Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2008., 20:18   #201
ok...to sam i razmišljo...
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 20:25   #202
ma kakvo umivanje sapunom, dehidrira ti koža od toga, a i dalje ostaje masna

a da odeš lijepo do svoje liječnice i pitaš uputnicu za dermatologa, a ne slušati bapske priče uokolo
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 08:53   #203
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post
ma kakvo umivanje sapunom, dehidrira ti koža od toga, a i dalje ostaje masna

a da odeš lijepo do svoje liječnice i pitaš uputnicu za dermatologa, a ne slušati bapske priče uokolo
u ponedjeljak idem.a šta misliš šta bi on mogao mi preporučit?neke kapsule?neće mi valjda reći da uzmem nešto na slobodnoj prodaji jer mi dosad ništa nije pomoglo.
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 08:57   #204
a jel bi pomoglo da se umivam kamilicom?
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 13:36   #205
pomoglo bi ti jojobino ulje... ja od kad se mazem s tim prije spavanja uopce nemam problema ten mi je skroz cist... a i svi ljudi koje znam s problematicnom kozom kad su se poceli s tim mazat jako im je ubazilo stanje. i da umivanjem s kamilicom bi pomoglo (ali malo)! sretno
__________________
good girls go to heaven,bad girls go everywhere
dancy.kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 22:01   #206
a gdje ima za nabaviti ta jojoba?
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 19:26   #207
pitaj u ljekarni. a ako budes uzeo uzmi od firme: primavera. to mazes svaku vecer prije spavanja na vlaznu kozu i nemoj pretjerivat s uljem nego samo malo da ti zamasti kozu... ako te jos nesta zanima samo pitaj...
__________________
good girls go to heaven,bad girls go everywhere
dancy.kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 23:30   #208
Pitanje u vezi preparata za akne

Imam pitanje u vezi proizvoda za akne.Naime,trenutačno koristim AcneStop Pjenu za čišćenje ujutro i Normaderm dnevnu kremu nakon toga. Navečer sam koristio Klindamicin,pustio 5 min da se osuši i zatim Differin(sve propisao derm.).Međutim,pročitao sam da je Normaderm ''alkoholna bomba'' te da alkohol potiče starenje kože.Također više ne koristim Klindamicin i Differin jer je ljeto. Koji još kvalitetni proizvodi postoji koje mogu sada(ljeti) koristiti?I da, koji su od njih učinkoviti u uklanjanju crvenila(konkretno na nosu)?
Vln1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 00:43   #209
bilo tko?
Vln1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 10:23   #210
Kupi si skinoren kremu i mazi ujutro i naveče,ona djeluje protuupalno i uklanja crvenilo, odi kod kozmetičarke da ti počisti malo.
Po meni Klindamicin nije dobro riješenje ni preko zime jer previše isušuje kozu.
~loo~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 03:10   #211
Ima li koga da sad pije Doksiciklin, ili da ga je pio? Zanima me kad dolazi do poboljšanja vidljivog na licu, i dolazi li do pogoršanja nakon prestanka korištenja. A zapravo mi je najveća dilema kada ga piti? Dermatolog mi je rekao nakon ručka (to mi se čini glupo, piti antibiotik na pun želudac!?!), u ljekarni su mi rekli prije ručka, a u uputi piše prije spavanja???
Mariet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 18:21   #212
Ja pijem Minocykyn (Aknefug MINO) evo točno tjedan dana, dozu od 100mg na dan i moram priznati da već vidim jako lijepe rezultate.
Uz to, lice mažem svaku večer sa BP-om i zadovoljna sam!

Nadam se da će tako i ostati!
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 01:02   #213
Quote:
klaunina kaže: Pogledaj post
Ja pijem Minocykyn (Aknefug MINO) evo točno tjedan dana, dozu od 100mg na dan i moram priznati da već vidim jako lijepe rezultate.
Uz to, lice mažem svaku večer sa BP-om i zadovoljna sam!

