Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2014., 14:54   #981
Moguće je da se ovi "fenomeni" javljaju zbog refrakcijske greške ("dioptrije", najčešće astigmatizma) koja je do sada bila neotkrivena. U tom slučaju će s pravilnom korekcijom tegobe nestati.

Savjet iz prethodnog posta i dalje vrijedi: obavite očni pregled!

Lijep pozdrav.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 17:06   #982
Hvala, budem
KoleHR1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 12:21   #983
Quote:
Hallon kaže: Pogledaj post
Naime u zadnje vrijeme sam počeo intenzivno osjećati slijedeće simptome:
- migrene, probadajuća bol u području čela i sljepočnica
- pečenje očiju
- vrtoglavicu kod smanjenog osvjetljenja
- bol u očima kad prebrzo dođem u jako osvjetljeni prostor ili izađem na sunce

Moram napomenuti da nisam siguran da li dobro vidim jer je to izuzetno subjektivna stvar....

Što vi mislite? Posjet okulisti?

moraš kod okuliste xD ja sam imao sličan problem pa su mi otkrili da imam glaukom. dobio terapiju i sad sve ok
inmymindinmyhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 19:54   #984
Pozdrav!

Skoro 4 godine imam glaukom i stanje je zasad ok (kapam Xalatan), inače imam žešću fotofobiju ali u zadnjih par tjedana boli tako da na naznake ikakvog svjetla stavljam sunčane naočale-sljedeća kontrola mi je za 2 mjeseca pa me zanima da li ima razloga za uranjeni posjet doktoru? (i prije se tako znalo događati ali nikada ovako dugotrajno)..dioptrija se nije mijenjala astigmatizam nemam a tlak pod terapijom mi je uredan? I postoji li možda još koji način prevencije fotofobije osim redovne terapije i sunčanih?

Pitanje 2-zbog istog tog glaukoma i neurooptikoatije sam bila kod neurologa i na snimanju MR (nisu tada prije 3,6god znali što je a sumnjali su na MS ili aneurizmu u mozgu)...nalazi su bili uredni osim vidnog polja i pozitivnog romberga...e sad...nedavno sam bila testni zamorac na jednom stručnom seminaru gdje su pregledom utvrdili da imam unilateralni nistagmus -desno oko-i moguću parezu abducensa desnog oka...budući da to njie radio moj neurolog zanima me da li da odem ranije kod svog oftalmologa da provjeri da li je to uistinu tako?...znam da se 'takav pregled' ne mora shvaćati baš ozbiljno ali ponavljali su testove naredna tri dana i svaki put se ispostavilo isto s tim da uz romberga imam i intencijski tremor od malih nogu...nije bilo nikakvih ni očnih ni moždanih trauma od zadnje posjete oftalmologu pa me zanima ima li mjesta brizi ili da drugi put odbijem biti zamorac? svi ostali sustavi rade kak spada nemojte se smijati ovom postu ne kužim se u medicinu pa sam malo zabrinuta please help
 
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 08:55   #985
neznam dali ovo spada pod ovu temu,ali ću isto pitati.naime nakon operacije laserom rupture retine sutradan mi se pojavilo kao 1 sitna jedva vidljiva točkica i 1 kratki bljesak (ali samo jednom u danu) u uglu oka. liječnik mi je rekao ako vidim mušice da se javim ranije na kontrolu. ja dobro vidim na oko i neznam jeli to razlog da se javim liječniku ili to tako mora bit nakon operacije. ima li netko ko je sve to prošao da me uputi kako bi trebalo bit. fala
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 13:30   #986
Quote:
novka kaže: Pogledaj post
neznam dali ovo spada pod ovu temu,ali ću isto pitati.naime nakon operacije laserom rupture retine sutradan mi se pojavilo kao 1 sitna jedva vidljiva točkica i 1 kratki bljesak (ali samo jednom u danu) u uglu oka. liječnik mi je rekao ako vidim mušice da se javim ranije na kontrolu. ja dobro vidim na oko i neznam jeli to razlog da se javim liječniku ili to tako mora bit nakon operacije. ima li netko ko je sve to prošao da me uputi kako bi trebalo bit. fala
Kad je bila operacija? Kada je zakazana kontrola?

