Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2007., 12:49   #1
drveni pod u kupaoni

suprug inzistira da stavi drveni pod (daske) u kupaonu. Meni to ne izgleda baš praktično s obzirom na vlagu i održavanje. Kakva su vaša iskustva?
cicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 12:56   #2
Quote:
cicko kaže: Pogledaj post
suprug inzistira da stavi drveni pod (daske) u kupaonu. Meni to ne izgleda baš praktično s obzirom na vlagu i održavanje. Kakva su vaša iskustva?
prije tri godine stavio tikovinu (parket) i za sada je OK... doduše pazimo malo više na to da baš ne proljevamo vodu po podu (odnosno ako se i prolije odmah obrišemo).
Bitno je da je ljepilo dvokomponentno i da se silikonom zabrtvi do zidova.
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 13:01   #3
hvala na savjetu, mene brine i to što je to kupaonica koju će koristiti djeca, a nisam sigurna koliko će oni paziti da ne prolijevaju vodu i da je odmah obrišu. Morat ću ih dobro naučiti da paze. Znači to funkcionira bez nekih većih problema? Kakva je podloga na koju si stavljao parket? Suprug misli staviti taj pod na postojeće pločice, u stilu ako slučajno procuri pločice su ispod.
cicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 13:05   #4
to i mi mislimo.. na plocice drveni pod,... prle69, cekamo odgovor
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 13:09   #5
ja sam imao glazuru (beton) jer sam i planirao parket u kupaoni...
Razmišljao sam da ako na jahtama stavljaju tikovinu nema razloga da ne valja u kupaoni
Sad da li je moguće na pločice zalijepiti parket - nemam pojma (treba pitati parketara).
Pokušajte pitati nekoga tko radi brodove može li složiti "plivajući" pod...
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 13:12   #6
Quote:
prle69 kaže: Pogledaj post
ja sam imao glazuru (beton) jer sam i planirao parket u kupaoni...
Razmišljao sam da ako na jahtama stavljaju tikovinu nema razloga da ne valja u kupaoni
Sad da li je moguće na pločice zalijepiti parket - nemam pojma (treba pitati parketara).
Pokušajte pitati nekoga tko radi brodove može li složiti "plivajući" pod...
stavis deck parket, ja to imam u kupaoni i izvrstan je... koristi se za brodove, wellness centre, vanjske tus prostorije.... oko bazena... suncalista...
biancha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 13:12   #7
Quote:
cicko kaže: Pogledaj post
hvala na savjetu, mene brine i to što je to kupaonica koju će koristiti djeca, a nisam sigurna koliko će oni paziti da ne prolijevaju vodu i da je odmah obrišu. Morat ću ih dobro naučiti da paze. Znači to funkcionira bez nekih većih problema? Kakva je podloga na koju si stavljao parket? Suprug misli staviti taj pod na postojeće pločice, u stilu ako slučajno procuri pločice su ispod.
Što se tiće djece nema problema jer nije problem mala količina vode... ja sam se bojao prolivenog lavora

Problem može biti oko WCa (s muškima) jer kako god okreneš kapljice lete naokolo. Ja sam tu na pod stavio tepih pa se on pere često..
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 14:40   #8
U kupaonice se stavlja tikovina.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 21:27   #9
naravno
gogi96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 22:20   #10
Quote:
prle69 kaže: Pogledaj post
Što se tiće djece nema problema jer nije problem mala količina vode... ja sam se bojao prolivenog lavora

Problem može biti oko WCa (s muškima) jer kako god okreneš kapljice lete naokolo. Ja sam tu na pod stavio tepih pa se on pere često..
zašto nitko ne ugrađuje pisoare?
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 05:04   #11
Quote:
prle69 kaže: Pogledaj post

Problem može biti oko WCa (s muškima) jer kako god okreneš kapljice lete naokolo. Ja sam tu na pod stavio tepih pa se on pere često..
ah ti problemi s muškim pišanjem. uz to što zapišaju cijelu kupaonu, još k tome i ne spuštaju dasku.

Trebalo bi izmisliti dasku za wc koja se automatski spušta nakon što muško čeljade obavi to što treba stojećki, i još kad bi postojala kakva cijev u koju bi ga stavio pa da ne šprica okolo bez kontrole, to bi bilo presavršeno. koliki brakovi bi bili spašeni
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 17:59   #12
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
ah ti problemi s muškim pišanjem. uz to što zapišaju cijelu kupaonu, još k tome i ne spuštaju dasku.

Trebalo bi izmisliti dasku za wc koja se automatski spušta nakon što muško čeljade obavi to što treba stojećki, i još kad bi postojala kakva cijev u koju bi ga stavio pa da ne šprica okolo bez kontrole, to bi bilo presavršeno. koliki brakovi bi bili spašeni
apsolutno se slažem s tobom. sviđa mi se tvoj način razmišljanja

kad sam živjela preko bare, u kupaonici (sa zahodom) imali smo tapison. onako pravi debeli mekani tapison. nikada nije bilo nikakovih problema oko održavanja hidijene i čistoće poda. malo pažnje i stvari uspijevaju. osim toga ako je cijela obitelj suglasna da želi drveni pod u kupaonicu, znači da moraju preuzeti i "odgovornost" brige o njemu.
mislim da su kupaonice sa drvenim podom prekrasne i vrlo osobne i intimne.

ja osobno bih drveni pod napravila od nekoliko manjih "cjelina". daske bih pričvrstila na štafle ili tome sl., tako da i u slučaju curenja vode (ne daj bože ali nikada ne znaš) voda može kroz spojeve dasaka oteči do izbetoniranog ili opločenog poda i onda kroz top sifon u kanalizaciju.
ima odličnih rješenja po časopisima za uređenje kupaonice
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 18:50   #13
da li daske treba lakirati ili ne? navodno da je bolje ako se ne lakiraju da drvo lakše diše u vlazi. Je li to istina ili mit?
cicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 09:54   #14
Quote:
cicko kaže: Pogledaj post
da li daske treba lakirati ili ne? navodno da je bolje ako se ne lakiraju da drvo lakše diše u vlazi. Je li to istina ili mit?
ja sam parket lakirao i to poprilično
razmišljam ako vlaga ne dođe do drveta tada drvo niti ne mora disati...
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 23:01   #15
Kod nas postoje vrlo dobri DRAMIN proizvodi kao i AZMA .Zavrsnim hidro premazom neke od varijanti i podnim grejanjem svaka iole normalno lakirana drvena povrsina garantuje dugovecnost .
Sušena_ćuretina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 15:02   #16
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
ah ti problemi s muškim pišanjem. uz to što zapišaju cijelu kupaonu, još k tome i ne spuštaju dasku.

Trebalo bi izmisliti dasku za wc koja se automatski spušta nakon što muško čeljade obavi to što treba stojećki, i još kad bi postojala kakva cijev u koju bi ga stavio pa da ne šprica okolo bez kontrole, to bi bilo presavršeno. koliki brakovi bi bili spašeni


Postoji nešto slično. Zove se pisoar...
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 22:36   #17
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Postoji nešto slično. Zove se pisoar...


istina živa
ja ga planiram imati u kući , 100%
prva reakcija na to je: pa to je ka u kafiću ???!!!
predrasuda ili šta?

drveni pod bez pisoara .. nikako
nema tog laka koji može dugo odoljeti toj kiselini
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.