Nadam se da će tako i ostati!
Ja imam i Aknefug kod kuće, ali sam se ipak odlučila na Doksicklin jer mi je tako rekao dermatolog, i to prvih deset dana po 100mg, a slijedećih 8 tjedana svaki drugi dan istu dozu. Ti vjerojatno piješ onda dvije dnevno, jel? Ja kad sam njega pitala da pijem Aknefug, rekao mi je da je to isto kao Doksicilin, ali da onda pijem po jednu dnevno od 50mg, pa mi se to učinilo nekako malo. Koliko ćeš ti dugo piti?
Mariet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 09:13   #214
Quote:
Mariet kaže: Pogledaj post
Ja imam i Aknefug kod kuće, ali sam se ipak odlučila na Doksicklin jer mi je tako rekao dermatolog, i to prvih deset dana po 100mg, a slijedećih 8 tjedana svaki drugi dan istu dozu. Ti vjerojatno piješ onda dvije dnevno, jel? Ja kad sam njega pitala da pijem Aknefug, rekao mi je da je to isto kao Doksicilin, ali da onda pijem po jednu dnevno od 50mg, pa mi se to učinilo nekako malo. Koliko ćeš ti dugo piti?
Da, pijem po dvije dnevno (1 ujutro nakon doručka - ne smije se na prazan želudac i ne u kombinaciji sa mlijekom jer mlijeko zaustavlja djelovanje tog antibiotika, i drugu navečer).
Također, dermatologica mi je savjetovala da bi bilo dobro da vodim brigu o tome da imam jednu ravnotežu pijenja tj. ako ih pijem ujutro u 9, onda da popijem i navečer u 9 (znači, piti na način kako se piju i kontracepcijske, svaki dan u isto vrijeme).

Ja sam dobila recept za 3 kutije i tad moram doći na pregled, znači sad za početak ću piti 2,5mj, pa ćemo onda vidjeti razultate i da li će biti potebno i dalje.

Već sad vidim razultate i jako sam sretna i zadovoljna, pa mi je to poticaj za dalje!
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 16:01   #215
jel netko jos cita ovo?ak nekog zanima sta je meni pomoglo da mi svi oziljci nestanu za desetak dana nek se sam javi.ono da ne tipkam bez veze
afrodita13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 17:31   #216
Quote:
afrodita13 kaže: Pogledaj post
jel netko jos cita ovo?ak nekog zanima sta je meni pomoglo da mi svi oziljci nestanu za desetak dana nek se sam javi.ono da ne tipkam bez veze
Čita, čita! Piši, piši!
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 20:49   #217
) evo ovako..ja imam 21 i od 17 imam problema s licem.nikad nisam imala onaj teski oblik akni al sam imala puno komedona i sto me najvise zivciralo glupi oziljci koji ne da ne nestaju vec se ne mogu nicim ni prekrit!
od samog pocetka idem kod dermatovenerologa.on mi je vec dosta pomogao.ono tipicno pila diane koristila skinoren i novaderm losion.pa kad su se akne opet vratile presla na roaccutane koji je to u potpunosti rijesio.sad trenutno koristim od la roche posay gel i kremu.al oziljci su uvijek tu ostajali sto god da mi je dermatolog prepisao.zadnjih pola godine sam pocela trazit po netu- po engleskim stranicama-neke savjete i tretmane za oziljke al one kucne znate.isprobala sam svasta - limun, med, rajcica, krastavac, glina, mlijeko i muskatni orascic itd.i pronasla napokon nesto sto stvarno pa gotovo nakon prve primjene pomaze.dakle, navecer ocistim lice s vec navedenim gelom i dok je koza jos mokra stavim SODU BIKARBONU na lice i lagano utrljavam jedno 3-4 minute.ne treba puno pritiskati jer je kao piling.malo zna peckati ali sasvim normalno za pocetak,zatim isperem.nakon toga kad mi koza upije vodu(ne brisem lice NIKAD rucnikom zbog bakterija tralala vec pustim 2 minute da se samo osusi) dakle zatim umocim vaticu u jabucni ocat(razrijedjen u vodi jer je ovako mozda prejak ali i nerazrijedjen nije stetan za kozu, dapace)i s tim onako tapkam po licu desetak minuta.kad mi se lice osusi stavim vec spomenutu kremu koju koristim.ova 2 sastojka dakle soda i jabucni ocat su stvarno dobri za kozu.utipkajte u google ako zelite bicarbonate soda ili apple cider vinegar acne scars pa citajte malo.meni je vec nakon PRVE primjene pomoglo.pokusajte tjedan dana ovako pa cete vidjet.kao sto sam rekla ja nisam imala tezi slucaj akni niti onako rupicasto lice pa ne znam dal pomaze i takvom lice.al sam imala dosta oziljaka, flekica ma znate o cem pricam.najcesce zbog mog diranja po licu koje sam isto smanjila.vazno je takodjer piti puno vode.bar 2 litre.jer vam voda cisti organizam od toksina(zato se cesce i piski)eto mislim da sam najvaznije rekla.al najbitnija stvar je ne dirajte lice!!!
afrodita13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 09:02   #218
Hvala na trudu što si to sve napisala afrodita!