Kakav je vid trenutno, imate li bljeskova, tj. jesu li se ponavljali, imate li mušica, imate li kakvih promjena u vidu?
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 18:37   #987
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Kad je bila operacija? Kada je zakazana kontrola?

Kakav je vid trenutno, imate li bljeskova, tj. jesu li se ponavljali, imate li mušica, imate li kakvih promjena u vidu?
ja vidim dobro kao i prije operacije. bljesak je bio 2 puta ali kratki tako da nisam ni sigurna da je to to. mušica odnosno neka crna točka mi se pojavila par puta i nestane. evo sad ja nemam pred očima ništa i osječam se kao da nisam imala problem sa očima.operirana sam prije 3 dana a kontrola mi je 19-og ovog mj.
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 19:21   #988
Quote:
novka kaže: Pogledaj post
ja vidim dobro kao i prije operacije. bljesak je bio 2 puta ali kratki tako da nisam ni sigurna da je to to. mušica odnosno neka crna točka mi se pojavila par puta i nestane. evo sad ja nemam pred očima ništa i osječam se kao da nisam imala problem sa očima.operirana sam prije 3 dana a kontrola mi je 19-og ovog mj.
Ako sada nemate vidnih smetnje, vjerojatno je sve u redu. Ako se pojave ikakve smetnje s vidom ili ako se slične smetnje ponove, odmah otiđite na pregled.

Također, bilo bi najbolje da se ipak posavjetujete s oftalmologom koji Vas je operirao jer on ima najbolji uvid u Vaše stanje.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 21:41   #989
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Ako sada nemate vidnih smetnje, vjerojatno je sve u redu. Ako se pojave ikakve smetnje s vidom ili ako se slične smetnje ponove, odmah otiđite na pregled.

Također, bilo bi najbolje da se ipak posavjetujete s oftalmologom koji Vas je operirao jer on ima najbolji uvid u Vaše stanje.
fala na odgovoru.ići ću na kontrolu.
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 22:32   #990
Zamagljenje vida ponekad :?

znači otprilike 4-5 puta prošle godine mi se desilo da samo odjednom se pogled zamagljuje ali ne cijeli kurs gledanja nego onako...npr sa lijeve strane i to traje nekih 10 minuta i kako minute prolaze od prve do desete to zamagljenje je sve jace i sa drugih strana (ne u onoj točki u koju gledam) i nakon što zamagljenje nestane pojavi se glavobolja od 40 minuta cca,sad to nisam dugo doživio fala bogu,šta je to ?
mamićjezakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 22:38   #991
pročitaj malo o migreni i auri ...
hm00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 20:23   #992
Quote:
hm00 kaže: Pogledaj post
pročitaj malo o migreni i auri ...
hvala...aura je
mamićjezakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 18:08   #993
sto znaci sustavna resorpcija lijeka? na uputstvima za kapi koje sam dobila pise nesto o tome kako da to sprijecim ali ja ne razumijem sto se od mene trazi.
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 10:20   #994
Quote:
jednokratni nik kaže: Pogledaj post
sto znaci sustavna resorpcija lijeka? na uputstvima za kapi koje sam dobila pise nesto o tome kako da to sprijecim ali ja ne razumijem sto se od mene trazi.
Oko je povezano (suzno-nosnim kanalom) s nosom, a nos pak sa ždrijelom, pa se kapi koje se ukapaju u oko mogu apsorbirati kroz nosnu sluznicu i sluznicu ždrijela (ući u krv). Da bi se to spriječilo, nakon kapanja treba zatvoriti oči i tijekom 3 do 5 minuta prstima pritisnuti suzne kanaliće (pritisnuti unutarnje očne kutove).
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 23:20   #995
Unhappy Oči stalno peku i suze - help!

