Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2021., 18:43   #1
Q+A kozmetika

Relativno nedavno stiglo kod nas, pristupačna kozmetika sa ciljanim sastojcima. Šta ste probale, šta volite ?

osobno sam prezadovoljna hijaluron serumom (bočica sa bordo etiketom), u prvi mah mi je bio meh, nakon nekog vremena uočila vidljivu razliku u odnosu na moju kožu ranije, koja je sada jedrija i više "plump" - njime sam najzadovoljnija od svega što sam isprobala i postao mi je dio redovne postave.

sviđa mi se i tonik s nijacinamidom, smiruje crvenilo, lijepo čisti, također stalan dio postave, trošim drugu bočicu.


grapefruit balm za skidanje šminke mi je mixed bag. i inače nisam na ti s takvom vrstom proizvoda, iznimno ugodan pri korištenju, ali znao me zamastiti.

tonik sa zelenim čajem i aloe također odličan, sjajno umiruje kožu, ali niacinamid je za moj tip kože ipak bolji.
__________________
In love with the one.
Trinity.333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2021., 10:22   #2
Ja sam bas nedavno uzela nocnu kremu od kamilice i cini mi se da ce mi biti odlicna nocna krema za zimu za ovih par puta sto sam je probala (imam mjesovitu kozu pa mi je sad po ljeti ipak malo previse hranjiva)

Bas cu drugi put uzeti tonik sa niacinamidom. Jako su mi zanimljivi serum i krema sa zinc pca ali me je strah da me ne isusi jer sam sklona dehidraciji.

Opcenito mi je cijeli njihov asortiman jako privlacan tako da cu sigurno jos puno toga isprobati.
Squishy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2021., 15:20   #3
Tonik sa niacinamidom - troslim drugu bocicu i upravo mi spasava ova sranja na licu od mora i sunca
LingerMaggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2021., 18:55   #4
Squishy, i meni isto. Kako su relativno novi, konzultirala sam "sto kupiti od njih" videe na Tik toku ja bih taj niacinamid i hijaluron serum preporucila svima . Red na polici s tonikom uvijek je prazan kad je neka akcija
Navodno je dosta dobar i piling s jabukom i AHA kiselinama, ali meni se s tim nesto ne igra ljeti, mada je navodno dosta blag.
__________________
In love with the one.
Trinity.333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2021., 22:15   #5
Quote:
Trinity.333 kaže: Pogledaj post
Squishy, i meni isto. Kako su relativno novi, konzultirala sam "sto kupiti od njih" videe na Tik toku ja bih taj niacinamid i hijaluron serum preporucila svima . Red na polici s tonikom uvijek je prazan kad je neka akcija
Navodno je dosta dobar i piling s jabukom i AHA kiselinama, ali meni se s tim nesto ne igra ljeti, mada je navodno dosta blag.
Za taj tonik od niacinamida sam cula najvise preporuka tako da cu njega sigurno isprobati. Hijaluron mi inace ne odgovara tako da mislim da cu njega preskociti.

Ja sam cula dosta preporuka i za okoloocnu kremu sa peptidima
Squishy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2021., 23:58   #6
i nju ću probati. testiram taman kiehl's s avokadom, nisam sad nesto fascinirana . bas ti hvala za hint.

niacinamid ti je dobar ako imas kozu sklonu crvenilu, povremeno neku upalicu tu i tamo (ja nemam bas problematicnu, osim od tezih tekstura krema i pudera, jedino mi tada nesto izbije). mislim da je namijenjen blago problematicnoj kozi i kao protiv zacepljenih pora. meni je stvarno izvrstan
__________________
In love with the one.
Trinity.333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2021., 08:42   #7
Tonik bi mi po ovom opisu svakako trebao odgovarati. Jedino sto mi se ne svida je sto nema spricu na bocici ali prebaciti cu ga u bocicu sa spricom.
Squishy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2021., 10:27   #8
Gdje kupujete tu kozmetiku?

Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2021., 12:45   #9
U Bipi
Squishy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2021., 14:16   #10
tonik s niacinamidom mi je poprimio neki kiselkasti miris (cca dva tjedna nakon kupovine). A bio je na hladnom, tamnom mjestu, u kupaoni... možda se on tako ponaša al nije mi se dalo istraživati što je s tim pa sam ga bacila.
Mouchette is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2021., 21:48   #11
uh, ne bi smio biti kiseo. ja ne drzim nista od tih stvari u kupaonici zbog vlage i pare nikad. on ti zapravo uopce nema miris, tek neki hint a la nesto medicinsko, ali definitivno to nije miris
__________________
In love with the one.
Trinity.333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2021., 12:39   #12
Quote:
Trinity.333 kaže: Pogledaj post
uh, ne bi smio biti kiseo. ja ne drzim nista od tih stvari u kupaonici zbog vlage i pare nikad. on ti zapravo uopce nema miris, tek neki hint a la nesto medicinsko, ali definitivno to nije miris
Da, bio je baš težak, kiseo miris. A tada su tek došli u Bipu Q+A proizvodi i bilo mi je čudno zašto ih drže drito pod lampom na polici, baš ih je grijala lampa ful Možda zato.