Da, prvo i osnovno je ne dirati lice i piti puno vode, a poslije toga sve ostalo.. Ali, šta je-je, ne držimo se svi toga u potpunosti.. Barem ja ne i već sam dobila "jezikovu juhu" od dečka radi prčkanja po licu!

Probat ću ovo sa sodom i octom, mislim da ne može odmoći.
Ja koooonačno imam dobru terapiju i da pokucam o drvo, prištići mi više ne izlaze ali su ostale flekice.
Namjeravam krenuti od 10mj sa AHA kiselinama, ali svakako ću probati ovaj domaći recept!
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 12:21   #219
Quote:
afrodita13 kaže: Pogledaj post
) evo ovako..ja imam 21 i od 17 imam problema s licem.nikad nisam imala onaj teski oblik akni al sam imala puno komedona i sto me najvise zivciralo glupi oziljci koji ne da ne nestaju vec se ne mogu nicim ni prekrit!
od samog pocetka idem kod dermatovenerologa.on mi je vec dosta pomogao.ono tipicno pila diane koristila skinoren i novaderm losion.pa kad su se akne opet vratile presla na roaccutane koji je to u potpunosti rijesio.sad trenutno koristim od la roche posay gel i kremu.al oziljci su uvijek tu ostajali sto god da mi je dermatolog prepisao.zadnjih pola godine sam pocela trazit po netu- po engleskim stranicama-neke savjete i tretmane za oziljke al one kucne znate.isprobala sam svasta - limun, med, rajcica, krastavac, glina, mlijeko i muskatni orascic itd.i pronasla napokon nesto sto stvarno pa gotovo nakon prve primjene pomaze.dakle, navecer ocistim lice s vec navedenim gelom i dok je koza jos mokra stavim SODU BIKARBONU na lice i lagano utrljavam jedno 3-4 minute.ne treba puno pritiskati jer je kao piling.malo zna peckati ali sasvim normalno za pocetak,zatim isperem.nakon toga kad mi koza upije vodu(ne brisem lice NIKAD rucnikom zbog bakterija tralala vec pustim 2 minute da se samo osusi) dakle zatim umocim vaticu u jabucni ocat(razrijedjen u vodi jer je ovako mozda prejak ali i nerazrijedjen nije stetan za kozu, dapace)i s tim onako tapkam po licu desetak minuta.kad mi se lice osusi stavim vec spomenutu kremu koju koristim.ova 2 sastojka dakle soda i jabucni ocat su stvarno dobri za kozu.utipkajte u google ako zelite bicarbonate soda ili apple cider vinegar acne scars pa citajte malo.meni je vec nakon PRVE primjene pomoglo.pokusajte tjedan dana ovako pa cete vidjet.kao sto sam rekla ja nisam imala tezi slucaj akni niti onako rupicasto lice pa ne znam dal pomaze i takvom lice.al sam imala dosta oziljaka, flekica ma znate o cem pricam.najcesce zbog mog diranja po licu koje sam isto smanjila.vazno je takodjer piti puno vode.bar 2 litre.jer vam voda cisti organizam od toksina(zato se cesce i piski)eto mislim da sam najvaznije rekla.al najbitnija stvar je ne dirajte lice!!!

a afrodita reci mi jel to soda bikarbona + jabučni ocat dobro za obične flekice,,, primjerice meni izađe akna i onda je ja pastom od girodala (sivosmeđa pasta, boje paštete, smrdi 30 kn u ljekarnama) isušim ali nakon nje ostane mrljica, ko nakupina pigmenta u koži kojoj treba da izbljedi i po 3-4 mjeseca

PS_ jel ovo gore tvoj izum ili si naišla na to po netu??
__________________
Idiots adore me and will go on adoring me until I say something nice about them...
mariu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 12:21   #220
ma drago mi ak mogu pomoc.AHA kiseline tio mozda mogu do neke mjere pomoc al mislim da nisi u potpunosti ucinkovite.al ova soda je stvarno cudo jedno! vjeruj mi ne vrijedi bacat novce n akozmeticko uklanjanje oziljaka.ja idem na tretmane lica svaka 2-3 mjeseca, i to kod mog dermatologa.i to mi dovoljno.bas sam jucer opet stavila sodu i jabucni ocat i jos mi lice bolje izgleda i svjezije je.ako ces probati s tim nemoj odustat u pocetku.u biti svaki put nakon ovog tretmana mal te pecka lice i oziljci ti onak dodju do izrazaja al zato ujutro kad se probudis..eto ak imas koje pitanje sam pitaj i javi kak djeluje na tebe
afrodita13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.