Pozdrav ekipo!
Već nekoliko godine (3-4) imam sljedećih problema: ujutro mi s vidom sve štima, a popodne mi se počne magliti, oči su mi nadražene, jedva gledam (i po najoblačnijem danu škiljim ko da sunce blješti) i peku me na način da mi malo suze cure (u mlazu) s jednog oka pa se smiri pa onda nakon nekog vremena s drugog isti tako. Kad me počne oko peći to je kao da sam stavila friško prerezani luk pod oko pa suze u velikim količinama krenu. I gotovo uvijek u pravilu samo iz jednog oka pa kasnije iz drugog. Ne pomaže ništa osim oči oprati vodom i dobro ih istrljati.
Okulist mi je pred nekoliko godina rekao da je to od umora očiju i dao mi umjetne suze (kojima ne vidim svrhu budući da su mi oči ionako obilno suzile, a ne bile suhe).
Ima li itko iskustva s nečim sličnim?
Što bi to moglo biti i kako stati na kraj tome neugodnom osjećaju stalnog škiljenja i pečenja očiju?
Plizzz help!
__________________
==> Za one koji vole igrice :-) <==
Ako imaš cilj, naći ćeš i put do njega. ==> Zabava za "ubijanje" slobodnog vremena ;-) <==
Dayala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 23:48   #996
Quote:
Dayala kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipo!
Već nekoliko godine (3-4) imam sljedećih problema: ujutro mi s vidom sve štima, a popodne mi se počne magliti, oči su mi nadražene, jedva gledam (i po najoblačnijem danu škiljim ko da sunce blješti) i peku me na način da mi malo suze cure (u mlazu) s jednog oka pa se smiri pa onda nakon nekog vremena s drugog isti tako. Kad me počne oko peći to je kao da sam stavila friško prerezani luk pod oko pa suze u velikim količinama krenu. I gotovo uvijek u pravilu samo iz jednog oka pa kasnije iz drugog. Ne pomaže ništa osim oči oprati vodom i dobro ih istrljati.
Okulist mi je pred nekoliko godina rekao da je to od umora očiju i dao mi umjetne suze (kojima ne vidim svrhu budući da su mi oči ionako obilno suzile, a ne bile suhe).
Ima li itko iskustva s nečim sličnim?
Što bi to moglo biti i kako stati na kraj tome neugodnom osjećaju stalnog škiljenja i pečenja očiju?
Plizzz help!
Moguce da imas suhe oci, ali pak je najbolje otici ocnom.

Ja imam sljedece pitanje (da ne pokrecem temu): u kojim slucajevima postoji mogucnost da sunce nanese permanentnu stetu vidu? Ne mislim sada na direktno gledanje u sunce. Meni je prije dva tjedna sa strane sunce (ili refleks) jako pogodilo u desno oko kada sam prolazio pored prozora. Malo me je cak i glava zabolila. Taj "upad" jake svjetlosti je trajao mozda sekund ili dvije. Mreznica je tu veoma osjetljiva, pogotovo na ultravioletno zracenje.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 19:39   #997
Quote:
Dayala kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipo!
Već nekoliko godine (3-4) imam sljedećih problema: ujutro mi s vidom sve štima, a popodne mi se počne magliti, oči su mi nadražene, jedva gledam (i po najoblačnijem danu škiljim ko da sunce blješti) i peku me na način da mi malo suze cure (u mlazu) s jednog oka pa se smiri pa onda nakon nekog vremena s drugog isti tako. Kad me počne oko peći to je kao da sam stavila friško prerezani luk pod oko pa suze u velikim količinama krenu. I gotovo uvijek u pravilu samo iz jednog oka pa kasnije iz drugog. Ne pomaže ništa osim oči oprati vodom i dobro ih istrljati.
Okulist mi je pred nekoliko godina rekao da je to od umora očiju i dao mi umjetne suze (kojima ne vidim svrhu budući da su mi oči ionako obilno suzile, a ne bile suhe).
Ima li itko iskustva s nečim sličnim?
Što bi to moglo biti i kako stati na kraj tome neugodnom osjećaju stalnog škiljenja i pečenja očiju?
Plizzz help!
Postoji i tzv. hiperevaporativno suho oko, kada zbog poremećaja u masnoj (lipidnoj) komponenti suznog filma dolazi do pojačanog isparavnja suza i sušenja oka, a pritom stvaranje suza može biti i pojačano. Taj oblik suhog oka češće zahvaća mlađe ljude i one koji puno rade za računalom.