A gdje ti držiš skincare? Pa u pakiranju u ormariću u kupaonici bi trebali biti zaštićeni od vlage... Ja jedino vitamin C od G&G držim u frižideru jer to preporučaju na sajtu.
Mouchette is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2021., 18:00   #13
Nigdje ekstremno, u neseseru u sobi Jedino mi je ovog ljeta palo na pamet nabaviti onaj famozni frizider sto se vuce po IG-u, jer sam skuzila da mi se dekorativa topi
__________________
In love with the one.
Trinity.333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2021., 20:04   #14
Joj neee Pogledaj bar ovaj video od Doctorly prije kupnje tog frižiderčića. Po meni, taj frižiderčić možeš kupit samo ako u njega imaš za staviti onu Augustinus Bader perverziju jer si onda ionako hopeless
Mouchette is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2021., 22:48   #15
Nisam se još opredijelila za frižider, bez brige

ali, gdje držati stvari po ovim vrućinama, realno? MAC ruž mi je vrisnuo od vrućine, stvarno nije zabavno

edit: aha, regular fridge. ok.
__________________
In love with the one.
Trinity.333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2021., 00:40   #16
Ja sam isto bacila taj tonik s niancinamidom zbog mirisa, bio je baš težak, kemijski, neugodan...
Baš se nekako poklopilo da su mi u to vrijeme iskočili potkožni po bradi pa sam posumnjala na njega, napravila pauzu s korištenjem par tjedana, lice se malo smirilo pa sam ga ponovo uvela, ali jednostavno nisam mogla prijeći preko tog mirisa pa sam ga bacila.
Bilo mi je baš žao jer sam u potrazi za niancinamidom.
Prije sam koristila Cos de Baha 10% nianc 10% zinc i bio mi je super, ali više mi se ne da naručivati azijsku kozmetiku, TO nianc. 10% + zinc nisam probala jer su recenzije li-la (inače volim TO i koristim hrpu njihovih proizvoda) i baš sam polagala nade u ovaj Q+A jer ima super recenzije...
Sad se dvoumim jel da probam ponovo taj Q+A u nadi da neće smrdjeti, ili da probam TO nianc. u prahu...
kukumka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2021., 01:23   #17
Otkako ste me upozorile, ja svaku vecer provjeravam miris just in case i zaista je normalan, tj nema nikakav a kamoli kiseli

inače, taj tonik+serum hijaluron - perfekcija. Nema tko nije primjetio kako mi je jedra koža. zaista svaka čast.
__________________
In love with the one.
Trinity.333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2021., 10:19   #18
Quote:
Trinity.333 kaže: Pogledaj post
Otkako ste me upozorile, ja svaku vecer provjeravam miris just in case i zaista je normalan, tj nema nikakav a kamoli kiseli

inače, taj tonik+serum hijaluron - perfekcija. Nema tko nije primjetio kako mi je jedra koža. zaista svaka čast.
da li nesto još koristis uz hijaluron za hidrataciju?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2021., 10:43   #19
Quote:
Trinity.333 kaže: Pogledaj post
Otkako ste me upozorile, ja svaku vecer provjeravam miris just in case i zaista je normalan, tj nema nikakav a kamoli kiseli

inače, taj tonik+serum hijaluron - perfekcija. Nema tko nije primjetio kako mi je jedra koža. zaista svaka čast.
Joj, onda je nešto bilo s mojom bočicom, možda loše skladištenje ili prženje pod onom lampom na polici u Bipi, jer smrdjela mi je čim sam je otvorila.
Sve mi se čini da ću ponoviti kupnju

Škicnut ću i taj hijal. serum kad potrošim Olivalov 4H...
kukumka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2021., 11:54   #20
Meni je savršen niacinamid serum od Geek & Gorgeous, B-Bomb, jako brzo dođe narudžba (tipa 2 dana, munjevita brzina - redovito naručujem i uvijek dođe tako brzo).
I u Cerave PM kremi ima 4% niacinamida, savršen postotak, a ujedno i super moisturizer pa se može skratiti taj korak.
Mouchette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.