam prosle godine u neko gluho doba noci u motovunu uletila (tamo negdje blizu glavnih vrata) i rekla da volim vase kolumne i da vas uredno citam.

samo cu jos dodati hommage meni najdrazem malom trenutku u ''jebo sad...'' pa odlazim:



ta-na! tri vesele ovcice

pozdrav

P.S. kaj je forumu, zakaj mi ne displeja sliku? trebao bi, link je ok i [IMG] na mjestu.
__________________
Golden lads and girls all must,
As chimney-sweepers, come to dust.
foka is offline  
Old 29.09.2005., 10:58   #77
Quote:
Self-portrait kaže:
Ma mogu ja nekoga u mnogocemu cijeniti, ali uvijek mi smeta necija ISKLJUCIVOST i PREDVIDLJIVOST .I slazem se s tobom da "ispada iz tracnica objektivnosti"
Jer u "stvarnom zivotu" (koji je, uzgred-uvijek nepredvidljiv) ne mozemo, i ne ponasamo se iskljucivo, po spranci... E sad, da li je licemjerno od "citavog svijeta" ocekivati uvijek dosljednost (i zestoko kritizirati ) a znamo da i sami katkad variramo, vibriramo, prilagodjavamo se...?
Ma buntovnistvo je u principu dobra stvar dok ne predje u ideologiju. A svaka iskljuciva ideologija smrdi na politiku, makar istu kritizirala .
sve je to lijepo sto ti govoris, u nacelu se slazemo. samo sto sve to ne bih ni pod razno nazvao "srednjim putem" ili kako si ga vec definirao/la. to moze biti svoj put, ali taj tesko da ce voditi sredinom.

p.s. a na objektivnost se poserem.
rompepe is offline  
Old 29.09.2005., 11:42   #78
Quote:
foka kaže:

P.S. kaj je forumu, zakaj mi ne displeja sliku? trebao bi, link je ok i [IMG] na mjestu.
img code je OFF na ovom podforumu
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Old 29.09.2005., 13:59   #79
Quote:
Sedmica kaže:
Tko mi se miješao u naslov topica s hektorovićevim hibridom?
ja nisam
iako znam da si tipovao na mene s 1000 kn..
Elysium is offline  
Old 29.09.2005., 14:20   #80
Quote:
Sedmica kaže:

Tko mi se miješao u naslov topica s hektorovićevim hibridom?
ja
a mozda cu i brisat nesto da nam Boro ne izgubi volju od ovolko digersija
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.