Svakako obavite oftalmološki pregled. Ako se potvrdi dijagnoza, liječenje se provodi primjenom "masnijih" umjetnih suza, masažama vjeđa, adekvatnim higijenskim mjerama, češćim treptanjem, a u rjeđim slučajevima moguća je kratkotrajna lokalna terapija antibiotikom i/ili kortikosteroidom.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 20:11   #998
Quote:
Freidenker kaže: Pogledaj post
Moguce da imas suhe oci, ali pak je najbolje otici ocnom.

Ja imam sljedece pitanje (da ne pokrecem temu): u kojim slucajevima postoji mogucnost da sunce nanese permanentnu stetu vidu? Ne mislim sada na direktno gledanje u sunce. Meni je prije dva tjedna sa strane sunce (ili refleks) jako pogodilo u desno oko kada sam prolazio pored prozora. Malo me je cak i glava zabolila. Taj "upad" jake svjetlosti je trajao mozda sekund ili dvije. Mreznica je tu veoma osjetljiva, pogotovo na ultravioletno zracenje.
U pravilu nas zaštitni mehanizam (treptanje i okretanje glave u suprotnom smjeru) štiti od takvih oštećenja. Inače, zabilježeni su slučajevi oštećenja oka (mrežnice) nakon manje od 1 minute gledanja u sunce. Mislim da je u Vašem slučaju izloženost trajala prekratko da bi uzrokovala neka oštećenja.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 00:04   #999
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
U pravilu nas zaštitni mehanizam (treptanje i okretanje glave u suprotnom smjeru) štiti od takvih oštećenja. Inače, zabilježeni su slučajevi oštećenja oka (mrežnice) nakon manje od 1 minute gledanja u sunce. Mislim da je u Vašem slučaju izloženost trajala prekratko da bi uzrokovala neka oštećenja.
Mnogo se zahvaljujem na odgovoru. U mom slucaju nije u pitanju direktno gledanje u sunce. Samo me je na trenutak sa strane iznenadila jaka suncana svjetlost. Mislim da ste sigurno u pravu. Ako moze jos jedno pitanje: dok sam bio prehladjen, ispirao sam oci hladnom vodom nakon cega su mi se oci skroz osusile i zakrvarile. Takodjer sam osjecao jak pritisak u ocima. Promjena sa vidom nije bilo osim sto sam zapazio nestanak "musica" (mouches volantes) koje me inace prate vec godinama. Musice ponovo vidim. Moje pitanje glasi da li ovo ima veze sa prehladom, konkretnije nosom? Nekoliko dana kasnije sam ponovo ispirao oci, ponovo crvenilo, ali ovaj put je odmah nestalo nakon sto sam koristio kapi za nos. Bio bih veoma zahvalan ako mi mozete ponuditi jos jedno misljenje, jer sam tek nedavno bio kod ocnog i ne ide mi se ponovo.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 19:36   #1000
Moze pitanje
Zanima me kako popraviti nocni vid? Ono da ne moram imati upaljenu tesla led flashlight na mobitelu da bih vidjela gdje hodam.
Hvala.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:44.